خانه انجمن هدف از خواستگاری چیست؟
٧٥٩
٤٨
sjalal

هدف از خواستگاری چیست؟

هدف از خواستگاری چیست؟

برای ازدواج صرفا جلسات خواستگاری را برای آشنایی کافی می دانید؟

در مورد روابط دختر و پسر قبل از خواستگاری چه نظری دارید؟

٩٢/٠١/١٩
نظرات کاربران
کد امنیتی
Mostafa
Mostafa
٩٢/٠١/١٩
٣
٠
هدف از خواست گاری: سوار گاری شدن و به منزل دختر رفتن و او را سوار گاری کنار خود نمودن و به خانه خود رفتن.. همین!
Mohaddeseh.Gh
Mohaddeseh.Gh
٩٢/٠١/١٩
٠
٠
: )))))))))))))))))
م-نص
م-نص
٩٢/٠١/١٩
٠
٠
:)))
Niva
Niva
٩٢/٠١/٢٠
٠
٠
چه اهداف بلند بالایی :))))
Mostafa
Mostafa
٩٢/٠١/٢٠
٠
٠
خب راست میگم دیگه..
a-pooryousof1373
a-pooryousof1373
٩٢/٠١/٢١
٠
٠
هدف اینه که یه چایی بخوری و به دختر ترشیده مورد نظر بخندی
taba_sa
taba_sa
٩٢/٠١/٢١
٠
٠
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) خخخخخخخخخخخخخخخ ینی فقظ همین....... خنده..........
م-نص
م-نص
٩٢/٠١/١٩
٠
٠
به نظرم دیگه اون روشیای قدیم و سنتی کار ساز نیست و باید روشهای جدیدی رو برای ازدواج در نظر گرفت
Niva
Niva
٩٢/٠١/٢٠
٠
٠
بابا روش جدید. حالا که نوبت خودت شده به فکر روش های جدیدی؟!!خخخخ
f.haghighat
f.haghighat
٩٢/٠١/١٩
٠
٠
در مورد سوال تیتر خب فکر می کنم هدف از خواستگاری ازدواج باشه. نه کافی نیست. در مورد آخری نظری ندارم.
Paeez
Paeez
٩٢/٠١/١٩
٠
٠
لابد ازدواج!!!!!!!!!ما بی تجربه ایم به ما برسونین
m_sepehri
m_sepehri
٩٢/٠١/١٩
٠
٠
منم چون چیزی نمدونستم کامنت ندادم!
Mostafa
Mostafa
٩٢/٠١/٢٠
٠
٠
گوش تون رو بیارید جلو جلوتر نه جلوتر ..آره جلوتر.. نترسید بیارید گوشتونو جلوتر تا سارا بانو بهتون بگه.. خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
Mahnaz_72
Mahnaz_72
٩٢/٠١/١٩
٠
٠
فقط جلسه ها کافی نیست باید با اطلاع خانواده ها بیشتر ارتباط داشته باشن تا باهم اشنا بشن اما من هنوز در این مورد تجربه ای ندارم !!
م-نص
م-نص
٩٢/٠١/١٩
٠
٠
اره با نظارت خانواده ها
Mostafa
Mostafa
٩٢/٠١/٢٠
٠
٠
با نظارت خانواده ها رو خوب اومدی!
نسیم
نسیم
٩٢/٠١/١٩
٠
٠
جلسات آشنایی به همراه مشاوره ازدواج....
م-نص
م-نص
٩٢/٠١/١٩
٠
٠
مشاوره ازدواج چرت و پرته
Niva
Niva
٩٢/٠١/٢٠
٠
٠
البته به طرف مشاور بستگی داره. ولی با نظر م_نص موافقم
نسیم
نسیم
٩٢/٠١/٢٠
٠
٠
شاید ولی اکثریت که رفتند راضی بودن... :)
Mohaddeseh.Gh
Mohaddeseh.Gh
٩٢/٠١/١٩
١
٠
به نظر جلسات خواستگاری باعث نمیشه که دو طرف خیلی خوب همدیگه رو بشناسن ولی اگه با اطلاع خانواده ها بتونن باهم رابطه داشته باشن به شناخت بیشتری میرسن و بهتر میتونن تصمیم بگیرن........
م-نص
م-نص
٩٢/٠١/١٩
٠
٠
ای بابا قدیما ازدواج فامیلی مد بوده یا طرف تو یک روستا زندگی میکرده که نهایتا 500 نفر جمعیت داشته.....خوب اون موقع خاستگاری به تنهایی بس بوده چون همه همدیگه رو میشناختن ولی الان طرف داداش خودشو هم کامل نمیشناسه چه برسه به زن ایندش!!!!!!!!!!!
Niva
Niva
٩٢/٠١/٢٠
٠
٠
واقعا. یکی از آشناهامون دختره با پسر دایی مامانش ازدواج کرد. بعد یه مدت فهمیدن معتاده به شیشه!!! جدا شدن از هم!
اسمانه
اسمانه
٩٢/٠١/١٩
٠
٠
اسم خواستگاری نیارین دیگه ما خجالتی هستیم الان لپامون گل انداخته الان در حد تیم ملی ..هر وقت احساساتمان فروکش کرد میایم صحبت میکنیم..
اسمانه
اسمانه
٩٢/٠١/١٩
٠
٠
خب حالا بگم خدمتتون که خواستگاری من روش سنتی رو می پذیرم ولی کمی مدرن تر جلسات خواستگاری و مدت اشنایی بیشتر بشه ..و ایضا تحقیق ..ولی با روابط قبل از ازدواج مخالفم چون نتیجه اش مشخصه دیگه ..خیلی کم به ازدواج فکر میشه و منجر میشه ..مگه اینکه با رعایت حدود و شرایط تحت نظر خانواده ها انجام بشه با هدف ازدواج..
Mostafa
Mostafa
٩٢/٠١/٢٠
٠
٠
به همین زودی یخت آب شد.. خجالت فرو ریخت..!!خخخخخخخخخخخخخخ
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠١/١٩
١
٠
در مورد خواستگاری که به نظر من چون جلسات خواستگاری کم و کوتاه اصلا برای آشنایی کامل مناسب نیست ولی برای ترح سوالات مهمی که باید اول از همه در مورد انها اطلاعات بدست بیارید زمان خوبیه///اما در مورد روابط دختر و پسر قبل از خواستگاری اید بگم که دو حالت داره: 1_ یا رابطه فقط به دوستی خطم میشه و قصد ازدواجی در کار نیست، که تکلیف این نوع رابطه معلومه دیگه!! _2_ اگر رابطه یا دوستی به قصد ازدواج باشه که خودش به دو گروه کنترل شده و کنترل نشده خطم میشه که در رابطه کنترل نشده باعث میشه براثر روابطی که قبل از خواستگاری با هم داشته اند و نسبت به هم احساس علاقه سطحی پیدا کنند و تصمیم گیری های احساسی انجام دهند و این باعث می شود که هیچ عقل هیچ نقشی در تصمیم گیری و فکر به آینده نداشته باشد و به نظر من این ازدواج هم به طلاق خواهد انجامید ، اما اگر این ارتباط کنترل شده باشد به نحوی که احساس علاقه خواصی ایجاد نشود می شود در زمان خواستگاری تصمیمات درست و عقلانی گرفت.
Niva
Niva
٩٢/٠١/٢٠
٠
٠
والا این دخترای این دوره زمونه که من میبینم( البته بلا نسبت دخترای فرهیخته جیم) تا طرف ازشون بپرسه ساعت چنده عاشقش میشن چه برسه به دوستی!
Mostafa
Mostafa
٩٢/٠١/٢٠
٠
٠
والا منم کاملا موافقم. فقط حال نداشتم این قد مطلب بنویسم.. با کمی اصلاحات کلا موافقم.ممنون علیرضا جان..
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠١/١٩
٠
٠
اصلا با روابط قبل از ازدواج موافق نیستم . متاسفانه در جهمعه ما قبح خیلی کارها شکسته شده است و کسی هم که این کارها رو بد بدونه امل و عقب افتادس . همون خواستگاری در چند جلسه و زیر نظر بزرگترها حرف زدن و بقیه کارها خودش جواب میده . سپاس
