خانه انجمن زنان شاغل، مردان بی کار؟!
١٣٥٧
١١٤
افسانه بانو

زنان شاغل، مردان بی کار؟!

زنان شاغل، مردان بی کار؟!

آیا با کار کردن خانمها در بیرون از منزل موافق هستی یا مخالف؟ در هر صورت دلیلت رو هم بگو

٩٢/٠٢/٠٢
نظرات کاربران
کد امنیتی
FAHIME.N
FAHIME.N
٩٢/٠٢/٠٢
١
١
بلهموافقمامااگرمردکار نکنه و فقط وفقط زن کار کنه مخالفم شدید
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٢/٠٢
٠
٠
منم موافقم با نظر شما .سپاس
٩٢/٠٢/٠٢
٢
٢
مبافقم ! هر کی مخالفه میکوبم دهنش! مگه چه گناهی کردیم که باس بشینیم تو خونه؟
maryam
maryam
٩٢/٠٢/٠٣
٠
٠
بكوب من پشتتم:))
م-نص
م-نص
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
کی گفته بشینین تو خونه تی ام بانو
s.a
s.a
٩٢/٠٢/٠٢
١
٣
واااااااا........ خو معلومه! موااااااااااااااااااااافقم........ اصلن(!) دوس ندارم یکی بهم بگه چون خانوم هستی، نباید کار کنی! منم می خوام حقوق بگیرم، مستقل باشم! محتاج دیگران نباشم!
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٢/٠٢
١
٠
منظورت از محتاج کسی بودن چیه ؟! اگر منظورت محتاج شوهر بودن که به نظر من فکر کاملا اشتباهیه! شوهر وظیفشه!
s.a
s.a
٩٢/٠٢/٠٢
٠
٠
اون که بعله....... چشمش کوووووووور، دندش نرم..... باید پول رد کنه بیاد! ولی بازم دوس دارم که خودم هم پول در آرم دیگه...... (و با تشکر فراوان از دوستی که منفی داده! به کارت ادامه بده! خوشحالم میکنی...... خخخخخخخخخ )
maryam
maryam
٩٢/٠٢/٠٢
١
٠
افرين همينه.
آذرنوش آریایی
آذرنوش آریایی
٩٢/٠٢/٠٢
٠
٢
این خیلی تصوره بدیه که خانوما نباید کار کنن... اصن مخالفم؛ پَ این همه درس میخونیم؛ هیشی؟
sam.ariyaee
sam.ariyaee
٩٢/٠٢/٠٢
١
١
پس با کمبود مهر مادری پدران و مادران فردا چه کنیم (وقتی زن در جایگاه مرد دیده شود ) البته شرایط ... همه چی هست
m_sepehri
m_sepehri
٩٢/٠٢/٠٢
١
٣
معلومه که موافقم.بالاخره یه زن باید بتونه خرجی خودشو دربیاره.وقتی کار برای مرد نیست و برای زن هست.چه اجبار که بشینه خونه شوهرشو نگاه کنه!میره کار میکنه.واسه خودش احترام می خره.بچه داری هم در کنارش میکنه.زن اگه زن باشه میتونه هم به کارش برسه هم به شوهرش و هم به بچه هاشو خونه زندگیش.
maryam
maryam
٩٢/٠٢/٠٢
٠
١
موافقم
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٢/٠٢
١
٠
والا چی بگم بعضی خانواده ها با این که هم خانوم هم آقا کار می کنن بازم هشتِ شون گروی نُهِ شونه!! وگرنه اگر آدم های قانعی باشند آدم میتونه به راحتی زندگی کنه...
shahrzad-z
shahrzad-z
٩٢/٠٢/٠٢
١
٠
مردا که از خداشونه!نه!
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٢/٠٢
١
٠
بستگی داره به اون شخص و نظرش...
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٢/٠٢
١
٠
قانع ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ زندگی راحت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٢/٠٢
٢
٠
بله، من خودم به این مسئله رسیدم که با قناعت میشه زندگی راحتی داشت...
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٢/٠٢
٢
٠
امام علی(ع) قناعت را به منزله گنجی با ارزش، گوهری پرسود، دُری گرانقدر و خصلت و فضیلتی پربها معرفی نموده و می فرمایند: هیچ گنجی بی نیاز کننده‏تر(توان بخش تر) از قناعت کردن در زندگی نیست.(غررالحکم جلد 2 ص 230)
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٢/٠٢
١
١
کلام حضرت علی (ع) درست . اما برادر آخه چطور میشه با این وضع اقتصادی جامعه قانع بود ؟ خداییش بگو اصلا میشه ؟ کل حقوق مرد و نصف حقوق زن برای اجاره خونه تموم میشه بعد باید چطور قانع بود ؟
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٢/٠٢
٢
٠
میشه ، اگر خیلی از خرج های بی دلیل و بی فایده رو کمتر کنیم... قبول دارم مشکلات زیاده ولی قناعت رو اشتباه ازش برداشت نکنید قناعت یعنی زياده طلبی نداشتن و همچنين به معانی صرفه جويی – روحيه بی نيازی – حرص و طمع نداشتن و اسراف نکردن است./من این موضوع این خانواده رو به این دلیل گفتم که خیلی خانواده ها هستن که میتونن با حقوق یک نفر هم زندگی رو بچرخونن ولی به خاطر چشم و هم چشمی و مد گرایی با خرید لوازم و اثاثیه لوکس و فانتزی تا کمر زیر بار قرض میرن و این میشه که هر دو باید کار کنند تا بتونن قرض شون رو ادا کنن.من از ان نظر می گم که قناعت کنن وگرنه اونی که شما می گید که دیگه واقعا خدا به دادشون برسه...
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٢/٠٢
١
١
زياده طلبی نداشتن و همچنين به معانی صرفه جويی – روحيه بی نيازی – حرص و طمع نداشتن و اسراف نکردن من با این موارد کاملا موافقم . اما چی بگم با این وضع اقتصادی . سپاس
mo_so
mo_so
٩٢/٠٢/٠٢
٢
٠
بستگی به نوع کار و شرایط خانواده دارد
f.haghighat
f.haghighat
٩٢/٠٢/٠٣
١
٠
موافقم با ایشون
radmehr
radmehr
٩٢/٠٢/٠٣
٠
٠
آقا کلا منو ایشون نظرامون مثه همه البته من یه چیز دیگه هم میخواستم بگم که بازم نمیگم چون اتفاقه بدی میفته..ممنون برادر
ati200
ati200
٩٢/٠٢/٠٢
٢
١
موافقم.گاهی یه مرد به تنهایی نمی تونه به تنهایی زندگی رو بچرخونه ..خوب زنشم باید کمک کنه....بعضی زنها هم سرپرست خانوارن ...
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٢/٠٢
٢
٠
حالا من یک متنی نوشتم در مورد همین کار کردن هم آقا هم خانوم در یک خانواده میذارم بعد شما یکی از جنبه های این کار رو ببینید! کلا تاثیر خوبی رو جامعه نداره به نظر من!
ati200
ati200
٩٢/٠٢/٠٣
٠
٠
وقتی مجبور باشی ...چاره چی یه؟به خاطر تاثیر خوب نداشتن میشه بی خیال شد ..وقتی زندگی باکارکردن مرد نچرخه
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٢/٠٢
٤
٠
موافقم ...تا حدی که بازار کار آقایون رو نگیرن...چون مسلما یک مرد قراره نون آور خونه باشه و نیاز بیشتری به کار کردن داره...
m_sepehri
m_sepehri
٩٢/٠٢/٠٢
١
٠
با این حرفتون موافقم:)))
Niva
Niva
٩٢/٠٢/٠٣
١
١
به به سخن دندان خرد کنی بود.. و متاسفانه داره الان عکس میشه
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٢/٠٢
١
٠
یک نکته منفی هم که داره که خودم دیدم بعضی از خانم ها به خاطر اخلاقیات مخصوص خانم ها بازده آنچنان مفیدی سر کار ندارن...چون حد اقل دو سوم ساعت کاریشون رو به صحبت کردن و ...میگذرونند...انصافا در بعضی مشاغلی که اشغال کردن بازده خیلی کمتری از آقایون دارن...
Paeez
Paeez
٩٢/٠٢/٠٢
١
٢
هرکسی سرجای خودش باشه و وظایفشو انجام بده مشکلی پیش نمیاد..بعدشم تو این دوره باید کاری بلد باشی گلیم خودتو از آب بکشی بیرون :)من یکی از شرطام همینه اصلا:)
Paeez
Paeez
٩٢/٠٢/٠٢
٢
٠
البته الان طوری شده بعضی خانوما همه جا رو مصادره کردن حتی باجه های شارژ من کارت ،مردا چون تامین کننده نیاز مالی خانواده هاشون هستن واسشون کار مهم تره
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٢/٠٢
١
٠
احسنت بر شما...منم همینو میگم...
sam.ariyaee
sam.ariyaee
٩٢/٠٢/٠٢
٢
٠
من نه موافقم نه مخالف بلکه یه حرفی دارم میدونم شرایط الان اقتصادی سیاسی غیره ولی یه چیزی هست اگه مادران امروز یا فردا قدم در راه پدران بگذارند دو مشکل به وجود می آید : 1-پدران جایگاهشان را از دست می دهند 2- مادران دیگر مادری نخواهند کرد ! روح لطیف مادرانه خود را از دست خواهند داد :( مشکل خیلی زیاده حرف زیاده ولی وقت کمه (بدون رفیق)
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٢/٠٢
١
٠
این نظر شما جای بحث زیادی دارد . سپاس
شیعه زاده
شیعه زاده
٩٢/٠٢/٠٢
٠
١
موافق ولی شرط داره!
م-نص
م-نص
٩٢/٠٢/٠٢
٠
١
چه شرطی.........شرط حرومه
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٢/٠٣
٠
٠
شرطش اینکه بازار کار آقایون خراب نشه و از زن بیگاری نکشن و حقوقش درحد کارش باشه .....
من
من
٩٢/٠٢/٠٢
٠
١
مسلماوقتی دستت تو جیب خودت باشه خیلی بهتره،به قول اس آ نباید محتاج کسی باشی!واینکه آقای علیرضاهم گفتن وظیفشه درسته ولی ربطی به این نداره که محتاج کسی نیستی به نظر من!
م-نص
م-نص
٩٢/٠٢/٠٢
١
٠
یعنی زن برا اینکه محتاج نباشه باید کار کنه؟؟؟؟؟؟؟
من
من
٩٢/٠٢/٠٣
٠
٠
پس چی؟من اینجوری فکرمیکنم!
ولف
ولف
٩٢/٠٢/٠٢
٣
٠
خانم ها با پول کمتر استخدام میشن و این به ضرر مرداست
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٢/٠٢
١
٠
با این موافقم . سپاس
م-نص
م-نص
٩٢/٠٢/٠٢
٠
٠
تک تیر
ولف
ولف
٩٢/٠٢/٠٢
٠
٠
تک تیر؟؟؟؟؟؟؟؟
نسیم
نسیم
٩٢/٠٢/٠٢
١
٠
موافقم تا زمانی که به زندگیشون لطمه نزنه، تا زمانی که باعث نشه آقایون خونه نشین بشوند...
م-نص
م-نص
٩٢/٠٢/٠٢
٠
٠
تایید
maryam
maryam
٩٢/٠٢/٠٣
٠
٠
كي گفته مرد بشينه خونه كار زن جداست مرد هم بايد كار خودشو بكنه
نسیم
نسیم
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
بعضی از مشاغل هست که مخصوص آقایونه البته خانم‌ها هم می‌تونن توش باشن اما بعد از یک مدت اون لطافت جنسیشتون رو از دست می‌دن ظاهرا خانم هستن اما ذاتا مثل یک مرد رفتار می‌کنن حتی تو زندگی شخصیشون...
maryam
maryam
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
خوبه كه خشن شدن...
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٢/٠٢
٠
٣
زن بایس بشوره بسابه خخخخ
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩٢/٠٢/٠٢
١
١
باز شروع کردی؟؟؟...باشه تو ازایناش بگیر
نسیم
نسیم
٩٢/٠٢/٠٢
٠
١
دیگه گذشت اون زمون!!
م-نص
م-نص
٩٢/٠٢/٠٢
١
٠
هههههیییییی...........یارا سخن از زبان ما میگویی
maryam
maryam
٩٢/٠٢/٠٢
٠
١
برو خانتان...
ولف
ولف
٩٢/٠٢/٠٢
١
٠
افکارت مال دوره قجره
Paeez
Paeez
٩٢/٠٢/٠٣
٠
٠
تو قرون وسطی زندگی می کنی دیگه!
Golbarg
Golbarg
٩٢/٠٢/٠٣
٠
٠
مرد های این دوره زمونه که مثل قدیم نیستن که زن هاش بخوان باشن..
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩٢/٠٢/٠٢
٥
٠
من با کار کردن زن مخالف نیستم ولی اگه مرد بتونه خرج زندگی بده بهتره زن کار نکنه...ولی خوب کار کردنشم بد نیست
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/٠٢/٠٢
٣
٠
آفرین!به عنوان یه خانم خیلی خوبه که همچین طرز فکری داری دخترعمو!در اینصورت به تربیت بچه ها هم خیییییلی بهتر میشه رسیدگی کرد!
maryam
maryam
٩٢/٠٢/٠٢
٢
١
به نظر من در امد مرد هم خوب باشه دليل نميشه كه زن كل عمرشو به خونه موندنو خونه داري بگذرونه..
