خانه انجمن بالاخره چادری بودن نشانه ایمان است؟
٣١٥٢
٢٥٧
admin

بالاخره چادری بودن نشانه ایمان است؟

بالاخره چادری بودن نشانه ایمان است؟

 

این چند روز بعد از مطرح شدن یک بحث در انجمن و بعد از آن یک یادداشت از طرف یکی از کاربران سایت، حسابی بحث چادری بودن و یا نبودن و جایگاه چادر در ارزیابی ایمان یک فرد مورد بحث قرار گرفت. برای اینکه این بحث نصف و نیمه نماند گفتیم آن را در یک تاپیک مستقل مطرح کنیم.

به طور کلی دو دیدگاه مطرح است:

1- چادری بودن و یا نبودن برآورد درستی از ایمان یک فرد نیست و نزدیکی به خدا به ظاهر آدم ها نیست!

2- چادری بودن یک علامت مهم در افراد با ایمان است.

خوب حالا شما کدام دیدگاه را بهتر می پسندید؟ چرا؟

 

*** توجه مهم: هرگونه توهین و کنایه به دیگران حذف می شود، موافقان و مخالفان این بحث اولاً منطقی و متین صحبت کنند و ثانیاً به نظرات دیگران احترام کامل بگذارند، ممنون!

 

٩١/١٠/١٦
نظرات کاربران
کد امنیتی
maryam
maryam
٩١/١٠/١٦
١٠
٢
چادر يك حجاب كامله،امابه اين منظور نيست كه افراد چادري با ايمان تر از افراد مانتو يي هستن.
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١٠/١٦
٤
٢
دقیقا نظر منم همینه!
m-nik110
m-nik110
٩١/١٠/١٦
٣
٤
چادر یک حجاب کامله ولی چیزی که مهمه اون اصل حجابه حالا با هر چیزی میخواد اون اصل حجاب رعایت بشه! اون اصل حجاب که میشود ظاهر! و ان اطاعت که اصل عمل و از باطن سرچشمه میگره.من اگر خدایم را قبول نداشته باشم اطاعتش نمیکنم و اگر قبولش داشته باشم اطاعتش میکنم!
f.qabel
f.qabel
٩١/١٠/١٦
٠
١
منم موافقم.
asghar
asghar
٩١/١٠/١٦
٤
١
به نظر من دل پاکه که انسان رو با حیا بار میاره ولی حجاب سلیقه ای است و به نظر بنده یک زن با چادر خیلی باوقار تر است اما داشتیم عروس علما بزرگ که چادری نبودن ولی حجاب کاملی داشتند
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١٠/١٦
٣
٠
اصغر جان موافقم لایک
2nyadideh
2nyadideh
٩١/١٠/١٦
٨
٣
حفظ چادر مایه وارستگی است /جسم زن را حافظ برجستگی است/ زن بود گل، چادرش خار بدان / حافظش باشد زچشم این و آن
shiezadeh
shiezadeh
٩١/١٠/١٧
٤
٣
کسیکه طرفدار یک تیم باشه لباس همون تیم رو ب تن می کنه . نمی تونیم پرسپولیسی باشیم و روز دربی با لباس آبی بریم استادیوم . یا روز عاشورا لباس قرمز تنت کنی و بری توی صف عزادارها بایستی و سینه بزنی . یه فردی ک دین خدا رو قبول کرده همون لباسی رو ب تن می کنه ک بیانگر جبهه اون فرد باشه . فرمانده های راه دین برای منه دختر یکی مثل حضرت زینبه . من نمی تونم دم از دین بزنم با هر ظاهری ک دلم می خواد . برای یه فوتبال حاضرین خودتونو ب رنگ تیمتون در بیارین اما حاضر نیستین برای نمایان کردن تسلیم بودنتون در برابر خدا خودتونو ب رنگ دینتون در بیارین؟؟؟؟
m-nas
m-nas
٩١/١٠/١٩
١
٠
این نظر رو اینجا می ذارم چون به نظر من خیلی مهمه.پسره تو دانشگا به دختره میگه چرا چادر میپوشی اینجا همه از خود هستن چادر نمی خواد دختره هم بحرف میکنه.ولی اگه ب همون پسره بگی در خونتون رو باز بذار بعد برو بیرون همه اهل محل خودی هستن همچین کاری نمی کنه.هر دختری چ زشت چ زیبا مث خونست ک توش گنجه اگه مواظبش نباشی یکی میاد گنجت رو میدوزده.حالا اگه بی حجاب باشی میشی مث ی خرابه که همه گنجش رو دزدیدن خرابه هم معمولا جای ادم های معتاد و خرابه.حالا اگه دوست داری مال افراد بی لیاقت باشی خودت رو بفروش.بی حجابی باعث فساد میشه و فساد باعث نابودی همه چیز میشه.
maryam
maryam
٩١/١٠/١٩
٠
٠
خيلي ممنون اقاي m-nas از راهنمايي كردنتون حرفاي شما بيشتر شبيه توهينه تادلسوزي...!
m-ghorbani
m-ghorbani
٩١/١٠/١٦
١١
٤
به نظرم یک درسته.چادر اصلا ملاک نیست مهم رفتار فرد است.هدف پوشیده بودن است چه با چادر و چه بدون چادر.نمیشه گفت چون فلانی چادر داره پس ایمانش قوی تر از اونیه که مانتو می پوشه.
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١٠/١٦
٥
٣
موافقم دوست من
2nyadideh
2nyadideh
٩١/١٠/١٦
٧
٠
حدیثی دارم از زهرای اطهر / که در ارزش, به از چندین کتاب است / برای بانوان، بهتر ز هر چیز / حجاب است و حجاب است و حجاب است :)
shiezadeh
shiezadeh
٩١/١٠/١٧
٤
٠
چادر پوشیدنی ک پشتش فکر نباشه نمی تونه نشانه ایمان باشه اما برعکس این صد در صد صادقه .
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١٠/١٧
٨
٨
حدیث ب حالت شعر نشنیده بودیم ک از آقای فان شنیدیم روز ب روز حدیث های جدید میاد! نکین این کارو ارزش ها رو حفظ کنین با این کار حذف میکنین
s_sabouri
s_sabouri
٩١/١٠/١٦
٧
١
اولا با تشکر از ادمین به خاطر این اقدام به جا یه سوال از محضرتون داشتم آیا روپوش سفید نشانه مرتبط بودن با کادر درمانی است ؟ آیا لباس مهمانداری نشانه افراد خاصی است ؟ آیا عبا و عمامه شما را به یاد روحانیت می اندازد ؟ منظورم اینه که اگر قبول کنیم چادر پرچم وجودی یک زن محجبه است (محجبه بودن به صرف داشتن چادر نیس خودتونم می دونین یه زمانی بعضی ها با چادر جوراب برمودا می پوشیدن ضایع !! یا مثلا آرایش کردن و....یا کسایی که از ترس باباشون از درخونه تا ایستگاه اتوبوس چادر سرشونه یه نایلونم همراشون واسه بقیه راه ؟!!) منظورم محجبه بودن با تمام شرایطه . خوب در اون صورت قطعا شما می تونید روی باور های فرد قضاوت کنین مثلا من به عنوان یه دختر دل ندارم ! دلم نمی خواد زیباییم جلوه کنه و تحسین بشم ! یا نقص فنی دارم و زیبایی رو نمی فهمم ! پس چرا رو دیده نشدن موهام حساسم چرا رنگ زق نمی پوشم چرا چادر سرم می کنم ؟ چون باورش دارم چون اعتقادمه غیر از اینه !؟ البته اینا به این معنی نیست که فقط محجبه ها ی چادری مومن اند اما باور کنید تو شرایط بلبشوی امروزی وفادار موندن به چادر کار خیلی سختیه خیلی !!
sahar.s
sahar.s
٩١/١٠/١٦
٣
٢
آورین که میدونی چرا چادر میپوشیم!
m-nik110
m-nik110
٩١/١٠/١٦
١
٢
لایک!
m-nik110
m-nik110
٩١/١٠/١٦
٢
٥
و البته یک سوال دیگر میشود دیدگاه های منفی که نسبت به چادر است و به دیدگاهای مثبتش میچربد را بگویید برایمان؟
sam.ariyaee
sam.ariyaee
٩١/١٠/١٦
٠
٣
حرف منم غیر این نبود ولی چرا منفی میخوره نمیدونم :)
2nyadideh
2nyadideh
٩١/١٠/١٦
٧
٣
احسنت :) چادرم باشد مرا معیار ایمان و شرف / همچو مروارید زیبایم درون یک صدف / دید نامحرم نیفتد لاجرم بر سوی من / افتخارم باشد این،زهرا بود الگوی من / مدعی گوید که چادر یک نشان فانی است / من ولی گویم که با چادر تنم اسلامی است / مدعی گوید که با چادر کلاست باطل است / من ولی گویم که ایمانم ز چادر کامل است / مدعی خواهد مرا بی دین کند با لفظ دوست / چادر من همچو تیر زهرگین،بر چشم اوست. . . .
shiezadeh
shiezadeh
٩١/١٠/١٧
١
٣
nik - 110 نظراتت واقعا جالب بود . دمت گرم
zendegitalabegi
zendegitalabegi
٩١/١٠/١٩
٠
٠
دابل لایک!
اسمانه
اسمانه
٩١/١٠/١٦
٠
٣
به نظر من تعداد گزینه ها برای پاسخ گویی کافی نیست در ضمن چون دارید وارد موضوع حساسی میشید میشه بگید ادمین دقیقا کی هست؟ در ضمن طرح سوال یک جوریه به نظر میرسه میخواین نتیجه گیری خاصی بکنین؟ لطفا در صورت امکان طرح سوالتون رو اصلاح بفرمایید.
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١٠/١٦
٣
٠
ادمین مدیر سایته جیمه.
admin
admin
٩١/١٠/١٦
٢
٠
سلام؛ ادمین همان مدیر سایت است! یعنی بنده، در خدمت شما. برآورد کلی خودم این بود که دو دیدگاه بیشتر نیست. اگر به نظر شما گزینه دیگری هم هست بفرمایید تا اضافه کنم
asghar
asghar
٩١/١٠/١٦
٣
٠
والا به نظر منم ادمین ادم مشکوک و مورمازیه
اسمانه
اسمانه
٩١/١٠/١٦
١
٢
چه خوب که ادمین مدیر سایته چون کامپیوتر من هم ادمین داره ... میدونید سوالتون رو میتونید به این صورت طر ح کنید که نظر شما راجع به چادر چیه.. یا ملاک های شما برای پوشیدن یا نپوشیدن چادر...یا سوال هایی از این دست که مشخص نباشه نظر نویسنده اش چیه... شما جوری سوال رو طرح کردید که حتی یک چادری پر و پا قرص مثل من هم به گزینه یک رای میده... چون کاملا تابلو که همه چادریها هم خوب نیستند همونجور که همه مانتویی ها خوب نیستند... ولی اگر بخوام نظرم رو بدم چادر رو حجاب برتر میدونم اگر چه میدونم که ممکنه خیلی ها ازش سو استفاده بکنن... این اصلا به این معنی نیست که مانتویی ها بد هستند یا بهتر بگم اصلا ما رو چی به قضاوت کردن درباره مردم از روی ظاهرشون که حضرت موسی که پیغمبر خدا بود نکرد... اگر افرادی در لباس چادر خلاف میکنن این به این معنی نیست که چادر بده بلکه فقط میتونه به این معنی باشه که اون عملش زشته. کی گفته هر کی چادر می پوشه باید معصوم هم باشه...البته مردم از چادریها توقع بیشتر ی هم دارند و کارهایی که اونها میکنن بیشتر تو چشم میاد... اینکه بعضی ها بدی های بعضی از ما چادری ها رو دلیل بر نپوشیدن چادر میکنن مثل این میمونه که به خاطر اینکه چند تا نماز خون رفتار مناسبی ندارند ما نماز نخونیم .. رفتار اونها مناسب نیست دلیل نمی شه که نماز هم خوب نباشه... در ضمن چند تا خانم مانتویی میشناسید که علاوه بر مانتویی بودن لباس مناسب با خصوصیات حجاب بپوشن..توی یک کلاس بیست وچند نفری من فقط یک نفر از همکلاسی هام مانتویی ولی حجابش مناسبه اونم تا حدی... اکثر مانتویی ها حجاب مناسبی ندارند اینو قبول دارید؟
m-ghorbani
m-ghorbani
٩١/١٠/١٦
٢
٢
البته حرف شما درست است که اکثر مانتویی ها حجاب مناسبی ندارند ولی همونطور که بعضیا از چادر سو استفاده می کنن از مانتو هم سو استفاده می کنند.یکم قبل تر مانتو ها بلندتر بوده،بیشتر مقنعه سر می کردن ولی حالا درواقع خیلیا دارن از حجاب فرار می کنن.تحت تاثیر جامعه و فیلما شکل حجاب مانتو را تغییر دادن،کم کم مانتو ها کوتاه و کوتاه تر شد،شال اومد تو بازار انقدر باریک که موها از پشت و جلو میزنه بیرون.خب پس حجاب با مانتو خیلی هم کامل بوده،درواقع وقتی مانتو ها بلند بوده و تنگ نبوده و رنگ جیغ نداشته و مقنعه هم بلند بوده،دیگه نمیشه گفت جلب توجه می کرده.نه اینطور نیست.خراب کردن مانتو رو دیگه قبول دارید؟
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١٠/١٦
٦
٥
قبلنا چادری بودن نشانه ایمان فرد بود ولی حالا سوء استفاده های زیادی ازش میشه.نظر من یک چیزیه بین این دو تا دیدگاه.من کسی رو می شناسم که چادریه و واقعا از جهت ایمان و اخلاق بیسته ولی باز کسی روهم می شناسم که از چادر به عنوان وسیله ای استفاده میکنه که آزادیشو بیشتر کنه و از جهت اخلاقی زیر خط نرمال قرار داره.من چادر رو خیلی دوست دارم ولی به خاطر اینکه متاسفانه دیدگاههای منفی نسبت به این پوشش بیشتر از انواع مثبته اونه،چادر نمی پوشم.مثلا تو دانشگاه ما کسایی هستن که چادری هستن ولی موهاشون تا ناکجا بیرونه.آرایشا غلیظ،مانتوها کوتاه در حدی که مثل بلوزه.فقط جلوی چشم نگهبان دانشگاه مثل آدم چادر سرشون می کنن.انگار که واسه اون چادر پوشیدن.این عده وجهه چادری های واقعی رو خراب کردن.
sahar.s
sahar.s
٩١/١٠/١٦
٢
٠
پاسخ شما را به نظر خودم ارجاع میدهم! :))) دوسَم!
maryam
maryam
٩١/١٠/١٦
٤
١
اره درسته بعضي هاازچادر يه جورايي سوء استفاده ميكنن،من اين دودسته ادم چادري رو كه ميگي ديدم،
m-nik110
m-nik110
٩١/١٠/١٦
٤
٣
یک سوال میپرسم اگر شما بروی یک چیزی بخری فروشنده گران فروشی کند ان وقت همه فروشنده ها میشوند گران فروش و حرام خوار؟ اگر یک رئیس زیر میزی بگیرد تا کار ارباب رجوع را راه بیندازد ان وقت همه رئیسها میشوند رشوه خوار؟ اگر یک ادم .ادم بکشد همه ادمها میشوند ادم کش؟
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١٠/١٦
٢
١
ببین بالاخره به همون حساب نگات می کنن.
maryam
maryam
٩١/١٠/١٦
١
١
نه معلومه كه همه يه جور نيستن!امامهم اون ديده كه نسبت به ادما عوض ميشه..
a_entesari
a_entesari
٩١/١٠/١٦
٢
٠
دوست عزیز اونا چادورو باور ندارن خب هرکاریو بایذ قبول داشت اما الان وضع مانتویی ها هم اکثریتشون افتضاحه طوری که اون خوباشون به چشم نمیاین قبول داری؟
2nyadideh
2nyadideh
٩١/١٠/١٦
٥
٠
چادر زن تاج سلطانی بود / حافظش از شر شیطانی بود / چادر زن برهوس غالب شود/ عزت زن را زحق طالب شود / چادر زن کیمیای غیرت است / چون نشان غیرت ملیت است/ از برون شرح درونی می‌دهد / خشم دشمن را فزونی می‌دهد/صرفه دارد بهر زن در اقتصاد / صرفه‌اش باشد عیان از صد جهات / بر سر زن هست مانند سپر / حافظ زن هست هنگام خطر /غنچه‌ای تا هست پنهان در حجاب / می‌کند از او خزان هم اجتناب / تا نقابش باز از سر می‌شود / با نسیمی زود پرپر می‌شود / حفظ چادر هست شرین‌تر زجان / بهر ایرانی زعهد باستان / حفظ چادر بهر زنها جوشن است / تیرجانسوزی به چشم دشمن است :)
shiezadeh
shiezadeh
٩١/١٠/١٧
٣
٠
خانم سپهری نمیشه ب خاطر فرعیات اصل رو گذاشت کنار . تو ب دید مردم نسبت ب چادری ها چیکار داری؟ مگه غیر ازینکه داری برای خدا اینکارو می کنی؟؟ کدومش برات مهم تره؟
baranak
baranak
٩١/١٠/١٨
٠
٠
دوست عزیز بس خودتم قبول داری که چادر بوشاننده است. خب این که مشخصه.. کسانی که از چادر سو استفاده میکنند .خودشون هم میدونند که چادر بوشاننده است.مابا ماهیت چادر کار داریم که وسیله حفظ حجاب است نه با اقلیتی که از چادر سو استفاده میکنند
maryam
maryam
٩١/١٠/١٩
١
٠
baranak حرفت پرمعني ودلنشين بود ممنون.
baranak
baranak
٩١/١٠/٢٠
٠
٠
مریم خانم تنکس
sam.ariyaee
sam.ariyaee
٩١/١٠/١٦
٢
٤
بحث از کجا شروع میشه ! اصلا حجاب چیه ... چرا برخی اهمیت میدن بهش برخی نمیدن اینکه برخی اهمیت میدن و برخی نمیدن بسته به ایمان درونیه شخص هست ... همیشه وقتی بحث اسلام و دین میاد وسط من یاد مثال یه استاد بزرگواری می افتم ... احساس کنید میخواین در شرکتی به عنوان کارمند کار کنید یه باید ها و نباید هایی هست که باید رعایت بشه که شما کارمند اون شرکت باشید حالا اسلام حرام و حلاش همچنین چیزیست ! آیا میشه وقتی شرکتی بهتون میگه بلند صحبت نکنید - لباس آبی بپوشید میگید من میخوام قرمز بپوشم یا غیره ... حال بخث حجاب چادر زینب زن هست و برامدی و برجستگی های بدن (شخص مونث ) رو می پوشاند و خداوند که خالق ماست بهتر از هرکسی میدونه چی برای ما خوبه و چی بد ! در جوامع غربی و در نبود این نعمت یعنی چادر می بینیم که چه بی بند و باری هایی صورت میگیره ... این که برخی چادر سرشون میکنند و برخی واقعا بحث سر ایمان هست بحث سر این هست که چقدر به این دین مبین اسلام (شیعه) بودنشون چقدر اعتقاد دارند و راجبش مطالعه دارند در حقیقت دین اجباری نیست ! فرد باید به دنبالش بره با عقل و منطق و درک خودش به نسبت به اون عمل کنه و خودش رو بسنجه این که ما بیایم همه رو تو یه جامعه به یه چشم نگاه کنیم و بگیم بد حجاب و با حجاب این طور نیست ما در مملکتمون ممکنه مسیحی داشته باشیم و مسیحی ها زیاد به حجاب (مقنعه - چادر) ندارند و اونها مجبورند به طریق مختلف زیر بار زور برند ... این که بعضی ها اصلا دین زده شدند این که برخی .... نمیدونم چی دارم میگم آقا جونم سیاسی میشه منم حرف سیاسی نمیزنم بای بای :)
2nyadideh
2nyadideh
٩١/١٠/١٦
٤
١
نا رس بودی، حیا شکوفایت کرد / ایمان تو نامدار دنیایت کرد / یک سکه بی رواج بودی ای ماه / این چادر شب بود که زیبایت کرد :) همچي بدم نميگي :)
a_entesari
a_entesari
٩١/١٠/١٦
٦
٠
خب این بحث چند روز اخیر انجمن بود ! من از خودم شروع می کنم من تا سالی که پیش دانشگاهی بودم مانتویی بودم،هیچ اجباری هم از سمت خانواده برای من وجود نداشت ونداره،اما بعد از کلی فکر و مطالعه و سنجش به این رسیدم و یک روز به مامانم گفتم من چادر می خوام !همه تعجب کردند از انتخابم به نظر من چادری بودن یا نبودن نشانه ایمان یک شخص نیست،چرا که ایمان یه باور قلبیه اما فراموش نکنین که کسی که چادر سرشه در ظاهر یعنی یکی از مهم ترین اعتقادات جامعه رو قبول کرده،من دوستایی دارم که مانتو دارن اما حجابشون کامله و دوستایی دارم با وجود چادر حجابشون خیلی بده اما من به همه دوستای جیمی پیشنهاد می دم یک بار طعم شیرین چادرو امتحان کنن طوری وابسته میشن که نمی تونن چادرو کنا بذارن........ من سعی کردم متعصب نباشم دوستان
sahar.s
sahar.s
٩١/١٠/١٦
٢
٠
اگه همه مثه شما چادرو با عقل سرشون میکردن که ما مشکل نداشتیم که! :))))) آورین دخترم! آورین!
m-ghorbani
m-ghorbani
٩١/١٠/١٦
١
٠
موافقم!منم میرم مطالعه می کنم به هر نتیجه ای رسیدم همون کار رو انجام میدم.
hamta
hamta
٩١/١٠/١٧
٠
٠
با این حرفت موافقم. اینکه میگی خیلییییی شیرینه. من خودم از سال دوم دبیرستان و از روی آگاهی چادر سرم کردم.نه به زور خانواده. اینم بگم که اتفاقا "چون اجبار نبود "الان واقعا دوسش دارم . یه بارم که اتفاقی مجبور شدم مسیر همیشگیمو بدون چادر برم به حدی برام سخت بود که اونجا شیرینیشو فهمیدم!
sam.ariyaee
sam.ariyaee
٩١/١٠/١٦
٣
٢
نگاهمون رو باید بشوریم همین :)
sahar.s
sahar.s
٩١/١٠/١٦
٣
٢
هِه! فک میکنین چند نفر توی این جامعه اینو میتونن درک کنن؟! اگه نگاها رو میتوانست شست که خدا نمیگفت حجاب کنین که!!!
m-nik110
m-nik110
٩١/١٠/١٦
٤
٣
نگاه را بشوریم؟ نگاهمان نسبت به وجود زن را بشوریم یا نگاهمان راجب چادر را؟
maryam
maryam
٩١/١٠/١٦
٤
٢
اره واقعا!!!نگاه ناپاك خيلي وجود داره..
sam.ariyaee
sam.ariyaee
٩١/١٠/١٦
٢
١
هرچی بخوام بگم سیاسی میشه دوستان بی خیال من دهنم و می بندم : لول راستشو بگم میترسم :))))
a_entesari
a_entesari
٩١/١٠/١٦
١
٢
نگاهمون به چادرو باید درست کنیم چرا فکر می کنین چادر یه خانومو از بعضی کارا منع می کنه چادر واسه من مثله جیمه که نمی تونم ترکش کنم بازم میگم چون انتخاب خودم بوده وهست
sahar.s
sahar.s
٩١/١٠/١٦
٣
١
ببینین هر دو اینا دُرسته! چادری بودن یا نبودن برآوردی از ایمان نیست! ایمان یک امر باطنیه! و چادر یک ظاهره! پس نمیشه قضاوت کرد در مورد ایمان و اینا .... ولی حجاب صحیح جلوه ای ظاهری از ایمان درونیه ...و برترین و صحیح ترین حجاب چادره! [حالا کار ندارم بعضیا چادر میپوشن هف قلم آرایش و موهاشون زده بیرون و اینا ! نه] گفتم دوباره هم میگم! اگه کسیو خیلی دوس داشته باشی و ازت کاری بخواد بهترینشو براش انجام میدی! خدا از ما حجاب خواسته! ما هم میتونیم مانتو بپوشیم هم چادر جفتشم حجابه! ولی ما بهترینش که حجاب باشه انتخاب کردیم! چادر اقتضا میکنه فرد رفتارشو باهاش کنترل کنه و متناسب با اون رفتار کنه! حالا اگه کسی این حرمتو نگه نمیداره! تخصیر چادر و اصل پوشیدن اون نیست!!! [کسی که فلسفه چادرو درک نکرده خب خوب هم نمتونه ازش استفاده کنه] .... دخترا بدانید و آگاه باشید! چادر پوشیدن از نپوشیدن در این جامعه خیلی بهتره! حالا خود دانـــــــــــــــی! قبل از اینکه دلیل تراشی کنی یکم فکر کن! ممـــــــــــــــــونم!
maryam
maryam
٩١/١٠/١٦
٤
١
اره اون كه درسته!!!اما براي بعضي ها كه حرمت چادرو ميبرن زير سوال نپوشيدنش بهتر...
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١٠/١٦
٣
٢
خب دکتر جان بدبختی همین جاست که وقتی چادر می پوشی اغلب افراد تو رو با آدمای ناجور چادری(تو نظرم گفتم)یک کاسه می دونن.واسم پیش اومده که میگم.درسته آدم واسه حرف مردم زندگی نمیکنه ولی ما داریم بین همین مردم زندگی می کنیم.من با اینکه مانتویی هستم از هرکی(چه چادری چه غیر چادری)پرسیدم،میگن رفتارت کم از یه چادری واقعی نمیاره.مهم باور آدمه.البته این حرف به این معنا نیست که هرکی هرجور خواست بیاد تو اجتماع.نمیدونم منظورمو متوجه شدین یا نه!ازین بهتر نمی تونستم توضیح بدم.شرمنده
sahar.s
sahar.s
٩١/١٠/١٦
١
١
اگه شما سنگینی و متانت خودتونو با چادر حفظ کنین برای هیشکی جای حرفی نمی مونه ، هیچکسم شما را با دخترای چادری اما بی حجاب یکی نمیکنه!!!! مطمئن باش!
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١٠/١٦
٢
١
من با همین مانتویی که دارم راحتم.جاهایی که عرفش چادر می پسنده،چادر می پوشم ولی جاهایی که چه چادری یا مانتویی بودن فرقی نداره،مانتویی هستم.
m-nik110
m-nik110
٩١/١٠/١٦
٢
٣
دوست جان میشود این ادمهای ناجور چادری را که معرف حضورت هستند برای ما هم باز کنی تا ببینیم چرا چادر را نماد ادمها ناجور میدانی!
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١٠/١٦
٢
١
نه.اشتباه نکن.من چادر رو نماد بدی نمیدونم.خیلی هم قبولش دارم.مامان خودم چادریه.
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١٠/١٧
٢
١
هیچکس تاحالا از وقار و متانت من بد نگفته.چه غریبه چه آشنا.رفتار من خیلی سنگینه.طوری که تاحالا تو خیابون هیشکی جرات نکرده بهم متلک بندازه.دکی چان شما منظور منو اشتباه متوجه شدی.
m-nik110
m-nik110
٩١/١٠/١٧
١
٢
اغلب افراد تو رو با آدمای ناجور چادری(تو نظرم گفتم)----این صحبت شما بود دیگر ادمهای ناجور چادری.من فقط خواستم یک مثال برایم از این ادمها بیاوری و ثابت کنی اکثریت چادری ها را تشکیل میدهند!
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١٠/١٧
١
٠
تو یکی از نظراتم گفتم.
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١٠/١٧
٣
٠
ببین m-nik110 یه نصیحت خواهرانه بهت میکنم گوش کن:یه جوری برخورد نکن که انگار من بچه ام و شما بزرگی.آدم بهش برمی خوره.درسته شما نظراتتو میذاری و من شمارو نمی بینم،ولی احترام رو باید نگه داری.تو تمام حرفات یه توهین غیرمستقیم هست.یه کنایه تلخ که میتونه آدمو خیلی ناراحت کنه.یکم مراعات کن.
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١٠/١٧
٢
٠
من نگفتم اکثر چادری ها اینجورین!من که نمیخوام شما رو از اعتقاداتت برگردونم.ببین شما یکم بزرگتر بشی چیزایی رو که من میگم بهتر متوجه میشی و فقط جنبه منفی اونارو در نظر نمیگیری.
..
..
٩١/١٠/١٧
٢
٠
با خانم سپهری موافقم ..
hamta
hamta
٩١/١٠/١٧
١
٠
یه گروه از بچه های کلاسمون هر دفعه خودشونو به یه شکلی در میارن برای خنده! مثلا یه بار با عینک آفتابی اومدن سر کلاس نشستن !تا آخر کلاس! یه بار مانتو عجق وجق پوشیدن و..... یه بار یکیشون گفت ما اگه یه روز همگی چادر بپوشیم بیایم دانشگاه تو ناراحت میشه ؟ گفتم آره! اینجا دیگه نمیشه بگی چادر سر کردنشون خوبه چون میخوان مثله بقیه مسخره بازیاشون یه بارم چادر سرشون کنن که بقیه بخندن.من که رک و پوسکنده همینو بهشون گفتم.
maryam
maryam
٩١/١٠/١٧
٢
٠
دشمنات برات بميرن خواهر تواونجا چي ميكشي..!
m-nik110
m-nik110
٩١/١٠/١٩
٠
٠
خانم سپهری من اصلا و ابدا نه قصدم کنایه بود نه چیز دیگری و اصلا هم فک نمیکنم بزرگم و بقیه بچه! در حالی که اینجا فک کنم جز کوچکترین ها باشم! من فقط یک سوال پرسیدم!این صحبتت برام غیر قابل هضمه که ادمهای ناجور چادری ها تشکیل میدهند فقط خواستم بازترش کنی!یا یک مثال بیاری همین! اگر شما از صحبتم کنایه تلخی را برداشت کرده اید من عذرخواهم اصلا چنین قصدی نداشتم!
m-nik110
m-nik110
٩١/١٠/١٦
٢
٦
یک سوال از همه دوستان مخصوصا اقایون! برای شما چه فرق دارد یک خانم چادری با یک خانم بی حجاب؟
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١٠/١٦
٧
٠
ببین نشد دیگه.قرار شد توهین نکنین.بحث سر چادری یا مانتویی بودنه.اونوقت شما به مانتویی ها میگی بی حجاب؟
m-nik110
m-nik110
٩١/١٠/١٦
٢
٣
من اسمی از مانتویی اوردم؟ من پرسیدم بی حجاب و منظورم کسانی بود که بی حجابند یعنی حجاب ندارند یعنی با ارایش و موی بیرونو....
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩١/١٠/١٧
٥
١
راست میگه دیگه...باید میگفتی خانم چادری یا مانتویی...وقتی اسم چادری رو می آری ولی میگی در کنارش بی حجاب یعنی امتیاز منفی عزیزم
m.hosseinzadeh
m.hosseinzadeh
٩١/١٠/١٧
٤
٠
قطعا فرق می‌کند. اگر یک مرد از لحاظ جسمانی و روحی سالم باشد، یک خانم مانتویی هم با خانم چادری فرق می‌کند چه برسد به خانم بی‌حجاب و چادری.
m-nik110
m-nik110
٩١/١٠/١٧
١
١
دوستان من منظورم اصلا و ابدا مانتویی ها نبود! من اسم خانم باحجاب و اوردم و در نظرم یک خانم چادری بود و یک خانم بی حجاب که مصداقم را هم گفتم انهایی که شبیه عروسک در خیابان میباشند!! به اصل سوال بچسبید!
m-nik110
m-nik110
٩١/١٠/١٧
١
١
دوستان مشکل من همین فرق کردن است! همین که برای یک مرد فرق میکند وقتی توی یک محیط کاری یا دانشگاه یا اصلا یک محیط دوستانه قرار میگیری دیگه اون فکر و اندیشه و خود تو نیست که برای دیگرانه! بلکه انها فقط تو را به واسطه جنسیت و زیبایی های ظاهری ات میبینند! تو برای انها یک خانم نیستی یک ماده آی! دیدید بعضی از شرکتها برای استخدام مینویسند یک خانم جوان و اولین اولویتهایشان ارایش زن در محیط کارش است! میکند تو را ابزار جذب مشتری×! در حالی که یک زن ابزار نیست یک انسانه!
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١٠/١٧
١
٠
ظاهر یه چیزیه که خیلی چیزا توش تاثیر گذاره.به نظر من خیلی اشتباهه که هرکی قیافه اش مثل عروسک بود تو اولویت باشه.با حرفتون موافقم.ولی این که میگین مشکل ما نیست و گره اش به دست ما باز نمیشه.
m-nas
m-nas
٩١/١٠/١٩
١
٠
زن چادری با مانتویی از لحاظ جنستی یکی هستن.ولی زنی ک با حجاب برتر یعنی چادر راه میره سختیش و میکشه ارزش بیشتری داره تا مانتویی با حجاب.تو جمع پسرا نیستین تا منظور من و بفهمین از نظر یک سری از پسرا دختر مانتویی یعنی دختر خراب برا همین مزاحمت برا مانتویی بیشتره و مرد دوست داره زنش چادری باشه
e_madhfarimani
e_madhfarimani
٩١/١٠/١٦
٣
٤
چادر حجاب برتره.....نشانه بانوی ایرانیو مسلمان....خود من وقتی چادری های واقعی و میبینم(دقت کنین چادری واقعی)حال میکنم.
a-pooryousof1373
a-pooryousof1373
٩١/١٠/١٦
٤
٣
مثل دخترای خوب ومتین چادر سر کنین تا الکی جلب توجه نکنین ولی اگه هم چادر سرتو ن میکنین حرمتشو نگه دارین.
sahar.s
sahar.s
٩١/١٠/١٦
١
٢
آوَرین!
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١٠/١٦
٥
١
کی گفته هرکی چادری نیست جلب توجه میکنه؟واسه خودتون می برینو میدوزین!
maryam
maryam
٩١/١٠/١٦
٢
١
نظرمنم همينه!
maryam
maryam
٩١/١٠/١٦
١
٢
كه حرمتو چادرو نگه دارن اونايي كه سرشون ميكنن.
a_entesari
a_entesari
٩١/١٠/١٦
١
٠
چادر یه مصونیت سپهری جان اینو که قبول داری؟تو این جامعه مانتو ساده هم بپوشی می خوان قورتت بدن بعضیا حتی من که چادر سرمه رو بعضی وقتا مزاحمت ایجاد می کنن واسم مهم اینه تو برترین رو انتخاب کنی
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩١/١٠/١٧
٣
١
جناب محترم هرکی مانتویی بود جلب توجه کرده؟ دقت کن پسرجان.....این تصمصم هرکس هست و بخودش ربط داره چجوری بپوشه و چجوری رفتار کنه........اگر شما به همه مانتویی ها این نظرو داری متاسفم چون خیلی بددلی
raaahil.m
raaahil.m
٩١/١٠/١٧
١
٠
ما توکلاسمون یه دخترعرب داریم ازسوریه است.بدون هیچ آرایش وبدحجابی ای ولی مانتوییه.خیلی هم دخترسنگین وباوقاریه. اصلا جلب توجه نمیکنه. مسئله اینه که تامیتونیم خودمونو ازمعرض جلب توجه ونگاه های دیگران حفظ کنیم.چادربهترین وسیله است.
m-nik110
m-nik110
٩١/١٠/١٧
١
١
دوستان چرا جبهه میگیرد که چادری یا مانتویی؟ صحبت سر حجاب است و چادری را مصداق با حجاب قرار دادن حالا منظور این دوست هم از جلب توجه انهایی هستند که واقعا جلب توجه میکنند با هزار و یک نقش ورنگ! و خیلی برای من جالبه کسی هیچ اشاره ای به مانتویی ندارد ان وقت شما هی به خودتان میگیرید عزیز من اگر تو با مانتو ات میتوانی حجابت را حفظ کنی حفظ کن . اینجا کسی نگفت چادری بهشتی است و مانتویی مفسد فی الزض! و اگر نه حجاب را قبول نداری ان بحثش جداست
e_madhfarimani
e_madhfarimani
٩١/١٠/١٧
١
٠
چرا فک میکنی هر کی چادر سرش کنه خوبو متینه؟
m-nik110
m-nik110
٩١/١٠/١٩
١
٠
من اصلا فکر نمیکنم کسی که چادر سرش میکنه بهشتیه!!!
m-nas
m-nas
٩١/١٠/١٦
٦
١
چادر ی پوشش هست برا سو استفاده نشدن برا معلوم نشدن نقص های بدنی برا جلوگیری از نگاههای هرزه.ولی چادر تنها نشان ایمان نیست کم دخترای چادری ای نیستن ک کارایی میکنند ک حتی بدحجاب ترین دختر جهان هم نمیکنه.چادر یک نماده که میگه من با ایمان هستم ولی رفتار فرد این نماد رو تبدیل به یقین میکنه.من اونجا گفتم دوست دارم همسرم چادری باشه علتشم جلوگیری از بعضی مشکلاته.همون طور ک ی دختر دوست داره شوهرش فقط مال خودش باشه پسرم هم دوست داره زنش مال خودش باشه حتی تو نگاه کردن.
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١٠/١٦
٢
١
حرف شما متین.ولی رفتار آدمه که مهم تره.وقتی ظاهر زن مال شوهرش باشه ولی باطنش و رفتارش نباشه،چه فایده ای داره؟شما گفتین نواقص بدنی رو پوشش میده.کی گفته همچین چیزی رو؟خیلی از دخترای چادری هستن که جزء خوش تیپ ترین دخترا و البته زیباتریها هستن و هیچ نقصی هم ندارن.
m-nik110
m-nik110
٩١/١٠/١٦
٣
٣
حالا شما به من بگو چه فایده ای داره ظاهر یک زن مال هزار نفر باشه؟ چرا باید از زیبایی یک زن هزار نفر لذت ببرند؟ منم مخالفم که نقصهای ظاهری میپوشانه و با صحبت شما موافق که خیلی ها نقصی ندارند که بخواهد بپوشاند! ولی من یک چیزی میگم باطن ظاهر را میسازه نمیشه باطن با ظاهر در تناقض باشه!
maryam
maryam
٩١/١٠/١٦
٣
١
اگه همسر شمامانتويي باشه يني مال شما نيست؟؟؟!
maryam
maryam
٩١/١٠/١٦
٥
١
نه به نظرمن اصلا حرف شما منطقي نيستm-nik.!!بعضي ها هستن از اجبار خانواده چادر ميپوشن امادور از چشم اوناهركاري هم ميكنن..،البته من اينه برحسب حدس وگمان نميگم اين طور موردي ديدم
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١٠/١٦
٢
٠
بله.ولی این در مورد همه صادق نیست.
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩١/١٠/١٧
٤
١
آره خوب چادر ملی سرشون میکنن دکمه های جلو چادر باز با مانتوی کوتاه با کفشای پاشنه بلند....بعدن میشن خوشتیپ و باحجاب ..ولی اگر مانتوی بلند بپوشی میشی دختر جلب توجه......خنده داره
m-nik110
m-nik110
٩١/١٠/١٧
٠
١
شکوفه جان مصداقت از یک چادری یک چادری واقعی باشد نه کسی که فقط به قول خودت چادر را حمل میکند همانجوری که مصداق من از یک مانتویی این عروسکهای گردان وسط خیابون نیست!
m-nas
m-nas
٩١/١٠/١٧
٠
٢
من نگفتم هر کی چادر سرش کنه نقص داره.ی چیزایی هست که دخترا نمیفهمن ی چیزایی هم هست ک فقط دخترا میفهمن.اگه بخوام ی چیزایی رو بگم باید خط قرمز ها رو زیر پا بذارم.چیزی ب اسم غیرت تو پسرا هست ک توی دخترا نیست.اون مردایی ک غیرت دارن زجر میکشن وقتی زنشون یا دخترشون بد حجاب میره بیرون .این رو دخترا نمیفهمن واسه همین وقتی خانواده ای رو حجاب تاکید میکنه دختره ناراحت میشه.باور کنید اگه حجاب با رفتار همراه بشه این قدر مشکلات برا دخترا پیش نمیاد...
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١٠/١٧
١
٠
دقیقا!حجابی که رفتار باهاش باشه درسته.چه با چادر چه بی چادر.منظورم حجاب درسته.
maryam
maryam
٩١/١٠/١٧
٤
٠
ا قاي m-nas ما حجابمونودرحدمعمول داريم تاحالامشكليم برامون پيش نيومده خداروشكر..
f.qabel
f.qabel
٩١/١٠/١٦
٩
٠
چادی بودن در اکثر موارد لااقل نشانه اینه که فرد به حجابش اهمیت بیشتری میده ولی مانتویی باحجاب تر با ایمان تر تا دلتون بخواد داریم.
میثم
میثم
٩١/١٠/١٦
٣
٢
به نظر من چادر مقدمه دینداریه. چرا میگم مقدمه؟ برا اینکه وقتی تو جامعه نگاه می کنم می بینم دختران غیر چادری حتی اونهایی که سر به زیر و مومن هستن در معرض آسیبهای زیادی هستن مثل بدچشمی و نگاههای آلوده. اما معمول قضیه اینه که چادر یه جور حاشیه امنیت برای دختران و زنان ما فراهم میکنه. پس این از فایده چادر اما اینکه افراد غیر چادری رو افرادی بدونیم که از لحاض عقیدتی پایین تر هستن کاملا اشتباهه. آدمهای غیر چادری مومن کم نیستن اما به نظر من آدمیزاد بین خوب و خوبتر باس خوبتر رو انتخاب کنه.
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١٠/١٦
١١
١١
از پس این موضوع و نوع نگارشش بر میاد ک یه سری (!) میخوان بعد کلی سر و کله زدن مثل همیشه حق رو ب خودشون بدن و بگن ما حقیم . و بنده پایان این داستان رو از الان میتونم بخونم... ب نظر من حجاب امر شخصیه و ما فقط میتونیم اختیار خودمون رو داشته باشیم و لا غیر... حالا دوستانی ک طبق عادت نظرات منو unlike میکنن شروع کنن ب منفی دادن منتظرم
محمد رضا
محمد رضا
٩١/١٠/١٦
٣
٢
سلام دوست من! به نظرم این نتیجه شما درست نیست، خدا خودش توی قرآن میگه مؤمنان کسانی هستند که همه صحبت ها رو می شنوند و بین اون ها بهترینش رو انتخاب می کنند! تا ما نتونیم حرف همدیگه رو بفهمیم نمی تونیم جامعه خوبی داشته باشیم.
m-nik110
m-nik110
٩١/١٠/١٦
٤
٦
حجاب یک بحث اختباری یا شخصی نیست بیبینم اگه یک نفر توی خیابون سیگار یکشه و دودش شما را اذیت کنه میتونه بگه سیگار کشیدن من به خودم مربوطه و اصلا دوست دارم شما بهش میگی اینجا وسط خیابونه نه ملک شخصی حجاب هم همینه حدودش حداقلی اون باید توی جامعه رعایت بشه.حق من نیست که در یک جامعه سالم زندگی کنم؟
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١٠/١٦
١٣
٩
اها جامعه سالم جایی شد ک ظاهرشون درست باشه اره دیگه ما فقط تو کاره ظاهریم توی جامعه افکار و عقاید مختلف وجود داره همینطوری ک شما دوس داری حجاب داشته باشی کسی هم دوس داره نداشه باشه شما فقط یه لحظه فکر کن الان قوانین بر عکس بود و حجاب ممنوع بود آیا زندگی واست سخت نمیشد؟ هر چ برای خودت میپسندی برای دیگران هم بپسند
sam.ariyaee
sam.ariyaee
٩١/١٠/١٦
٤
٢
دین اختیاریست ! یعنی کسی میتونه دین داشته باشه یا نه اگه دین رو قبول کرد باید حجاب داشته باشه و اگر نه که خب بحثش جداست بحث من که میگم سیاسی میشه چیه ! میگم میترسم چیه ! این که آقا هرکی میتونه دین جدا داشته باشه آزادانه انتخاب کنه انقدر مقایسه نکنیم آقا من اسلام اوردم ! ایمان دارم چادریم ! اون یکی حالا کمتر به اندازه فهمش از اسلام حجابش رو رعایت کرده و اون یکی هم اصلا مسیحیه ! و ما نباید به هیچ عنوان کسی رو رو این چیزا بگیم با ایمان و با تقواست و کسی رو بگیم کافره چون همه انسانیم و جایز الخطا بحث خیلی دارم ولی باور کنید جا نمیشه تو این صفحه و خیلی از دوستان هم مخالفت میکنند بحث رو به بیراهه میکشونند :) ما خیلی میتونیم خودمون رو جمع و جور کنیم چی کار داریم دیگران رو زیر زربین ببریم ... تنها کسی که از روی عدل میتونه مقایسه کنه خداست همین و بس :)
اسمانه
اسمانه
٩١/١٠/١٦
٢
٥
به نظر من خود شما هم داری همین کار رو میکنی جناب ارشام... یعنی از اول تا اخر حرف خودتون رو میزنید... به هر صورت منی که چادر را با اختیار و با اطلاع و اگاهانهو با افتخار انتخاب کردم دلیلی ندارد نظرم عوض بشه اونم فقط به خاطر مخالفت بعضی دوستان مانتو هم میتونه حجاب داشته باشه ... ولی ..
shiezadeh
shiezadeh
٩١/١٠/١٧
٢
٣
اگه قرار بود هرکسی ساز خودشو بزنه و کاری ب کار هم نداشته باشیم پس این وسط امر ب معروف و نهی از منکر ک ائمه ما برای این اصل فدا شدن کشکه دیگه!؟ امام حسین و خانواده شون بارز ترین نمونه این عمل دینی اند اونجا توی کربلا نشستن ببینن مردم چی دوست دارن اونجا طوری عمل کردن ک خدا دوست داره
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩١/١٠/١٧
٥
٢
عجب خانم پس جامعه مانتویی جامعه غیر سالمه؟؟؟!!مردم از تعجب ...زیادی فرهنگ...مثلا تحصیل کرده اید......انقدر از چادری ها چیزی دیدم که بخوام مثل شما حرف بزنم دیگه بحثی نمیمونه ولی همه مثل هم نیستم خانم NIK110
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١٠/١٧
٧
٣
...حق من نیست که در یک جامعه سالم زندگی کنم؟ این گوشه از حرف های خانم ام نیک اما خانم ام نیک دید هر کس نسبت ب جامعه فرق میکنه .نمیشه ک همیشه حق با امثال شما باشه .هر ایرانی حق داره اندازه خودش بخواد شما حق دارین ک بگین فلانی بی حجابه بی دینه کثیفه اما اون حق نداره ب شما بگه؟ این ک نشد خواهر من ما باید یاد بگیریم حریم شخصی افراد رو رعایت کینم و حداقل ظاهر انسان ک جز اولین حقوق یک فرد هستش دخالت نداشته باشیم
m-nik110
m-nik110
٩١/١٠/١٧
٣
١
در جواب شکوفه گیلاس عزیز ببین جامعه ناسالم دقیقا همین جامعه ای که ما داریم توی اون زندگی میکنیم! من اسمی از مانتویی یا غیر مانتویی نیاوردم پس لطفا نظر من را به خودتون نگیرید ببینید من گفتم این یک بحث اجتماعیه و باید حداقل های اون توی اجتماع رعایت بشه منظورم از حداقل ها چادر سفت و سخت سر کردن نیست منظورم حداقلهای حجابه و چرا این یک بحث اجتماعی میدونم نه اختیاری چون ظاهر شما خواه یا ناخواه روی اجتماع تاثیر گذاره و نمیتوانی منکر تاثیر نگذاشتنش بشی! و از انجایی که بقیه ادمهای اجتماع هم ادمند و دارای غریزه از طرفی دیگه من گفتم حق اجتماعیم اینه که توی یک جامعه سالم زندگی کنم همانجوری که بوی سیگار یک ادم دیگری اذیت میکنه حجاب نامناسب یا اصلا بگویم بی حجابی یک نفر دیگه هم من را اذیت میکنه به عنوان یک زن اذیت میشم میبینم یک نفر داره خیلی راحت وسط خیابون یک نگاه ابزازی به همجنسم داره و داره لذت میبره !
m-nik110
m-nik110
٩١/١٠/١٧
٢
٣
در جواب اقا ارشام اول از همه من نگفتم فلانی بی حجابه در نتیجه بی دینه اصلا چنین چیزی قبول ندارم و این را هم نگفتم که همیشه حق با امثال منه و هرگز نمیگم که کسی حق نداره چیزی به من بگه اتفاقا جو امروز جامعه برعکسه و من باید برای کار درستم جواب پس بدم و دلیل و ادله جور کنم!و البته هر نقدی هم به جان میخرم اگر درست باشد و قانعم کند که فلان کار تو اشتباه گفتید هر ایرانی حق داره اندازه خودش بخواد این دقیقا عین جمله شما بود!پس حقوق من را هم به عنوان یک ایرانی در نظر بگیرید و البته من به حریم خصوصی انسانها احترام میگذارم اصلا میگویم فلانی برو خارج از کشور هر جوری دوست داری لباس بپوش یا در مهمانی خانوادگی اما جامعه جایی است برای همه ما تو به محض وارد شدن توی این جامعه موظفی حداقلها را رعایت کنی! و البته یک چیز دیگر هم وجود دارد پیامبر میگوید مسلمانی که به فکر مسلمان دیگر نباشد مسلمان نیست وقتی به عینه میبینم چاه جلوی پای همجنسم قرار دارد وظیفه خودم میدونم دستش را بگیرم و از چاه بکشم بیرون! ویک نکته دیگر من کاملا با این مدل فرهنگ سازی ها که وسط خیابون جلوی یک نفر را میگرند و میگویند حجابتو درست کن مخالفم!!
٩١/١٠/١٧
٢
٤
شما خانمی که میگی اگه مشکل داره بره خارج کشور ... اونا با شما مشکلی ندارن شما هستین که با اونا مشکل دارین و به زور میخواین محجبه اشون کنین پس اگه قرار به رفتن باشه شما باید برین ....
m-nik110
m-nik110
٩١/١٠/١٩
٠
٠
کاربرناشناس جان ما نخواستیم به زور کسی محجیه کنیم! و اصلا هم چنین قصدی نداریم!
siduri.sabit
siduri.sabit
٩١/١٠/١٦
٥
٢
چادر رو بسیار دوست می دارم، اما به نظر این پوشش شان خاصی داره. متاسفانه بعد از حجاب که اجباری هست در ایران، در بعضی خانواده ها و اقوام و بعضی شهرها چادر هم یک جور اجباره... یک اجبار نامرئی. چیزی که اگه نداشته باشی مثل اون پست مورد بحث یکی برمی گرده و می گه من چادر می پوشم به خاطر ایمان و صد تا دلیل دیگه م میاره طوری که انگار توی مانتوئی این ها رو نداری. که این یعنی من برترم. اونجا هم مثال زدم، حکایت خاله پیرزنایی که فکر می کنن با رفتن به یه مجلس یا مکان مذهبی بهشتی می شن. بزرگی که نامش در خاطرم نیست می گه حتی بهشت رو بدون انتخاب قبول نمی کنم. به نظر من هرقدر این پوشش بهشتی باشه باید با فهم و شعور بهش رسید نه با اجبار و قانون. دست بردارید از اجبار نامرئی! اگه کسی چادر می پوشه برای خشنوی امام زمانش این جار زدن نداره! کسی که به اون مقام رسید تو کوچه و بازار فریاد نمی زنه که من چادری ام (پس من برترم!) " آن را که خبر شد خبری باز نیامد" ترجیح می دم روزی که درک کردم چادر رو از اون استفاده کنم. در جواب اون خانومی که در اون پست گفته بود اگه کسی عقیده نداشته باشه بعد یه ماه از چادر پوشیدن منصرف می شه می گم که کاملاً در اشتباهی... خیلی ها به دلایلی کاملاً غیر مذهبی چادر می پوشن. خود من چادر رو به خاطر هزار چین و شکن و رقص و شکوه و تیرگی جذابش دوست دارم! اما باز هم می گم این لباس شان داره... وقتی باید بپوشی که همه جوره عالی باشی. در جواب ادمین باید بگم من با گزینه ی یک موافقم... کسی که درونش پاک باشه به تدریج ظاهری پاک پیدا می کنه... و باز هم اون پاکی ظاهری فقط در چادر جلوه نمی کنه!
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١٠/١٦
٧
٣
کامل و شیوا توضیح دادی لایک
eli-soltani
eli-soltani
٩١/١٠/١٦
٢
٤
شرمنده من به بحث دیر رسیدم وقت نکردم نظراتو بخونم فقط میخوام بگم چادر خیلی خیلی خوبه ولی صرفا نشانه ایمان نیست اصل حجابه کس غنچـــه ی نهان شده با برگ را نچید از بی حجابی است اگر عمر گل کم است معمولا اجناس بنجول ،دست دوم وارزان قیمت را در کنار خیابانها، پیاده روها وپارکها می فروشند جواهرات واجناس گرانبها رادر گاو صندوق وپشت ویتراین قرار می دهند تا از دستبرد وسرقت در امان باشد حتما با خانواده محترم به باغ ویا پارک تشریف برده اید معمولا برای چیدن گل ،دستتان به طرف گلی دراز می شود که بیشتر جلوه گری وخودنمایی میکند. گل بعداز چیده شدن یا پژمرده می شود یا پرپرشده لگد مال می گردد وشاید در بین برگها غنچه هایی هم وجوددارند که جلب توجه نمی کنندواز گزندوآسیب سالم می مانند دوستان ،خود قضاوت کنید ؛ بین باحجاب وبی حجاب
a_entesari
a_entesari
٩١/١٠/١٦
٣
١
در ضمن کسی که چادر می پوشه شانشو حفظ کنه خراب نکنید این باور زیبا وطناز دخترانه رو
2nyadideh
2nyadideh
٩١/١٠/١٦
٤
٤
آقا من باز دير رسيدم! چه خخخبره اينجا؟! خوبه حالا فصل امتحاناست وما هم سرمون شلوغه زياد وقت نميكنيم بيايم انجمن بحث كنيم , وگرنه اينجا چقد شلووغ ميشد؟! خب بريم سر اصل مطلب؟! عرضم به خدمتتون : تا که مهتاب زیبا رخ نپوشد پرده شب را / کجا در صبح پیروزی ببیند روز پیدائی / چراغ روز فردایت حجاب خوب امروزست / نهایت چادر شب را سحرگاهی است مینائی :) بله! اينجورياست . و با توجه به اينكه : ای زن به تو از فاطمه اینگونه خطاب است / ارزند ه ترین زینت زن حفظ حجاب است! پس مخلص كلام حفظه حجابه!؟ حجاب برترم كه چادره؟! ديگه هرجور صلاح ميدونين :)
s-asem
s-asem
٩١/١٠/١٧
٤
٢
سلام دوستان به نظر من الان انقد مردم محو ظاهر ادمان که حتی اگه به روشونم نیارن بازم رو چادری ها ی حساب دیگه باز میکنن باتمام احترامی که برای چادری ها قائلم اما همین طرز فکر اشتباه باعث شده بعضی ها باسو استفاده از این طرز فکره + هر غلطی که خواستنو باحجاب برتر انجام بدن که همین کم کم داره نفس پاک حجابو الوده میکنه واباهت چادرو ازبین میبره همه اینارو گفتم که بگم واقعا صورت زیبای ظاهر هیچ نیست ای برادر سیرت زیبا بیار
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١٠/١٧
٤
٤
لایک دوست من
m-nik110
m-nik110
٩١/١٠/١٧
١
٢
چون یک عده دارند چادر را خراب میکنند باید ان را بگذاریم کنار؟؟؟ مثل این است که بگوییم چون دیگران ربا خواری میکنند ما پول حلال در نیاوریم! به نظر من امکان نداره این سیرت زیبا روی ظاهر تاثیر نگذاره! و از طرفی دیگه مصداق این شعر برمگیرده به ان قصیده که منظورش زیبایی ظاهری است یعنی زیبایی چهره و میگوید زیبایی باطن مهم تر از زیبایی چهره است! و اصلا و اساسا ربطی ندارد به این موضوع که باطنت با خدا باشد و ظاهرت با نفس!
s-asem
s-asem
٩١/١٠/١٨
٠
٠
عزیزم من اصلا منظورم این نبود که چون ی عده دارن چادر رو خراب میکنن چادرو بذاریم کنار میگم ظاهر ادما نشون دهنده ی ایمانشون نیست و چون جامعه روی چادر حساب دیگه ای باز کرده میگم داره ازش سواستفاده میشه و به خاطرهمینه که اباهت چادر داره از بین میره و کم کم چهره ی چادر داره بین ما دخترا مهجور میشه میگم اگه واقعا کسایی که سیرت زیبا دارن ظاهر زیبا داشته باشن وبا عشق چادر بپوشن نه با زور واجبار چادر رواج پیدا میکنه وقتی حجاب تو جامعه باشه فساد کم میشه و امنیت بیشتر واین یک راه پیدا کردن ایمان حداقل ایمان به مصونیت حجاب وخلاصه در یک کلام میگم هر کی خودش باشه اگه چادر دوس نداری جلوی زور بابات یا...واستا بگو نمیپوشم نه این که بپوشی ونصف موهات دیده شه و ی جوری باز چادرتو بگیری که نپوشی سنگین تره در ضمن از یک شعر ادبی هر معنی ی مرتبطی رو میشه در یافت کرد صورت ظاهر فقط معنی ی صورت رو نمیده هر چیزی که به ظاهر برگرده میتونه باشه ی سوال تخصصی اگه کنکور دادی تستای قرابت معناییتو تو کنکور چند زدی معلومه با این درک ادبی ادبیاتت ضعیفه!!! خیلی ها هستن در لباس پیامبر اما همشون ایمانشون مثله پیامبره ؟؟؟
m-nik110
m-nik110
٩١/١٠/١٩
٠
٠
کنکور که هنوز ندادم ولی همین دوسه هفته پیش عین این تست توی گزینه دو بود!!! با صحبتتون موافقم! ولی من از نظر اولتون یک برداشت دیگه ای داشتم!
ناشناس
ناشناس
٩١/١٠/١٧
٢
٠
سلام دوستان، چرا اینقدر به خودتون زحمت میدید؟و از خودتون تفاسیر متعددی بیان می کنید؟دزد حاضر،بز هم حاضر! آیه حجاب: قل للمؤمنین یغضوا من ابصارهم و یحفظوا فروجهم ذلک ازکی لهم ان الله خبیر بما یصنعون * و قل للمؤمنات یغضضن من ابصارهن و یحفظن فروجهن و لایبدین زینتهن الا ما ظهر منها و لیضربن بخمرهن علی جیوبهن و لایبدین زینتهن الا لبعولتهن او آبائهن او آباء بعولتهن او ابنائهن او ابناء بعولتهن او اخوانهن او بنی اخوانهن او بنی اخواتهن او نسائهن او ما ملکت ایمانهن او التابعین غیر اولی الاربة من الرجال او الطفل الذین لم یظهروا علی عورات النساء، و لا یضربن بارجلهن لیعلم ما یخفین من زینتهن و توبوا الی الله جمیعا ایها المؤمنون لعلکم تفلحون» حالا می خوام انصافا ببینید که حرف واقعی قرآن چیه. بعد به دنبال ابزار واقعی حجاب(مانتو یا چادر) بروید. یاحق
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩١/١٠/١٧
٤
٢
خوب من اومدم......منم گزینه 1 رو انتخاب میکنم...دیگه همه دلیلشو میدونن.....
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١٠/١٧
٤
٣
http://jeem.ir/pagetwo.php?type=14&print=3&id=1655 این هم در ادامه این بحث
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١٠/١٧
٧
٦
خوب حالا وقت نتیجه گیریه اول دوستانی ک طبق عادت منفی میدن منفی هاشونو ب من بدن تا بگم خخخ منم گزینه یک (1) رو انتخاب میکنم یاده مسابقه بفرمایید شام افتادم خخخخ
mahshid
mahshid
٩١/١٠/١٧
٦
١
من با یک موافقم چون اسلام رو باید از درون قبول داشت و اگر قبولش داشته باشی اقلیت چیز هایی رو که بیان کرده قبول میکنی من مانتو میپوشم اما هیچ کی به من نمیتونه بگه مسلمون نیستی خدا جلوی روی من 2 راه قرارداده خوب و بهتر اما من براساس موقعیت جامعه ی امروز خوب رو انتخاب کردم البته هرکی یه عقیده ای داره مثلا تو یه کلاس 20 نفری وقتی دبیر مرد وارد میشه همه با فرم مدرسه هستند اما یه نفر چادر میپوشه شاید نظر اون اقا جوری باشه که به اون چادری بیشتر توجه کنه و متمرکز بشه تا بقیه اما اگر ما شخصیت فرد چادری رو نشناسیم میگیم برای جلب توجه البته در نگاه اول اما وقتی با اون معاشرت میکنی میبینی نه اون این جور اسلامی رو قبول داره و باید به اعتقاد اون هم احترام گذاشت نه این که هی بگی چرا سرکلا س چادر میپوشی؟ کلش این که توی یه جامعه ای که 70میلیون ادم زندگی میکنن تو نمیتونی درباره ی این موضوع قضاوت کنی و همه رومجبور به پذیرش حرف خودت کنی و بگی اکثریت این جورین یا این بهتره یا اون چون شاید توی این جامعه ی ما مثلا 200 نفر مسیحی باشد اون وقت چی؟
parisa
parisa
٩١/١٠/١٧
٢
١
چادر حجاب کامله..... اما ایمان فرد رو نشون نمیده..... اصلا خیلیا از چادر به عنوان ابزاری برای پیش بردن کارهاشون اتفاده میکنن.....
H.K.T
H.K.T
٩١/١٠/١٧
٠
٠
یک زن بدون چادر هم میتونه ایمانش رو حفظ بکنه ... ولی مشکل یه چیز دیگه است ... مشکل حفظ شدن ایمان بقیه ی مردمی ( منظور آقایون محترم) که به اون زن نگاه میکنن هست ( میفهمین که چی میخوام بگم ...)
raaahil.m
raaahil.m
٩١/١٠/١٧
٠
١
من نمیتونم بگم یک درسته ولی ازدوبهتره! اونایی که نزدیکن به خدا بهتره این بهترین نوع پوشش و کامل ترین نوع پوشش روهم انتخاب کنن تابیشترِبیشتربخدا نزدیک شن. واونایی که مث من چادری ان اما هنوزکلی اشکالات دارن هم بهتره رواشکالاتشون کارکنن.
m-nik110
m-nik110
٩١/١٠/١٧
١
٠
من قسمت دوم گزینه یک را قبول ندارم! اینکه نزدیکی خدا به ظاهر ادمها نیست درست است که اصل باطن است اما میشود باطنت بگوید خدا را میخواهم خدایا من اطاعتت میکنم ولی در عمل هیچ نکنی و بگویی مهم دل است!؟ دوستان موافق با گزینه اول مرا قانع کنند!
m-nik110
m-nik110
٩١/١٠/١٧
٠
٣
من نمیتوانم حجابم را با مانتو و سلوار های امروزی حفظ کنم!واقعا نمیتوانم چون من دوست دارم شلوار جین تفنگی بپوشم!مانتو بلند دست و پایم را میگیرد و واقعا سخت است برایم مانتو بلند پوشیدن اصلا مانتویی ندارم که به زانویم برسد اصلا فک نمیکنم بشود چنین مانتویی را در بازار مشهد پیدا کرد مگر مثل خاله پیرزنها از ان مانتوهایی که شبیه عبا است و چهل متر عرض و طول دارد بپوشم! خب من جوانم و دوست ندارم! اصلا اقا من دوست دارم مانتو سفید بپوشم جوانم دیگر دلم رنگهای روشن و شاد میخواهد! روسری و شال دوست دارم سرم کنم نه مقنعه! اصلا مقنعه مناسب مهمانی نیست! توی قران امده است لباسی 1بلند و گشاد که 2اندامتان را نمایان نکند و روسری هایی بلند که روی گردن شما را بپوشاند و روی گریبانتان باشد و همه وجود زن را بپوشاند جز گردی صورت و مچ دستها غیر از این است؟ خب شلوار جین تفنگی من فوق العاده تنگ است!و مورد 2 را نقض میکند مانتو کوتاه و نازکم هم مورد 1 را نقض میکند! حالا دوستانی که با مانتو حجابشان را کاملا حفظ میکنند میشود بگویند چه جور مانتویی میپوشند؟
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩١/١٠/١٧
٣
٠
آره عزیزم شلوار لی که تنگ نیست مانتوم بلند تا کمی زیر زانو خیلی هم خوشکل و باکلاسه...شال رو هم برای مهمونی عربی میبندم و برای مجالس خاص و روضه و ....هد میزنم.. زیر شال یقه چسب دارم اگرم گرم باشه یقه حجاب میذارم...خیلی هم خوب و مرتب و باکلاس کسی هم گیر نداده
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١٠/١٧
١
٠
مانتو من بلنده و تا زیر زانوهام میاد.اصلا هم پیرزنی نیست.از شلوار تنگ هم خوشم نمیاد.همیشه هم مغنعه سرم میکنم.مگر تو مجالس خاص مثل عروسی.
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١٠/١٧
١
٠
مانتو من بلنده و تا زیر زانوهام میاد.اصلا هم خاله پیرزنی نیست.از شلوار تنگ هم خوشم نمیاد.همیشه هم مغنعه سرم میکنم.مگر تو مجالس خاص مثل عروسی.شما بگردی پیدا میکنی.من خودم جدیدا یه مانتو بلند از جنت خریدم.خسته شدم ولی بالاخره پیدا کردم.حالا که فکر می کنم می بینم شما چادر رو برای آزادی بیشترت چادر می پوشی.منم دوس دارم با مانتو تنگ و کوتاه و شلوار تنگ برم تو خیابون و یک چادر ملی روش بپوشم که کیف کنم.ولی نمیکنم.
sahar
sahar
٩١/١٠/١٧
٣
٠
دوست عزیزm-nik من اصصصصلا این حرف شما و اون سوال کنایه آمیز شما رو درست نمیدونم! لطفا اینجوری درمورد کسی که مانتویی هست ولی معتقد و حجابش رو خیلی خوب حفظ میکنه قضاوت نکنین...این به دور از ادبه....
sahar
sahar
٩١/١٠/١٧
١
٠
خانم m-nik شما در نظرات قبلیتون گفتین صحبت شما درباره افراد مانتویی نیست و گفتین منظورتون افراد بدحجاب هست...اما این نظر شما کاملا خطاب و توهین به افراد مانتویی بود...لطفا اول تکلیف خودتنو روشن کنید بعدا...
m-nik110
m-nik110
٩١/١٠/١٩
٠
٠
نه خطاب من توهین به افراد مانتویی نبود چادرم را هم به خاطر ازادی نمیپوشم چادرملی با دکمه باز که بدتر از هرنوع لباس بوششی است هم سرم نمیکنم! فقط میخواستم بگویم من نمیتوانم حجابم را با مانتو حفظ کنم تو که میتوانی حفظ کنی حفظ کن همان صحبت اولم سوالم هم فقط برای این بود که ببینم منظور شما از مانتو چه جور مانتویی است بیشتر برای جا افتادن دوهزاری خودم بودم قصد توهین نداشتم و ندارم علی ایحال اگر شما اینجور برداشت کرده اید از صحبم منظورم چیزی نبود که شما برداشت کرده اید! و خوشحالم که شبیه افراد مانتویی توی ذهن من نیستید!
m-nik110
m-nik110
٩١/١٠/١٩
٠
٠
راستی خانم سپهری جان خوب گفتی خسته شدم تا پیدا کردم! الان همه مانتوها جوری است که نه با عرف جامعه یکی در می اید نه با مذهب ما و یک چیز دیگر خوشم امد گفتی میتوانم کیف کنم با چادر ملی و مانتو کوتاه ولی نگفتی میتوانم کیف کنم با مانتو کوتاه و ..نمیدانم چرا هر وصله ناجوری را میچسبانید به چادر یک نفر را که با چادر نامناسب لباس پوشیده است و البته اصلا نمیشه اسم اون چادرهای ملی را چادر گذاشت میبنی ولی یک نفر که با مانتو همینجور وضعیتش بد است را نمیبینی!
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١٠/٢١
١
٠
چرا.من اصلا افراد بد حجاب و مانتو کوتاه که مثل بلوز می مونن رو تایید نمیکنم.
مجید
مجید
٩١/١٠/١٧
٥
٢
انتخاب من چادر مشکی! روانشناسان میگویند اگر کسی در زندگی شخصی اش مدام رنگ مشکی را استفاده میکند ، بدون اینکه ایام سواگواری ابا عبدالله حسین باشد یا بدون اینکه غم یا مصیبت شخصی را داشته باشد. به طور عادی از رنگ مشکی استفاده میکند در معرض افسردگی قرار داد و یا افسرده است.
مجید
مجید
٩١/١٠/١٧
٥
٤
حجاب در خیابان چهره آرایش مکن از جوانان سلب آسایش مکن زلف خود از روسری بیرون مریز در مسیر چشم ها افسون مریز یاد کن از آتش روز معاد طره ی گیسو مده بر دست باد خواهرم دیگر تو کودک نیستی فاشتر گویم عروسک نیستی!!!!!! خواهر من این لباس تنگ چیست ؟؟؟ پوشش چسبان رنگارنگ چیست؟؟؟؟؟ پوشش زهرا مگر اینگونه بود؟؟؟؟؟؟!!!!!! خواهرم ، ای دختر ایران زمین یک نظر عکس شهیدان راببین شیعیان مدیون خون کیستند؟؟؟؟ زنده از رقص جنون کیستند؟؟؟؟؟؟؟ ای مسلمانان ، فرهنگ عاشورا چه شد؟؟؟؟؟؟؟ پرچم خون رنگ عاشورا چه شد ؟؟؟؟؟؟؟؟ کیست تا اسلام رایاری کند ؟ حکم را روی زمین جاری کند؟؟؟؟؟؟؟؟
مجید
مجید
٩١/١٠/١٧
٣
٤
چه دنیای زیبایی دارند چادریها اتوبوس توی ایستگاه توقف کرد. همه مسافرها سوار شدن .دو تا دختر دبیرستانی توی اتوبوس ایستاده بودنند که بلند بلند حرف می زند و می خندیدند. چند پسر دبیرستانی هم اون طرف یه نگاه به دخترا می انداختند ، توی سرو کله هم می زدند ، یه متلکی به دخترا می انداختند و می خندیدند. ایستگاه بعد یک دختر خانم چادری سوار شد.کنار من ،صندلی جلو نشست .کیپ چادرشو گرفته بود و سرش پایین بود. یکی از پسرها نیم نگاهی به دخترای شیطون ته اتوبوس می انداخت و نیم نگاهی به این دختر کنار دستی من و می خندیدند. دختر هی با چادرش ور میرفت که مبادا کنار رفته باشه.رد نگاه پسر پایین بود. یهو دختره متوجه شد کنار چادرش رفته کنار و جوراب مشکی ضخیمش مشخص شده .زود چادرش انداخت روش که مبادا نگاهی رو جلب کنه! قضاوت با خودتون!
e_madhfarimani
e_madhfarimani
٩١/١٠/١٧
٤
٠
واس اون دخترای دبیرستانی متاسفم که ااسم ما دانش اموزاروهم خراب میکنن.ولی توقع نداشته باشین که همه خانما مث اون خانم چادری بتونن این رفتارو داشته باشن..تو جامعه ما این جور افراد دیگه خیلی تکن...
kafshdozak
kafshdozak
٩١/١٠/١٧
٢
١
حجاب واقعا به چادر نیست ! اصلا به نظرم من حجاب فقط پوشش ظاهر نیست ! حجاب پوشش فکر هم هست ! خیلی ها هستن که ظاهرشون فوق العاده ست اما فکرشون سرپوش های دینی رو نداره ! یعنی فکر خرابه ! افکار آلوده ست.... من نه میگم چادر و نه مانتو ! پوشش افکارمون اگه درست باشه ناخود آگاه میبینید که پوشش ظاهر هم عالیه ! قدرت باور اگه داشته باشیم دیگه حله ! اما واقعا واقعا از ته دلم میگم..واسه همه ی دخترایی که نجابتشون عین صداقته دعا میکنم ! بنظرم اونا فرشته های زمینی هستن.نمونش دوست خودم...مریم...
kavir
kavir
٩١/١٠/١٧
١
١
به نظر من تو دنیای الان میتونی واسه خودت اختیار داشته باشی و هر جور می خوای باشی اما در صورتی که اگر واقعا مسلمونی و به قول خودت هی میگی من پیرو حضرت زهرام حرمت نگه داری و یه جوری چادر بپوشی که بتونی راحت تو جامعه بدون نگاه هرزه باشی ولی اگر نه به دین زیاد پایبند نیستی و از اسلام فقط چند کلمه میدونی و محرم واست توی یه پرس غذا نذری یا شله خلاصه میشه به نظر من حق داری هر جور دوس داری حضور پیدا کنی تو جامعه با هرکس هم که می خوای دوست بشی و با خنده هات هزار تا زندگی رو بهم بریزی حق انتخاب با خودته میتونی این دنیا شادی بخری و دنبال لذت باشی هم میتونی واسه اون دنیا همون باغی که اینجا حسرتشو داشتی رو بدست بیاری
i.forouzan
i.forouzan
٩١/١٠/١٧
٦
٢
اين حق كه شما مي گي، آره براي هر كسي وجود داره، حق انتخاب. ولي هر انتخابي يك هزينه‌اي هم داره، نبايد انتظار داشت هر جور دوست داريم بريم توي خيابون و با ما برخوردي هم نشه كه ناراحت بشيم. رعايت حجاب توي كشور ما كه يك حكومت ديني داره اون رو اداره مي‌كنه هم يك عرف قانونيه هم عرف اجتماعي هم اخلاقي. پس اگر كسي به خودش حق ميده اين عرف رو بشكنه بايد به ديگران هم حق بده باهاش برخورد خلاف عرف انجام بدن. .لي خيلي از ما هم خدا رو ميخوايم هم خرما! ه مميخوايم هر جور دوست داريم برچرخيم و بخنديم و بگيم و گشت و ارشاد و مردم و خلاصه هيچ كس بهمون نگه بالا چشت ابروست. از اين ها بگذريم، اين‌ها حقوق اين دنيا بود، يك سري حقوق هم مال اون دنياست، اين روزها كم‌تر ميبينم وقتي به كسي مي‌گي فلان كار گناهه ازش دست بكشه!!!!! انگار اعتقاد به معاد خيلي كم رنگ شده! شده؟؟؟
maryam
maryam
٩١/١٠/١٧
٢
٢
اره واقعاهمه براي كاراشون يه توجيهي دارن حتي شايد خود من..!
kavir
kavir
٩١/١٠/١٧
٠
١
یه سوال من از دوستای عزیزم داشتم چرا ما به خواهر و مادرمون غیرت داریم و مراقب اینیم که چادرشون عقب نره ولی نوبت زن یا همسرمون میشه این بر باد میره
hamta
hamta
٩١/١٠/١٧
٠
١
این سوالیه که آقایون باید جوابشو بگن و قطعا هم جوابی ندارن!
٩١/١٠/١٧
١
٢
eshtebah mikony
e_madhfarimani
e_madhfarimani
٩١/١٠/١٧
٠
٠
اخه بس که از زنشون حساب میبرند جرات ندارن بهشون چیزی بگن!
kavir
kavir
٩١/١٠/١٧
٢
٠
فقط برای خودم هستم من... خود خودم...! نه زیبایم،نه عروسکی ، و نه محتاج نگاهی برای تو که صـورتهای رنگ شـده را میپرستی ، نه سیرت آدم ها را
kavir
kavir
٩١/١٠/١٧
٢
١
زندگي به من آموخت هر چيز قيمتي دارد. پنير مجاني فقط در تله موش يافت مي شود...
hamta
hamta
٩١/١٠/١٧
٠
٢
چادری بودن مهم نیست مهم اینه که حجاب آدم کامل باشه ولی کسی که واقعا دنبال حجاب کامله متوجه میشه که چادر بهترین و راحتترین گزینه برای داشتن حجاب کامله .من خودم چادریم با اینکه هیچ اجباری از سمت خانواده نداشتم. ولی دیدم با چادر ( علی الخصوص این چادرایی که جدید اومدن مثل لبنانی و اماراتی و....)خیلی راحتتر میشه با حجاب بود چون هم گشاده هم قشنگه هم خیلی راحته.
hamta
hamta
٩١/١٠/١٧
٠
٢
یه چیز دیگه. شاید چادر برای خیلیا سخت باشه پوشیدنش ولی بذارن به حساب معامله باخدا.اینکه ما چادر رو با همه سختیش (که من معتقدم نداره )سرمون کنیم تا جامعه خراب نشه و خیلی زندگیا بهم نریزه مطمئن باشین اجرش خیلی بالاس . منظورمم این نیست که اگه چادر سرت نکنی جامعه فاسد میشه نه! لطفا جبهه نگیرین یه وقتی....
hamta
hamta
٩١/١٠/١٧
١
١
در ضمن ما یه چیزو فراموش کردیم و اون حجاب روحه ! درسته حجاب جسمی خیلیییییییی مهمه ولی مهمتر از اون حجاب رفتاری یا همون عفافه. اگه چادری باشی و با رفتارات به همه چراغ سبز نشون بدی پس چرا چادر سرت میکنی؟؟؟؟
maryam
maryam
٩١/١٠/١٧
٢
١
حرف ماهم اينه خواهر..
e_madhfarimani
e_madhfarimani
٩١/١٠/١٧
١
٠
خدا شاهده من یه دوست دارم وارد سرویس میشه چادرشو درمیاره بعد خودشو یه جوری درست میکنه انگار از لاس وگاس اومده ....باز دم در خونشون چادرشو سرش میکنه...مامانشم میگه خدارو شکر دخترم چادریه!
maryam
maryam
٩١/١٠/١٧
٠
٠
دوست شما يوقت مشكل نداره...؟توسرويس واسه كي خودشه درست ميكنه اونوقت؟!!!!
٩١/١٠/١٧
٢
٣
اون دوستی که گفته اند حکومت دینی داریم.خواهم0گفت که این انتخاب پدربزرگهای ما با افکاری مشخص بوده است.نه انتخاب من.چرا باید تاوان انتخاب ان ها را پس بدهم؟
i.forouzan
i.forouzan
٩١/١٠/١٧
٤
٢
شما نوه همون پدر بزرگ هستي و ناخواسته در اين سرزمين به دنيا آمدي كه قوانينش رو پدربزرگ هات تعيين كردند، حالا اگر با اين قوانين مشكلي نداري كه هيچي. ولي اگر مشكل داري بايد تحملشون كني و در عين حال سعي در اصلاح يا عوض كردنشون داشته باشي. ولي اگر توان عوض كردنش رو نداري (در جامعه در اقليت هستي يا اينكه قدرت و سرمايه لازم رو نداري) دوراه داري، راه اول هجرته كه در قرآن هم بهش اشاره شده، راه دوم صبر و تحمله تا زماني كه اسبابش محيا بشه (كه هيچ تضميني براي اين محيا شدن وجود نداره) به هر حال همان طور كه شما ممكن است مخالف يك قانون باشي افراد بيشتر يا قدرتمند تري هم هستند كه موافق آن هستند.
e_madhfarimani
e_madhfarimani
٩١/١٠/١٧
٤
٠
همون هجرت بهتره...از دست همه چی خلاص میشی....بخدا
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩١/١٠/١٧
٦
٠
بذارید یک خاطره تعریف کنم که باعث شد به غیر حرم و مسجد چادر سرم نکنم......یک روز تو خیابان احمد آباد بودم میرفتم مجتمع بنی فاطمه...که حاجاقایی از کنارم رد شد از کنار هر دختری که چادر سرش نبود رد میشد و فحاشی و نفرین میکرد بلند بلند...خیلی ناراحت شدم چون اصلا به حجاب اینا نگاهم نمیکرد چرا چون مانتویی بودن.... فقط به خاطر دعوت بابام که نتونسته بود بره و منو فرستاده بودرفتم مجتمع همون حاجاقا جلوی منو گرفت و پیش همه جانابازان و فرزندان شهدا هرچی خواست گفت.حتی به حجابم توجه نکرد.و جالب میگفت روح امام زمان در عذاب...منم خیلی محترم جوابشو دادم و گفتم روح امام زمان از ریا ..دروغ...فحشا...نزول...و.....به درد اومده تا جایی که فرزند یک شهید منو کشید کنار و ازم عذر خواهی کرد و منو برد قسمت خانم ها از اون به بعد از حجاب چادر بدم اومد چون افرادی مثل اون مرد چادر رو انتخاب کرده بودن....کسی که به دیگران احترام نذاره جایگاهی پیش خداهم نداره
e_madhfarimani
e_madhfarimani
٩١/١٠/١٧
٤
٠
اورین الحقکه جواب دندون شکنی دادی.....مث بعضیا که میگن این عذابای خدا بخاطر حجاب خانماست.....انگار ائمه ما بخاطر حجاب زناشون اینقدر عذاب کشیدن
baranak
baranak
٩١/١٠/١٧
٠
٢
سلام به نظر من دلیلتون اصلا کافی نبود به قول خودت اون ادم کار درستی نکرد وشمااز چادر زده شدی ؟؟؟؟دوست عزیز چطور شما رفتار بد اون اقا را که بعید میدونم اینطور رفتار کرده باشند رودید وتصمیم گرفتید .!!! اما رفتارهای مهربانانه و واقعی افرادی که توصیه به چادر میکنند روندیدید؟؟؟یعنی تمام افراد با خشونت توصیه به چادر میکنند؟؟؟یا از همه مهم تر الگوی ما حضرت زهرا .شما به مانتو معتقدی واین نظر شماست .اما اگرچیزی رو دوست نداریم خودمونو بااین دلایل گول نزنیم
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩١/١٠/١٨
١
٠
من تا بحال ندیدم کسی با مهربانی منو به چادر سرکردن راهنمایی کنه...چرا چون دلیلی واسه اینکار ندیدن شاید حجاب من براشون قانع کننده بوده...درضمن اون روز شما نبودی پس چیزی رو که ندید واسش سخنرانی نکن.....وقتی فقر سواد و فرهنگ باشه اینجورچیزا رخ میده
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩١/١٠/١٨
١
٠
بعدم عزیزم حضرت زهرا دختر پیغمبر بود..همسر شیرمرد عرب بود بایدم حجابشون اون جور باشه اون زمان همه چادری بودن....اونم با اون عربای بی عقل که به مولای خودشونم رحم نمیکردن........ما هیچوقت نمیتونیم مثل ایشون باشیم...پس سعی میکنیم با حجاب خوب که مورد قبول خداست کمی به زندگیمون رنگ بدیم
baranak
baranak
٩١/١٠/١٨
٠
٢
بس واقعا متاسفم که فرصت یه مهربونی با چادر برات بیش نیومده.اونم وقتی به وفور بیدا میشه.در ضمن من سخنرانی نکردم از همین جا معلومه که انتقاد بذیر نیستی . فک کنم اون روز هم همین طور بود.اگه بودی بهت بر نمی خورد ونظر دیگه ای هم قبول میکردی ......خودمونو گول نزنیم
٩١/١٠/١٨
٢
٠
ببین جوجو مثل اینکه تو عادت داری با توهین باهات حرف بزنن چون اگر جای من بودی همین عکس العمل و داشتی...وقتی جای کسی نیستی قضاوت نکن....نظرتم واسه خودت نگه دار
baranak
baranak
٩١/١٠/١٨
٠
٢
اتفاقا من اصلا عادت ندارم توهین بشنوم ولی مثل اینکه تو خیلی عادت به این کار داری . خوشحالم که جواب منطقی بیدا نکردی وبه همین دلیل عصبانی شدی ...ولی خب اکشال نداره حداقل با عث شد به حرفم فکر کنی... بعدشم خودتو معرفی نکردی شک دارم خودت باشی در ضمن من نظرمو واسه دوستام به اشتراک گذاشتم و از همین جا به تمام دوستان با حجاب تاکید میکنم باحجاب چه مانتویی وچه چادری میگم سلاااام
m-nik110
m-nik110
٩١/١٠/١٩
٠
٠
شکوفه جان میشه منم یک خاطره بگم دوست نداشتم اینو عنوان کنم! اما من اولین بار که چادر سرم کردم همه دوستام بدون استثنا یک نفر باهام قطع رابطه کردند! خانواده مادریم همه سرسنگین شده بودند حتی خیلی از نزدیکهاشون مثل خاله و دایی ام تا یک مدت طولانی با من قهر بودند! یک اسم جدید پیدا کرده بودم امل! هنوزم که هنوزه وقتی با چادر وارد کلاس زبان میشم جوری نگاهم میکنند که انگار ادم کشتم! بارها شده توی کلاس ببینم که منبع مسخره بازی بچه ها چادره! کلا چیزی جز چادر برای مسخره کردن ندارند! حالا این خاطره های منو بگذار کنار خاطره خودت و البته نمیخوام دخالت کنم ولی خودت داری میگی فقر فرهنگی و اجتماعی چرا باید رفتار نا درست کسی برای تو بشه ملاک اونوقت رفتار درست خیلی های دیگه ملاک نباشه!
siduri.sabit
siduri.sabit
٩١/١٠/١٧
١
٣
"حالا دوستانی که با مانتو حجابشان را کاملا حفظ میکنند میشود بگویند چه جور مانتویی میپوشند؟" خانوم M-NIK110 بار دیگه به من ثابت شد که بعضی از دوستان در تعصبات شبه نژاد پرستانه دست نازی ها رو از پشت بستند! در ارتش نازی ها شایعه هایی شده بود مبنی بر اینکه حکومت در حال تحقیقه تا نژادی رو به وجود بیاره که همه چشم روشن قد بلند و خلاصه همه ی خصوصیات نژاد اصیل آلمانی رو داشته باشن و این درست مثل خواسته ی شماست که لشکری از چادرسیاه رو به وجود بیارید حتی بدون توجه به اینکه زن هم انسانه و حق داره چیزی بپوشه که خودش انتخاب کرده و البته-جای بحث نداره که- قوانین جامعه رو زیر پا نذاره. متاسفم که دارم تفکرات این چنینی رو می در جمعی می بینم که خودش رو اهل مطالعه قلمداد می کنه! این حرف شما یعنی اینکه من ِ مانتویی یک آدم بی حجابم. یا چون مانتویی ام خودم رو به نمایش می ذارم. فکر می کنم حالا معنی نگاه های توهین آمیز بعضی از خانوم های چادری رو بهتر می فهمم! خانوم محترم، من نمونه ی خوبی برای گروهی که مد نظرمه نیستم که ادعا کنم حجابم عالیه ولی اغلب اوقات با مانتو حجابم رو در حد همین دستوراتی که ذکر کردید رعایت کردم. نه شلوار تنگ پوشیدم نه مانتوی کوتاه و اغلب اوقات با مقنعه هستم. اما باز هم می گم خانوم هایی هستن که از من خیلی بهترن اما چادری هم نیستند. در جایی نوشتم: خسته ام از اینکه زنان سرزمینم بوی مشکین تاژ می دهند!... خسته ام از رنگ مشکی... و از تفکرات سیاهی که پوشیدن مانتو رو مترادف با بی حجابی می دونن. بگذریم...
