خانه انجمن نصیحتی به فرزند آینده ات...
٨٠٧
١٢٠
farzaneh_h

نصیحتی به فرزند آینده ات...

نصیحتی به فرزند آینده ات...

سلام!
فرض کنید فرزندی دارید، حالا دختر یا پسر و می خواید نصیحتش کنید. با توجه به تجربه هایی که در زندگی آموخته اید. خوبی این مسئله اینه که در این سن و سال روحیاتتون به فرزند آینده تون نزدیک تره تا در دوره ی میانسالی! پس امتحان کنید.
و این نصیحت من به فرزند احتمالی ام در آینده:
- مهم نیست چه کار می خوای در زندگی ات انجام بدی فقط کاری نکن که دیگه نتونی خودت رو دوست داشته باشی. همیشه قبل از هر کاری به این فکر کن که آیا بعد این کار من می تونم یه عمر با خودم زندگی کنم، می تونم بازهم خودم رو دوست داشته باشم و بگم: این من، همون شخصیتیه که بهش افتخار می کنم!

٩٢/٠١/٣٠
نظرات کاربران
کد امنیتی
parisa
parisa
٩٢/٠١/٣٠
١
٠
چه کار سختی...................فک کنم میام میگم.........
m_sepehri
m_sepehri
٩٢/٠١/٣٠
١
٠
آره خیلی سخته...
f.haghighat
f.haghighat
٩٢/٠١/٣٠
٠
٠
آره به نظر منم سخته :) ولی گاهی واقعاً دلت نمی خواد کسی از وجود خودته اشتباه تو رو تکرار کنه...
م-نص
م-نص
٩٢/٠١/٣٠
٠
٠
خیلی سخته
parisa
parisa
٩٢/٠١/٣٠
١
٠
چه کار سختی...................فک کنم میام میگم.........
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/٠١/٣٠
١
٠
ینی اینقدر سخت بود که 2بار گفتی؟؟:)))))))
م-نص
م-نص
٩٢/٠١/٣٠
٠
٠
موافقم سید
parisa
parisa
٩٢/٠١/٣٠
٠
٠
اره خیلی خیلی سخته........میخوای به بار دیگه ام بگم؟؟؟؟؟؟؟؟
mahtab-k
mahtab-k
٩٢/٠١/٣٠
١
٠
اووووووووووووم نمیدونم... تا بحال بهش فکر نکردم!بعدا میام میگم...خیلی خوشم اومد فرزانه جان از این انجمن(:
باران
باران
٩٢/٠١/٣٠
٢
٠
اره منم تا به حال فکر نکردم
f.haghighat
f.haghighat
٩٢/٠١/٣٠
٠
٠
مرسی مهتاب جان لطف داری :) من یادمه سال 86 اولین وبلاگم اسمش برای پسرم بود، بعد اونجا براش از رویاها و آرزوهام براش می گفتم :)))
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩٢/٠١/٣٠
٢
٠
اول اینکه تا میتونه دل کسیو نشکنه...دوم الکی قول نده 3- حق اناس رو خیلی بهش خوب یاد میدم...
f.haghighat
f.haghighat
٩٢/٠١/٣٠
٢
٠
آره موافقم با هر سه ی اینها مخصوصاً دل شکستن که مورد نظر منم هست برای اینکه باعث می شه هیچ وقت نتونی خودتو ببخشی
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠١/٣٠
١
٠
اکنون ب عنوان پدری پیر شما را نصحیت می کنمم .خخخ نمیشه خو
f.haghighat
f.haghighat
٩٢/٠١/٣٠
٠
٠
طفلکی فرزندت آرشام :))
م-نص
م-نص
٩٢/٠١/٣٠
٠
٠
بچت چی میشه خدا میدونه:))
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠١/٣٠
٠
٠
مگه چیه ب این خوبی
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠١/٣٠
٠
٠
برین 4 تا تیکه چوب بیارید :)))
nikta_21
nikta_21
٩٢/٠٢/١٣
٠
٠
مردم از خنده آرشام.ایول داری.
sorme
sorme
٩٢/٠١/٣٠
١
٠
اصولا چون خودم دوست ندارم نصیحت بشنوم سعی میکنم کسی و مخصوصا بچه ی خودمو نصیحت نکنم.
باران
باران
٩٢/٠١/٣٠
١
٠
حتی اگه ببینی بچه ات به خاطر یه خطا داره خودشو نابود میکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/٠١/٣٠
١
١
بچه رو باید نصیحت کنی!اصن نصیحت لازمه زندگیه همس!نصیحت بزرگامون نباشه که توی اولین چاه زندگیمون میفتیم و نمیتونیم دربیایم!
f.haghighat
f.haghighat
٩٢/٠١/٣٠
٠
٠
جدا از اینکه بعضی آدم ها همیشه احساس برتری دارن و خوششون میاد از نصیحت، پدر و مادرا واقعاً دلسوزن که نمی خوان اشتباهات خودشون یا دیگران رو تکرار کنیم، شاید فقط یادشون رفته باید چه طور با یه جوون صحبت کنن، وگرنه قصدشون خوشبختی بچه هاشونه
نسیم
نسیم
٩٢/٠١/٣٠
١
٠
سعی کن قبل از انجام کاری اول بهش فکر کنی، سعی نکن پات رو بذاری جای رد پاهای دیگران سعی کن بهترین رد پا رو خودت بوجود بیاری...
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/٠١/٣٠
١
٠
افـــــــــــرین!من از الان بچه هاتو در قله های موفقیت میبینم انشاالله.آفرین
f.haghighat
f.haghighat
٩٢/٠١/٣٠
٠
٠
با سید موافقم، بچه هایی جسور و با شهامت خواهی داشت، خوش به حالشون :)
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠١/٣١
٠
٠
تویم پدر خوبی میشی خخخ
نسیم
نسیم
٩٢/٠٢/٠١
٠
٠
آرشام خان با منی یا با استاد؟
Paeez
Paeez
٩٢/٠١/٣٠
١
٠
من یه نامه نوشتم به دختر آینده ام .....محرمانه اس:)
mahtab-k
mahtab-k
٩٢/٠١/٣٠
٢
٠
جدی!ایول چه باحال...یاد نامه های چارلی به دخترش افتادم(:
باران
باران
٩٢/٠١/٣٠
١
٠
وای من چقد این نامه های چارلی رو دوس دارم
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/٠١/٣٠
١
٠
هاااااااا؟باید یه گروه نینجون(همون نینجا به زبونه برره ای گفتم)بفرستم خونه پاییز بانو نامه رو کش برن بخونیم ببینیم چیه توش:)))))))))
Paeez
Paeez
٩٢/٠١/٣٠
٢
٠
خیلی خوشگلم نوشتم:))))فقط میدم به دخترم نصیحتم نیست:)
Milad
Milad
٩٢/٠١/٣٠
١
٠
آفرین پاییز چاپلین!
f.haghighat
f.haghighat
٩٢/٠١/٣٠
٠
٠
کاش می شد بذاری ش خب :)
f.haghighat
f.haghighat
٩٢/٠١/٣٠
٠
٠
راستی شما هم شنیدین نامه های چاپلین به دخترش واقعی نیست؟ آیا شایعه ست یا واقعیت؟
م-نص
م-نص
٩٢/٠١/٣٠
٠
٠
هههههههههییییییییی............مردم چه ارزوهایی دارن:))
maryam
maryam
٩٢/٠٢/٠١
٠
٠
بوگو ماهم بدونيم
باران
باران
٩٢/٠١/٣٠
١
٠
من یه خورده به فکر فرو رفتم از این جهت که اگه یه روز بچه مو بخام نصیحت کنم بعد اون برگرده بگه دستاورد زندگی تو چیه که حالا میخای نصیحتم کنی ؟ وااااااااااای
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/٠١/٣٠
١
٠
دستاورد زندگی فقط این نیست که خونه و ماشین خوبی داشته باشی!دستاورد زندگی تجربه هاییه که داریم!ما از اول زندگیمون داریم تجربه کسب میکنیم!پس همه تو زندگیشون دستاوردی دارن!نصیحت از روی تجربه میاد!تجربیاتتو بگو.
٩٢/٠١/٣٠
١
٠
چشم سید فعلا که میخام درس بخونم حالا کو تا بچه خخخخ
باران
باران
٩٢/٠١/٣٠
١
٠
اون ناشناسه منم حواسم نبود
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/٠١/٣٠
١
٠
بابا درس تا کی دیگه!بجا درس یکم برین کلاسای بافتنی و ملیله دوزی و اینچیزا دوروز دیگه بدردتون بخوره:))))))))
f.haghighat
f.haghighat
٩٢/٠١/٣٠
٠
٠
باران فکر می کنم منظور سید بیشتر آشپزی باشه ;) اما دلیل اینکه نصیحت می کنی معمولاً اینه که خودت مسیری رو اشتباه رفتی می خوای شخص نصیحت شونده تکرار نکنه :) بعد هم از کجا معلوم در اون سن به تمام ایده آل هات نرسیده باشی؟
م-نص
م-نص
٩٢/٠١/٣٠
٠
٠
!!!!!!!!!!!
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/٠١/٣٠
١
٠
میگم خوبه که انسان همه راهارو تجربه کنه!ولی بدون توی بعضی از راهها برگشت سخته اگه غیرممکن نباشه!پس سعی کن نری تو اون راه اگرم میری اونقدری مرد باش که بتونی برگردی!
٩٢/٠١/٣٠
١
٠
بعد اون وقت اگه بچه ات دختر بود وایمیسته همونجور هاج و واج نگات می کنه خخخخخ
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/٠١/٣٠
٢
٠
خب دخترباشه!اون مردی که گفتمو که از لحاظ جنسیتی نگفتم که بابا!از لحاظ اراده داشتن گفتم
f.haghighat
f.haghighat
٩٢/٠١/٣٠
٠
٠
منم همیشه عقیده داشتم باید هرچیزی رو خودت تجربه کنی، اما الان می فهمم بعضی تجربه ها می تونه باعث سقوط آدم بشه... از یه طرف محتاط بودن باعث عدم رشد می شه از یه طرف جسارت بیش از حد باعث آسیب دیدن شخص. حد وسط کجاست؟
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/٠١/٣٠
١
٠
به نظر من حد وسطو با عقل نمیشه درک کرد!چون اگه به عقل باشه اصلا سمت خیلی از راهها نمیریم و لذت تجربه خیلی چیزارو از دست میدیم!به نظر من حد وسطو باید با قلبمون درک کنیم!منکه اینجوریم!قلبم خیلی از جاها بهم هشدار میده!میگه اینجا خط قرمزه
f.haghighat
f.haghighat
٩٢/٠١/٣١
٠
٠
آره به عقل نمی شه اعتماد کرد، اما به قلب هم من خیلی اعتماد کردم و آسیب دیدم... البته هنوزم بیش از هر چیزی به قلبم اعتماد دارم، چون بعضی وقت ها اگه تصمیمت منجر به اتفاق بدی می شه ممکنه تقصیر محیط و اطرزافیان باشه، نه قلب تو.
maryam
maryam
٩٢/٠٢/٠١
٠
٠
چه زيبا
باران
باران
٩٢/٠١/٣٠
١
٠
والا با این اوضاع اقتصادی اصن شاید تصمیم گرفتم بچه دار نشم خخخخخ
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠١/٣٠
١
٠
دقیقا
f.haghighat
f.haghighat
٩٢/٠١/٣٠
٠
٠
کلاً با این اوضاع اقتصادی نسل ما حتی نمی تونه از ساده ترین خوشی های زندگی هم بهره ببره فکر می کنم.
م-نص
م-نص
٩٢/٠١/٣٠
٠
٠
کلا مگه ازدواجم میشه کرد؟؟؟؟؟/
mahtab-k
mahtab-k
٩٢/٠١/٣٠
٠
٠
خدا بزرگه منو ببینین اون پایین 4قلو دارم خخخخخخخخ
نسیم
نسیم
٩٢/٠١/٣٠
٠
٠
من به این باور اعتقاد پیدا کردم که بچه خودش روزیش رو میاره، چون این و دیدم تو اطرافیانم...
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠١/٣٠
٠
٠
منم با نسیم موافقم/
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠١/٣٠
١
٠
پـــرچـــم جـــنــبـت هـمـیــشـه بـــآلــا بــاشه فـــرزنــدم...
f.haghighat
f.haghighat
٩٢/٠١/٣٠
٠
٠
عالی! اما خب باید آموزشم بهش بدی :) فقط نصیحت نباشه
م-نص
م-نص
٩٢/٠١/٣٠
٠
٠
لایک
mo_so
mo_so
٩٢/٠١/٣٠
١
٠
سعی کن مثل من نباشی
م-نص
م-نص
٩٢/٠١/٣٠
٠
٠
چرا
f.haghighat
f.haghighat
٩٢/٠١/٣١
٠
٠
نگید اینطور... هیچ وقت برای اینکه بهترین باشید و الگوی سایرین دیر نیست. فقط اونایی که زودتر این مسیر رو طی می کنند موفق ترند. مطمئناً فرزند شما جز موفق تر ها خواهد بود :)
mo_so
mo_so
٩٢/٠١/٣١
٠
٠
چون خصوصیات منفی زیادی دارم
mahtab-k
mahtab-k
٩٢/٠١/٣٠
١
٠
مهتابکم و میثم جونم، محمدجونم و متین جونم(اینا 4قلوهای آیندمن)خودتونو کامل بشناسین و دوست داشته باشین...به زندگی امیدوار باشین و بدونین خواستن توانستن است...توی هر راهی اول از همه از خدارو در نظر داشته باشین...از اشتباهاتون تو زندگی درس بگیرین و سعی کنین دوباره و چندباره تکرارشون نکنین...با عشق زندگی کنین....اووووووووم همینا دیگه ...در آخر هم منو خرزوخان(پدرتونو) بعنوان الگوهای بسی عالی در نظر بگیرین خخخخخخخخ ....وصیت شد یا نصیحت!!!!!!!
م-نص
م-نص
٩٢/٠١/٣٠
٠
٠
:)
f.haghighat
f.haghighat
٩٢/٠١/٣١
٠
٠
راهتون پر رهرو باد مهتاب جان :)
mahtab-k
mahtab-k
٩٢/٠١/٣١
٠
٠
ممنونم فرزانه جان و هم چنین راهای شما(:
م-نص
م-نص
٩٢/٠١/٣٠
٠
٠
اصغر پسرم..............انگشت شست مال تو دماغ کردن نیست اخرش دستت اون تو گیر میکنه میمیری............اصغر در کلاس پنجم دبستان........پسرم نردبان جسم شفاف نیست ولی چرا پشتش دیده میشه رو خدا میدونه..........اصغر در دربیرستان.......اصغر پسرم کم کم باید برات زن بگیرم بی پدر اون دست تو دماغ کردن و ترک کن.........اصغر در دانشگاه.........اصغر پسرم اگه این ترم بیست بشی برات دوچرخه میخرم!!!!!!!!!!1
نسیم
نسیم
٩٢/٠١/٣٠
٠
٠
پ زنش چی شد؟!!خخخخخخخخ
م-نص
م-نص
٩٢/٠١/٣١
٠
٠
زنم میخواد پسره ی بی تربیت........اصغر از جلو چشام خفه شو
a-pooryousof1373
a-pooryousof1373
٩٢/٠١/٣١
٠
٠
خدایی دمت گرم خیلی خندیدم
maryam
maryam
٩٢/٠٢/٠١
٠
٠
پسرتم مث خودته :)))))))))))))))))
م-نص
م-نص
٩٢/٠١/٣٠
٠
٠
نصیحت من به پسرانم اکبر و اصغر...........اصغر برو چند تکه چوب نازک بیار........اکبر پسرم این چوب و بشکن..چوب شکست.....اکبر این چوبهارو بشکن...چوبها شکست....اککککککببرر.این تنه درخت و بشکن!!!!!!!اصغر عمرا بتونی این تنه های درخت بشکنی....تنه های درخت شکست....اکبر این تیر اهن و بشکن...تیر اهنم که شکست...اکبر این تیر اهن ها رو بشکن......این ها رم که شکست.....اکبر تو ادمی یا نه.........پاشین برین گم شین میخواستم نصیحتتون کنم نشد:)
mahtab-k
mahtab-k
٩٢/٠١/٣٠
٠
٠
یعنی مردم از خنده...فکرتون قییییییییییژ ....روحو جسمو روانم شاد شد
نسیم
نسیم
٩٢/٠١/٣٠
٠
٠
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
f.haghighat
f.haghighat
٩٢/٠١/٣١
٠
٠
شما به نظرم استعداد عجیبی در سوژه های خز خنده بازار دارید، چرا از این استعداد استفاده نمی کنید واقعاً ؟
maryam
maryam
٩٢/٠٢/٠١
٠
٠
خدا.....
نسیم
نسیم
٩٢/٠١/٣٠
٢
٠
صادقانه بگم این انجم حسابی به دلم نشست، البته انجمن‌های دیگه هم خوب بود ولیاین یک چیز دیگه بود. فرزانه خانم خیلی خیلی ممنون... :)))
f.haghighat
f.haghighat
٩٢/٠١/٣١
٠
٠
مرسی نسیم جان، لطف داری...
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠١/٣٠
٣
٠
بهش میگم خدا رو هیچ وقت فراموش نکن . سپاس
f.haghighat
f.haghighat
٩٢/٠١/٣١
٠
٠
نصیحت عالی و یک معیار کامل برای اعمال درست و تصمیم های سنجیده :)
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠١/٣١
٠
٠
آفرین
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠١/٣٠
١
٠
کـــار امروزت رو به فردا نینداز...
f.haghighat
f.haghighat
٩٢/٠١/٣١
٠
٠
این نصیحت به درد الان خودم می خوره :)) امیدوارم فرزندتون به نصیحتتون عمل کنه :)
maryam
maryam
٩٢/٠٢/٠١
٠
٠
خيلي خوب
firuze
firuze
٩٢/٠١/٣١
١
٠
آدم باش......... به غریزه ات رجوع کن........ مثل گونه بشر رفتار کن.....کافیه ؟؟
f.haghighat
f.haghighat
٩٢/٠١/٣١
٠
٠
معیار آدم بودن چیه، و آیا غریزه نمی تونه منحرف و گمراه بشه؟
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠١/٣١
٠
٠
چ عصبی
hamta
hamta
٩٢/٠١/٣١
١
٠
بهش میگم هر کاری میخوای بکن ولی سه تا کارو نکن:1- دورغ نگو هرگز2- نمازتو همیشه بخون اونم اول وقت3- کار درستو بکن...
f.haghighat
f.haghighat
٩٢/٠١/٣١
٠
٠
معیار کار درست چیه به نظر شما؟
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠١/٣١
٠
٠
چ پدرخوبی
م-نص
م-نص
٩٢/٠١/٣١
٠
٠
دمت گرم
maryam
maryam
٩٢/٠٢/٠١
٠
٠
اين تازه منم نصيحت موكنه
m_sepehri
m_sepehri
٩٢/٠١/٣١
٢
٠
بهش میگم:بیخود اعتماد نکن به کسی/بعضی وقتا از جایی که فکرشم نمیکنی بهت خوبی میرسه/همیشه از تو یه اتفاق بد میشه چندتا نکته مثبت کشید بیرون/هیچوقت از خدا ناامید نشو...
f.haghighat
f.haghighat
٩٢/٠١/٣١
٠
٠
چه قدر قشنگ میترا جان، با همه شون موافقم... اما واقعاً ایمان داری به اینکه خوبی می رسه از جایی که فکرشو نمی کنی؟ به امید اعتقاد داری؟
m_sepehri
m_sepehri
٩٢/٠١/٣١
١
٠
آره فرزانه جان.تو این چند روز به این ایمان رسیدم!
f.haghighat
f.haghighat
٩٢/٠١/٣١
٠
٠
من خیلی دوست دارم امید و ایمان داشته باشم، اما...
ghazale
ghazale
٩٢/٠١/٣١
١
٠
کلا بچم منو باید نصیحت کنه والا ...
f.haghighat
f.haghighat
٩٢/٠١/٣١
٠
٠
مطمئناً در سنی که فرزند داشته باشید نصیحت های بی شماری خواهید داشت :)
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠١/٣١
٠
٠
خخخخخخخخخخ
م-نص
م-نص
٩٢/٠١/٣١
٠
٠
اره واقعا:)
a-pooryousof1373
a-pooryousof1373
٩٢/٠١/٣١
١
٠
هر کاری میخای بشی سعی کن بهترین اون باشی
f.haghighat
f.haghighat
٩٢/٠١/٣١
٠
٠
باید مسیرش رو هم بهش یاد بدین و کمکش کنید :) و خب فکر می کنم براش حد و مرزی تعیین کنید که به هر قیمتی نخواد اول باشه، نه؟
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠١/٣١
٠
٠
عاورین
م-نص
م-نص
٩٢/٠١/٣١
٠
٠
عافرین
a-pooryousof1373
a-pooryousof1373
٩٢/٠١/٣١
٠
٠
اول بودن که نه با هر روشی منم نمیگم بره یه خلاف کار برتر بشه.بچه من خیلی با شعوره میره تو یه کار خوب بهترین میشه
maryam
maryam
٩٢/٠٢/٠١
٠
٠
به به
mo_so
mo_so
٩٢/٠١/٣١
٠
٠
یقین دارم پدر خوبی نخواهم شد
f.haghighat
f.haghighat
٩٢/٠١/٣١
٠
٠
جمله ای هست که می گه آدم ها چیزی جز باورهاشون نیستن... شما باید بخواید که پدر، همسر یا فرزند خوبی باشید... یا اصلاً چرا آدم ها رو با نسب هاشون خطاب کنیم! شما و همه ی ما می تونیم آدم های خوبی -با معیار خودمون- باشیم به شرطی که بخوایم. مهم نیست نسل ما چه قدر کم و کاستی داشتن و دارن در زندگی... مهم اینه که ما چه قدر می تونیم خوب باشیم و تلاش کنیم برای بهتر بودن. باید کاری کنیم که افتخار کنیم به خودمون.
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠١/٣١
٠
٠
خوبه ک اعتراف کردی
a-pooryousof1373
a-pooryousof1373
٩٢/٠١/٣١
٠
٠
بهش میگم نیاد جیم که معتاد این جیم میشه ترکم نمیتونه بکنه
Mahnaz_72
Mahnaz_72
٩٢/٠٢/٠١
٠
٠
سعی کن کارهایی در زندگی انجام بدی که پیش خودت وخدا همیشه سربلند باشی وکارهای انجام ندی که با به یاداوریشون احساس پشیمونی کنی
Niva
Niva
٩٢/٠٢/٠١
٠
٠
با صدایی خسته و لرزان بخوانید>>>>>>>>بچه ها.. این چوبا رو میبینین؟( چوب ها در مشت مادر) >>>>> وقتی یکی باشن میشکنن( چوب میشکند) >>>>>>.. وقتی با هم باشن نمیشکنن( چوبش چینی بود باز شکست). سعی کنید کالای چینی نخرید... ایرانیش بهتره..( چوب خسرو)..
maryam
maryam
٩٢/٠٢/٠١
٠
٠
:))))))))))) دم شما گرم
اسمانه
اسمانه
٩٢/٠٢/٠١
٠
٠
بهش میگم کار خوب رو حتی از ادم بد یاد بگیر ..حرف خوب رو اگر از ادم بد شنیدی قبول کن..روی ادم ها قضاوت نکن چون هر کسی گذشته و اینده ای داره ممکنه این ادم خوب در اینده بد بشه و اون ادم بد در اینده خوب بشه..بهش میگم تا میتونه از قران یاد بگیره ..مثل من نباشه عمرش رو بیهوده بگذرونه ..هر چی که میخوای راجع به زندگی درست بدونی خدا تو قران برات گفته به اون ها عمل کن تا سعادت مند بشی .در همه کاری خدا رو در نظر داشته باش و با همه مردم مهربان باش و تا میتونی به دیگران کمک کن ...بعد میگه مامان مگه خودت اینجوری بودی که به من میگی ؟ بهش میگم مامان جان شرمنده ام ولی اول گفتم که حرف خوب رو اگر از ادم بد هم شنیدی قبول کن !
maryam
maryam
٩٢/٠٢/٠١
٠
٠
پسرم سعي كن هيچ وقت عاشق كسي نشي هميشه همه رو در حد دوست داشتن ببين....!
nikta_21
nikta_21
٩٢/٠٢/١٣
٠
٠
یه جور رفتار کن که کسی نتونه ازت ایراد بگیره و مثل مادرت زجر نکشی که چون تو مدرسه کلا تو حال و هوای رماناش بود،داغون شد...