خشم رژیم صهیونیستی از عقب‌نشینی «ترامپ» در قبال ایران

خشم رژیم صهیونیستی از عقب‌نشینی «ترامپ» در قبال ایران

منبع : ایسنا

رژیم صهیونیستی از اینکه رئیس‌جمهور آمریکا به ساقط شدن یک پهپاد پیشرفته این کشور به دست ایران پاسخ نداده ،‌ عصبانی است.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا جمعه مدعی شد از آنجا که احتمال کشته شدن 150 نفر داده شده، از پاسخگویی به سرنگونی یک پهپاد این کشور توسط ایران منصرف شده است.

علیرغم اینکه رژیم صهیونیستی رسما به این عقب‌نشینی آمریکا واکنش نشان نداد اما یک مقام اسرائیلی از عقب‌نشینی رئیس‌جمهور آمریکا ابراز انزجار کرد.

این مقام مسئول (که نامش ذکر نشده) در گفت‌وگو با پایگاه تحلیلی آمریکایی «المانیتور» بار دیگر ایران را در مسائل اخیر به وجود آمده درباره برخی نفتکش ها در خلیج فارس متهم کرد و گفت: حقیقت آن است که آمریکا به ساقط شدن پهپاد و حمله به نفتکش‌ها در خلیج (فارس) واکنش نشان نداد و این موضوع باعث افزایش اعتماد به نفس سپاه پاسداران ایران شد. اگر ایرانی‌ها بفهمند که ترامپ با ترس به آنها رفتار می‌کند در برابر وی نیز مانند «باراک اوباما» رئیس‌جمهور سابق آمریکا نمایش قدرت خواهند داد.

در ادامه این گزارش به نقل از یک مسئول عالی‌رتبه اسرائیلی آمده است: هدف ایران آن است که به دولت آمریکا ثابت کند ایران قدرت بسیاری برای آسیب به منافع آمریکا و متحدان آن در منطقه دارد؛ ایران آماده است ( تاکاری کند) که ترامپ بهای ادامه تشدید تحریم‌ها را بپردازد.

در همین راستا، شبکه «المیادین» نیز به نقل از رسانه‌های اسرائیلی نوشت، ایرانی‌ها از صبر استراتژیک به سمت در تنگنا قرار دادن راهبردی ترامپ قبل از انتخابات 2020 آمریکا روی آورده است.

پنجشنبه هفته گذشته (30 خرداد) روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که یک فروند پهپاد جاسوسی «گلوبال هاوک» آمریکا بعد از تجاوز به حریم سرزمینی ایران در منطقه روبروی کوه مبارک استان هرمزگان، هدف آتش پدافند نیروی هوا فضای سپاه پاسداران قرار گرفته و سرنگون شده است.

پس از این موضوع، «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی خواستار حمایت از ایالات متحده آمریکا در مقابل ایران شد.

برچسب ها
رژیم صهیونیستی
نظرات کاربران
کد امنیتی