خانه انجمن خداحافظی کالاهای اساسی با ارز مرجع!
٦٧١
٨١
علیرضا

خداحافظی کالاهای اساسی با ارز مرجع!

خداحافظی کالاهای اساسی با ارز مرجع!

نظر شما در رابطه با حذف ارز مرجع از کالاهای اساسی از قبیل : ( برنج، شیر خشک اطفال، شیر صنعتی، کره، ذرت، روغن پالم، روغن خام، کنجاله سویا، جو دامی، گوسفند زنده، شکر خام، روغن نخل،‌ گندم دامی ، دارو و مواد اولیه دارویی و تجهیزات پزشکی ) چیست ؟
آیا این کار کمکی به اقتصاد نیمه جان جامعه می کند؟

٩٢/٠٢/٠٤
نظرات کاربران
کد امنیتی
Paeez
Paeez
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
با اخبار اقتصادی گوش کردین:))))))اقتصاد ما تو کوماست الان!شایدم مرگ مغزی
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
امروز فراست که باید فاتحه اش رو بخونیم...
Eli-soltani
Eli-soltani
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
شاید ... نمیدونم ...
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٢/٠٤
٦
٠
باز هم یه کار اشتباه دیگه .از چند روز دیگه گرانی 40 تا 60 درصدی همه این مخصولات رو در بر میگیره .و همینطور ک مردم فهمیدن ارز مرجع این محصولات رو دولت برداشته .حجوم آوردن ب فروشگاهها. برنج وارداتی ک عملن چند ماهی هست ک گرون شده. و هر چقدر هم بخاییم خوشبین باشیم ب محصولات داخلی اما هیچ وقت داروهای ایرانی ب کیفیت داروهای خارجی نمی رسن.در مورد بقیه محصولات هم همینطور.ب نظرم این یه سیاست اقتصادی بود ، ک اول دلار قیمتش بره بالا. بعد ب کالاها ارز مرجع اختصاص بدیم. بعد کم کم ارز مرجع رو از تمام محصولات بر داریم..این روزا هم میگذره...
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
آفرین آرشام!دقیقا!اینم از سیاستشونه!
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
همینطوره ...
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٢/٠٥
٠
٠
ممنون
Niva
Niva
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
نمیدونم والا.. بذارین از آقامون سوال کنم.. جوابتونو میدم..
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
آقامون خخخخ.یاده این فیلم های دهه40 می افتم خخخ
radmehr
radmehr
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
هیچ ایرادی نداره آدم به شوهرش احترام بذاره،دهه ی 40 و 90 نداره تازه اون موقع خیلی بهتر بود
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
احترام اره.اما این لحن ماله فیلمای اون موقع اس. شما چراا جوش میاری
Niva
Niva
٩٢/٠٢/٠٥
٠
٠
اصن آقای خودمونه.. دوست دارم بگم آقامون.... آرشام تو یه زن بگیر بهت بگه:آشی..خخخخ
کانگورو به تربیت فرزند خود اهمیت ده
کانگورو به تربیت فرزند خود اهمیت ده
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
آغازحماسه اقتصادی با افزایش قیمت گوشت
radmehr
radmehr
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
من نمیدونم چه نظری باید بدم...
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
نظرت چیه ؟ خو .ینی اصلن نظری نداری راجع ب گرونی؟
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
یعنی گرونی ها هیچ فشاری نیورده !؟
radmehr
radmehr
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
چرا آورده علیرضا اما نه میخوام و نه میتونم نظر کارشناسانه بدمفدلایل مه چیز دیگه ای که به بحث نمیخوره
g.h
g.h
٩٢/٠٢/٠٤
٠
١
خداحافظ برنج
g.h
g.h
٩٢/٠٢/٠٤
٠
١
خداحافظ شیر خشک اطفال،
g.h
g.h
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
خداحافظ شیر صنعتی،
g.h
g.h
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
خداحافظ کره،
g.h
g.h
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
خداحافظ ذرت،
g.h
g.h
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
خداحافظ روغن پالم،
g.h
g.h
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
خداحافظروغن خام،
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
خدافظ g.h
g.h
g.h
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
خداحافظ آشام
g.h
g.h
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
خداحافظ کنجاله سویا،
g.h
g.h
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
خداحافظ جو دامی،
g.h
g.h
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
خداحافظ گوسفند زنده،
g.h
g.h
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
خداحافظ شکر خام،
g.h
g.h
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
خداحافظ روغن نخل،‌
g.h
g.h
٩٢/٠٢/٠٤
٠
١
خداحافظ گندم دامی ،
g.h
g.h
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٢
خداحافظ دارو
g.h
g.h
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٢
خداحافظ مواد اولیه دارویی
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
سلام امتیاز
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
:دی!
g.h
g.h
٩٢/٠٢/٠٤
٠
١
خخخخخخخخخخخخ!خو اگه از یکی خدافظی نکنم ناراحت میشه!
Niva
Niva
٩٢/٠٢/٠٦
٠
٠
بذار بهش منفی بدم تا این به اون در بشه... بچه کل صفحه رو پر روغن و ذرت ... کردی!
g.h
g.h
٩٢/٠٢/٠٤
٠
١
و خداحـــــــــــــــــــــــــــــــــــــافــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــظ تجهیزات پزشکی
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
اصلن نمیخوای امتیازت بره بالا
g.h
g.h
٩٢/٠٢/٠٤
٠
١
چرا میخام!
m-roohangiz
m-roohangiz
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
حالا چی هست اینا؟؟؟!!!!!....
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
هوا داره گرم میشه اینا یه نوع بستنیه که میخان بدن تو بازار!دست دولتم درد نکنه به فکر من و شمان هااااااااا!قدر بدونین!
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
هیچی !
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
متاسفانه سواد اقتصادی مردم پایینه .حالا یه مطلب در مورد جومونگ بزار ببین میترکونن
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
والا :))))))))))))!
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
ههههعی
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
علیرضا جان با این وضع گرونی فعلا گریمون گرفته!بذار اشکمون که خشک شد میایم میزنیم توی سرمون و نظرمونم میگیم:)))
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
هی بابا سید چی بگم از این همه درد! یک عده میرن با ارز مرجع 1400 تومن ماشین لوکس وارد میکنن بعد با قیمت ارز روز می فروشن ما باید جوابش رو پس بدیم...
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
جواب اونا ک داروی خارجی لازم دارن و الان نیست رو کی میده؟
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
ای بابا جواب اونم کسی نمیده جز بیمارها... آخه یکی نیست بگه ارز دارو دیگه چرا !! بازی بازی با جون مردمم بازی !!!
Milad
Milad
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
ای بابا چی میشه گفت....همه چی داغونه.....من چقدر خوشحالم...شک نداری دیگه.....تو به این حرف من!!!!
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
من که هروقت به مسائل اقتصادی فکر می کنم اصلا حالم گرفته میشه... واقعا اینم اقتصاد ما داریم...!
باران
باران
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
بوی الرحمن اقتصاد کشورمون داره میاد اونوقت اقایون تهدید به افشاگری می کنن و جشن مهر ورزی میگیرن تو این اوضاع . و مرد سیاست را کمی مردم داری ذره ای تعهد ذره ای مسئولیت پذیری باید هعی ...................
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
آفرین،موافقم ... اگر کمی مسئولیت پذیری می بود الان وضعیت ما این نبود...
نسیم
نسیم
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
هیچی دیگه کمرم تا الآن خم شده دیگه اونوقت کامل می‌شکنه...!
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
انشاالـ... که بهتر شه...
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
امیدوارم
mo_so
mo_so
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
اقتصاد!داریم؟
g.h
g.h
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
به نظرت صحبت کردن راجع بهش فایده ایم داره؟!؟؟؟؟؟؟خوب نداره دیگه!اپس بیخیال.خداحافظ ...
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
داره ! خیلی هم داره !! از این صحبت نکردن هاست که وضعیت ما اینجوری شده ! اگر مردم به اقتصادشون اهمیت بدن حتما برای بهتر شدن و پیشرفتش هم اهمیت میدند...
g.h
g.h
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
صحبت نکردن؟؟؟؟!!!!به نظرت مردم کم در موردش صحبت میکنن؟والا تو تاکسی میشینی میخای کرایه بدی بحث تورم میشه!میری نون بخری بحث تورم!الان که حتی بچه ها هم در موردش صحبت میکنن!
