تلگرام دسترسی هات گرام و تلگرام طلایی را قطع می کند؟

تلگرام دسترسی هات گرام و تلگرام طلایی را قطع می کند؟

منبع : ایلنا

مدیر پیام‌رسان ایتا بیان کرد: قرار است تلگرام «گرام» یا ارز دیجیتال خود را وارد سیستم کند و به زودی دسترسی هات گرام، طلاگرام و کلیه اپلیکیشن های مشابه را که به تلگرام وصل می شوند، محدود می کند.

وی در توضیح تصمیم تلگرام مبنی بر محدود کردن هات گرام و طلاگرام اظهار کرد: اگر شما هات گرام را روی گوشی خود نصب کنید، خیلی از کانال‌ها را نمی‌توانید ببینید و یک سری اطلاعات را به دلیل فیلترینگی که این اپلیکیشن اعمال کرده است، نمی‌ توانید دانلود کنید. این اپلیکیشن برخی اطلاعات را روی سرورهای خود ذخیره کرده و آنچه را که نخواهد، نمی‌گذارد مخاطب ببیند. این نوع دسترسی به اطلاعات مخاطب خلاف سیاست‌های کلی تلگرام است. امنیت یا حق آزادی مخاطب در هات گرام و تلگرام طلایی از بین رفته است.

 

غفاری تصریح کرد: سوال اینجاست که چرا تلگرام اجازه می‌دهد اپلیکیشن های این‌چنینی ادامه کار دهند؟ اگر تلگرام اجازه ادامه فعالیت به اپلیکیشن‌هایی مثل هات گرام و طلاگرام ندهد، مخاطبان آن به شدت ریزش می‌کنند؛ همانگونه که در روزهای فیلترینگ این اتفاق افتاد. اگر این ریزش مخاطب اتفاق بیفتد، تلگرام به اهداف خود نخواهد رسید و نمی‌تواند ارز دیجیتال خود را در ایران ارائه دهد. تلگرام نیاز به مخاطب دارد و این مخاطب را باید به عنوان مشتری نگاه دارد.

مدیر پیام رسان ایتا با بیان اینکه در حال حاضر وجود هات گرام و تلگرام طلایی بازی کردن در زمین پاول دوروف است، عنوان کرد: دوروف نمی‌خواهد دسترسی مردم ایران به تلگرام قطع شود؛ چراکه می‌خواهد امکاناتی ایجاد کند که دیگر نیازی به چنین اپلیکیشن‌هایی نباشد. بنابراین این پیام رسان‌ها برخلاف هدف اولیه‌شان که کمک به پیام رسان‌های داخلی بود، به تلگرام کمک می کنند. جالب این‌جاست که مسئولین این را می‌دانند اما باز اقدامی انجام نمی دهند.

پیش از این ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی اعلام کرده بود تلگرام‌های فارسی که درراستای سیاست های خروج از انحصار تلگرام روی آن‌ها حساب شده است، تا 15 شهریور ماه فرصت دارند فعالیت کنند اما اخیرا به این دو پیام رسان تا پایان آذر ماه مهلت جدید داده شده است.

برچسب ها
تلگرام
پاول دورف
هات گرام
نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها