درگیری نیروهای طرفدار ایران و روسیه در داخل سوریه
ادعای القدس العربی

درگیری نیروهای طرفدار ایران و روسیه در داخل سوریه

منبع : انتخاب

پس از همنوایی بین روسیه و ایران در کمک به نظام سوریه، که چند سال به طول انجامید، اخیرا نشانه هایی از درگیری بین این دو دیده می شود، که یکی از تازه ترین نمودهای آن، درگیریهایی است بین نیروهای نظام سوریه که طرفدار مسکو هستند و نیروهایی که از تهران جانبداری می کنند.

در ادامه این مطلب آمده است: اسرائیل به سرعت سر خط این درگیری را گرفته و به سمت روسیه رفت تا بتواند جبهه واحدی را علیه تهران تشکیل دهد. تنش در روابط روسیه و ایران، به دنبال هدف گرفتن پایگاههای گروههای وابسته به ایران در سوریه، توسط اسرائیل و با آگاهی مسکو، بالا گرفت.
حدود یک هفته پیش، درگیریهایی بین گروهی از نیروهای نظام سوریه که وابسته به ایران هستند و رهبری آنها را ماهر الاسد، برادر رئیس جمهور سوریه بر عهده دارد، و گروه «النمر» به رهبری سهیل حسن فرمانده سوری وابسته به روسیه، اتفاق افتاد.
پایگاه خبری«دویچه ویله» آلمان، طی گزارشی ضمن اشاره به این موضوع آورد:« روسیه و ایران در سوریه، در حال دور شدن از یکدیگر هستند و به جای آن، رابطه روسیه و اسرائیل، در حال تقویت شدن است، که هدف از این نزدیکی، کاهش نفوذ ایران در سوریه است، تا آنجا که تهران به تدریج، به عزلت کشیده شود.
برچسب ها
روسیه
ایران
سوریه
نظرات کاربران
کد امنیتی
m_bagherinezhd
m_bagherinezhd
٩٧/١١/١٥
٢
١
ایناهربه دشمنه مابایددوستی مونوباروسیه حفظ کنیم وسوریه رودردست بگیریم
B_hy
B_hy
٩٧/١١/١٦
١
١
باشه چشم فقط حواستون باشه حربه درسته.
h_rastegar
h_rastegar
٩٧/١١/٢٩
٠
٠
منم همینطور فکر میکنم جنگ برده رو می‌خوان ببازیم