زنانی که به وسیله طلاق میلیارد شدند
در پی جدایی ثروتمندترین زوج دنیا

زنانی که به وسیله طلاق میلیارد شدند

منبع : فرارو

 اعلام خبر جدایی جف بزوس، موسس شرکت آمازون و ثروتمندترین مرد جهان، از همسرش مکنزی بزوس منجر به موجی از گمانه‌زنی‌ها درباره نحوه تقسیم ثروت این زوج ثروتمند شد.

مکنزی نخستین زنی نیست که پس از طلاق ثروتمند می‌شود. بسیاری از زنان پس از جدایی از همسران ثروتمندشان میلیون‌ها دلار کسب می‌کنند. چرا که قوانین برخی کشور‌های اروپایی و آمریکا به زنان اجازه می‌دهد هنگام طلاق مبلغی از پول یا نصف ثروت شوهر را بدست بیاورد.

 

در ادامه، برخی از زنانی که در جریان طلاق مبالغ هنگفتی دریافت کرده‌اند، معرفی می‌شوند.

زنانی که بوسیله طلاق میلیاردر شده‌اند

داشا زوکووا

همسر رومن آبراموویچ، میلیاردر روسی-بریتانیایی نمی‌دانست که در اثر طلاق به کم‌سن‌ترین میلیاردر تبدیل خواهد شد. زوکووا پس از جدایی از آبراموویچ، ۹ میلیارد دلار بدست آورد. او در سن ۳۶ سالگی به کوچکترین میلیاردر تبدیل شد.

آبراموویچ، یکی از بازرگانان برزگ نفت، آلمینیوم و فولاد در روسیه است. او مالک باشگاه چلسی هم هست. در سال ۲۰۰۶، مجله فوربز، ثروت او را حدودا ۱۸.۶ برآورد کرد. آبراموویچ ثروتمندترین مرد روسیه و دومین مرد ثروتمند بریتانیا بود.

زنانی که بوسیله طلاق میلیاردر شده‌اند

ایلینا مالادینا

به گزارش العربی‌الجدید، یک دادگاه سوئیسی دیمتری ریبولفوف را به پرداخت ۴.۵۴ میلیارد دلار به همسر سابقش ایلینا مادلادینا محکوم کرد. این دو در سال ۱۹۸۷ در قبرس با هم ازدواج کردند. اما پس از بروز اختلاف در سال ۲۰۰۸ مالادینا خواستار طلاق شد.

مالادینا توانست روند طلاق را در سوئیس پیگیری کند. او همچنین موفق شد بخشی از اموال ریبولفوف، از جمله سهامش در باشگاه فوتبال موناکوی فرانسه، ۲۹۵ میلیون سهم در بانک قبرس و یک منزل ۹۵ میلیون دلاری در فلوریدای آمریکا (که آن را از دونالد ترامپ خریده بود)، را توقیف کند.

شش سال پس از طلاق، دادگاه به نفع مالادینا حکمی صادر کرد که همسرش را به واگذاری نصف ثروتش به او ملزم می‌کند.

 

جوسلین ویلدنشتاین

جدایی جوسلین ویلدنشتاین از الیک ویلدنشتاین، بازرگان فرانسوی، پرهزینه‌ترین طلاق دهه ۱۹۹۰ بود. در جریان این طلاق، جوسلین ۳.۸ میلیارد دلار بدست آورد.

 

آنا مردوخ

جدایی آنا مردوخ از همسرش روپرت مردوخ، میلیاردر استرالیایی و امپراتور رسانه‌ای، در دهه ۱۹۹۰ یکی از طلاق‌های پرهزینه به شمار می‌رفت. در این طلاق، آنا پس از طلاق ۱.۷ میلیارد دلار بدست آورد.

زنانی که بوسیله طلاق میلیاردر شده‌اند

اسلاویکا رادیچ

هنگامی که رادیچ از شوهرش، برنی اکلستون، مدیر اجرایی مسابقه فرمول یک، در سال ۲۰۰۹ جدا شد، توانست ۱.۲ میلیارد دلار از اکلستون دریافت کند.

 (تصاویر) زنانی که بوسیله طلاق میلیاردر شده‌اند

الین وین

پس از طلاق از همسرش استفن وین، الین در سال ۲۰۱۰، یک میلیارد دلار بدست آورد. استفن و الین دو بار -یک بار در ۱۹۶۳ و بار دوم در ۱۹۹۱ - با هم ازدواج کرده بودند. استفن، یک بازرگان آمریکایی است که چندین هتل در لاس وگاس دارد. طبق رتبه بندی مجله فوربز در سال ۲۰۱۰، او ششصدوشانزدهمین ثروتمند جهان است.

برچسب ها
طلاق
نظرات کاربران
کد امنیتی
ژاله
ژاله
٩٧/١١/١٢
٠
١
ببین چه بر سر اون مردا آوردن که راضی شدن با دادن نصف ثروتشون از دست زنه راحت بشن!
mobina
mobina
٩٧/١١/١٢
٠
٠
جالبه بدونید جف بزوس به همسرش خیانت کرده:/ پس زنه کاری نکرده که مرده بخاطر اینکه از دستش راحت بشه نصف ثروتشو بده:/