خانه انجمن به بهانه زلزله بوشهر
٧١٣
٤٤
Mostafa

به بهانه زلزله بوشهر

به بهانه زلزله بوشهر

کی میدونه دلیل زلزله چیه؟ چقدر به دلایل ماوراء الطبیعه زلزله معتقدید؟ آیا اعتقادی به اینکه دلیل سیل و زلزله و ... گناه مردمه دارید؟

٩٢/٠١/٢١
نظرات کاربران
کد امنیتی
باران
باران
٩٢/٠١/٢١
٠
٠
ازاد شدن انرژی زمین دلیلشه که البته ما ایرانی با این وضع ساختمانامون باید دعا کنیم انرزی زمین کم کم ازاد شه . در مورد اینکه بلایای طبیعی گناه مردمه بیشتر قدیمی ها بهش معتقدن ولی خب نطرها خیلی متفاوته
Niva
Niva
٩٢/٠١/٢٢
٠
٠
والا با این وضع سازه های ما. انرژی باد هم آزاد بشه کلی خرابی داریم چه برسه به انرژی زمین!
FAHIME.N
FAHIME.N
٩٢/٠١/٢١
٠
٠
هر دوتاش ولی من می گم به خاطر دلایل طبیعیه بیشتر
م-نص
م-نص
٩٢/٠١/٢١
٠
٠
بر اثر حرکت ناگهانی گسل ها یا همون پوسته بوجود می اید این حرکت ناشی از ازاد شد ناگهانی انرژی است................همیشه بلاهای طبیعی واسه گناه نیست گاهی برای امتحان است.........
m_sepehri
m_sepehri
٩٢/٠١/٢١
٠
٠
دقیقا!نظر منم همینه.
Mostafa
Mostafa
٩٢/٠١/٢١
٠
٠
این سؤالی است که خصوصاً این روزها و بعد از هر بلای طبیعی به ذهن می رسد: چرا خدا بلا می فرستد؟ یا حداقل چرا جلوی سیل، زلزله، آتشفشان و... را نمی گیرد؟... یک پاسخ سطحی این است که «هرکه در این بزم مقرب تر است، جام بلا بیشترش می دهند». اما آیا مثلاً مردم ژاپن که هر روز درگیر زلزله و آتشفشان اند یا مردم پاکستان یا حتی مردم تبریز، از همه به درگاه الهی مقرب ترند؟ آیا بلایایی که روزانه بر سر افراد مختلف می آید، بیشتر قسمت مقربین می شود؟ واضح است که اینگونه نیست. یک پاسخ سطحی دیگر این است که بلا وقتی نازل می شود که مردم زیاد گناه کنند...
hamta
hamta
٩٢/٠١/٢١
٠
٠
آفرين نظر منم همينه. جناب آقاي زمين شناس!!
م-نص
م-نص
٩٢/٠١/٢١
٠
٠
اقا مصطفی مردم ژاپن بسیار گناه کارند.......علاوه بر اینا همیشه نباید گناه کار یا ادم بسیار خوبی بود.......شاید حکمت خدا باشه........اگر نمیدانید دوستان بدانید.......با زلزله زمین هی خودش و احیا میکنه......پوسته ی زمین در مکانهایی به زیر پوسته دیگر میرود و هضم میشود و باز در جای دیگر پوسته زمین رشد میکند و بیرون میزند.......اگر این اتفاق ها نبود زمین دایره ای بی خاصیت بیشتر نبود....
taba_sa
taba_sa
٩٢/٠١/٢١
٠
٠
شه ژالب م-نص.... من نمیدونستم اینو....
m_sepehri
m_sepehri
٩٢/٠١/٢١
٠
٠
ممنون جناب زمین شناس:)))
m_sepehri
m_sepehri
٩٢/٠١/٢١
٠
٠
شاید گناه مردم دخیل باشه ولی بالاخره خدا این طبیعتو آفریده گاهی لازمه قدرتشو به بعضی بنده ها گوشزد کنه.درسته تر و خشک باهم میسوزن ولی این به نظر من یه امتحان الهیه.
Mostafa
Mostafa
٩٢/٠١/٢١
٠
٠
نظرتون محترمه
m_sepehri
m_sepehri
٩٢/٠١/٢١
٠
٠
خب من اطلاعات دینی ام در این مورد موسق نیست.واسه همین نمیتونم نظری بدم.
taba_sa
taba_sa
٩٢/٠١/٢١
٠
٠
من موافقم.... اما خب این دلیل نمیشه که ما ساختمان هایی رو که می سازیم اینقدر الکی باشه که با کوچکترین لرزشی با خاک یکسان بشه.....
taba_sa
taba_sa
٩٢/٠١/٢١
٠
٠
تصحیح می کنم منظورم این بود که اعتقاد دارم بهش.... اما خب از انرژی زمین هم نمیشه گذشت.....
Mostafa
Mostafa
٩٢/٠١/٢١
١
٠
مرحوم حضرت آیه الله مجتهدی می فرمودند: تهران برای من هم قفس است. گاهی هم که گریه ام نمی آید خودم را ملامت می کنم که گناه کرده ای که اشک نداری، الان کارشناسان و مهندسین مربوطه؛ یکسره در فکر این هستند که خانه ها و ساختمانهای ضد زلزله بسازند، عوض این کار؛ باید بیایند علت زلزله را بفهمند و جلوی آن را بگیرند علت زلزله و بلایای دیگر هم، چیزی نیست مگر گناه.
م-نص
م-نص
٩٢/٠١/٢١
٠
٠
دوست عزیز.......همیشه گناه نیست.......زلزله طبیعیه..........این حدیث همه ی زلزله ها رو شامل نمیشه.......گاهی قهر خداست......شاید مثل زلزله ژاپن.........گاهی طبیعته مثل زلزله های وسط اقیانوسها........بعدشم عقل ما نمیتونه حکمتش و بفهمه
Niva
Niva
٩٢/٠١/٢٢
٠
٠
آره. ما که در هیچ کدوم تخصص نداریم. نمیتونیم به طور قطع نظر بدیم. من با نظرات همه موافقم:)))
Mostafa
Mostafa
٩٢/٠١/٢١
٠
٠
دانشمندان علت زلزله را عوامل درونی زمین نظیر حرارت می دانند،‌ حال آن که در روایتی از امام صادق(ع) نقل شده است که: افزایش گناه نظیر زِنا باعث بروز زلزله می شود،‌ کدام را باید پذیرفت؟ آیا در زلزله ها تحقیق شده که افراد آسیب دیده از نظر ایمان چگونه بوده اند؟
taba_sa
taba_sa
٩٢/٠١/٢١
٠
٠
چه سوالای سختی......
Mostafa
Mostafa
٩٢/٠١/٢١
٠
٠
زلزله ; پدیده ای طبیعی یا قهر خداوند؟؟؟!!!
باران
باران
٩٢/٠١/٢١
٠
٠
در مورد طبیعی بودنش تحقیقات علمی زیاده اما در مورد قهر خداوند یا غضبش و ارتبطش با زلزله شما مطلبی کتابی سراغ دارین؟
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠١/٢١
٠
٠
دلایل علمی فقط
Mostafa
Mostafa
٩٢/٠١/٢١
٠
٠
مخالفم.. با فقط گفتنت..
م-نص
م-نص
٩٢/٠١/٢١
٠
٠
هر کس نظری داره
Niva
Niva
٩٢/٠١/٢٢
٠
٠
با فقط مخالفه با نظرش که مخالف نیس!
hamta
hamta
٩٢/٠١/٢١
٠
٠
نميشه گف هميشه به خاطر گناهه بعضي وقتام امتحان كردن مردمه.... دليلشو خدا مي دونه... درضمن دوتا ازآشناهاي مابوشهري بودن يكيشون كه سالمه اون يكي رو نمي دونم!:(((((
Paeez
Paeez
٩٢/٠١/٢١
٠
٠
به نظر من تا99درصد عامل طبیعیه ،حرکت پوسته های زمین اگه واسه امتحانه که تو بلاد کفر دم به دم سیل و زلزله و آتشفشان فعال می شنو سونامی میاد!
نسیم
نسیم
٩٢/٠١/٢١
٠
٠
50-50!
م-نص
م-نص
٩٢/٠١/٢١
٠
٠
یعنی چی 50-50
taba_sa
taba_sa
٩٢/٠١/٢١
٠
٠
یعنی فیفتی فیفتی..... :))))))) خخخخخخخ
s.a
s.a
٩٢/٠١/٢١
٠
٠
طبیعی!
a-pooryousof1373
a-pooryousof1373
٩٢/٠١/٢١
٠
١
گناه هم تاثير داره ولي در مورد بم و بوشهر يه چيزاي ديگه هم ميگن كه ميشه دليل علمي
raaahil.m
raaahil.m
٩٢/٠١/٢١
٠
٠
همیشه دلیل گناه مردم نیست.گاهی آزمایشه گاهی هم نشان دادن قدرت الهی.
م-نص
م-نص
٩٢/٠١/٢١
٠
٠
کاملا صحیح میگین
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠١/٢١
٠
٠
ممنون از شما برادر mostafa بابت طرح سوالتون . من خیلی وقته با خودم درگیرم که دلیل این کار خداوند چی میتونه باشه . تا یه حدودی به یه جاهایی رسیدم . ممنونم و سپاس
Mahnaz_72
Mahnaz_72
٩٢/٠١/٢١
٠
٠
به نظرم بیشتر دلایل طبیعی دخیل هستن ولی گرچه خیلی خسارت به بارمیاره ولی مفید هم هست برای منابع طبیعی
اسمانه
اسمانه
٩٢/٠١/٢١
٠
٠
هر دو مورد ..شاید هم یه جور امتحانه یه دلیل دیگه اش هم متاسفانه اهمال در ساختمان سازی که باعث میشه تلفات زیاد بشه..
parisa
parisa
٩٢/٠١/٢٢
٠
٠
به به چه فلسفی......................نمیدونم........تا حالا بهش فک نکردم.....
Niva
Niva
٩٢/٠١/٢٣
٠
٠
خب فکر کن وقت که زیاده دختر دایی جون. بذار از آکبندی خارج بشه. والا آک تحویل دادن.. آک تحویل نمیگیرن ها...
zzzzzzzzz
zzzzzzzzz
٩٢/٠١/٢٢
٠
٠
یه اتفاق طبیعی افتاده شما ها چرا گناه بار خود ، میکنین
mo_so
mo_so
٩٢/٠١/٢٢
٠
٠
نمی توانم نظر واقعی ام را بیان کنم
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠١/٢٣
٠
٠
زلزله که به خاطر ایجاد تغییرات بر اثر فشار مواد زیرین پوسته به پوستست که یا دو تکه پوسته رو از هم دور میکنه ،یا در کنار هم می لغزند و یا به هم نزدیک میشن ( اینا رو از مدرسه یادم بود :دی )/حوادٍ طبیعی همیشه بوده و هست و این که به خاطر گناه هاست یا این حرف ها رو خیلی قبول ندارم چون ممکنه کدورتی پیش بیاد مثلا اگر ما بگیم که زلزله فلان جا به خاطر این بوده که مرد اونجا گناه کارن !! نه اصلا به نظر کار خوبی نیست...
٩٢/٠١/٢٤
٠
٠
ه