سرانجام تلخ جوانی که برای خرید آیفون کلیه اش را فروخت!
عاقبت تلخ فروش کلیه برای خرید گوشی آیفون

سرانجام تلخ جوانی که برای خرید آیفون کلیه اش را فروخت!

منبع : شهر سخت افزار

سال 2011 میلادی یک نوجوان 17 ساله چینی با فروش یکی از کلیه‌های خود با هدف تامین پول لازم برای تهیه یک گوشی آیفون 4 همه را شوکه کرد. حالا با گذشت 7 سال Xiao Wang روزهای تلخی را سپری می‌کند.

در آن زمان Xiao Wangا17 ساله می‌خواست با فروش یکی از کلیه‌های خود یک گوشی آیفون 4 بخرد. این گوشی در مدرسه ای Wang آنجا درس میخواند، به نماد وضعیت مالی و اجتماعی دانش آموزان تبدیل شده بود و برای همین هر کسی می‌خواست یک نمونه از آن داشته باشد. Wang در ازای فروش یکی از کلیه‌های خود 3,200 دلار به دست آورد که بیشتر از پول لازم برای تهیه یک گوشی آیفون 4 بود. به نوشته روزنامه‌ها کلیه Wang در یک اتاق عمل زیرزمینی و به طور غیرقانونی برداشته است. تنها با گذشت یک هفته از برداشتن یکی از کلیه‌هایش، این نوجوان که حالا 24 سالگی خود را سپری می‌کند گفته بود با یک کلیه هم زندگی معمولی دارد.

خیلی زود Wang متوجه شد همه چیز به خوبی پیش نرفته و کلیه باقی مانده دچار عفونت شدید شده که در نهایت او را به یک بیماری کشنده مبتلا ساخته است. تنها با وخیم شدن وضعیت Wang بود که خانواده وی متوجه ماجرا می‌شوند اما از آنجایی از نظر مالی حتی قادر به تهیه یک گوشی برای فرزندشان نبودند، هزینه‌های دیالیز اوضاع را از این هم بدتر کرد.

 

حالا که Xiao Wang به سن 24 سالگی رسیده، هرگز نمی‌تواند یک زندگی معمولی داشته باشد و تا آخر عمر به دیالیز نیاز دارد که آن نیز در سایه بیماری خیلی طولانی نخواهد بود.

برچسب ها
فروش کلیه
خرید آیفون
نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها