مدیرکل صداوسیمای مرکز کیش برکنار شد
رئیس رسانه‌ملی، مدیرکل صداوسیمای مرکز کیش را برکنار کرد

مدیرکل صداوسیمای مرکز کیش برکنار شد

منبع : تسنیم

رییس سازمان صدا وسیما در نامه‌ای به معاون امور استان‌ها بربررسی دقیق این اتفاق در مرکز صیانت و حفاظت سازمان صدا وسیما تاکید کرده است.

دکتر علی عسکری در ادامه این دستور با اشاره به لزوم شناسایی و کشف عوامل این اتفاق در سریع‌ترین زمان خطاب به معاون امور استان ها، افزود: لازم است با همکاری مرکز صیانت و حفاظت سازمان موضوع بررسی و نسبت به کشف عوامل و دلایل آن و برخورد جدی با متخلفان و معرفی آن‌ها به مراجع قانونی اقدام کنید.

پخش یک فیلم سینمایی بدون سانسور از صداوسیمای مرکز کیش، منجر به برکناری رئیس این مرکز و توبیخ و برکناری چند کارمند این شبکه شد.

صحنه‌های غیر اخلاقی این فیلم سینمایی که جکی چان، هنرپیشه مشهور هنگ‌کنگی در آن بازی می‌کرد، بدون هیچ دخل و تصرفی از شبکه تلویزیون مرکز کیش پخش شده است.

بدنبال این اتفاق، روابط عمومی سازمان صداوسیما روز یکشنبه ۹ دی اعلام کرد که عبدالعلی علی‌عسکری، رئیس این سازمان بدلیل «اهمال و بی‌توجهی در نظارت به پخش یک فیلم»، دستور برکناری علیرضا نجابت، رئیس صداوسیمای مرکز کیش را صادر کرد.

علی‌عسکری در نامه‌ای به علی دارابی، معاون امور استان‌های صداوسیما، در عین حال خواستار «بررسی دقیق این اتفاق در مرکز صیانت و حفاظت» سازمان صداوسیما شده است.

وی در عین حال از دارابی خواسته که «نسبت به کشف عوامل و دلایل آن و برخورد جدی با متخلفان و معرفی آنها به مراجع قانونی» اقدام کند.

برکناری نجابت در حالی صورت گرفته که پس از پخش این فیلم، مدیرکل صداوسیمای مرکز کیش اعلام کرده بود «کارکنان خاطی این مرکز به دلیل پخش تصاویر نامناسب از تلویزیون کیش توبیخ و برکنار شدند».

پس از انتشار تصاویر پخش‌شده بدون سانسور این فیلم از این شبکه، خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش ساعت ۱۱ صبح امروز متنی منتسب به علیرضا نجابت را همراه با عذرخواهی وی از بینندگان به دلیل آنچه پخش «تصاویر نامناسب» از سیمای مرکز کیش نامیده شد، منتشر کرد.

وی این اتفاق را ناشی از «بی‌دقتی برخی از عوامل پخش سیما» و «عملی ناخواسته» عنوان کرده و از برکناری و توبیخ آنها از پست‌های سازمانی خود خبر داده بود.

نجابت در عین حال گفته بود که «مدیران و کارکنان مرکز کیش همچون گذشته با رویکرد مردم‌مداری، با تولید و پخش برنامه‌های مخاطب محور، می‌کوشند رضایت مخاطبان را فراهم کنند».

علیرضا نجابت مهرماه سال ۹۶ به عنوان رئیس صداوسیمای مرکز کیش منصوب شده بود.

وی دانش آموخته روابط بین‌الملل در مقطع کارشناسی ارشد است و مدیریت روابط عمومی، آموزش، نظرسنجی و پژوهش و معاونت صدای مرکز فارس از سوابق پیشین وی عنوان شده است.

بدنبال پخش این فیلم، «تصاویر غیراخلاقی» آن که «کاملا با ضوابط» صداوسیمای ایران مغایرت داشت، «در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد».

انتشار تصاویر سانسور نشده این فیلم از شبکه مرکز کیش در شبکه‌های اجتماعی واکنش‌های بسیاری داشته و در توئیتر از پخش این تصاویر با عنوان «فیلم سوپر» نام برده شده و اقدام کارمندان این شبکه به صورت گسترده دست‌مایه طنز شده است.

از جمله، احسان بداغی، خبرنگار پارلمانی روزنامه ایران توئیت کرده

برچسب ها
علی عسکری
رئیس رسانه ملی
مدیر کل
کیش
نظرات کاربران
کد امنیتی
متعجب
متعجب
٩٧/١٠/١١
١
٠
درباره توییت خبرنگار باید بگم چه ربطی داره؟؟؟ حالا چون مسئولین رده بالای دانشگاه بی عرضه هستن و نسبت به زیر دستی های خودشون متاسفانه بیخیال!! پس باید رئیس صداوسیما هم بیخیال زیر مجموعش بشه؟؟؟؟؟؟؟ عجب
پربازدیدتریـــن ها