maede_kashiyan
maede_kashiyan
٩٢/٠١/١٩
٠
٠
جلسات خواستگاری که خب معلومه کمه ولی نمیشه گفت که روابط قبل از ازدواج اشنایی کامل و خوبیو بوجود میاره!چون بعضی افراد بعد یه مدت طولانی شخصیت واقعیشونو نشون میدن..وقتی تو شرایط مختلف و واقعی قرار میگیرن.
a-pooryousof1373
a-pooryousof1373
٩٢/٠١/١٩
٠
٠
فکرشم برا من خطرناکه سوال بعد لطفا.
Mostafa
Mostafa
٩٢/٠١/٢٠
٠
٠
سوال بعدی: چندتا بچه دوست دارید؟؟؟!!!خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
a-pooryousof1373
a-pooryousof1373
٩٢/٠١/٢٠
٠
٠
این یه پرده آب شسته تره . فکنم بتونم خودمو به سلامت بزرگ کنم شاه کارکردم.
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠١/٢٠
٠
٠
لازمه ی زندگی شناخته و شناخت هم کم کم با ایجاد ارتباط ایجاد میشه- خواستگاری هم که فقط بخاطر سنت بودنش انجام میشه گرچه میتونه حذف هم بشه اما ...
Niva
Niva
٩٢/٠١/٢٠
٠
٠
دلیل خاستگاری که معلومه. خوردن چای شیرنی میوه و غیره توسط خانواده داماد و اقوام وابسته.که شاید نه تنها مفید هم نباشه بلکم ضرری باشه برای خانواده عروس! اما در ازدواج شناخت طرف مقابل حرف اول رو میزنه. دوستی قبل از ازدواج هم که معلومه اسمش روشه دوستیه. اما آشنایی دو طرف جهت ازدواج خوبه. حالا اگه کم سن هستن زیر نظر خانواده ها ولی اگه خودشون عالق و بالغ هستن زیر نظر خودشون. به شرطی که درست حرفاشونو بزنن. هی نرن تو پارک تخمه بشکونن. چیپس فلفلی بخورن!
Mostafa
Mostafa
٩٢/٠١/٢٠
٠
٠
عالق ؟!!
Niva
Niva
٩٢/٠١/٢١
٠
٠
عالق و بالغ دیگه!!خخخخخ
taba_sa
taba_sa
٩٢/٠١/٢١
٠
٠
من چیپس فلفلی دوست ندارم.....خخخخخ
اسمانه
اسمانه
٩٢/٠١/٢٠
٠
٠
هدف از خواستگاری ازدواجه اقا ازدواج..بله اقابله..
Mostafa
Mostafa
٩٢/٠١/٢٠
٠
٠
احسنت..
taba_sa
taba_sa
٩٢/٠١/٢١
٠
٠
مبارکه.... شولولولوووووووووووووووووووو..... حالا ما چی بپوشیم آسمانه جان؟؟؟؟؟؟؟؟ :))))))))
parisa
parisa
٩٢/٠١/٢٠
٠
٠
خب من بگم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟وایسا باید یکم فک کنم...........خب از کجا شرو کنم........؟؟؟؟؟؟؟
Mostafa
Mostafa
٩٢/٠١/٢٠
٠
٠
اول دومی رو بگو.. بعد ..
mahtab-k
mahtab-k
٩٢/٠١/٢١
٠
٠
فقط جلسات خواستگاری که معلومه کافی نیست...باید زیر نظر خونواده ها جلسات آشنایی داشته باشن طرفین....دوستیای قبل ازدواج هم بستگی داره چجوری باشه و نیت چی باشه ولی در کل ضرراش بیشتره تا منفعتش
taba_sa
taba_sa
٩٢/٠١/٢١
٠
٠
مبافقم.....
NINA
NINA
٩٢/٠١/٢١
٠
٠
منم با نظرات همه بچه ها موافقم:دی
taba_sa
taba_sa
٩٢/٠١/٢١
٠
٠
هدف خاصی نداره.... خوردن میوه و شیرینی و چای و البته الان دیگه بستنی هم میدن چون هوا گرمه..... موقعی که هوا سرد باشه نسکافه یا کاپوچینو هم میدن.....همین.....