خانه انجمن عکس العمل در مقابل دوست معتاد
٦٢٥
٧٩
v-qavam

عکس العمل در مقابل دوست معتاد

عکس العمل در مقابل دوست معتاد

تازگی ها فهمیدم یکی از دوستام به اعتیاد مبتلا شده. البته خودم ندیدم ها ، دوستام بهم گفتند.

شما اگه جای من بودید چیکار می کردید؟

به نظر شما حالا من چه کار کنم؟

٩٢/٠١/١٤
نظرات کاربران
کد امنیتی
من
من
٩٢/٠١/١٤
٠
٠
اول یکی میزنم تو دهنش بهش میگم تو خیلی احمقی،یعنی اینقدر برا خودت اهمیت و احترام قائل نیستی؟فکرنمیکردم اینقدر بیعقل باشی. شما رو نمیدنم
f.nazemi
f.nazemi
٩٢/٠١/١٤
٠
٠
دقیقا
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠١/١٤
٠
٠
دلم نمياد بزنم تو دهنش... بعدشم فکر نمي کنم راهکار سرزنش جواب بده...جواب ميده؟
من
من
٩٢/٠١/١٤
٠
٠
بستگی داره دوستتون چه جور شخصیتی داشته باشه،حالا چرادلت نیاد؟
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩٢/٠١/١٤
٠
٠
زدن که هنر نیست...اون دیگه بدبخت شده باید تهدیدش کنی به اینکه دوستیت برای همیشه تموم میشه
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠١/١٤
٠
٠
شخصيت دوست من طوريه که از نصيحت و اين طور حرف ها بيزاره...و کتک هم روش تاثير نداره... تو بچگي اينقدر کتک خورده ضد ضربه شده...کلا کتک و اينا که اصلا منطقي نيس...
من
من
٩٢/٠١/١٤
٠
٠
اگه شمارو قبول داره بنظرم بهتره بشی داداشش نه اینکه باهاش قطع رابطه کنی!سعی کنید ناراحتی خودتون رو بهش نشون بدید،نذاریدکه شمارو ول کنه بره طرف کسایی که وضعش رو بدترکنن
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠١/١٤
٠
٠
با اين حرفت موافقم...دوستمو توي اين موقعيت تنها نميزارم... البته بايد اول از اراده خودم مطمئن شم که يه وقت در نتيجه معاشرت مث اون نشم...
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠١/١٤
٠
٠
منم یکی از دوستان دوره هنرستانم سال آخر معتاد شده بود داغون! اتفاقا بچه خوبی بود!دلیل اصلیش رو نمیدونم فکر کنم زیر سر رفیقای نابیبی که داشت بود،اما ما تنها کاری که می تونستیب براش بکنیم صحبت کردن باهاش بود تو اون زمان، همین/از آخرشم نمیدونم ترک تحصیل کرد یا از مدرسه اخراجش کردن ولی چند وقت پیش برادرش رو دیدم می گفت اوضاع ش رو به راه شده و رفته سربازی،خدارو شکر...
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠١/١٤
٠
٠
فقط صحبت کردن...؟ راه ديگه اي نيس؟ خوشحال شدم که دوستت به مسير درست برگشته...
م-نص
م-نص
٩٢/٠١/١٤
٠
٠
به نظرم اول برو باهاش صحبت کن طوری خودت معتادی و به مواد نیاز داری از این راه میتونی مطمئن شی که معتاد شده یا نه......وقتی مطمئن شدی ازش بخواه تو رو ترک بده و از اینده وحشتناک در انتظارت بگو......به این ترفند اروم اروم ببرش ترک کنه....راستی اول دنبال علت اعتیادش بگرد.....
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠١/١٥
٠
٠
آخه دوستم شخصيت منو ميشناسه و ميدونه که مطمئنا دنبال اعتياد نمي رم...بقيشم که فيلم هندي بود...طرف بدون اينکه جلوش مصرف کنم باور ميکنه که معتاد شدم؟... اما علتو خوب اومدي...علتش برام جالبه بايد ببينم علتش چي بوده...ممنون از راهنماييت...
م-نص
م-نص
٩٢/٠١/١٥
٠
٠
اگه اونا فایده نداره..........برو ببین ساقیش کیه..........تا ساقی نباشه موادی هم نیست
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠١/١٦
٠
٠
ساقي شو فرضا پيدا کنم که چي بشه؟ بعدشم مگه کم ساقي توي شهر هست؟ اونم ناس که تقريبا از هر 10 تا مغازه 7 اشون دارن...
m-ghorbani
m-ghorbani
٩٢/٠١/١٤
٠
٠
حرف زدن با فرد معتاد به نظرم فایده نداره ولی اگه یک آدم منطقی پیدا کنید شاید بتونه دوستتونو راضی کنه که ترک کنن...دیگه بیشتر از این نمیدونم....
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠١/١٤
٠
٠
خب يني خودم آدم منطقي نيستم؟
m-ghorbani
m-ghorbani
٩٢/٠١/١٤
٠
٠
نه منظورم این بود که کسی مثل یک روانشناسی-چیزی باشه...که حرفاش روی دوستتون اثر کنه...اگرم خودتون میتونید این کار رو بکنید که چه بهتر...
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠١/١٤
٠
٠
آهان از اون نظر...ممنون از راهنمايي تون...
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩٢/٠١/١٤
٠
٠
خوب اول حتما خودت مظمئن شو.....حرف دیگران زیاد مهم نیست....بعد اگه راست بود کنم کم رابطتو قطع کن و بهش بگو فقط به خاطرخودشه...
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠١/١٤
٠
٠
آره اول بايد مطمئن شم...اما با قطع رابطه موافق نيستم...
م-نص
م-نص
٩٢/٠١/١٤
٠
٠
رفیق باید پیش رفیقش بمونه و کمکش کنه
Mahnaz_72
Mahnaz_72
٩٢/٠١/١٤
٠
٠
چراقطع رابطه؟ اتفاقا باید کنارش بمونه کمکش کنه
دکتر منتی
دکتر منتی
٩٢/٠١/١٤
٠
٠
فل فل بریز دهنش، خوب اگه واقعن دوستت هست، کمک کن ترک کنه، معرفیش کن به کمپ
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠١/١٤
٠
٠
نوجوونه... اعتيادش هم آنچنان نيس... يني اولشه... در حد کمپ نيست... راستي واقعا کمپ ها در اين زمينه کمک ميکنن؟ تاثير داره؟
wolf
wolf
٩٢/٠١/١٤
٠
٠
ما یکی از اقواممون توی کمپ کار میکنه فکر کنم تاثیر داشته باشه
دکتر منتی
دکتر منتی
٩٢/٠١/١٤
٠
٠
خوب هر بیماری نیاز به ی درمان قطعی داره اعتیاد هم مهم ترین زمانش همین اوایلش هست که باید به فکر بود، شما باید مطمئن بشین که دوستتون واقعن این مشکل رو داره یا فقط ی صحبته سادست، کمپ هم ی محل مثل بیمارستان هست و ۱۰۰ البته حرفه ای ترین روش برای ترک هست یا حتی پیش گیری
mo_so
mo_so
٩٢/٠١/١٤
٠
٠
با یک روانشناس یا روانپزشک مشاوره می کردم تا با بدانم چگونه با دوستم رفتار کنم
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠١/١٤
٠
٠
50 تومن پول ويزيت ميگيره... گفتم شايد بشه مجاني از طريق همفکري دوستان به نتيجه اي رسيد...
م-نص
م-نص
٩٢/٠١/١٤
٠
٠
50هزار تومان..........من 5000تومن میگرم ترکش میدم:))حالا طرف چی میکشه
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠١/١٥
٠
٠
کارت درسته... بهم گفتن که سيگار ميکشه البته خيلي کم...و ناس هم استفاده ميکنه... هيشکدومو من نديدم اما به خاطر بعضي از مخفي کاري هاش دارم از ناس انداختنش مطمئن ميشم...
م-نص
م-نص
٩٢/٠١/١٥
٠
٠
رفیقت از دست رفت برار
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠١/١٦
٠
٠
هووووووووووووووووومممممممممممم
Mahnaz_72
Mahnaz_72
٩٢/٠١/١٤
٠
٠
باید اول مطمئن شد بعد کم کم کمکش کرد تا ترک کنه
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠١/١٤
٠
٠
خب سوال منم اينه که چطوري کمکش کنم؟
م-نص
م-نص
٩٢/٠١/١٤
٠
٠
راست میگه تا مطمئن نشدی کاری نکن ابروی افراد خیلی مهمه
Mahnaz_72
Mahnaz_72
٩٢/٠١/١٤
٠
٠
باید باهاش صحبت کنی وراهنماییش کنی بعد هم راضی کنی تا به درمانگاه ترک اعتیاد بیاد جدیدا بادارو توی چند ماه ترک میدن
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠١/١٥
٠
٠
اعتيادش در حد درمانگاه نيست...باهش چه صحبتي بکنم...چي بگم بهش؟
Mahnaz_72
Mahnaz_72
٩٢/٠١/١٥
٠
٠
ببین عامل اینکه رفته سمت مواد چیه کمبودش چی بوده باید بهت اعتماد کنه تا بتونی کمکش کنی
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠١/١٦
٠
٠
گل گفتيد...جدا برام جالبه ببينم کمبودش چي بوده که رفته سمت اعتياد...
نسیم
نسیم
٩٢/٠١/١٤
٠
٠
این اتفاق برای من که پیش نیومده اما برای دایی خدابیامرزم پیش اومده بوده دایی بنده هم چند مدت دوستشون رو بر می‌دارن می‌برن تو خونه‌ خودشون و 2 ماه تمام اون رو اونجا نگه می‌دارن تا ترک کنه...
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠١/١٤
٠
٠
من که توي خونه پدرمادرم نميتونم اين کارو بکنم.. بعدشم اونم نوجوونه...و اعتيادشم در اون حد نيست...تازه اولشه...ولي داره شديد ميشه...
م-نص
م-نص
٩٢/٠١/١٤
٠
٠
بیار تو زیر زمینی یگان درستش کنم
نسیم
نسیم
٩٢/٠١/١٤
٠
٠
این کمپ‌هایی که تو پارک هاست بد نیستن ها! ن عموم 7-8 سال پیش از همونجا شروع کردن به ترک کردن. من یکبار واسه جشن 2 سالگی عموم رفتم با خانواده تو جلسشون خیلی جلسه باحالی بود...
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠١/١٤
٠
٠
اوهوم...چه جالب...ممنونم... البته اين کمپ ها فکر کنم براي گروه هاي سني بالاي بيست و خورده اس سال بايد باشه...اينطور نيست؟
م-نص
م-نص
٩٢/٠١/١٤
٠
٠
فکر بدی ولی ایا دوستش باهاش حاضره که اونجا بره
نسیم
نسیم
٩٢/٠١/١٤
٠
٠
من از اون جلسه چیززیادی خاطرم نیست اما می‌دونم دو تا پسر بودن که 18 بودن یکیشون بعد 24 ساعت بیخیال ترک شده بود اما یکی دیگه مونده بود. اگر اشتباه نکنم تو پارک وملت بود. یک جلسه‌ی دیگه هم تو پارک وحدت داشتند.
نسیم
نسیم
٩٢/٠١/١٤
٠
٠
اگر دوستش بدون عاقبت این کار چیه، اگر سرش به سنگ بخوره... آره چرا نره؟ اما بعضی از جوون‌ها هستن که بیخیال این چیزا هستن و به قول معروف می‌خوان نیم اعت خوش باشن...
Mahnaz_72
Mahnaz_72
٩٢/٠١/١٤
٠
٠
حتما که نباید توی کمپ باشه اگر پیش دکتر بره داروی ترک میدن که طی هفت هشت ماه ترک میکنه
وصال
وصال
٩٢/٠١/١٤
٠
٠
به نظر من راجع به سرنوشت آدم هایی که توی این دام افتادند باهاش صحبت کنید یا اگه بتونین مستند های ازعاقبت این جور آدم ها نشونش بدین ایشالا که موثر باشه
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠١/١٤
٠
٠
اينم خوبه...البته نبايد صحبتام حالت نصيحتي و کليشه اي باشه...
م-نص
م-نص
٩٢/٠١/١٤
٠
٠
الان همه میدونن عاقبتش چیه ولی نمیتونن ترکش کنن چون از ترکش ترس دارن
وصال
وصال
٩٢/٠١/١٤
٠
٠
آره موافقم که نباید نصیحت گونه حرف بزنید .
م-نص
م-نص
٩٢/٠١/١٤
٠
٠
باید ببینم عکس العمل دوستام در مقابل من چیه بعد بیام به شماها بگم
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠١/١٤
٠
٠
تو هم؟ خخخخخ
م-نص
م-نص
٩٢/٠١/١٥
٠
٠
چه کنم از دست روزگار........خخخخخخ
parisa
parisa
٩٢/٠١/١٤
٠
٠
نمیدونم والا...........تا حالا دوست معتاد نداشتم.........ولی میتونی در وهله اول سعی در ترکش(اعتیاد) کنی....اگرنشد.....باید فک کنم.....
م-نص
م-نص
٩٢/٠١/١٥
٠
٠
خودت مگه معتاد نیستی
parisa
parisa
٩٢/٠١/١٦
٠
٠
نه فقط تو معتادی..........همه که مثل تو نیستن.........
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/٠١/١٦
٠
٠
ممد یادت میاد بوی سیگار دوس داش؟:))))
parisa
parisa
٩٢/٠١/١٦
٠
٠
مگه چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چرا شما دوتا گیر دادین به من بدبخت؟؟؟؟؟؟
m_kashiyan
m_kashiyan
٩٢/٠١/١٤
٠
٠
اعتیاد یه چیزیه که فقط و فقط خود طرف باید بخواد!من فک میکنم اگه به اجبار شما یا دوستاتون بره واسه ترک بیاد بیرون دوباره برمیگرده.اگه با خواست خودش بره شاید اوضاع فرق کنه...اعتیاد بهتره شروع نشه وقتی هم که شروع شد شاید کاری از کسی برنیاد جــــــــــــــــــــــــــز خود طرف.
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠١/١٥
٠
٠
اوهوم
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠١/١٤
٠
٠
دستشو بگیر و بلندش کن
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠١/١٥
٠
٠
بگو يا علي (ع)
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠١/١٥
٠
٠
حاضری واقعا کمکش کنی؟
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠١/١٦
٠
٠
خوب آره ديگه... اگه حاضر نبودم که دنبال راه حل نمي گشتم و از شما کمک نمي خواستم...
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠١/١٦
٠
٠
خب بستگی داره چقد ازت حرف شنوی داشته باشه و چقد خودش بخواد به خودش کمک کنه و همینطور چقد تو روش تاثیر داشته باشی به هرحال انشاا.. که موفق باشی
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠١/١٥
٠
٠
کار من و شما نیس حتما با یه مددکار مشورت کنین
t.m
t.m
٩٢/٠١/١٥
٠
٠
دقیقا..
عینکی
عینکی
٩٢/٠١/١٥
٠
٠
منم باهاش همدردی می‌کنم و معتاد می‌شم!!
م-نص
م-نص
٩٢/٠١/١٥
٠
٠
دم شما گرم
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/٠١/١٥
٠
٠
وحید جان بیارش اول یکم بزنیمش باهم سیاه و کبودش کنیم بعد باهاش بحرفیم:)))))ولی بهترین راه حرف زدنه و در آوردن علت!و رفع کردن اون علت!چون تا یه مشکلی باشه با حرف زدن حل نمیشه و بازم میره دنبالش!بهترین کار مشاوره با یه مددکاره!اونارو راهو بهتر میشناسن!
م-نص
م-نص
٩٢/٠١/١٥
٠
٠
نه اقا زدن بهتره
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠١/١٦
٠
٠
ممنونم سيد از راهنماييت...جدا پيدا کردن علت خيلي مهمه...
PAEEZ
PAEEZ
٩٢/٠١/١٥
٠
٠
اول از صحتش مطمئن شین بعد با دوستتون حرف بزنین اگه کمکش کنین خیلی خوبه:)
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠١/١٦
٠
٠
دوستان از همگي تون سپاسگزارم... سعي ميکنم يک برآيند و نتيجه گيري کلي از حرفاتون بکنم و بر اساس اون به دوستم کمک کنم... فقط دعا کنيد بتونم موفق شم و دوستمو از خطري که تهديدش ميکنه نجات بدم...ممنون از همتون...
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/٠١/١٦
٠
٠
تا جایی که میتونی کمکش وحیدجان!دوستتو ببینی درحالی که معتاده و میدونی داری از دستش میدی خیلی سخته!واقعا سخته
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠١/١٦
٠
٠
مرسی سید جان...حتما همه تلاشمو میکنم...
مهدیس  خانم
مهدیس خانم
٩٢/٠١/١٧
٠
٠
به نظر من هر کار میکنی طردش نکن بدشم برو یک کلینیک با مشاورای اونجا بحرف