فرصت های شغلی در آمریکا بیشتر از افراد جویای کار شد!
بازار داغ کار در آمریکا

فرصت های شغلی در آمریکا بیشتر از افراد جویای کار شد!

منبع : جیم

برای نخستین بار در بیست سال اخیر، شمار فرصت‌های شغلی در آمریکا از آمار رسمی جویندگان کار بالاتر رفت. این در حالی است که آمار تاسیس شرکت‌های جدید در آمریکا، به رکورد تازه‌ای دست یافت. بازار داغ کار سبب شده است که کارگران با اعتماد نفس بیشتری شغل عوض می‌کنند و در برخی صنایع کلیدی، از جمله فولاد، کارفرمایان با فشار اتحادیه کارگری برای افزایش دستمزدها روبرو شده‌اند.

در ماه ژوئیه شمار جویندگان کار ۶۵۰ هزار نفر کمتر از فرصت‌های شغلی بود که نشانه داغ شدن بازار کار. بنا به آمار وزارت کار آمریکا، که سه‌شنبه منتشر شد، شمار فرصت‌های شغلی در آن ماه، با ۱۱۷ هزار رشد، به ۶ میلیون و ۹۴۰ هزار رسید، که از سال ۲۰۰۰ تا کنون بی‌سابقه است. شمار آمریکائیان جویای کار،‌ مطابق همین آمار، در ماه ژوئیه، معادل ۶ میلیون و ۲۸۰ هزار بود. این شکاف، که ابتدا در ماه آوریل آغاز شد،‌ همچنان رو به افزایش است و در گزارش آماری ماه آگوست (ماه گذشته) نیز منعکس است.

 

زارت کار آمریکا اعلام کرد که ماه گذشته، آگوست ۲۰۱۸، اقتصاد آمریکا ۲۰۱ هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است. بالا رفتن شمار فرصت‌های شغلی و افت نرخ بیکاری به حدود ۴ درصد در ماه‌های اخیر، با افزایش دستمزد نیز همراه بود.

بنا به گزارش واشنگتن پست، گزارش روند رو به افزایش دستمزدها از این جهت دلگرم‌ کننده است که از سال ۲۰۰۹ به این سو، که اقتصاد آمریکا از دوران رکود بیرون آمد، ۹۵ ماه است که نرخ بیکاری به طور مداوم روند کاهشی داشته است، ولی در دستمزدها افزایش قابل ملاحظه‌ای مشاهده نمی‌شد.

اما حالا که شمار فرصت‌های شغلی از شمار جویندگان کار پیشی گرفته است، شاهد حرکت صعودی در دستمزدها هستیم؛ هر چند نرخ افزایش دستمزدها از ۳.۵ درصد، که در سال ۲۰۰۰ هنگام انفجار کسب‌وکارهای اینترنتی به آن دست یافتیم، همچنان پائین‌تر است.

برچسب ها
بازار کار
آمریکا
نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها