صفحه اصلی آشنایی با سایت

آموزش کار با پروفایل کاربری (جیم من!)

خب اول از همه از صفحه اصلی سایت باید آن گوشه سمت راست که نوشته « از اینجا» وارد شوید را پیدا کنید و با وارد کردن نام کاربری و پسوورد وارد صفحه پروفایل کاربری‌تان شوید. البته مقدمه همه این‌ حرف‌ها این است که اول در سایت عضو شوید!! (برای عضویت اینجا کلیک کنید)

 

خب وقتی وارد پروفایل کاربری می‌شوید با هفت تا سربرگ (تپ) مواجه می‌شوید. هر کدام از این تپ ها برای یک کاری درست شده است.

 

1- تپ ارسال مطلب

خب یک این تپ سه قسمتی است؛ یک ادیتور برای شما در قسمت اول گذاشته ایم که لطفا در داخلش متن را تایپ نکنید چون سخت است. مطالب را داخل فایل ورد مرتب و منظم تایپ کنید و بعد فقط اینجا کپی پیست کنید. اگر می‌خواهید مطلب همراه با عکس بفرستید: یا وبلاگ دارید که بهتر است مطلب را همراه با عکس‌ها در بلاگتان درست کنید و برای ما فقط کپی پیست کنید یا اگر بلاگ ندارید عکس‌ها را روی یک سرور آپلود عکس مثل پرشین گیگ یا پیکوفایل آپلود کنید. بعدش لینک مستقیم عکس ها را در داخل متن قرار دهید.

هر مطلبی که ارسال می‌کنید چند روزی در صف انتشار می‌ماند (چرا اینقدر چپ چپ نگاه می‌کنید، خو تعداد کاربرا زیاده!!) بعدش در صورتی که تولیدی باشد به احتمال زیاد  منتشر می‌شود. مطالب کپی پیستی ممکن است پاک شود. برای همین خواهش می‌کنیم اگر از جایی مطلب بر می‌دارید، مطالب زرد و دستمالی شده که در شونصد تا سایت دیگر برای شونصد بار کار شده است را ارسال نکنید (با تشکر :) )

در دو قسمت دیگر هم مطالب در صف انتشار و مطالب منتشر شده‌تان را می‌توانید ملاحظه کنید.

** نکته مهم: سایت جیم در صورت نیاز در تغییر مطالب ارسالی کاربران اختیار تام دارد، بعدا شاکی نشوید یک وقتی

 

 

2- تپ ارسال عکس

هر عکس جالبی که به نظرتان می‌آید را برای ما از همین‌جا ارسال کنید. فقط خواهشا اگر عکس‌های سریالی از یک سایتی بر می‌‌دارید، به جای عمل شاقه ارسال تک تک، همان مطلب را کپی پیست کنید و به عنوان یک مطلب عکس‌دار از قسمت ارسال مطالب بفرستید.

لطفا عکس متحرک ارسال نکنید.

لطفا عکس حجیم نفرستید. عکس ها به راحتی در نرم‌افزارهای ساده ای مثل Paint قابل کوچک شدن هستند.

سعی کنید اندازه عکس‌های ارسالی بین 600 تا 900 پیکسل بیشتر نباشد.

راستی عکس‌هایی که می‌فرستید معمولن یک هفته بعد منتشر می‌شود.

 

 

3- تپ ارسال موسیقی و کلیپ (چند رسانه‌ای)

لطفا و خواهشاً و ملتمساً پسوند‌های مجاز ارسال کنید. وقتی پسوند غیر قابل می‌فرستید فایل شما به دست ما نمی‌رسد. بی زحمت هم تا می‌توانید کلیپ بفرستید و از فرستادن آهنگ‌هایی تکراری و خیلی معروف خودداری بفرمایید. کلیپ‌های ارسالی هم حدود یک هفته بعد منتشر می‌شوند.

 

4- تپ اطلاعات کاربری

در این صفحه سایر افراد سایت می‌توانند اطلاعات کاربری شما را ملاحظه کنند. البته اگر شما به آن‌ها اجازه نمایش بدهید. خلاصه سیر تا پیاز کاربری شما اینجاست!

 

5- تپ تعویض نام‌کاربری و پسوورد

در مورد این تپ دو نکته وجود دارد:

اول اینکه نام‌های انگلیسی قبول می‌کند و نام فارسی نمی‌گیرد.

دوم اینکه هر تغییری خواستید بدهید حتمن هر سه تا فیلد را پر کنید.

 

 

6- تپ ویرایش اطلاعات پروفایل کاربری

خب اسمش معلوم است. البته بیشترین کاربردش برای تعویض عکس پروفایل است.

باز هم خواهشا و ملتمسا عکس را در همان اندازه‌ای که گفته بفرستید. عکس‌هایی حجیمی که شما با دوربین‌های دیجیتال گران‌قیمت یا موبایل‌های هوشمندتان می‌گیرید عموما بیش از دو الی سه مگابایت(!) حجم دارند.  این عکس‌ها به هیچ عنوان برای عکس‌ کاربری امکان نمایش ندارد. چون اینقدر سنگین است که تا بیاید لود شود کاربر صفحه را بسته و می‌رود جای دیگر...

راستی عکس‌های پروفایل هم پس از تأیید منتشر می‌شوند. اگر حجمشان استاندارد باشد حدود یکی دو ساعت بعدش تغییر می‌کند. در غیر این صورت ممکن است یکی دو روزی در صف انتشار باشد (برای کوچک کردن اندازه!).

 

7- تپ صندوق پیام

از این تپ تمامی سؤالات، مشکلات، انتقادات، گلایه‌ها، ناراحتی‌ها، خوشحالی‌ها و خلاصه هر موضوعی که لازم است را به صورت خصوصی بگویید؛ جایش همین جاست. معمولن هم یک روز بعدش پاسخش می اید البته اگر نیازی به پاسخ باشد.

راستی اگر مطلب زمان‌دار ارسال می‌کنید حتمن از طریق همین صندوق پیام، خبر دهید تا به موقع منتشر شود.