چگونه هندوانه شیرین و رسیده را تشخیص دهیم؟
مشخصات هندوانه سالم و شیرین

چگونه هندوانه شیرین و رسیده را تشخیص دهیم؟

منبع : فردا

چگونه یک هندوانه رسیده و شیرین را بشناسیم؟

۱. اولین راه حل برای شناخت یک هندوانه خوب، ضربه زردن به آن است. هر چه صدایی که با ضربه زدن به هندوانه به گوش می‌رسد، بم‌تر و سریع‌تر به گوش برسد، یعنی هندوانه رسیده است.

۲. دومین راه حل این است که هندوانه را میان دستان خود بگیرید و کمی فشار دهید. صدای قارچ مانندی که در این حالت به گوش شما می‌رسد، حاکی از رسیده بودن هندوانه است. صدایی که به آن اشاره کردیم مربوط به ترک برداشتن هندوانه از داخل است.

۳. به بخشی که هندوانه را از بوته جدا کرده‌اند، دقت کنید. اگر هنوز مقداری از بوته به آن چسبیده بود یعنی هندوانه نارس است اما اگر بوته‌ای در این قسمت ندیدید و شاهد یک فرورفتگی بودید یعنی هندوانه رسیده و شیرین است. ترک‌های ریز در این قسمت نشانه شیرین‌تر و آبدارتر بودن هندوانه است.

۴. به قسمتی از پوست هندوانه که معمولا زرد رنگ است، دقت کنید. این قسمت باید طلایی رنگ، کرم رنگ یا نارنجی باشد. اگر این قسمت سفید یا سبز بود یعنی هندوانه مورد نظر نرسیده است. دقت کنید که شکل هندوانه‌تان متقارن باشد و روی پوست آن جایی از لکه یا سیاهی نباشد.

۵. با انگشت به هندوانه بزنید؛ یک هندوانه خوب صدای طبل می‌دهد، در غیر این صورت آن را نخرید. پوست هندوانه به صورت کلی باید سبز و براق باشد.

برچسب ها
هندوانه
چگونه یک هندوانه شیرین را تشخیص دهیم؟
روش انتخاب هندوانه شیرین
نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها