هزینه ۳.۵میلیاردی سرود تیم ملی در جام جهانی!

هزینه ۳.۵میلیاردی سرود تیم ملی در جام جهانی!

منبع : فردا

غلامحسین زمان‌آبادی، مسئول فرهنگی فدراسیون فوتبال در گفتگویی به ابهامات به وجود آمده درباره هزینه‌های سرسام‌آور فرهنگی و اختلاف فاحش آن با سایر کمیته‌ها توضیحات قابل تأملی ارائه داد که در زیر می‌خوانید:

خیلی‌ها انتقاد می‌کنند که چرا بودجه سرسام‌آور ۹.۵ میلیارد تومانی برای کمیته فرهنگی تصویب شده است؟

طبق قانون هر سیستمی باید ٣ درصد بودجه اصلی سالانه خود را صرف کار‌های فرهنگی کند، اما فوتبال به خاطر وسعت و اهمیتی که دارد این پتانسیل را دارد که قدرت مانور بیشتری در زمینه فرهنگی داشته باشد. به همین ترتیب هزینه کار‌های فرهنگی هم زیاد است. البته برای بسیاری از آن‌ها اسپانسر جذب می‌شود و فدراسیون ریالی از خودش هزینه نمی‌کند!

پس هزینه ساخت آن را چه کسی داد؟

اسپانسر گرفتیم و یک‌میلیارد و ٥٠٠‌میلیون تومان آن را هاکوپیان داد و بخشی هم توسط بنیاد رودکی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و … تأمین شد. به هر حال هزینه ساخت، تنظیم، حقوق ارکستر سمفونیک ملی و خواننده آن کار به همراه اعزام آن‌ها به روسیه و اجرای زنده در سه شهر و هزینه‌های جانبی دیگر ساخت این سرود چیزی حدود ۳.۵ میلیارد تومان بودجه به خود اختصاص داد. کار فرهنگی واقعاً کار سنگینی است.

۳.۵ میلیارد تومان برای ساخت یک سرود؟

این یک سرود ملی و ماندگار بود. فدراسیون ریالی از جیبش هزینه نکرد. برای جام ملت‌های آسیا هم به خواننده محترمی که آن را اجرا کرد مبلغ ١٥٠‌میلیون تومان پرداخت کرد تا این کار ساخته و پخش شود. کار فرهنگی وصل است به بی‌نهایت و هزینه‌های مهم آن انتها ندارد. خدا را هم شاهد می‌گیرم که با وجود مشکلات اقتصادی زیادی که فدراسیون دارد، هر وقت درخواست بودجه برای اجرای یک برنامه به آقای تاج دادیم آن را امضا کردند. در واقع باید بگویم هزینه‌هایی که در طول سال برای کار‌های فرهنگی می‌شود خیلی بیشتر از همین رقمی است که در بودجه برآورد شده است. شما فکر می‌کنید همین فرش‌های دستبافت ویژه تورنمنت‌های مهم که بافته می‌شود و به فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا و تیم‌های دیگر اهدا می‌کنیم، هزینه سنگینی ندارد؟

برچسب ها
سرود تیم ملی
نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها