خانه انجمن کتاب های رمان و جادوی آنها
٨٦٤
٧٨
aaasaeid

کتاب های رمان و جادوی آنها

کتاب های رمان و جادوی آنها

تا چند سال پیش که خواندن کتاب های رمان را آغاز نکرده بودم به این کتاب ها حس خوبی نداشتم و به نظرم جالب نمی آمدند.

ولی وقتی برای اولین بار یک رمان را شروع کردم آنچنان محو داشتان شده بودم که گویا داشتم در کتاب زندگی میکردم. بعدا با خواندن رمان های دیگر فهمیدم که این خاصیت تمام رمان ها است.

به نظر شما چرا کتاب های رمان این چنین شما را از فضا و دنیای خودتان جدا میکنند؟

اولین رمانی را هم که خوانده اید ذکر کنید.

من : چشم هایی به رنگ عسل

٩٢/٠٢/١٧
نظرات کاربران
کد امنیتی
م-نص
م-نص
٩٢/٠٢/١٧
١
٠
نمیدانم دا رمان محسوب میشود یا نه
مـی نـا
مـی نـا
٩٢/٠٢/١٨
٠
٠
می دونستید این سوال المپیاد بوده ؟!!!
Niva
Niva
٩٢/٠٢/٢٠
٠
٠
دا سفرنامه باشه فکر کنم....
م-نص
م-نص
٩٢/٠٢/١٧
٠
٠
متاسفانه وقت کافی برا مطالعه ندارم
mike
mike
٩٢/٠٢/١٧
٠
٠
دام عنکبوت که اگه مثل من بی حوصله این اصلا نخونین
Niva
Niva
٩٢/٠٢/١٨
٠
٠
چشم :)
ati200
ati200
٩٢/٠٢/١٧
٠
٠
من عاشق رمانم...جورین انگار خودت تو فضای داستانی..البته چندسالی هست نخوندم..نتونستم
Paeez
Paeez
٩٢/٠٢/١٧
٠
٠
من رمان بگیرم دستم تمومش نکنم ول نمی کنم :))اولیش یادم نمیاد اما بهترینش غرور وتعصبه به جرات:)
m_sepehri
m_sepehri
٩٢/٠٢/١٧
٠
٠
من:بینوایان.الان جلد دومشو نصفه خوندم./به هنر نویسنده بستگی داره که چقدر بتونه تخیل خواننده رو تحریک کنه.
Niva
Niva
٩٢/٠٢/٢٠
٠
٠
من کارتونشو دیدم... همون جودی ابت بود دیگه؟ یا کزت؟ یا الیور توییس؟
SE7EN
SE7EN
٩٢/٠٢/١٧
١
٠
کتاب خوبه بخونین آورین آورین...
پری سا
پری سا
٩٢/٠٢/١٧
٠
٠
اولین رمان؟؟؟؟؟؟؟؟فک کنم دالان بهشت بود........
e.niyazi
e.niyazi
٩٢/٠٢/١٨
٠
١
اخ پريسا من اينقده از محمد خوشم ميومد:)
radmehr
radmehr
٩٢/٠٢/١٧
٠
٠
بهترین رمان جهان 1984 نوشته جورج ارول،پیرمرد و دریا ارنست همینگوی...بینوایانو دیگه اصلا نگو جنگ و صلحم خیلی عالیه...وای جنایات و مکافات . البته جلال آل احمد
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٢/١٧
٠
٠
جورج رو هستم .قلعه حیواناتش
radmehr
radmehr
٩٢/٠٢/١٧
٠
٠
1984 یه جورایی ادامه ی همون کتابه ولی خیلی پخته تر
mike
mike
٩٢/٠٢/١٧
٠
٠
هردوش قشنگه ولی قلعه ی حیوانات بی نظیره
firuze
firuze
٩٢/٠٢/١٨
٠
٠
قلعه حیوانات جدا محشر بود تا حالا ندیده بودم اینقدر زیبا فضای جامعه مدرن رو به تصویر بکشن اونم از توی یک مزرعه
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٢/١٨
٠
٠
قلعه حيوانات سياسي ترين کتابي بود که خوندم....
mo_so
mo_so
٩٢/٠٢/١٧
٠
٠
دور دنیا در هشتاد روز: 18 سال قبل
Niva
Niva
٩٢/٠٢/٢٠
٠
٠
چی یادتون هست!
mashhadiboy
mashhadiboy
٩٢/٠٢/١٧
٠
٠
سلام رمان های خانم تکین حمزه لو رو پیشنهاد میکنم بخونین وااااااااقعا عالیه....
sorme
sorme
٩٢/٠٢/١٧
٠
٠
اولین:همخونه........آخرین:بازم همخونه!!!!!! :)
Golbarg
Golbarg
٩٢/٠٢/١٨
٠
٠
همخونه تنها رمان ایرانی بود که خوب بود//
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٢/١٧
٠
٠
یه رمان خوندم داستان زندگی خودم بود.
sorme
sorme
٩٢/٠٢/١٧
٠
٠
چه شیک!!!
Niva
Niva
٩٢/٠٢/٢٠
٠
٠
از اینا که من زیاد خوندم... الان انگار خیلی از زندگی ها شبیه داستان های تکراری شده.. بخشی از زندگی خودم هم
Milad
Milad
٩٢/٠٢/١٧
٠
٠
شرمنده ولی من اصلا از رمان خوشم نمیاد.....کلا آدم کم حوصله ایم!
h_nim82
h_nim82
٩٢/٠٢/١٧
٠
٠
خیلی وقته دیگه نمی خونم .. ولی حس خوبی داره .. اولینش یادم نمیاد ...ولی از رمانهای م مودب پور بوده ... و بعدش بیشتر دنبال رمان های خارجی بودم تا ایرانی..
Eli-soltani
Eli-soltani
٩٢/٠٢/١٨
٠
٠
کتابای میم مودب پور همشون قشنگن ... مخصوصا گندم ...
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٢/١٨
٠
٠
من يکي از رمان هاي م مودب پور رو خوندم خيلي محشر بود...اسمش يادم نيست....اما توي دو روز بکوب کل رمانو خوندم...آخراش واقعا داشتم افسرده ميشدم از شدت غم داستان...
h_nim82
h_nim82
٩٢/٠٢/١٩
٠
٠
من افسرده نمیشدم...اکثرشونو سالهای جوونیم خوندم :)))
h_nim82
h_nim82
٩٢/٠٢/١٩
٠
٠
یادم اومد خیلی قبلن تر بود...اولین رمان مربوط میشد به دوران ابتدائیم...خواهرم برام خرید اسمش خواهر بزرگ من برزیت بود که راجبه دو تا خواهر بود که یکیشون سرطان میگرفت و می مرد...خیلی دوسش داشتم :)
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٢/١٧
٠
٠
به خاطر ذوق و هنر نویسندس که این حس رو میکنیم . پیشنهاد برای رمان خونی : رمان های خانم ها حمزه لو ، صفایی ، سیفی . رمان کسی پشت سرم آب نریخت ، دخترم ایلگار ، که نویسنده هاشو فراموش کردم . البته پیشنهاد میکنم در آینده ای نزدیک رمانهای اینجانب را هم بخونید . سپاس
Niva
Niva
٩٢/٠٢/٢٠
٠
٠
به به مبارکه... نام نویسندش افسانه بانوست؟ شیرنی داره ها!!!
نسیم
نسیم
٩٢/٠٢/١٧
٠
٠
اولین رمانم الهه شرقی بود، بهترین رمان هم بامداد خمار، و نوشته‌های امیرخانی بود.
Paeez
Paeez
٩٢/٠٢/١٧
٠
٠
بامداد خمار هم عالیه من خوندمش
Eli-soltani
Eli-soltani
٩٢/٠٢/١٨
٠
٠
آره الهه شرقی خیلی قشنگه ولی اسمش قشنگ تره :)))
Mahnaz_72
Mahnaz_72
٩٢/٠٢/١٩
٠
٠
به نظرم اخرش خیلی نامفهوم تموم شد ولی قشنگ بود
h_hamayeli
h_hamayeli
٩٢/٠٢/١٧
٠
٠
اولیش بامداد خمار بود ولی بعدش دیگه خیلی خوندم مثل سینوهه و کنیز ملکه مصر و عشق و انتقام
nika
nika
٩٢/٠٢/١٧
٠
٠
اولین رمانی که خوندم (پوارو)اثر اگاتا کیریستی بود .....راستش من رمانای جنایی رو خیلی دوست دارم...............
Niva
Niva
٩٢/٠٢/٢٠
٠
٠
واویلا....
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٢/١٧
٠
٠
به نظر من داستان رمان باعث جذب مخاطب میشه و مخاطب رو مجبور به خوندن کتاب می کنه.
Niva
Niva
٩٢/٠٢/٢٠
٠
٠
واقعا ؟( با صدای خانوم شیرزاد قرائت شود)............
e.niyazi
e.niyazi
٩٢/٠٢/١٧
٠
١
من اولين رماني كه خوندم دالان بهشت بود...از شخصيت پسر رمان كه توصيفش كرده بود خيلي خوشم ميومد و مياد
Mahnaz_72
Mahnaz_72
٩٢/٠٢/١٨
٠
٠
قبلا خیلی میخوندم املان نه قشنگ ترین رمان هم شرق بهشت بود
m-ghorbani
m-ghorbani
٩٢/٠٢/١٨
٠
٠
اولین رمانی که خوندم"دختر مهاجر" بود!کلا رمان زیاد میخوندم...
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٢/١٨
٠
٠
من کلی کتاب خوندم از بچگیم و کلا یک کتابخونه شخصی دارم با کلی کتابهای نایاب و قدیمی.مثلا همین رمان قلعه حیوانات که مد شده الان من 20 سال پیش خوندم یعنی ساال 1372! ولی خب ملت الان کشفش کردن! اولین کتاب رمانی که خوندم (پارک ژوراسیک) بود اثر مایکل کراکیتون که قطرش انقدر بزرگ بود که میشد ازش به جای متکا هم استفاده کرد وقتی خسته میشدی! ولی یه چیزیو میخوام بگم کتاب رمان همشون جالبن در این شکی نیست اما یه جورای همشون هم بی فایده ان.یعنی چی؟! یعنی اینکه مثل آب هندونه میمونن شیرینن ولی هیچ فایده ای برات ندارن و فقط وقت ادم باهاشون پر میشه بدون اینکه به معلوماتش اضافه بشه.(البته با احترام به رمان خونها) برای من که هیچ جذابیتی ندارن این جور کتبها. آخر همشون رو میتونم حدس بزنم. و در اخر اینکه زندگی خودمون و خودتون اگه بشه از روش کتاب نوشت مطمعنم بهترین رمان میشه از همه لحاظ(تراژدیک، عشقی،حادثه ی) و کلا زندگی خودمون یه پا رومانه چرا دیگه بریم رمان بخونیم.......
radmehr
radmehr
٩٢/٠٢/١٨
١
١
باهات موافقم.رمان های که امروزه مد شده فقط واسه وقت پر کنیه البته منم قلعه ی حیواناتو تو 9 سالگی خوندم کتابش ماله بابام بود الانم خونه ی مادربزرگمه اما بعضی از کتاب ها و رمان ها خیلی به درد بخور هستند،رمان های عصر حاضرو نمیگن رمان هایی که الان مد شده یا عاشقانست یا چیزیه تو مایه های نوشته ی جی کی رولینگ اما اونایی که قبلا نوشته شدن مثله رمان های جان اشتاین بک و جورج اورول یا حتی نمومنه های ایرانی مثله کتاب های صمد بهرنگی،جلال آل احمد یا حتی محمد علی جمالزاده کتاب های واقعا مفیدی هستند اما امروزه تنها چیزی که مورد استقبال قرار گرفته جذابیته،جذابیت هایی که برای به کاربردنشون از هر فیلتری رد میشن....بازم ممنون آقای آتشروان
Niva
Niva
٩٢/٠٢/١٨
٠
٠
چرا توهین میکنین؟ هندوانه خیلی هم خاصیت داره :)
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٢/١٨
٠
٠
با حرفت موافقم...اما سرگرمي و تفريح هم جزئي از زندگيه...من رمان رو به خاطر سرگرمي و جذابيتش ميخونم...
h_nim82
h_nim82
٩٢/٠٢/١٩
٠
٠
خیلی خوبه شما کتاب خونه دارین...من کتاب قلعه حیوانات رو سال 86 خوندم...بنظرم مهم زمان خوندن نیست مهم تاثیر کتاب و گرفتن چیزای خوبه...کتاب خوندن لذت بخشه و هرکسی با توجه به علاقش باید بره سراغش...یکی علمی...یکی فلسفی...یکی هم رمان
Niva
Niva
٩٢/٠٢/٢٠
٠
٠
من که این قله هه رو هنو نخوندم فکر نکنم هم بخونم ... این چی هس هی شماها ازش تعریف میکنین!!! فکر کردم راز بقاست!
Eli-soltani
Eli-soltani
٩٢/٠٢/١٨
١
٠
من اولین رمانی که خوندم "دالان بهشت" بود که یکی از بهترین کتاب هایی محسوب میشه که تا الان خوندم ...
e.niyazi
e.niyazi
٩٢/٠٢/١٨
٠
١
مخصوصأ محمد:)))
Niva
Niva
٩٢/٠٢/١٨
٠
٠
فکر کنم منم اینو خوندم! واسمش آشناست
firuze
firuze
٩٢/٠٢/١٨
٠
٠
اولین کتابی که خوندم کوری بود و محشر بود
باران
باران
٩٢/٠٢/١٨
٠
٠
چه کتاب عمیق و عجیبیه واقعا همه بایدبخوننش
firuze
firuze
٩٢/٠٢/١٩
٠
٠
آره جدا
Niva
Niva
٩٢/٠٢/١٨
٠
٠
من قبلا ها خواهرم هر چی رمان میخوند بعد میداد منم میخوندم... دیدم خیلی چرتن دیگه نخوندم.. اما برباد رفته رو خیلی دوست داشتم... اولی رمان هم فکر کنم کباب غاض بود :)
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٢/١٨
٠
٠
غاض؟ يا قاذ؟...شايدم غاظ..؟ يا قاض؟...شايدم غاذ؟....غاز...19 تمام...
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٢/١٨
٠
٠
به جاي قبلا ها هم ميشه گفت قبلنا...راحت تره...:)
Niva
Niva
٩٢/٠٢/٢٠
٠
٠
خوبه به جای غاظ ننوشتم زاق باز!!! چی معلم سخت گیری... روز معلم واستون کادو نمیگیرم!
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٢/١٨
٠
٠
من هم اگر کتاب رماني به دستم برسه و چند صفحه اولش منو مجذوب خودش کنه ....همه کار و زندگيمو ول ميکنم و ميشينم پاي خوندن رمان...
h_nim82
h_nim82
٩٢/٠٢/١٩
٠
٠
در دوران نوجوانیم یه رمان از فیهمه رحیمی به این سبک خوندم نصفه شب که تموم شد از کارم افسرده بودم..
Niva
Niva
٩٢/٠٢/٢٠
٠
٠
دوستان سعی کنین رمان به دست جناب قوام نرسه!
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٢/١٨
٠
٠
براي افرادي که ميخوان يک چيزي که ذهنشونو درگير کرده فراموش کنن بهترين گزينه خوندن يک رمانه..البته به شرطي که با اون موضوع همخواني نداشته باشه..مثلا اگه شکست عشقي خوردين نرين رمان عشقي بخونين...:)
h_nim82
h_nim82
٩٢/٠٢/١٩
٠
٠
آره موافقم خیلی کمک میکنه
Niva
Niva
٩٢/٠٢/٢٠
٠
٠
عجب! چی حرفه ایی! مثلا ما که متاهلیم بریم رمان مجردی بخونیم؟ خب مردم چی میگن؟!
باران
باران
٩٢/٠٢/١٨
٠
٠
اولین رمانی که خوندم از این رمان های ابکی بود ولی بعدش سعی کردم رمانهای معروفو بخونم. مدیر مدرسه جلال ال احمد ، من او ، و کلی رمان دیگه دوسشون دارم.
m-nik110
m-nik110
٩٢/٠٢/١٩
٠
٠
اولین رمانی که خوندم.هاکبلری فین بود!گمانم 10سالم بود بعدش تام سایر خودنم که انگار برعکس خوندم!اول باید تام سایر میخوندم یکجورایی اون ادامه هاکبلری فین بود!ولی عاشق خباثتهای هاک بودم!آخرین رمانی هم که خوندم قیدار بود!
a-pooryousof1373
a-pooryousof1373
٩٢/٠٢/٢٠
٠
٠
من رمان نميخونم يكيم خوندم مثل رمان نوشته بود زندگي ابوريحان بيروني و بعد اون ترجيح ميدم كتاب صوتي گوش بدم مثل همين فايلاي صوتي شازده كچولو خيلي جالبن چون با احساس گفته شدن
سهره
سهره
٩٢/٠٣/٠٣
٠
٠
من اولین رمانی که خوندم دنیای شگفت انگیز اُز بود وخیلی منو مجذوب خودش کرد و فک کنم دلیلش این باشد که نویسنده آن رو با احساس خودش نوشته بود...........
ف
ف
٩٢/٠٣/٢١
٠
٠
من اولين رماني که خوندم رقص برگ هاي زرد بود.يه دوره اي رمان هاي مزخرفي مي خوندم اما بعد با نثر رضا امير خاني و هم چنين رمان هاي دفاع مقدس آشنا شدم...
کودک درون
کودک درون
٩٢/٠٤/٢٢
٠
٠
اولین رمانی که خواندم در کوچه باغ یادها اثر فهیمه رحیمی،اما الان بیشتر رمان های خارجی می خوانم،البته بیشتر رمان های نوسندگان ایرانی را خواندم
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٢/٠٥/١٨
٠
٠
دوستان رمان های ار.ال.استاین رو بخونین...ترسناک و جالب....آگاتا کریستی هم که جناییه.....یه رمان هم بود به اسم باران مرگ خیلی قشنگ بود
mahsa.a
mahsa.a
٩٢/٠٥/٣١
٠
٠
رمان فقط پریچهر
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٧/١٥
١
٠
سلام ... جاي خالي سلوچ