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
به نظر من این بحث ها، بحث های بی اساسیه! یعنی مشکلات رو میگن ولی هیچ کاری و هیچ حرکتی برای رفعش نمی کنن مثلا می تونن با صرفه جویی در خرید یک محصول و مصرفش نیازشون به اون محصول رو کن کنن ولی برعکس صرفه جویی که نمی کنن هیچ میرن از اون فرضا ماده غذایی انبار هم می کنن!!!!!!!!!!
a-pooryousof1373
a-pooryousof1373
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
من از اقتصاد چیزی نمیدونم
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
اما اقتصاد از تو میدونه .پس تو هم باید بدونی
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
اقتصاد میتونه یک جامعه رو از این رو به اون رو کنه! پس باید یک حداقل هایی ازش بدونیم...
g.h
g.h
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
خوب سوالای سخت میپرسی علیرضا؟!الان محمود بهمنی (رئیس بانک مرکزی) هم نمیتونه سوالاتو جواب بده !ومنتظرن ببینن که در آینده چی پیش میاد !هر چه پیش آید خوش آید! من فقط میدنم پشت همه این طرح هایی که اجرا میشه هیچ فکر منسجمی نیست!و به جای اینکه دردی از درد مردم رو دوا کنه 100برابرش میکنه!مثلا سهام عدالتی که اجرا شد!یارانه ها فاز یک بدترش فاز دو!قردادی بین ایران و چین که قراداد ترکمنچای دو نام گرفت (که خیلی ها هم ازش بی خبرن)!و ...منم شخصا منتظرم ببینم چی میشه!
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
از همین بی خبری ما دارن سوء استفاده رو می کنند به نظر من ما نباید حداقل از مسائل اقتصادی کشورمون بی خبر باشیم به قول یک بنده خدایی اقتصاد خوب مادر هر زندگی خوبه...
g.h
g.h
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
مرسی از انجمنت!اگه اولش درست نظر ندادم به خاطر این بود که نمیخواستم حالم خراب بشه! این روزها خیلی حساس شدم خیلی چیزا اذیتم میکنه و اشکمو در میاره و تمام تلاشمو میکنم از چیزایی که ناراحتم میکنه دوری کنم!یه مطلبم راجع به اینکه چقدر این روزها دلم میسوزه گذاشتم بعدن میخونیش!
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
منم ممنونم از شما که نظرتون رو گفتید /واقعن هم این ها همش درده...
g.h
g.h
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
نمیخاستم راجع به این موضوع نظر بدم ولی این آشام نذاشت1
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
خداحافظ همه چیز . سپاس
parisa
parisa
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
اوه اوه.....بحث 30 یا 30 شد..............................
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
اصلاح می کنم بحث اقتصادی !
g.h
g.h
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
یکی از مشکلاتمونم اینه که اقتصادمون گره خورده با سیاست
Milad
Milad
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
مرگ بر....اوه شرمنده جو گیر شدم!!
Mahnaz_72
Mahnaz_72
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
نمیدونم ولی فکرنکنم کمک کنه هر چی ادم توجریان باشه راحتتر زندگ میکنه ولی نمیشه
g.h
g.h
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
یه روزخواهرم از مدرسه اومد گفت تو مدرسمون یه دختره 200تومن دستش بوده به مغازه دار مدرسه گفت اون چنده مغازه دار 500: دختر: اون یکی چی مغازه دار:400 بعد دختر یه پاکته کوچولو رونشون داده گفته این دیگه 200 آره؟مغازه دار گفته نه اونم 300!!!!!
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
چی بگم ! پولمون لحظه به لحظه ارزشش داره کمتر میشه! آخرین خبری که من دارم ریال ایران پایین ترین ارزش رو داشته تو منطقه!
٩٢/٠٢/٠٥
٠
٠
خود کرده را تدبیر نیست ! یا خودم کردم که لعنت بر خودم باد ! البته منظور نظرم بعضی از مردم الان هستن. و بعضی از قدیمیا (پدر مادرا و پدر بزرگ و مادربزرگامون)
mahtab-k
mahtab-k
٩٢/٠٢/٠٦
٠
٠
چه کمکی می خواد بکنه...همه چی چن برابر...حالا خوراکیا بدرک ...دیگه دارو و تجهیزات پزشکی خیلی افتضاحه...علنا بازی با جون مردم