خانه انجمن وسوسه وسواسی شدن!
٥٨٠
٢٤
اشکمهر آتشروان

وسوسه وسواسی شدن!

وسوسه وسواسی شدن!

طبق آمار وسواس بعد از افسردگی شایع ترین بیماری روحی بین مردم جهان است.که دارای دو مدل عملی و فکری میباشد.

آیا در طول زندگی خود مخصوصا در دوره نوجوانی و جوانی که شیوع این بیماری زیاد است(جنون جوانی) تجربه این بیماری را داشته اید؟

اگر جوابتان مثبت است، به چه چیزی بیشترین وسواس را داشته اید؟ و برای درمانش چه کرده اید؟

٩٢/٠٨/١٤
نظرات کاربران
کد امنیتی
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٨/١٤
٢
٠
خوشبختانه هیچوقت وسواسی نشدم...خیییییلی بیماری بدیه واقعا!
S_14
S_14
٩٢/٠٨/١٤
١
٠
آره وقتی خیلی بیکار میشم این فکرای وسواسی گتهی سراغم میاد و من سعی میکنم سر خودم رو گرم کنم وگرنه که فک کنم دیوونه بشم این طور مواقع....
مهدیس خانووم
مهدیس خانووم
٩٢/٠٨/١٤
١
٠
خوب خیلی از جوونا تو این سن... سن ماها... خیلی رو تیپو قیافشون حساسن یا بهتره بگم وسواس دارن... خیلی واسشون مهمه چی بپوشن چجوری حرف بزنن.. یا حتی رو برخورد دیگرانم حساسن و برداشت های جور واجور میکنن...
m_sepehri
m_sepehri
٩٢/٠٨/١٤
١
٠
این فکر کنم ذات همه دخترا باشه:)
m_sepehri
m_sepehri
٩٢/٠٨/١٤
١
٠
وای وای یه زمانی وحشتناک وسواسی بودم...ازینا که صد بار دستاشونو میشورن///یا همه چی باید یه تیپ خاصی چیده بشه والا اعصابم خورد میشد///صد بار میرفتم از یه چیزی خبر میگرفتم///یکی از فامیلامون روانشناسه/گفت سعی کن یکم نا مرتب و بی نظم باشی...خیلی خوب شدم خداروشکر...ولی گاهی که مشغولیت ذهنی دارم برمیگرده حالتاش:)
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٨/١٤
١
٠
سلام ... وسواس شماردن داشتم مثلاه مهره‌هاي تسبيح را مي‌شمردم از اول به آخر از آخر به اول از وسط به اول آخر وووو . حالا اينقدر گرفتار كار شده‌ام كه نمي‌توانم بشماره
Mahnaz_72
Mahnaz_72
٩٢/٠٨/١٤
٠
٠
نه تا به حال دچار وسواس نشدم
mr_khas
mr_khas
٩٢/٠٨/١٤
٠
٠
خوب وسواس که نه . اما در حد اعتدال روی مسائل مختلف زوم میکنم.
مهتاب
مهتاب
٩٢/٠٨/١٤
٠
٠
نه نشدم.....شده به یه سری چیزا یکم بیشتر حساسیت نشون دادم ولی نه اینکه به وسواس تبدیل بشه
z_ghasemi
z_ghasemi
٩٢/٠٨/١٤
١
٠
بنده ه مطلقا وسواس نداشتم
maede
maede
٩٢/٠٨/١٥
٠
٠
نه وسواس ندارم و نداشتم!
javad agha
javad agha
٩٢/٠٨/١٥
٠
٠
نه وسواس ندارم ولی طبق نظریه ی علمی خانم ها بیشتر دچار وسواس میشوند تا اقایان یه فکر به حال خودتون بکنین خانم ها خخخ
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٨/١٥
٠
٠
خب من راستش سالیهای زیادی وسواس داشتم/اوایل عملی بود.چطوری بگم خیلی وحشتناکتر از این وسواسهای معمولی که شماها فکرشو میکنین .البته معمولی هم بودن ولی خب بعضیهاشون واقعا وحشتناک بودن طوری که چشمام هم ضعیف شد و عینکی شدم و خب یک وسواس بدی هم که داشتم مربوط به قسمتهای بدن و صورتم بود که حتما نباید لکه یا خال یا هر چیز اضافه رو بدن یا صورتم میموند و خب همرو چطوری بگم با سوزن یا تیغ یا...میکندم و کلا تمام بدنم و صورتم زمانی زخم و زیلی بود و خون آلود...!!!البته خدارو شکر تموم شد اما هنوز هم جای زخماش هست ): بعد از کذشت وسواس عملی وسواس فکری به سراغم امد .طوری که باید در مورد ریشه و منشاه هر چیزی فکر میکردم و پی میبردم که چی بوده از کجا شروع شده و قراره پایانش چی باشه و خیلی چیزای دیگه...طوری که گاهی ساعتها و گاهی روزها و حتا هفته ها و ماهها طول میکشید این فکر کردنها تا جای که دیگه سرم داغ میکرد و گاهی خون دماغ میشدم!!! کارهای زیادی کردم تا هر دو نوعش برطرف بشه پیش روانپزشک رفتم و قرصهای زیادی خوردم و خیلی چیزا ..خدارو شکر هر دوش الان دیگه برطرف شده..|: ههعیییییییی چه سختیا که نکشیدم (البته یک نکته اینجا بگم وسواس دلایل زیادی داره اما دلیل اصلیش اینکه که خب مال منم مربوط به این دلیل میشد اینکه وقتی دیگران یا خود فرد از خودش توقعات و انتظارات بالای داره و وقتی میبینه نمیتونه همه انتظارات یا توقعاتی که دیگران ازش دارن و یا یا خودش نسبت به خودش داره براورده کنه و یا میبینه به هیچکدوم از آرزوها یا چیزهای که میخواسته نرسیده .... کم کم بیماری وسواس سراغش میاد تا هم اون حس کمبود از کمالگرای درش از بین بره با وسواس داشتن روی چیزهای مختلف .هم اینکه با فکر بر روی چیزهای مختلف فکرش تخلیه میشه)
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٢/٠٨/١٥
٠
٠
اعصای نداشتیا :| چه وضشه خب :|
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٢/٠٨/١٥
١
٠
نمدونم وسواسه یا نه.اما یه کاریو که شروع میکنم باید با تمام جزئیاتش به بهترین نحو ممکن انجام بدم.اعصابم تحلیل میره سر این موضوع اما اگه غیر این بشه دیوونه میشم :| وسواس دارم آیا؟ به گرد و خاکم حساسم.تو خونه و سر کارم همش دستمال دستمه هرجا خاک داره میرم سروقتش :| این دیگه وسواسه
z_ghasemi
z_ghasemi
٩٢/٠٨/١٥
١
٠
: )
جادوگر
جادوگر
٩٢/٠٨/١٥
١
٠
جنون جوانی یا همان اسکیزوفرنیا یه بیماری شایع با علت های متفاوت است و با بیماری وسواس کاملا فرق می کنه .! متاسفانه اسکیزوفرنیا قابل درمان نیست اما قابل کنترل است فرد بین دنیای واقعیت و توهمات می مونه . صداها یا تصاویری میبینه و میشنوه که دیگران قادر به شنید و دیدن نیستن گفته شده یکی از علل این بیماری مصرف متامفتامین ها و مواد مخدر صنعتی می باشد. و داروهایی از قبیل اولانزاپین و ریسپریدون جهت درمان به کار برده میشن طول درمان هم متفاوته معمولا 1 یا 2 ماه در ابن سینا نگه داری میشن و بعد هم باید داروهاشونو حتما بخورن و شرایط زندگیشون آزار دهنده نباشه اسکیزوفرنیا بیشتر در بین افراد تیزهوش و نخبه نمایان میشه .
z_ghasemi
z_ghasemi
٩٢/٠٨/١٥
٠
٠
ممنون عجب اطلاعاتی : 0
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/٠٨/١٥
٠
٠
تا حالا تجربه نداشتم خدا رو شکر
m_shekofte
m_shekofte
٩٢/٠٨/١٥
٠
٠
من تا سر وسواس می رم ولی خودم خودمو درمان می کنم
neyosha
neyosha
٩٢/٠٨/١٥
٠
٠
اره قبلا تجربه داشتم وسواس عملی......مثلا چند بار دست هاتو بشوری و از اینا.....ولی با بی اعتنایی از شرش رها شدم
mahdi-h
mahdi-h
٩٢/٠٨/١٥
٠
٠
اصن چی هستش ؟
ali007
ali007
٩٢/٠٨/١٦
٠
٠
وای وسواسی شدن خیلی بده ادمو ذره ذره میکشه از نظر من!!!!!!!!!!!!!
ف-گ
ف-گ
٩٢/٠٨/١٦
٠
٠
نباید بهش میدون داد. تسلیمش نشین