٩١/١٠/١٧
٣
٠
اگه خوب نگاه کنید می بینید الان تو بازار مانتو بلند چنو وقته مد شدهو...اگر نمیخواهی ببینی دیگه مشکل شماست...
e_madhfarimani
e_madhfarimani
٩١/١٠/١٧
٣
٠
افرین کاملا باهات موافقم......اصن تو دین اسلام رنگ مشکی یه رنگ توصیه نشدست
sahar
sahar
٩١/١٠/١٧
٢
٠
شدیدا موافقم دوست عزیز
m-nik110
m-nik110
٩١/١٠/١٩
٠
٢
این گیر دادن به رنگ مشکی شما میدونی منو یاد چی انداخت یاد ان جماعتی که حرفهای شهید بهشتی و کپی پست میکردند و اول هم همانها همین موشوع را راه انداختند که ای مشکی مایه افسردگی است و اینجور صحبتها! و یک مورد دیگر من فقط یک سوال پرسیدم برای جا افتادن دو هزاری خودم! منم یک رنم همانجوری که تو یک زنی و حق انتخاب داری منم حق انتخاب دارم نه؟همانجوری که تو خسته شدی از زنان سرزمینت که بوی مشکین تاژمیدهند منم خسته شدم از عروسک گردانهایی که دارند وجود زن را زیر سوال میبرند خسته شدم که اسم جامعه اسلامی بدوش بکشم اما همیشه چادری ها مهجور باشند به قول یکی از بچه ها ادمهای ناجور به قول شما عقب افتاده و با تفکرات کهنه! اگه شما یک اصل دین که حجابه تفکر کهنه و عقب افتاد میدونید!من چنین نظری ندارم! من قصد توهین به مانتویی ها را نداشتم فقط خواستم بگم توی جامعه امروز با مانتوهای الان نمیشود حجاب را رعایت کرد مگر تعدا اندکی که واقعا به این اصل مقیدن و اون را رعایت میکنند و مانتوهای مناسبی میپوشند مثل اون دوستی که گفت به سختی مانتو بلند و مناسب گیر اوردم! و یکمورد دیگر ابدا نمیخواهم لشکر سیاهی بسازم!
siduri.sabit
siduri.sabit
٩١/١٠/١٧
٥
٠
و اینکه طراح محترمی که عکس این سه خانوم چادری رو به عنوان تصویر مطلب گذاشتید، این تصویر در واقع شخص چهارمی داره که یک بانوی مانتویی هست با پوشش کامل، کاش اون رو می ذاشتید تا به بعضی از بانوان عزیز ثابت بشه چنین چیزی هم هست. ظاهراً ندیدن تا حالا!
h.naderi
h.naderi
٩١/١٠/١٧
٢
٧
سلام؛ عکسش رو من هم دیدم؛ طراح گفتند چون تیتر در مورد چادر بوده می خواسته چادری ها رو بذاره!
siduri.sabit
siduri.sabit
٩١/١٠/١٨
٣
٠
سلام آقای نادری این منفی ها رو من ندادم ها! به نظرم می ذاشتید بهتر بود... مانتو یه حجاب زیبا و کامله، دست و پا گیرم نیست. من تا حالا صد بار نزدیک بوده به خاطر چادر پخش شده یه خانوم روی پله های اتوبوس نقش زمین بشم!
sam.ariyaee
sam.ariyaee
٩١/١٠/١٧
١٠
٢
نمیخوام بگم خیلی می فهمم نه ولی خیلی چیزها هست جاش درست نیست توی کشورمون تو جامعه امون مثل بحث دین .... وقتی که دین میشه سر منشا هر کار وقتی که دین میشه قانون واسه مملکت خیلی مشکلات و فکر ها و رفتارها خواسته و یا ناخواسته تغییر میکنه این که میگم میترسم آره واقعا میترسم از این که بخوام حرف سیاسی بزنم سیاست سیاهه منم هنر دوست دارم رنگ هنر سفیده البته اگه خود هنر باشه پس اگه حرف سیاه بزنم زبونم سیاه میشه ! قبل این که بخوایم در ارتباط با چیزی حرف بزنیم باید به چند نکته توجه کنیم احترام گذاشتن به هم - حرف های هم دیگر رو کامل خواندن ... متاسفانه بازم اینجا به خاطر ترس از سایه فیلترینگ انقدر دیر مطالب بارگذاری میشه تایید میشه که آدم میمونه البته باید حق هم داد کل پروژه میره زیر سوال ولی یه حرف دارم قبل این که بخوایم هر حرفی بزنیم هر کتابی بخونیم بهتره یاد بگیریم تعصب شخصی خودمون رو بزاریم کنار حرف ها رو بشنویم و بهترینش رو عمل کنیم حال من منی که هیچی نمیدونم کوچیک همه شما خواهران برادران گلم یه داستان کوتاه نوشتم و دوست داشتم این توی اینجا نوشته میشد دیده میشد ولی متاسفانه به دلایلی زیادی نشد حالا میخوام خواهش کنم ازتون این داستان رو نه به خاطر این که من نوشتم نه نه قسمم میخواستم بخورم یادم اومد دیگه به خودم قول دادم قسم نخورم - بخونید تا بلکه دیدتون نسبت به این تعصب عوض بشه و بفهمید http://fekrebifekr.mihanblog.com/post/126 حرف آخرم هم در پست آخر وبلاگم هست http://fekrebifekr.mihanblog.com/post/170 همه درست میگیم ولی به خاطر جوونیمون خطا توش زیاده خامیم کالیم دوست دارم این چهل حدیث رو هم بخونید آرزو موفقیت دارم برای همه شما نازنینان ... یا علی ... در پناه حق باشید و اعلام میکنم این آخرین نوشته من در این انجمن می باشد ... خدانگهدار به دلایلی دیگه نمیتونم اینجا بنویسم چهل حدیث در مورد حجاب زن و مرد 1- امام على علیه السّلام فرموده اند : پوشیده و محفوظ داشتن زن مایه آسایش بیشتر و دوام زیبایى اوست . غرر الحکم(5820) 2- امام صادق علیه السلام می فرمایند: حجاب زن برای طراوت و زیبایی اش مفیدتر می باشد. ( المستدرک، ج5) 3- امیرالمومنین علیه السلام در وصیت خود به امام حسن مجتبی علیه السلام فرمود:«با پوشش و حجابی که برای همسرانت قرار می‌دهی، چشم آنان را از هوس و حرام بازمی‌داری، چرا که حجاب برای آنها ثبات بیشتری به ارمغان می آورد. از خروج بی‌حساب و بی‌رویه زنان جلوگیری کن، زیرا مفاسدی دارد؛ و اگر می‌توانی، کاری کن که همسرانت غیر از تو را نشناسند و با مردان رفت و آمد نداشته باشند 4- حضرت موسی بن جعفر علیه السلام از پدران گرامیش از حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام نقل فرمود که: روزی شخص نابینایی اجازه ورود خواست. فاطمه علیهاسلام برخاست و چادر به سر کرد. رسول خدا فرمود:« چرا از او رو می‌گیری، او که تو را نمی‌بیند؟» فاطمه عرض کرد:« او مرا نمی‌بیند، اما من که او را می بینم. و او اگر چه مرا نمی‌بیند ولی بوی مرا که حس می‌کند 5- رسول خدا(ص) از حضرت جبرئیل(ع) سوال نمود که آیا فرشتگان خنده و گریه دارند؟ جبرئیل فرمود: بله. (یکی از آنجاهایی که فرشتگان می‌خندند) زمانی است که زن بی‌حجابی و بدحجابی می‌میرد، و بستگان او را در قبر می‌گذارند و روی آن زن را با خشت و خاک می‌پوشانند تا بدنش دیده نشود. فرشتگان می‌خندند و می‌گویند: تا وقتی که جوان بود و با دیدنش هر کسی را تحریک می‌کرد و به گناه می‌انداخت(پدر و برادر و شوهرش و...از خود غیرت نشان ندادند) و او را نپوشاندند، ولی اکنون که مرده و همه از دیدنش نفرت دارند او را می‌پوشانند. 6- در یک روز بارانی حضرت علی(علیه‌السلام) با پیامبر(صلی‌الله‌علیه‌وآله) در بقیع بودند که زنی سوار بر الاغ از آن‌جا عبور می‌کرد. ناگهان پای الاغ در چاله‌ای فرو رفت و زن از بالای آن به زیر افتاد. رسول خدا به سرعت روی خود را برگرداند. حاضران به رسول خدا گفتند این زن شلوار به تن دارد. حضرت سه بار فرمود: خداوند زنان شلوار پوش را رحمت کند. سپس فرمودند: ای مردم! شلوار را به عنوان پوشش برگزینید؛ چرا که از پوشاننده‌ترین لباس‌های شماست‌. و به‌وسیله‌ی آن از زنان خود به هنگام خروج آنان از منزل محافظت کنید. (البته باید توجه داشت که پیامبر، شلوار را به عنوان مکمل پوشش مطرح کردند، نه جایگزین پوشش!) 7- پیامبر فرموده اند:خدا مردانی را که شبیه زن می‏شوند و زنانی را که خود را شبیه مرد قرارمی‏دهند ، نفرین کرده است. 8- رسول خدا(ص) فرمودند:سه گروه، هرگز داخل بهشت نمی‌شوند :1- زنی که خود را درلباس وحرکات وامور دیگر شبیه مرد سازد و... 9- امام علی علیه السلام می فرماید: بهترین لباس ؛ لباسی است که تو را از خدا به خود مشغول نسازد. 10- در حدیث قدسی آمده است :به بندگانم بگوئیدبه لباس دشمنانم در نیایند و خود را شبیه دشمنان من نکنند که در این صورت آنها هم دشمنان من خواهند بود 11- پیامبر می فرمایند:خداوند شما را از عریان شدن نهی کرده است پس شرم کنید از فرشتگانی که همراه شما هستند همان گرامیانی که از شما جدا نمی شوند مگر هنگام قضای حاجت و خلوت کردن با همسر 12- از رسول خدا(صلی‌الله‌علیه‌وآله) پرسیدند: آیا در تنهایی می‌توانیم کشف عورت کنیم؟ حضرت جواب دادند: خداوند بیش از مردم سزاوار است که از او شرم شود.( سنن ابن ماجه ) 13- رسول خدا(صلی‌الله‌علیه‌وآله)فرمودند: خداوند شما را از عریان شدن بازداشته است؛(بحار الانوار ج. 56) لذا از عریان شدن بپرهیزید.( سنن الترمذی ) 14- حضرت علی(علیه‌السلام) می فرمایند: وقتی کسی عریان شود، شیطان به او نظر می‌اندازد و در او طمع می کند؛ پس خود را بپوشانید.( تهذیب ) 15- پیامبر سه بار فرمود :خدایا ! زنان شلوار پوش را بیامرز . اى مردم ! شلوار بپوشید که شلوار پوشاننده ترین جامه‌‏هاى شماست و زنان خود را در موقعى که بیرون مى‏آیند با شلوار حفظ کنید 16- پیامبر فرمود: صیانت زن او را شادابتر و زیبایى‏اش را پایدارتر مى‏کند 17- پیامبر فرمود: غذائی بخور که خود می پسندی ولی لباسی بپوش که مردم می پسندند 18- در روایت است که برای پیامبر چند قواره پارچه آوردند پیامبر قواره ای را به یکی از یاران خود داد و به او فرمود که این را دو قسمت کن: قسمتی را برای خود جامه کن و قسمت دیگر آن را به همسرت بده تا برای خود روسری کند. بعد به وی فرمود: به همسرت بگو برای این پارچه آستری فراهم کند تا بدن وی از زیر آن نمایان نباشد.( سنن أبی داود، ج 2) 19- رسول خدا (صلی الله علیه واله) فرمودند: هلاکت زنان امت من در دو چیز است: «طلا و لباس نازک‌‌».( شیخ مفید، امالی). 20- حضرت علی(ع) فرمودند: بر شما باد بر پوشیدن لباس ضخیم؛ چرا که هرکس لباسش نازک باشد، دینش نازک است. 21- اسماء دختر ابوبکر و خواهر عایشه به خانه پیغمبراکرم(ص) آمد درحالی که جامه‌های نازک و بدن نما پوشیده بود.رسول اکرم(ص)روی خویشرا ازوی برگرداند و فرمود:ای اسماء همین که زن به حد بلوغ رسید سزاوار نیست چیزی از بدن او دیده شود مگر ازمچ دست به پایین و صورتش(الدرالمنثورج 5) 22- رسول خدا(ص) وضعیت دوران ما را از قبل پیش ‌بینی می‌کنند: در آخر امت من، مرد نماهایی هستند که سوار بر وسایل نقلیه خود، بر در مساجد پیاده می‌شوند. زنان اینان، پوشیده‌هایی برهنه‌اند که موهایشان برآمده است. این‌ها زنان نفرین‌شده‌اند.( المحاسن، ج1) 23- رسول خدا(ص) می‌فرماید: برای زن جایز نیست مچ پایش را برای مرد نامحرم آشکار سازد و اگر مرتکب چنین عملی شد اول اینکه: خداوند سبحان همیشه او را لعنت می‌کند. دوم اینکه: دچار خشم و غضب خداوند بزرگ می‌شود. سوم اینکه: فرشتگان الهی هم او را لعنت می‌کنند. چهارم: عذاب دردناکی برای او در روز قیامت آماده شده است.هر زنی که به خداوند سبحان و روز قیامت ایمان دارد زینتش را برای غیر شوهرش آشکار نمی‌کند و همچنین موی سر و مچ پای خود را نمایان نمی‌سازد و هر زنی که این کارها را برای غیرشوهرش انجام دهد دین خود را فاسد کرده و خداوند را نسیت به خود خشمگین کرده است. 24- رسول خدا (صلی الله علیه واله) فرمودند:1- زر و زیور خود را در منظر و دیدگاه غیرشوهر مگذار و در غیاب شوهر خود را خوشبو مکن و مچ پا را نشان مده اگر چنین کنید دینتان را تباه و خدا را به خشم آورده اید. 25- پیامبر اکرم(ص)زنان را از پوشیدن لباس‌های توجه برانگیز بر حذر می‌داشتند. 26- امام صادق(ع) به یکی ازخواهران محمدبن ابی‌عمیر فرمود : وقتی که به دیدار برادرت رفتی لباسهای رنگارنگ و تحریک‌آمیز برتن نکن. 27- رسول حق (ص) به حولا فرمود :روسرى خود را که جلب نظر مى کند نشان مده اگر چنین کنی دینتان را تباه و خدا را به خشم آورده ای. 28- امام رضا (ع):هر کس لباس بپوشد تا مباهات و جلوه گری کند خدا رحمتش را از او باز می دارد .(همراه با نماز) 29- پیامبر فرمود: لباسی بپوش که انگشت نمای مردم نشوی و عزت واحترامت هم محفوظ بماند. 30- فضیل بن یسار می گوید از امام صادق علیه السلام پرسیدم که آیا ساعد های زن از قسمتهائی است که باید از غیر محارم بپوشاند ؟ فرمود بلی و آنچه زیر روسری قرار می گیرد باید پوشیده شود همچنین از محل دستبند به بالا باید پوشیده شود . (کافی جلد 5 ) 31- نمایان ساختن تمام بدن برای زوج رواست و سر و گردن را می توان در برابر پسر و برادر آشکار کرد، اما در برابر نا محرم باید از چهار پوشش استفاده کرد: پیراهن (درع)، روسری (خمار)، پوششی وسیع تر از روسری که بر روی سینه می افتد (جلباب) و چادر (ازار).(مجمع البحرین). 32- عایشه می گوید: دختر عبدالله بن طفیل که برادر مادری من بود در حالی که زینت کرده بود به خانه ام آمد. در همان هنگام پیامبر(صلی الله علیه وآله)نیز وارد شد و هنگامی که او را دید از او روی برگرداند. عایشه گفت یا رسول الله این دختر، بردار زاده من و خردسال است! پس پیامبر فرمود: هنگامی که زن به دوران عادت ماهانه رسید بر او جایز نیست که جز روی خود موضع دیگری را نمایان کند.( جامع البیان، ج 9) 33- امام صادق(ع) می‌فرمودند:«سزاوار نیست زن مسلمانی، لباسی بپوشد که بدن وی را نمی‌پوشاند» 34- عبداللّه‏ بن‏عباس، مفسّر و شاگرد سرشناس امیرالمؤمنین علی(ع) گفته است:زن (باید) مو و سینه و دور گردن و زیر گلوی خود را بپوشاند.»( مجمع البیان، ج7) 35- از حدیث امام باقر استفاده می‌شود که محارم زن مانند برادر، پدر و ... حق ندارند به همه جای زن بنگرند و زن نیز نباید بگذارد پایین‌تر از جای گردنبد و بالاتر از مچ دست آشکار گردد. چنین نیست که زن نزد محرمها، هر لباسی بپوشد و با هر آرایشی بیرون آید واندام خود را بنمایاند. 36- یکی از اصحاب پیامبر می‌گوید روزی نشسته بودم و لباسم کنار رفت و ران پایم پیدا شد. پیامبر که در حال عبور بودند، به من گفتند: ران خود را بپوشان که جزء عورت است.( مسند احمد )(قابل توجه برخی آقایان) 37- حضرت موسی(علیه‌السلام) آن‌قدر بر پوشیدگی خود محافظت می‌کرد که مردم می‌پنداشتند وی بیماری جسمانی دارد. رسول خدا(صلی‌الله‌علیه‌وآله) درباره‌ی او می‌فرمود: همانا موسی مردی باحیا و پوشیده بود که به دلیل حیایش، هیچ نقطه از بدن وی دیده نشد و لذا هنگامی که می‌خواست وارد آب شود تا بدنش وارد آب نمی‌شد، لباس خود را بیرون نمی‌آورد؛ در حالی که بنی‌اسرائیل حیا نمی‌کردند و در برابر هم برای شستشو برهنه می‌شدند و به یکدیگر نگاه می‌کردند. 38- پیامبر اکرم(صلی‌الله‌علیه‌وآله) هم هرگاه می‌خواستند غسل کنند، کسی به‌وسیله‌ی پرده ایشان را مستور می‌ساخت. 39- امام صادق(علیه‌السلام) پوشیدگی شدید لقمان را از علل حکیم شدن وی می‌دانند. (قابل توجه کسانی که می گویند پوشش فقط برای زن است) 40- پیامبر روزی یکی از کارگران خود را دید که در فضای باز غسل می‌کند. به وی فرمود: نمی‌بینم از خدایت شرم کرده باشی! مزدت را بگیر ما نیازی به تو نداریم.( المصنف )
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩١/١٠/١٧
١
٠
مرسی عزیزم استفاده کردم...خیلی هم خوب
٩١/١٠/١٧
١
٠
yani vaghean tonesti bekhoni...baba
e_madhfarimani
e_madhfarimani
٩١/١٠/١٩
٠
٠
این کاربر ناشناس منم دیگه....
٩١/١٠/١٧
٩
٤
ناخواسته به این دنیا اومدیم.ناخواسته باید یه اعتقاداتی که تحمیل شده رو قبول کنم.ناخواسته در میان این جماعت زجر کشیم.و ناخواسته از دنیا بروریم.حتا نخواسته برایمان لباس انتخاب میکنند..این زندگی نیست...خفت ناخواسته است...
٩١/١٠/١٧
٨
١
بعضی ها...خانم چادر سرت کن که من تحریک نشم.این افراد اگر ایمان واقعی و درک درستی میداشتن همچین حرفی نمیزدن
a_entesari
a_entesari
٩١/١٠/١٧
٣
٢
ادمین سایت که احتمال 99%می دهم ایمان فروزان نیا هست،ای کاش این بحثو می ذاشتین بعد امتحانا تا بتونم بیام درست نظر بدم !!!!!!!
٩١/١٠/١٧
٠
٠
واقعا؟؟؟؟؟ ايمان فروزان ادمين سايته؟ از كجا فهميدي؟
sahar
sahar
٩١/١٠/١٧
٠
٠
آره این که تابلو بود
اسمانه
اسمانه
٩١/١٠/١٧
١
٠
ساده این ها به من گفتن ادمین مدیر سایته...یعنی اسمش مدیر فامیلیش هم سایت. ایمان فروزان نیا یکی دیگه است... اشتباه نکنین
t_tehrani
t_tehrani
٩١/١٠/١٧
٤
٣
چادر به نظر بنده حجاب برتر و کاملی نیست. شاید مانتو های حالا زیاد جالب نباشن ولی میشه ازشون استفاده نکرد و خودش آدم واسه خودش لباس بدوزه... مخصوصا از این چادری ها تعجب می کنم که از روی چادر کاپشن تنگ می پوشن یا کیف کوله بر می دارن خوب چه کاریه ؟ اگر ملاک تشخیص خوب و بد آدمها چادر بود که من پس آدم به شدت بدی هستم. کاش با دید باز به همه چیز نیگاه می کردیم ...
sahar
sahar
٩١/١٠/١٧
٢
٠
اینجا خیلی ها از جامعه سالم و ناسالم بحث کردن...اینکه با پوشیدن چادر ظواهر رعایت شده و درنتیجه ما جامعه سالمی خواهیم داشت...ولی دوستان بذارید من از تجربه شخصی خودم بگم...من مانتویی هستم ولی در تمام زندگیم سعی کردم حجابمو به طور کامل حفظ کنم...اعتقادات دینیم قوی هستن...و همیشه سعی کردم که از نظر ظاهر کوچکترین جلب توجهی نکنم...من امسال یک کنکوری هستم و هدفم هم قبولی در دانشگاه فرهنگیان و دبیری ادبیات هستش...و اولین و اصلی ترین شرط قبولی در این دانشگاه چادر . حالا من مانتویی و معتقد نمیتونم برای چادر نپوشیدنم تمام هدف، علاقه و تلاشمو نادیده بگیرم...چه بسا کسانی بودند با رتبه های خیلی بد..و بدون هیچ علاقه ای به این رشته و صرفا به خاطر چادری بودن و....در این رشته قبول شدن که من خودم خیلی موارد اینجوری دیدم...اینجاست که من یجورایی مجبور به پوشیدن چادر میشم....حالا با پوشیدن چادر در ظاهر سلامت جامعه تامین شد...ولی من الان خودمو یک آدم متظاهر میدونم و حتی یک دروغگو.کسی که با خودش و اطرافیانش صادق نیست و حتی خیلی ها رو دیدم که چادری نبودن اما چقدر شخصیت والایی داشتن و صرفا به خاطر چادری نبودن دبیر نشدن ...اینجاست که سلامت روح افراد جامعه داره پایمال میشه و این مهم تر از ظاهره ...نه من از چادر انتقاد نمیکنم و اینو امر پسندیده ای میدونم....اینجا اگه بحث رو داشتن حجاب کامل و بدحجاب بودن است من همیشه حجابم کامل بوده و با مورد دومی شدیدا مخالفم...اما اگه بحث چادری بودن و نبودن هست..باید بگم هدف استفاده از چادر خیلی مهم تر از ظاهرش هست...چادر حرمت داره..نباید اینجوری و برای اینجور اهداف و صرفا ازش به عنوان یک وسیله استفاده کرد...من الان به خاطر این مساله از نظر روحی شدیدا آسیب دیدم.
siduri.sabit
siduri.sabit
٩١/١٠/١٨
٢
٠
کاملاً باهات موافقم سحر :)
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١٠/١٨
٩
١٠
دوستان یه نکته عجیب تو جیم برخوردم همیشه مطالب من از همه بیشتر منفی و مثبت میخوره من مشکوک شدم ینی کاره ایادی غربیه ب نظرتون؟خخخ
baranak
baranak
٩١/١٠/١٨
٢
٢
سلام به مدیر سایت تشکر بابت راه انداختن این موضوع به نظر من یک دید گاه دیگه هم وجود داره3چادری بودن کمک کننده حفظ ایمان است .......انان که جسم خود را ارزشمند تر از ان می دانند که هر چشمی بدان بیقتد بر مسند بالای فضیلت نشسته اند....اما.دوستان جیمی سلام.نظرات جالبی بود.ولی یه چیزی که هست تا چادرو دست نداشته باشی نمی تونی سرت کنی وازش لذت ببری.بس لطفا تحمیلی این کار رو نکن واگر به حجاب اعتقاد داری سعی کن با همون مانتوت حجابتو به بهترین شکل حفظ کنی ولی اگه چادری هستی خوشحال باش وسعی کن لیا قتشو داشته باشی وبه بهترین شکل حفظش کنی.در هر حال سعی کنیم حریم ها رو حفظ کنیم...میشود چون چشمه ساری باک بود/روزوشب بیوند باایینه داشت/میشودهمچون نسیم ساده بود/مثل حیا با صفا وبی کینه بود.
baranak
baranak
٩١/١٠/١٨
١
٣
راستی دوستان بد نیست سری به وبلاگ خاطرات من وچادرم بزنید اصلا همین عبارت رو سرچ کنید ..اونوقت با کسایی که لذت واقعی حجاب باچادر رو چشیدند اشنا میشید
مهجبین تیموری
مهجبین تیموری
٩١/١٠/١٨
٢
٠
من نمیگم چادر بده!ولی تو مشهد اصلا یه جور بدی نگات میکنن اگه مانتویی باشی! خیلی از دخترا رو دیدم میان دانشگاه بعد واسه شوهر پیدا کردن چادری شدن! البته همه نه ها! ولی عقل یه عده تو چشاشونه! حرمت چادرو ریختن!
مهناز
مهناز
٩١/١٠/١٨
١
٠
به نظر من ادم با هر چی که داشته باشه و بتونه حجاب داشته باشه می تونه بگه که حجاب داره صرفا به چادری بودن نیست
maryam
maryam
٩١/١٠/١٩
١
٠
مهناز خودموني؟؟!!
s_sabouri
s_sabouri
٩١/١٠/١٨
١
١
عجب تشنج خفنی شده ! ببینین دوستان مسئله قضاوت سر ایمان افراد نیست پس قرار نیست به کسی جسارت بشه !من فقط می گم چادر میراث حضرت زهراست بنابراین در پایین ترین سطح کسی که همین اعتقادم داشته باشه حداقل همون احترامی رو که واسه یادگاری مادربزرگش قائله واسه چادرم قائل می شه . حالا جدا از طیفی که اجبارا چادر به سرن و بلافاصله بعد برطرف شدن عامل زور چادرشون رو میفرستن هواخوری ! عده فوق العاده زیادی تقریبا 70% چادری ها باور مشخصی دارند . اما اصل حرفم اینه که چادر وسیله ای برای کاهش منیت افراده ! بابا چه جوری بگم چرا صرفا به قضیه جنسی نگاه می کنین ! چادر برای خانم ها که فطرتا طناز و فریبا هستند ( این ها اصلا منفی نیست بلکه لازمه بقای بشریته ) باعث میشه ساعاتی رو که قراره نه به عنوان یک زن بلکه به عنوان یک انسان فعالیت اجتماعی سازنده داشته باشن آزاد باشن !( ایشاالله بگیرین حرفمو) حالا درجواب خانم سپهری یا سایر دوستان که یکم دلخور شدن : به خدا کسی نمی گه مانتو یعنی بی حجابی اما محض رضای خدا شما که می گین بعضی چادری ها بدحجابند یک امار بگیر ببین درصد بدحجاب های چادری بیش تره یا مانتویی ! اما دلیل حرفت برای من روشنه ببین خودت غیر مستقیم داری می رسونی که ما از یک دختر چادری انتظار بعضی کارها رو نداریم و وقتی ببینیم که اونم بعلللله ! بیشتر متعجب می شیم ( همون طور که اشتباه آخوندها سریعتر رسوا می شه تا بقیه ) پس حرف خودت سند حرفای من حالا تو خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل (در نهایت با تشکر از اقای فان عزیز که طبع شعرش ما رو کشت )
kavir
kavir
٩١/١٠/١٨
٠
٠
آقای فروزا نیا اعتقاد من اینه که وقتی من بزرگ شده ی یه جامعه هستم که میگن چادر نشونه ی ایمانه من باید احترام بذارم و عمل کنم هیچ نفی هم توش نیس فقط یه حرف دارم چرا اکثر اقایون دوس ندارن زنی که چادری وارد جامعه بشه ؟
kavir
kavir
٩١/١٠/١٨
٤
٠
به نظر من یه مرد اگه واقعا مرده باید وقتی اسم غیرت میاره خودشم به اون دختر بد حجاب نگاه نکنه اگه چشمش افتاد واسه بار اول نگاهشو ادامه نده این بیشتر جامعه رو زیر سوال میبره . من حتی اگه با مانتو کوتاه و زننده بیام بیرون تویی که میگه حجاب خوبه چرا چشمت بازم روی دخترای بد حجابه؟؟ اگه دلیل منطقی دارین بگین
kavir
kavir
٩١/١٠/١٨
٠
٠
hamta توجه کردی هردومون فقط سوال پرسیدیم اومدن منفی دادن جواب من هیچ وقت پاسخ نداره
kavir
kavir
٩١/١٠/١٨
٦
٠
دختری با ظاهری ساده از خیابان گذشت که پسری در پیاده رو به او گفت: چطوری سیبیلو؟ دختر خونسرد ، تبسمی کرد و جواب داد: وقتی تو ابرو بر میداری و مو رنگ میکنی و گوشواره میندازی من سیبیل میزارم تا جامعه احساس کمبود مرد نداشته باشه
اسمانه
اسمانه
٩١/١٠/١٨
٠
٠
به قول یکی از دوستان حیف که وقت وقت امتحاناست.نمیشه بیای نت ..تحریمه... بحث رو تا اینجا دنبال کردم مطالب جالبی توسط دوستان مطرح شد که از لابلای همین نظرات میشه خیلی چیزها فهمید... فقط خواستم از دوستانی که نظراتشون رو بیان کردن تشکری کرده باشم..
m-nik110
m-nik110
٩١/١٠/١٩
١
٢
وقتی همه نظرات خواندم برام چند تا نکته خیلی جالب بود شما فقط از ادمهای چادری کسانی توی ذهنتونه که حرمت چادر از بین میبرند و با حجاب نامناسب یک چادر محض خالی نبودن روی سر میگذارند و از ادمهای مانتویی فقط کسانی را میبینید که که با مانتو حجاب کامل را هم حفظ میکنندکه البته هستند اما قبول کنید که اندکند!ولی ان عروسکهای وسط خیابون را که جمعیت کثیری تشکیل میدهند اصلا نمیبینید برای من جالبه حضرت زهرا و پوششو مال عربها و جاهلیت و چند قرن پیش میدونید اما مهریه و نفقه و اینجور چیزها دستور لاسلام است و باید اجرا شود و برای حضرت زهرا هم بوده و اصلا سنت پیامبر و اهل بیتش است اما چادر سنت اهل بیت نیست! البته نباید هم جز این باشه به قول اقای پناهی سی ساله برای حجاب تره هم خورد نکرده ایم انتظاری جز این نباید داشته باشیم که چادری ها را ادمهای ناجور و عقب افتاده بدانید! گاهی از خودم میپرسم واقعا دارم توی جامعه اسلامی زندگی میکنم!که انجام به دستور دینم اینقد سخته! اینقدر همه بدی ها جمع شده توی پوشش حضرت زهرا؟ اینقدر بد و نامناسبه که فقط ربطش میدهید به کسانی که خودتان هم بهتر میدانید ان چادر با اعتقاد روی سرشان نیست! اینقدر بد و نامناسبه که عرضه زیبایی ها برای غیر محرام زیباست!!
sahar.s
sahar.s
٩١/١٠/١٩
٢
٢
گفت: باید حد زند هشیار مردم،مست را ... گفت: هشیاری بیار ... اینجا کسی هشیار نیست.... میگن کسیکه خوابیده رو میشه بیدار کرد اما کسی که خودشو به خواب زده رو هیچکی نمیتونه بیدار کنه!!! پَس m-nik110 عزیز در همین حد کافیه! کسی که بخواد بفهمه میفهمه.... منو و تو چادرمونو تو گرما و سرما با افتخار سرمون میکنیم! بذار حرفشونو بزنن... ناراحت نشو! ما ارزشمونو فهمیدیم... بذار هر کی میخواد ویترین واسه چشمای کثیف و هرز بشه(راس میگه به بقیه کار نداشته باش! کار بعضیا رو کساد نکن!)... ! هر کیو تو قبر خودش میذارن ... ما هم به پیامبری مبعوث نشدیم! خدا خودش هرکیو بخواد هدایت میکنه... جماعت کاش روزی نیاد که پشیمون بشین کاش تو دنیا چادر سرمون بود...! [خدایا باتمام سیاهی م از ته قلبم ازت میخوام همه رو به راهی که آخرش عاقبت خیره هدایت کنی...آمین]
اسمانه
اسمانه
٩١/١٠/١٩
٢
٢
جناب ارشام احترام دوستان رو داشته باشید چشم ما چادرمان را می پوشیم ولی نمی توانیم به بقیش کار نداشته باشیم.. امر دیگه ای باشه...
s_sabouri
s_sabouri
٩١/١٠/١٩
٢
٢
لطفا مودب باشیم !! برای انتخاب هم ارزش قائل باشیم . به هم برچسب نزنیم و بدون مطالعه هیچ مطلبی رو رد نکنیم ! خواهش می کنم نشون بدید که بزرگ شدید !!!
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩١/١٠/٢٠
٢
١
لابد شما از مانتویی ها خوباشو به یاد داری؟؟ فعلا که فقط عروسکاش جلو چشمته.....حالا نیست که فردا مهریتو یک سکه میگی بخاطر همون.....جامعه باید آزاد می بود اونجا بود که مشخص میشد کی واقعا مسلمانه ..کی باحجاب کی از روی اجبار حجاب داره....کی هم........! حالا همه چیز ریا شده و حرف
sahar
sahar
٩١/١٠/٢٠
١
٠
خانم m-nik شما از دید بد بقیه نسبت به افراد چادری تعجب میکنی و من از دید بد شما نسبت به افراد مانتویی و تاکید شما بر این که افراد مانتویی باحجاب اندک هستند...می بینید که ما چندان هم با هم فرق نمیکنیم...همه داریم همدیگرو محکوم می کنیم...خیلی واسم سخته وقتی میبینم اینجا همه عقاید خودشونو برتر از دیگری میدونن.فقط دوستان اینو بدونید که هر کسی برای عقایدش منطق خودشو داره و جالب اینکه اگه پای صحبت همه ی ما بشینن هممون خیلی منطقی میتونیم حرفمون رو ثابت کنیم...پس بیاین نظرمونو عقیدمونو برای خودمون نگه داریم و به دیگران تعمیمش ندیم. اینجا وقتی بدون دخالت عقیده ی خودت نظر همه رو بخونی میبینی که همه درست میگن...همه حق دارن...پس این همه اختلاف از کجاست...قفط از خودخواهی خودمونه..همینو بس.
m-nik110
m-nik110
٩١/١٠/٢١
٠
٠
شکوفه گیلاس جان دعوا داری یا ... لحن صحبتت اصلا جالب نبود اره عروسک گردونهاش جلوی چشمه چون اکثریت تشکیل میدن میتونی منکر این بشی که اکثریت تشکیل نمیدن ولی وضعیت چادر خیلی فرق میکنه چادر چیزی نیست که کسی بگذاره سرت! خودت باید بگذاری روی سرت اگه به زور و اجبار باشه!مطمئن باش نگه داشتنش اینقدر سخته و اینقدر زخم زبان و نگاه بد میبینی که نمیتونی نگهش داری
m.javadi
m.javadi
٩١/١٠/١٩
١
٠
هر انسانی یه پیامبر درونی داره همه ما می فهمیم که چی خوبه و چی بده البته اگر نفسمون اجازه بده اجراش کنیم همیشه توی همه دوره ها یه چیزایی ملاک زیبایی و برتریه که شاید چیزهای خوبی نباشن تشخیص این که چه کاری بهتره همیشه یه کاری بوده به عهده هر فردی پیامبرها همیشه هنجار شکن بودن توی این قضایا ، دقیقا همون قدر که زن باید و باید حجاب بزاره چادر بپوشه و از خودش محافظت کنه هر مرد و هر زنی باید از نگاهش محافظت کنه اینا مکمل همدیگه هستن هیچ کدوم به تنهایی کاری ازش بر نمیآد. و همه این بحث ها فقط وقتی بحث محسوب میشه که هدف افراد هدف واقعی باشه یعنی داریم زندگی می کنیم برای چی؟ فقط برای لذت بردن و در آن خوش بودن؟ خب حجاب بی معنیه این جا. اگه کسی داره زندگی می کنه و دنبال رشده خب مسیرشو باید امن انتخاب کنه.
baranak
baranak
٩١/١٠/١٩
٠
٢
دوست گلمmnik110سلام.خیلی خوب بیان کردی .جواب خیلی از دوستانو دادی با این کامنتت. به کامنتای بیهوده هم توجه نکن. من یه دوست دارم عین خودت وقتی از ترم سوم چادر بوشید بعضی ها یه طور دیگه نگاش میکردن. حتی بعضی از جماعت چادری بهش معترض شدن چرا چادر بوشیدی که سخته وفلان واونجوری خوشگل تری و ...... اصلا خود بدرش تا چند روز با هاش قهر کرد .اقوامشم چیزی راجع به حجاب نمی دونستن چه برسه به چادر .البته این رو هم بگم که خیلی ها هم استقبال کردنداینها که میگم اغراق نیس .عین واقعیته .الان 2ساله و اندی که دوست ما چادری شده وهرروز هم اعتقادش بهتر ونسبت به تصمیمش مطمن تر.کلا مرحبا وکلام اخر انان که لذت گذرا را به خاطر لذت ماندگار ترک کنند رستگار خواهند شد.حضرت علی ع
negin
negin
٩١/١٠/١٩
٢
٠
arsham rast mige.shuma age midunid hejab vaasatun khobe estafade kunid.ama dalili nadare vasee baghyee taiin taklif kunid
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١٠/٢٠
٨
١
نمیدونم چرا ما همیشه دنبال آسون ترینیم.. اینجا نشستیم و حرفمون سره پوشیدن یا نپوشیدن چادره... واقع عاشورا... ب یاد بیارین چرا امام حسین ب جنگ رفت؟ برای این ک نخواست زیر بار ظلم بره کدوم یکی از ما با دیدن ظلمی خونمون ب جوش میاد کجا دیدیم اگه حق کسی داره خورده میشه بریم طرفشو بگریم... امام حسین میگه اگر دین ندارین آزاده باشین ... حالا هیچ کدوم ما حتا معنی آزادگی رو نمیفهمیم فقط میخواییم مظلومیت امام رو نشون بدیم چون واسه خودمون آسون تره . کم دیده شده ک از زیر بار ظلم نرفتن و آزادگیش حرف زده شه الان اینم قضیه ماست... دوستانی ک خیلی شیوه ایمه رو سر لوحه زندگیشون قرار دادن البته فقط چادر پوشیدنشونو بیان شروع کنن آزاده باشن زیر بار حرف زور زیر ظلم نرن اگه جایی دیدن یکی داره ظلم میشه فریاد بزنن دفاع کنن ...اما حیف حیف ک همیشه مصلحت میاد جلو باطن ک درست شه چشم ها هم پاک میشه... بالاخره از یه جا باید شروع کرد.... ب نظرم ادمین محترم این مطلب رو ببنده آخه دوستان تو ابراز عقیده اشون آزادن اما اگه امثال من بخوان دفاع کنن نمیشه.. یه حرفایی رو نمیشه زد...
sam.ariyaee
sam.ariyaee
٩١/١٠/٢٠
١
٠
فوق العاده بود به این حرفتو خیلی قبول دارم
sahar.s
sahar.s
٩١/١٠/٢٠
١
١
یکی بیاد به من آب قند بده!!!! از تعجب شوک آنافیلاکسی بر من نزول کرد!!! جناب آرشام برای اولین و آخرین بار حرفتو قبول دارم! (خدایا شفام دادی؟ یا شفاش دادی؟) و همچنان من در تعجبم!!! بس زیاد!!! .... غش نمودیم.... ما مُردیم.... [آیکون تعجب...تعجب... عجبااااا ]
sahar
sahar
٩١/١٠/٢٠
١
٠
موافقم...این بحث به جاهای خوبی کشیده نشد...بهتره تموم بشه
sahar.s
sahar.s
٩١/١٠/٢٠
٠
١
أدمین چرا نظر قبلی آقای ایرانی رو ورداشتی پاک کردی؟؟؟؟ [آیکون عصبانیت!!!] اینجا نظردهی آزاد است!!! سانسور نداشتیمااااااااااا ... أی بابا !
admin
admin
٩١/١٠/٢٠
٠
٠
سلام / خودشون پیام دادند و گفتند این رو برداریم! ما اگر نخواهیم چیزی رو منتشر کنیم از همون اول نمی کنیم
sahar.s
sahar.s
٩١/١٠/٢٠
٠
٠
أدمین مُتُرُم صدای من نمیاد آیا؟ آقا آدمـــــــــــــــــــــــــــــین [عجب نعره ای زدم! :))) ] میگم چرا نظر آقای ایرانی رو خو پاکیدین؟؟؟؟ سانسور نفرما برادر من! اینجا آزاد مگر نیست آیا؟؟؟ أی بابا !!! حداقل بگو چرا آقای مدیر مُتَرَم خو!!! یواشکی که بقیه نشنوَن! :))) نظر منم لابد تایید نمیشه دیگه حتمن ؟؟؟؟ [آیکون استغفارالله! کظم غیض میفرماییم!!! :)) ]
bye
bye
٩١/١٠/٢٠
١
٠
D:
sahar.s
sahar.s
٩١/١٠/٢٠
٠
٠
چیه خنده داره؟
bye
bye
٩١/١٠/٢٠
٠
٠
خوب آره دوست خوبم سحر
sahar.s
sahar.s
٩١/١٠/٢١
٠
٠
من؟ دوست خوب؟ واقعن؟ اِه؟ فک میکردم منو گودزیلا فرض میکنین از گونه ی 2 سَر :)))) خخخخخخخخخ
kavir
kavir
٩١/١٠/٢٠
١
٠
اگر کمی بر سر عقایدت کوتاه بیایی، دنیا مجبورت می کند که بازهم کوتاه و کوتاه تر بیایی، آنقدر که دیگر چیزی از تو و عقایدت نماند
kavir
kavir
٩١/١٠/٢٠
٠
٠
ارشام اماده باش الان میان سمتت واسه زدن بچه ها کفشا بالا بابا هرکس نظری بسته به نوع عقیده و تفکرش ما حتی حق نداریم به کسی که مخالف ما می حرفه توهین کنیم اگه منطقی شد اگه نه راه خودمونو میریم دوست گلم سحر جان به قول تو ما که از خیلی وقته با همین چادریم ضرر نکردیم بذارید بقیه تو حال خودشون باشن مثل اون عکسی که تو نت پخش شده بود دختره با شال قرمز و مانتوی تنگ نشسته بود تو مراسم عزا این درجه ی عقل رو نشون میده که شایی که اینطوری میای مراسم به نظرت صاحب اصلی این مجلس موقع خروج با دل خونش که جلوی چشمش علی اصغر رو داد و حسین تشنه شهید شد واسه حجاب بود چی بهت میگه... یکم فکر کن
kavir
kavir
٩١/١٠/٢٠
٠
٠
ام نیک حرفت درسته اما اینکه ما با همهی مانتویی ها مخالف باشیم یکم سخته فکر اینو بکن بری یه کشور خارجی چادر بپوشی خوب معلومه تعجب می کنن مردم دیگه حجا اختیاری نه اجبار باید بفهمیم اجبار باعث بدبین شدن میشه نه .....
m-nik110
m-nik110
٩١/١٠/٢١
١
٠
من با مانتویی ها مخالف نیستم با عروسک گردانهای وسط خیابون مشکل دارم که وجود زن دارند زیر سوال میبرند!
kavir
kavir
٩١/١٠/٢٠
١
٠
شلوار رنگی میپوشی بپوش … ولی خدایی دیگه کفش زرد و شلوار قرمز و پیراهن سبز و باهم نپوش اسمارتیز که نیستی
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١٠/٢١
١
٠
همینو بگو!
oooooooo
oooooooo
٩١/١٠/٢٠
١
٣
خطاب به شکوفه گیلاس وقتی جامعه ازاد باشه وهرکی هر کار خواست بکنه اونوقت میشه مثل کشور ای عربی .هر کی هر کار خواست میکنه..اصلا شما که چادرو نمی فهمی بی خیالش شو .چرا دلیل میاری....///؟؟؟؟؟
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١٠/٢٠
٤
٠
دوست من افکار عوض شده طرز فکرا عوض شده خواه یا نا خواه جامعه رو ب آزادی های بیشتر میره شاید معنی این حرف الان واستون سنگین باشه اما در آینده متوجه میشین
kavir
kavir
٩١/١٠/٢٠
٠
٠
کاملا مخالفم باید بحث ادامه پیدا کنه تا بتونیم به اصل جواب برسیم همیشه نصفه رها می کنیم حرفو خوب نامردی سحر جان 0000000000000000 گرامی خواهشا مولفقتتون رو اعلام کنید
sahar
sahar
٩١/١٠/٢٠
٠
٠
من میگم این بحث ادامه پیدا نکنه بهتره چون به نتیجه نمیرسه و دلایل خدومو دارم که در بالا گفتم دوباره هم میگم: ما چندان هم با هم فرق نمیکنیم...همه داریم همدیگرو محکوم می کنیم...خیلی واسم سخته وقتی میبینم اینجا همه عقاید خودشونو برتر از دیگری میدونن.فقط دوستان اینو بدونید که هر کسی برای عقایدش منطق خودشو داره و جالب اینکه اگه پای صحبت همه ی ما بشینن هممون خیلی منطقی میتونیم حرفمون رو ثابت کنیم...پس بیاین نظرمونو عقیدمونو برای خودمون نگه داریم و به دیگران تعمیمش ندیم. اینجا وقتی بدون دخالت عقیده ی خودت نظر همه رو بخونی میبینی که همه درست میگن...همه حق دارن...پس این همه اختلاف از کجاست...قفط از خودخواهی خودمونه..همینو بس.
siduri.sabit
siduri.sabit
٩١/١٠/٢١
٠
٠
اتفاقا به نظر من همه متفق القول گفتند که با گزینه ی یک موافقن. البته من همه ی نظرا رو نخوندم... اما غیر از چند نظر متعصبانه از جمله نظر خودم که بابتش عذرخواهم فکر نمی کنم کسی در نسل ما وجود داشته باشه که بگه گزینه ی دو.
kavir
kavir
٩١/١٠/٢١
٠
٠
هییییییییییییییییی میگم 2و نصفه های 1
نگارا
نگارا
٩١/١٠/٢١
١
٠
چادر یه پوششه کامله درست اما اصل اول این بحث اینکه اسن آیا صرف حجاب و دیده نشدنه بدن نشون دهنده ایمان بیشتر کسی هست؟ نشون دهنده نزدیکی به خداست؟ کم من ندیدم کسایی که حجاب واسشون وسیله سو استفادست!دانشگاه میان با مانتو کوتاهه کوتاه بعد تو کلاس چادرو بر می دارن یا باز می زان!آخه من موندم الان استادا و پسرای کلاس محرمن؟یا یکم نامحرمن؟!!بعد اونا مورد انظباطی نمیخورن ما که حالا مانتومون 2سانت بالا زانو هست... بخدا دختره چادری همکلاسیمه تتو(خالکوبی) کرده .کجا؟روی پاش که همه میبینن.مو رنگ کرده .بینیم عملی.. شاید بینی عملی و مر رنگی نشونه بی ایمانی نباشه اما دختره مجرد چادری و معتقد از نظر شما این جوری میشه باشه؟!!
m-roohangiz
m-roohangiz
٩١/١٠/٢٢
٠
٠
چادر برترين حجابه....با دنيا هم عوضش نميكنم....
kavir
kavir
٩١/١٠/٢٣
١
٠
خانومـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــا و آقاـــــــــــــــــــــــــــــــون گرامی همین جا این بحث رو تموم کنــــــــتید و دیگه ادامه ندید چون به جایی ختم نمیشه این مسئله واسه همه مبهمه لطفا نظرم واستون مهم باشه بیخیال شید
sssina
sssina
٩١/١٠/٢٤
٠
٠
چادرو برای کی میپوشید برای خودتون یا برای حرف مردم که بگن به به چه دختر خوبی چقدر محجبه چقدر متین و محجوب،اگه واسه خودتونه پس دلیلی نداره که به بقیه ثابت کنید که چادر واجبه یا نه چرا ما نمیخوایم قبول کنیم که هرکس آزاده هرطور دوستداره رفتار کنه اشتباه نشه من با حجاب مشکلی نداره یک نفر دوستداره حجابشو با چادر حفظ کنه یک نفر با مانتو باید به هردو گروه احترام گذاشت و هیچکس حق نداره به هیچکدومشون توهین کنه یا اینکه بخواد نظرشو به اون یکی تحمیل کنه،در آخر اصل حجاب دل و ذات آدم هاست چه بسا افرادی که از حجاب کامل(چادر))سواستفاده میکنند البته این مورد در باره مردان هم صدق میکنه مثلا استفاده از ریش برای موارد وحشتناکی که مطمئنم همتون تا حالا یا نمونه اشو دیدید یا از کسی شنیدید،پس با اینکه داشتن حجاب یکی از نشانه های محجوبیت است اما الزاما خود محجوبیت نیست
nikta_21
nikta_21
٩٢/٠٣/١٩
٠
٠
به نظرم احمقانه است که بگوییم چادری بودن برای بعضی ها نشانه ی ایمان است و برای بعضی ها نه.من نظرات رو نخوندم گفتم نگین با توجه به تیتر درست نیست.چادری بودن نشانه ی ایمان نیست.عمل صالح نشانه ی ایمان است به نظرم.چادر فرقی ندارد.