نکات امنیتی ایران چک های 50 هزارتومانی جدید
با پول های جدید آشنا شوید

نکات امنیتی ایران چک های 50 هزارتومانی جدید

منبع : ترنجی

توزیع تراول ۵۰ هزارتومانی جدید آغاز شده و عکس این اسکناس جدید نظام بانکی کشور را با هم دیدیم. اجازه بدهید کمی وارد فناوری چاپ ایران چک ۵۰ هزار تومانی جدید بشویم. 

نکات امنیتی ایران چک ۵۰ تومانی

بانک مرکزی در توضیح ویژگی های امنیتی ایران چک های جدید ۵۰ هزار تومانی اعلام کرد: ایران چک جدید که از امروز پانزدهم بهمن ماه توزیع خواهد شد، با تکنولوژی پیچیده ای تولید شده و امکان جعل را به میزان قابل توجهی کاهش داده است. این فناوری در سال 2013 بر روی اسکناس یورو اعمال و پس از آن تنها کشورهای معدودی موفق به انتقال دانش فنی، خط تولید و بهره برداری از این ویژگی امنیتی بر روی اسکناس های خود شده اند.

نکات امنیتی ایران چک ۵۰ هزار تومانی

۱- یکی از ضرایب امنیتی مهم و جدید در این ایران چک که آن را از ایران چک های قبلی متمایز می کند، نخ امنیتی پنجره ای با قابلیت تغییر رنگ است که بر روی ایران چک قرار دارد. رنگ این نخ با تغییر زاویه ایران چک ازطلایی به سبز تغییر می کند.

۲- ضمناً در پشت ایران چک نیز عدد 50 به وسیله مرکب نوری مغناطیسی چاپ شده است که در صورت تغییر زاویه ایران چک از طلایی به سبز تغییر رنگ می دهد.

۳- همچنین بخش دیگری از پشت ایران چک با مرکب درخشان  به صورت نوار عرضی چاپ شده است که با تغییر زاویه، به صورت درخشان نمایان می شود.

به صورت خلاصه فناوری های تراول ۵۰ هزارتومانی جدید از قرار زیر است:

۱- نوار درخشان

۲- چاپ نوری مغناطیسی متغیر

۳- نخ امنیتی با قابلیت تغییر رنگ

نکته مهم ، در رونمایی از اسکناس‌های 50 هزار تومانی این است که در طرح جدید این اسکناس‌ها تغییر واحد پول ملی به تومان عملاً اجرایی شده است.

همان‌طور که در ظاهر ایران‌چک‌های جدید 50 هزار تومانی پیداست، بانک مرکزی 4 صفر را کمرنگ کرده و با برجسته کردن 50 عملاً تومان را در این اسکناس‌ها زنده کرده است.

برچسب ها
ایران چک
نظرات کاربران
کد امنیتی