خانه انجمن کدام شاعر؟ کدام شعر؟
٨٨٨
٦١
sjalal

کدام شاعر؟ کدام شعر؟

کدام شاعر؟ کدام شعر؟

شعر کدام شاعر را می پسندید؟
به چه سبک شعری علاقه دارید؟
یه تیکه از قشنگترین شعری که شنیده اید را بنویسید.

٩٢/٠١/٢٥
نظرات کاربران
کد امنیتی
a-pooryousof1373
a-pooryousof1373
٩٢/٠١/٢٥
٠
٠
مهم متن شعره ولی حافظ شعراش یه چیز دیگس . خوبی چه بدی داشت که با مانکردی؟
nikta_21
nikta_21
٩٢/٠٢/١٨
٠
٠
این مال سعدی نیست مگه؟
a-pooryousof1373
a-pooryousof1373
٩٢/٠١/٢٥
٠
٠
اینم هست جرس فریاد میدارد که بر بندید مهمل ها
javad agha
javad agha
٩٢/٠١/٢٥
٠
٠
در این شعر منظور از جرس کیست؟
a-pooryousof1373
a-pooryousof1373
٩٢/٠١/٢٥
٠
٠
هههههههههههههههههه
javad agha
javad agha
٩٢/٠١/٢٥
٠
٠
الان میام بالا
javad agha
javad agha
٩٢/٠١/٢٥
٠
٠
من کلا به سعدی-حافظ-فردوسی علاقه ی شدیدی دارم اما افسوس که ذهن مرا در حفظ ان یاری نمی کنه.
a-pooryousof1373
a-pooryousof1373
٩٢/٠١/٢٥
٠
٠
به خواجه حافظ علاقه شدید داره
Nika
Nika
٩٢/٠١/٢٥
٠
٠
من به شعر های حافظ رو دوست دارم ولی حضور ذهن ندارم که بگم
javad agha
javad agha
٩٢/٠١/٢٥
٠
٠
ارررررررره دیــــــــــــــــــــــگـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــه
FAHIME.N
FAHIME.N
٩٢/٠١/٢٥
٠
١
من کلا از شعرا ی قدیمی خوشم نمیادینی چیزی ازززش نمی فهمم اما شعرا ی فردمسی رو دوست دارم حالایی هم زیاد نمیدونم شاید بعضی وقتا شعرا ی عبدا ... روا
h_hamayeli
h_hamayeli
٩٢/٠١/٢٥
٠
٠
مهدی سهیلی و فریدون مشیری یکی از شعرهای مهدی سهلی در مورد حضرت محمد(ص) که واقعا عالی بیان شده
Paeez
Paeez
٩٢/٠١/٢٥
١
٠
شاعرای ایرانی که هرکدوم شاهکارن نمیشه جدا کرد مثلا بگم حافظ ،سعدی نه؟یا خیام ،عطار نه؟ نمیشه جدا کرد...رودکی هم رباعیای قشنگی داره ،شعر نو حسین پناهی وفاضل نظری...این شعر از حسین پناهی .....شب در چشمان من است/به سیاهی چشمهایم نگاه کن/روز در چشمان من است/به سفیدی چشمهایم نگاه کن/شب و روز در چشم های من است/به چشمهایم نگاه کن/پلک اگر فرو بندم/جهانی در ظلمات فرو خواهد رفت......نظامی هم خیلی قشنگه اشعارش و احمد شاملو
g.h
g.h
٩٢/٠١/٢٥
٠
٠
شعره هر شاعری که به راحتی بشه متوجه شد و نیاز به معنی نداشته باشه!!
g.h
g.h
٩٢/٠١/٢٥
٠
٠
فریدون مشیری _شعر: کوچه بی تو مهتاب شبی باز از آن کوچه گذشتم همه تن چشم شدم, خیره به دنبال تو گشتم شوق دیدار تو لبریز شد از جام وجودم شدم آن عاشق ِ دیوانه که بودم. در نهانخانه ی جانم گُل یاد تو درخشید باغ ِ صدخاطره خندید عطر صدخاطره پیچید, یادم آمد که شبی با هم از آن کوچه گذشتیم. پر گشودیم و در آن خلوت ِ دل خواسته گشتیم. ساعتی برلب ِ آن جوی نشستیم تو همه راز ِ جهان ریخته در چشم ِ سیاهت, من همه محو ِ تماشای نگاهت. آسمان صاف و شب آرام. بخت,خندان و زمان رام. خوشه ی ماه فروریخته در آب, شاخه ها دست برآورده به مهتاب, شب و صحرا و گُل وسنگ همه دل داده به آواز ِ شباهنگ. یادم آید تو به من گفتی : از این عشق حذر کن! لحظه ای چند براین آب , نظر کن! آب آیینه عشق گذران است, تو که امروز نگاهت به نگاهی نگران است! باش فردا که دلت با دگران است, تافراموش کنی,چندی از این شهرسفر کن! با تو گفتم حذر از عشق؟ ندانم سفر از پیش تو هرگزنتوانم. روز اوّل که دل ِ من به تمنای تو پر زد چون کبوتر لب بام تو نشستم تو به من سنگ زدی ,من نه رمیدم نه گََُُسستم باز گفتم که تو صیادی و من آهوی دشتم تا به دام ِ تو در افتم همه جا گشتم و گشتم حَذ َر از عشق, ندانم سفر از پیش تو هرگز نتوانم, نتوانم اشکی از شاخه فرو ریخت مرغ ِ شب نالهء تلخی زد وبگریخت اشک در چشم تو لرزید ماه بر عشق ِ تو خندید. یادم آید که دگر از تو جوابی نشنیدم. پای در دامن اندوه کشیدم. نه گسستم, نه رمیدم. رفت در ظلمت ِ غم آن شب و شب های دگر هم! نه گرفتی دگر از عاشق آزرده خبر هم! نه کنی دیگر از آن کوچه گذر هم!... بی تو , اما من به چه حالی از آن کوچه گذشتم!
نسیم
نسیم
٩٢/٠١/٢٥
٠
٠
من عاشق این شعرشم...
m_sepehri
m_sepehri
٩٢/٠١/٢٥
٠
٠
من این شعرو خیلی دوست دارم.
Paeez
Paeez
٩٢/٠١/٢٥
٠
٠
نوستالژیک
wolf
wolf
٩٢/٠١/٢٥
٠
٠
چقدر طول کشید این همه رو تایپ کردی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
g.h
g.h
٩٢/٠١/٢٦
٠
٠
جیک ثانیه!
g.h
g.h
٩٢/٠١/٢٦
٠
٠
جیک ثانیه!
g.h
g.h
٩٢/٠١/٢٦
٠
٠
جیییییییییییک ثاااااااااااااااااااااانییییییییییییییییه!
mahtab-k
mahtab-k
٩٢/٠١/٢٦
٠
٠
خیلی خوشگله منم خیلی دوسش دارم
Golbarg
Golbarg
٩٢/٠١/٢٦
٠
٠
خیلی خیلی این شعرو دوس دارم!
٩٢/٠١/٢٦
٠
٠
به به!به این سلیقه!ماشا الله به این سلیقتون.
tameshk talaee
tameshk talaee
٩٢/٠٢/٠٦
٠
٠
امدم بگم شعر کوچه از فریدون مشیری...عــــــــــــــــــــــــــالیه
نسیم
نسیم
٩٢/٠١/٢٥
٠
٠
همشون رو دوس دارم، من مهبرونم بین هیچ کدومشون فرق نمی‌گذارم... :)
m_sepehri
m_sepehri
٩٢/٠١/٢٥
٠
٠
مهربونی یا مهبرون؟
نسیم
نسیم
٩٢/٠١/٢٥
٠
٠
مهبرون... :)
Mahnaz_72
Mahnaz_72
٩٢/٠١/٢٥
٠
٠
افرین
m_sepehri
m_sepehri
٩٢/٠١/٢٥
٠
٠
سهراب سپهری/بیشتر سبک نو.خانه دوست کجاست؟در فلق بود كه پرسيد سوار/آسمان مكثي كرد/رهگذر شاخه نوري كه به لب داشت/به تاريكي شبها بخشيد و به انگشت نشان داد سپيداري و گفت/نرسيده به درخت/كوچه باغي است كه از خواب خدا/سبزتر است/و در آن عشق به اندازه پرهاي صداقت آبي است/ميروي تا ته آن كوچه كه از پشت بلوغ سر به در مي آرد/پس به سمت گل تنهايي مي پيچي/دو قدم مانده به گل/پاي فواره جاويد اساطير زمين مي ماني/و تو را ترسي شفاف فرا مي گيرد/در صمیمیت سیال فضا/خش خشی میشنوی/كودكي مي بيني/رفته از كاج بلندي بالا/جوجه بر مي دارد از لانه نور/و از او مي پرسي:خانه دوست كجاست؟
Paeez
Paeez
٩٢/٠١/٢٥
٠
٠
زندگی چیزی نیست که لب طاقچه ی عادت از یاد من وتو برود ،زندگی جذبه ی دستی است که می چیند ،زندگی حس غریبی ست که یک مرغ مهاجر دارد.زندگی سوت قطاریست که در خواب پلی می پیچد.زندگی نوبر انجیر سیاه در دهان گس تابستان است...من عاشق این شعرشم عاشق
m_sepehri
m_sepehri
٩٢/٠١/٢٥
٠
٠
من کلا عاشق شعرای سهرابم.تنها دلیلی که فامیل مستعارم سپهریه همینه!
mahtab-k
mahtab-k
٩٢/٠١/٢٦
٠
٠
واقعا شعراش قشنگه...
mo_so
mo_so
٩٢/٠١/٢٦
٠
٠
شاعر پیچیده ای بود با افکار پیچیده که الهام گرفته از عرفان شرقی است و بیشتر کریشنامورتی
m-roohangiz
m-roohangiz
٩٢/٠١/٢٥
٠
٠
شعرنو وسپید...مخصوصا سهراب سپهری... نگاه مرد مسافر به روی میز افتاد/چه سیب های قشنگی/حیات نشئه ی تنهاییست/و میزبان پریسد/قشنگ یعنی چه؟/قشنگ یعنی تعبیر عاشقانه ی اشکال/و عشق،تنها عشق تو را به گرمی یک سیب می کند مانوس...
Mahnaz_72
Mahnaz_72
٩٢/٠١/٢٥
٠
٠
شعر بیشتر شاعرارو دوست دارم ولی از خوندن شعرهای حافظ وسعدی خیلی لذت میبرم
javad agha
javad agha
٩٢/٠١/٢٥
٠
٠
حالا این همه شاعر گفتین کدوم یکیتون یه شعر از این شاعرا نوشتین
hamid_kh
hamid_kh
٩٢/٠١/٢٥
٠
٠
تو شعر نو سهراب .... شعر کلاسیک اول حافظ بعد خودم !!! ... من نمیدانم که چرا می گویند اسب حیوان نجیبی است ، کبوتر زیباست ...
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠١/٢٥
٠
٠
مهدی موسوی.شعر هایی ک از درد بگه رو دوست دارم .از جامعه
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠١/٢٥
٠
٠
حافظ و سعدی به نظرم البته من خیلی از شاعر های دیگه شعر نخوندم.
saiideh70
saiideh70
٩٢/٠١/٢٥
٠
٠
فروغ....
parisa
parisa
٩٢/٠١/٢٥
٠
٠
سهراب.....................حافظ.............عرفان نظر اهاری......
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠١/٢٦
١
٠
John donne,wiliam shakespear,Alexander pope (شاعران انگلیسی)---- شاعر ایرانی :سهراب سپهری و اینم یه شعر تیکه از شعر ویلیام شکسپیر که خیلی دوسش دارم ...I do believe her, though I know she lies :)
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩٢/٠١/٢٦
٠
٠
بی تو مهتاب شبی باز از آن کوچه گذشتم........مشیری..فروغ..خیام
Mostafa
Mostafa
٩٢/٠١/٢٧
٠
٠
عاشق این شعرم..
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠١/٢٦
١
٠
ده روز مهر گردون افسانه است و افسون نیکی به جای یاران فرصت شمار یارا دیگه معلومه کی شاعرش هست .
نسیم
نسیم
٩٢/٠١/٢٦
٠
٠
آی مردم بالا دست آب را گل نکنید...!
باران
باران
٩٢/٠١/٢٦
٠
٠
تو کلاسیکا حافظ سعدی و فردوسی تو معاصرا هم قیصر امین پور که من اونو حافظ شاعرای معاصر میدونم
Golbarg
Golbarg
٩٢/٠١/٢٦
٠
٠
شعر سرودن؟؟هه ..خیلی..(سه نقطه اینتر..خیلی خوبم) (روز اول با خودم گفتم دیگرش هرگز نخواهم دید فروغ)
ati200
ati200
٩٢/٠١/٢٧
٠
٠
من به خاطر رشته م شعر همه شون رو خوندیم ..ازهرشاعر یه شعری رو دوست دارم...قدیم و جدید فرق نداره ..بستگی داره تو اون حال و هوا کدوم شعر ازکدوم شاعر بهت بچسبه
Mostafa
Mostafa
٩٢/٠١/٢٧
٠
٠
نخستین بار گفتش کز کجایی؟ بگفت از دار ملک آشنایی! بگفت آنجا به صنعت در چه کوش اند؟ بگفت انده خرند و جان فروشند! بگفتا جان فروشی در ادب نیست! بگفت از عشق بازان این عجب نیست..بگفت.... (مناظره زیبای خسرو و فرهاد: نظامی گنجوی) یادش گرامی..
Mostafa
Mostafa
٩٢/٠١/٢٧
٠
٠
اشعار حافظ محشرند. رباعیات بابا طاهر عریان..
Mostafa
Mostafa
٩٢/٠١/٢٧
٠
٠
شعر صدای پای آب سهراب عزیز..
Niva
Niva
٩٢/٠١/٢٨
٠
٠
به به من اینقدر لذت میبرم این جوونا رو میبینم که شعرای عاشقانه میخونن..... من شعری که بلدم در حد همون یه توپ دارم قل قلی بوده و مطمئنا هم شاعرش حافظ نبوده.. اما حافظ رو دوست دارم.. و کلا بعضی اشعار که زیبا هستن و آدم رو جذب میکنن
nikta_21
nikta_21
٩٢/٠٢/١٨
٠
٠
شاعرای معروف همینایی که همه می شناسیمشون،خیلی تیکه های مست کننده دارن اما حافظ بیشترش مست کننده ست و اونم چه مستی ای! چو گفتمش که دلم را نگاه دار چه گفت ز دست بنده چه خیزد،خدا نگه دارد
سهره
سهره
٩٢/٠٢/٣٠
٠
٠
من شعر های سهراب سپهری رو بیشتر دوست دارم........
سهره
سهره
٩٢/٠٢/٣٠
٠
٠
اشعار حافظ رو هم خیلی دوست دارم
ali007
ali007
٩٢/٠٣/٠٩
٤
٠
حافظ= گفتم غم تو دارم /گفتا غمت سر آید / گفتم که ماه من شو /گفتا اگر برآید گفتم ز مهرورزان رسم وفا بیاموز / گفتا ز خوبرویان این کار کمتر آید گفتم که بر خیالت راه نظر ببندم / گفتا که شب‌رو است او، از راه دیگر آید گفتم که بوی زلفت گمراه عالمم کرد/ گفتا اگر بدانی هم اوت رهبر آید گفتم خوشا هوایی کز باد صبح خیزد / گفتا خنک نسیمی کز کوی دلبر آید گفتم که نوش لعلت ما را به آرزو کشت / گفتا تو بندگی کن کو بنده پرور آید گفتم دل رحیمت کی عزم صلح دارد /گفتا مگوی با کس تا وقت آن درآید گفتم زمان عشرت دیدی که چون سر آمد/ گفتا خموش حافظ کاین غصه هم سر آید
nikta_21
nikta_21
٩٢/٠٣/١٨
٠
٠
دل می رود ز دستم.حافظ.فروغ.حمید مصدق.همه!