مرسدس بنز و ب ام و متحد می شوند

مرسدس بنز و ب ام و متحد می شوند

منبع : دیجیاتو

اوایل امسال بود که دو شرکت مرسدس بنز و ب ام و همکاری هایی را در زمینه اتومبیل های خودران آغاز کردند. حال پس از گذشت چند ماه به نظر می رسد این دو خودروساز با سابقه آلمانی به اهداف مشترک بیشتری دست یافته و قصد دارند تا سال 2024 محصولات خودران خود را به بازار عرضه کنند.

طبق گزارش برخی منابع، مرسدس بنز و ب ام و در حال توسعه اتومبیل های خودران سطح چهارم هستند. مدل های مجهز به این سطح از فناوری خودران قادر خواهند بود با تکیه بر انواع سیستم های کمکی در اتوبان بدون نیاز به دخالت راننده خود را هدایت نموده و یا در مکان مناسب پارک کنند. البته مثل اتوپایلوت تسلا راننده باید همواره آماده نشان دادن عکس العمل های مناسب در مواقع بحرانی باشد.

برای دستیابی به این هدف، ب ام و و کمپانی مادر مرسدس بنز یعنی دایملر تیمی مشترک از 1200 متخصص را تشکیل داده اند. این متخصصین در کمپ رانندگی خودکار ب ام و در مونیخ و دو مرکز تست دایملر مستقر شده و وظیفه دارند در زمینه ساخت سیستم های کمکی راننده، سنسورها، مراکز داده مشترک برای نگهداری حجم بالایی از داده ها، مدیریت و پردازش و همچنین توسعه قابلیت ها و نرم افزار تحقیق کنند.

طبق برنامه های داخلی پیشین، ب ام و خود را برای معرفی اتومبیل خودران سطح 3 در سال 2021 آماده می کند؛ دایملر نیز همین امسال با همکاری شرکت بوش برنامه ای پایلوت در رابطه با فناوری خودران در محیط های شهری را اجرا خواهد کرد.

پس از عرضه اتومبیل های خودران سطح 4 برای اتوبان ها، باواریایی ها و اشتوتگارتی ها سطح همکاری های خود را ارتقا داده و در حوزه تکنولوژی روبو-تاکسی های شهری نیز وارد مذاکره خواهند شد.

گفتنی است دستیابی به فناوری خودران سطح 4 در عرض پنج سال یک دستاورد بزرگ خواهد بود، به ویژه اینکه در چند وقت اخیر شتاب توسعه این فناوری کندتر شده و گام ها آهسته تر از قبل برداشته می شوند.

فناوری خودران پیچیده تر از تصورات قبلی است و اکنون خودروسازان با مشکلات بیشتر و بزرگ تری در این حوزه مواجه شده اند. حوادث منجر به مرگی که برای یکی از خودروهای ناوگان اوبر و محصولات تسلا رخ داده به نوعی این موضوع را ثابت می کنند.

در حال حاضر هوش مصنوعی که هسته اصلی فناوری خودران را تشکیل می دهد، علی رغم توانمندی های زیاد هنوز قادر به انجام کارهای ساده ای مثل تشخیص عابر پیاده یا کشنده های سنگین نیست.

برچسب ها
بنز
نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها

رسوایی بزرگ دختر پادشاه سعودی در فرانسه

٩٨/٠٤/٢٠

واکنش به کج شدن برج میلاد!

٩٨/٠٤/١٨

خودروی ایرانی «شام» در سوریه تولید می‌شود

٩٨/٠٤/١٩

محسن تنابنده قاتل سریالی شد

٩٨/٠٤/١٩

آدامس های ممنوعه!

٩٨/٠٤/٢٠

"نوشیدن آب" هم شما را بیمار می‌کند!

٩٨/٠٤/١٩

طرح ممنوعیت مصرف بستنی توسط زنان در اماکن عمومی، راست یا دروغ؟

٩٨/٠٤/٢٣

۸ نشانه ای که می گویند به اندازه کافی سبزیجات مصرف نمی کنید

٩٨/٠٤/١٨

دستگاه‌ها و کارت‌های تلفن همگانی به روز می‌شوند

٩٨/٠٤/١٨

بسوزد پدر انتخابات!

٩٨/٠٤/٢٠

مغز جنایتکاران چه تفاوتی با افراد عادی دارد؟

٩٨/٠٤/٢٠

عجیب اما واقعی؛ جدایی برانکو ایوانکوویچ از الاهلی

٩٨/٠٤/٢٠

دزدان دریایی را منتظر نگذارید!

٩٨/٠٤/١٩

واکنش سرداز کمالی به داوطلبانه شدن سربازی

٩٨/٠٤/٢٠

توقف نفتکش انگلیسی قبل از تنگه هرمز !

٩٨/٠٤/١٨

دیگر پول نقدی به ایران نمی‌رسد

٩٨/٠٤/١٨

چرا در روزهای گرم تابستان عصبی و بی حوصله می شویم؟

٩٨/٠٤/١٩

خوردن این خوراکی ها قبل از خواب ممنوع است!

٩٨/٠٤/٢٠

به ازای هر واحد بیت‌کوین ۷۲ هزار کیلووات برق مصرف می‌شود

٩٨/٠٤/١٨

استقلال در آستانه حذف از لیگ قهرمانان آسیا

٩٨/٠٤/١٩