تفاوت بین هدست، هدفون و هندزفری چیست؟

تفاوت بین هدست، هدفون و هندزفری چیست؟

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

هدفون، هدست، هندزفری و ... این‌ها وسایلی است که در دنیای امروز ما بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند و کمتر کسی را می‌توانید پیدا کنید که بطور مثال بدون هدفون یک روز از زندگی خودش را سپری کند که این امر بخصوص در جوانان محرزتر است.

تفاوت هدست، هدفون، هندزفری و ایرفون را می‌توان اصولا به نوع استفاده آن‌ها در توانایی مکالمه و یا عدم امکان مکالمه اشاره کرد. با گسترش و تنوع زیاد لوازم الکترونیکی، تولید لوازم جانبی نیز به همان میزان گسترش پیدا کرده است. این تنوع در بسیاری از موارد با سردرگمی مصرف کننده نیز همراه خواهد بود.

همانطور که همه می‌دانیم قدم اول خرید لوازم مختلف داشتن اطلاعات اولیه از محصول است. خرید لوازم صوتی با نام‌های هدست، هدفون، هندزفری و… همواره با سوالاتی برای خریدار همراه بوده است.

 

هدفون

هدفون دارای دو گوشی به اندازه گوش شما است که برای جلوگری از ورود صدای محیط به گوش شما به این صورت طراحی شده است. لازم به ذکر است که هدفون‌ها و هدست‌ها به صورت استریو و مونو (STEREO HEADSET – Mono HEADSET) می‌باشند که هدست‌های استریو دارای دو گوشی و هدست‌های مونو دارای یک گوشی هستند.

 

هدفون‌ها می‌توانند از طریق انواع دستگاه‌های پخش کننده زیر:

کامپیوتر‌های شخصی (PC)

پخش سی‌دی (CD Player)

دی وی دی پلییر (DVD Player)

لپ تاپ (LapTop)

ارتباط خود را با سیستم برقرار کنند.

 

اتصال هدفون می‌تواند به سه صورت کابل ۳٫۵ میلی متری و یا پورت USB و یا به صورت بلوتوث انجام می‌شود. نکته قابل ذکر درباره هدفون این است که این محصول قابلیت مکالمه را ندارد.

 

هدست

هدست را می‌توان همان هدفون نامید، اما با تفاوت در این که قابلیت مکالمه را دارد. با هدست هم می‌توان گوش داد و هم می‌توان مکالمه کرد. کاربرد هدست بیشتر در مرکز تماس Call Center و همچنین گیمیر‌ها است.

بیشتر در مراکز مخابراتی که کابران همزمان نیاز به کار با دست و مکالمه همزمان را دارند به کار می‌رود. بعد از بررسی هدفون و هدست به سراغ هندزفری و ایرفن می‌رویم.

 

ایرفون

ایرفون را می‌توان محصولی با کارایی هدفون نام برد. ایرفون بیشتر برای موبایل، دستگاه پخش موسیقی MP۳ و موارد مشابه نام برد. اتصال این محصولات از طریق سیم و بلوتوث است و به دلیل وزن سبک کابرد بسیار زیادی دارد.

ایرفون نیز مانند هدفون قابلیت مکالمه ندارد.

 

هندزفری

هندزفری را نیز اگر بخواهیم مشابه سازی کنیم می‌توان آن را به هدست شبیه دانست. هندزفری، ایرفونی است که دارای قابلیت مکالمه است. وزن سبک آن مشابه ایرفون به صورتی است که در جیب شما جا می‌شود و به راحتی قابل حمل است.

گوش دادن به موسیقی و امکان مکالمه از مزیت‌های این محصول پر کاربرد است.

برچسب ها
هندزفری
هدست
ایرفون
نظرات کاربران
کد امنیتی
SHAHRAM-BAZLI
SHAHRAM-BAZLI
٩٧/٠٨/٢٣
٠
٠
چه خووووووب ..
پربازدیدتریـــن ها