م-نص
م-نص
٩٢/٠٢/٠٢
٢
٠
بستگی به محل کار داره
م-نص
م-نص
٩٢/٠٢/٠٢
١
٠
زن اگه تو خونه باشه بهتر بچه هاش و تربیت میکنه و از عقده ای شدن بچه ها جلوگیری میکنه
maryam
maryam
٩٢/٠٢/٠٢
٢
٢
زن هم ميتونه كار كنه هم به تربيت فرزندان همرا همسرش برسه ...
sorme
sorme
٩٢/٠٢/٠٢
٠
٢
خانوما مثل آقایون نیستن که فقط یک کار بتونن بکنن.
maryam
maryam
٩٢/٠٢/٠٣
٠
٠
موافقم باهت sormeجان
Golbarg
Golbarg
٩٢/٠٢/٠٣
٠
٠
زن میتونه به دو تاش برسه و مرد هم بهش کمک کنه..
م-نص
م-نص
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
شاید به هر دوش برسه ولی به طوری کافی نمیتونه برسه قبول کنین
م-نص
م-نص
٩٢/٠٢/٠٢
١
١
زن در محیط کار بیشتر مورد خطره
م-نص
م-نص
٩٢/٠٢/٠٢
١
١
در جایی که کار کمه چرا مشاغل رو باید زنان بگیرند و مردها بیکار بمونن
mo_so
mo_so
٩٢/٠٢/٠٢
٠
١
از منظرهای مختلف می توان به این مقوله نگریست
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/٠٢/٠٢
١
١
بستگی به نوع کار و محیطش داره!کاری باشه که مال خانما باشه و محیطش خوب باشه برن کار کنن!یه کاری مثل مربی مهدکودک بودن!نه یه کاری مثل بازاریابی!
maryam
maryam
٩٢/٠٢/٠٢
٠
١
مربي مهد!!!حداقل ميگفتين دبيري استادي...
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٢/٠٣
١
٠
منم موافقم برادر . سپاس
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/٠٢/٠٣
٠
٠
مریم بانو اون چیزی که گفتم جهت مثال بود!این چیزایی که شما گفتین هم تقریبا توی همین راسته کاریه دیگه.مهم جو و محیط کاره
mahtab-k
mahtab-k
٩٢/٠٢/٠٣
٠
٠
مثلا مامایی ((((((:
Niva
Niva
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
سید نظر دادی ها!... بازار یابی چیه.. برو خدا خیرت بده..... هی باید تیپ بزنی بری پیش ملت با کلی ناز و عشوه تا یه محصوله کوفتی که مال خودت هم نیست بهشون قالب کنی!!!! مثلا معلمی خوبه.. یا همون مربی مهد.. مربی کلاس های ورزشی هم هست...
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
آفرین مهتاب خانوم و بانو نیوا!دقیقا اینایی که گفتین عالیه!
maryam
maryam
٩٢/٠٢/٠٢
١
١
البته كه موافقم...حتما هم در اينده كار خواهم كرد
sorme
sorme
٩٢/٠٢/٠٢
٠
١
موافقم پس این همه درس میخونیم واسه چی؟؟؟
maryam
maryam
٩٢/٠٢/٠٣
٠
٠
والا!
shahrzad_h
shahrzad_h
٩٢/٠٢/٠٢
٢
٠
با اشتغال خانوما موافقم ...ولی کمبود شغل واسه آقایان هم یه مشکل خییییییییییلی بزرگه ...تنها راه ایجاد اشتغال.البته وقتی دانشگاه رفتن اینقدر اینقدر آُُُُُسان شده ...کمبود شغل طبیعیه ...همه مدرک لیسانس ....همه دکتر مهندس ... همه توقعات بالا... .باید دانشگاه رفتن رو سخت بگیرن تاهمه چی حل شه....
parisa
parisa
٩٢/٠٢/٠٢
٠
١
موافقم تا موقعی که .....
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/٠٢/٠٣
٠
٠
تا موقعی که؟
parisa
parisa
٩٢/٠٢/٠٣
٠
٠
دقیقا تا موقعی که....................
a-pooryousof1373
a-pooryousof1373
٩٢/٠٢/٠٢
١
٠
زن اگه کاری کنه مشکلی نیست ولی اگه بخواد اون نون اور خونه باشه نمیشه. پولاشو برای خرجایی که خودش دوست داره استفاده کنه نبایدبه بنیاد خانواده زیر سوال بره.
Mahnaz_72
Mahnaz_72
٩٢/٠٢/٠٢
٠
١
من موافقم هر چی باید سرجای خودش باشه اگر بخواد کارکنه باید وظیفه هایی که توی خونه داره به درستی انجام بده
maryam
maryam
٩٢/٠٢/٠٣
١
٠
وقتي زن شاغل باشه وقتشم كمتر ميشه پس مرد هم بايد احساس مسئوليت كنه وبه خانومش كمك كنه
کانگورو به تربیت فرزند خود اهمیت ده
کانگورو به تربیت فرزند خود اهمیت ده
٩٢/٠٢/٠٣
٠
٠
به شدت مخالفم زنا باید بخورن و بخوابن :) مردا هم چندتا کار داشته باشن تا حقشون ضایع نشه
Niva
Niva
٩٢/٠٢/٠٣
٠
٠
خانوما...آقایون..... دعوا نکنین!!! یه روز خانوما برن سر کار.... یه روز آقایون... بعد میشه مثل فیلم خروس جنگی..خخخخخخخخ
آرش قلی زادهar_gholizade
آرش قلی زادهar_gholizade
٩٢/٠٢/٠٣
٠
٠
منم با سیدمون موافقم، یه کاری مثل مامایی و کتابداری و .... باشه خوبه ، چون من رو همسر آیندم غیرت دارم نمیتونم بذارم بره سر یه کارایی مثل بازاریابی، ای بابا از بازاریابی نگو که ....! چند روز پیش یه خانومی که خودشو هم زیاد صافکاری-رنگ کرده بود (بازار یاب) دیدم می رفت در مغازه ها و مردا هم به جای اینکه به تبلیغاش گوش کنن بر و بر بهش نگاه می کردن!
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٢/٠٣
٠
٠
آره منم اینو زیاد دیدم . سپاس
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/٠٢/٠٣
٠
٠
دقیقا منم نظرم همین بود آرش جان1خب شرایط ایجاب میکنه که اونطوری باشن!که متاسفانه اصلا خوب نیست!
mahtab-k
mahtab-k
٩٢/٠٢/٠٣
٠
٠
بعله بعله مامایی خیلی شغل خوبیه((:
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٢/٠٣
٠
٠
سپاس از همه ی دوستان برای نظراتشان
Golbarg
Golbarg
٩٢/٠٢/٠٣
٠
٠
قابلی نداشت..دو تومن..
Golbarg
Golbarg
٩٢/٠٢/٠٣
٠
٠
معلومه موافقم..انی همه درس میخونی که از آخر بشینی تو خونه؟؟ اصلا چه کاریه..کلی استعداد هدر میشه..
باران
باران
٩٢/٠٢/٠٣
٠
٠
تا یه کار خوب گیرم نیاد ازدواج نمی کنم . بعدم الان که اکثر استخدامی ها اقایونو میگیرن
mahtab-k
mahtab-k
٩٢/٠٢/٠٤
٢
٠
دیر رسیدیم گفتنی ها رو گفتین دیگه... با کار کردن خانوما موافقم در حدی که به خونواده لطمه نزنه...یه خانوم اگه بتونه مدیریت درستی داشته باشه و همسر هم همکاری کنه ،میتونه هم یه مادر خوب یه همسر خوب و هم یه شاغل خوب باشه...مطمئنا مادری که با عشق کار میکنه وصرفا هدفش درآمد نیست با جامعه بیشتر در ارتباطه و یجورایی بروزتره خوب تو تربیت بچه های امروزی هم موفق تره...
sherlok
sherlok
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
من مخالفم!
Niva
Niva
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
دوستان از نظراتتون ممنون.. ..... رای گیری... خانوما آقایون سر جاها شون بشینن .....موضوع: کار کردن خانوم ها بیرون از منزل: موافق- مخالف ( با صدای رئس مجلس محترم بخوانید) لطفا در رای گیری مشارکت بفرمایید.
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
:-) سپاس
ahkiani
ahkiani
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
کامنتهای پای پست خیلی جالب و جامع و نشون دهنده همه عقایده! شخصا استفاده کردم از این بحث:)
m-ghorbani
m-ghorbani
٩٢/٠٢/٠٤
٠
٠
موافقم...به هر حال هرکس باید رو پای خودش وایسته!
SE7EN
SE7EN
٩٢/٠٢/٠٥
٠
٠
موافقه دیگه مگه چیه کار دیگه :) آدم رو میسازه فرقی نمیکنه مرد یا زن خودسازی مهمتره!!.....
Niva
Niva
٩٢/٠٢/٢٨
٠
٠
به به .. آیا آدم از خودسازی به خداشناسی میرسه؟