هدیه ازدواج به دختران زیر ۱۳سال تعلق نمی‌گیرد

هدیه ازدواج به دختران زیر ۱۳سال تعلق نمی‌گیرد

منبع : برترین ها
علیرضا ابراهیمی دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی دراین زمینه اظهارداشت: با توجه به ماده 29 طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده پیشنهادهای مختلفی در کمیسیون فرهنگی مطرح شد و این پیشنهاد علی مطهری رای آورد.
وی ادامه داد: اگرچه در مصوبه ازدواج دختران زیر 20 سال قید شده اما اینگونه نیست که آن دختر می تواند 10 یا 13 ساله هم باشد.
نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس تصریح کرد: قانون منع ازدواج زیر 13 سال وجود دارد و در این مصوبه تنها اهرم های تشویقی قید شده است، ممکن است دختر 15 یا 16 سال باشد.
ابراهیمی خاطرنشان کرد: این مصوبه به صحن مجلس می رود و ممکن است دولت مخالفت یا پیشنهادات دیگری مطرح کند.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس درباره تحمیل بار مالی آن به دولت گفت: این مصوبه بار مالی برای دولت به همراه نخواهد داشت چون بار مالی آن در برنامه ششم توسعه دیده شده است.
ابراهیمی با بیان این که جمعیت کشور در حال پیر شدن است و باید به سمت افزایش جمعیت و جوانی حرکت کنیم، اظهارداشت: با توجه به افزایش سن ازدواج ، این مصوبه هزینه نیست و می تواند کشور را سرپاتر و سرحال تر نگهدارد.
طیبه سیاوشی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون فرهنگی نیز تاکید کرد: این طرح بار مالی سنگینی دارد.
وی گفت: دو نماینده ای که دوره قبل در کمیسیون فرهنگی حضور داشته اند این طرح را پیشنهاد کردند اما اگرچه جمعیت رو به سالمندی است و باید افزایش جمعیت در کشور شکل بگیرد، مکلف کردن صرف دولت به پرداخت این هزینه ها، راهکار مناسبی نیست و این مشوق ها جوابگو نخواهد بود.
برچسب ها
ازدواج
نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها