خانه انجمن معما...
٩٦٥
٦١
f_maveddat

معما...

معما...

در يک اتاق تاريک 3  کلاه قرمز و 2 کلاه آبي قرار داده ايم. 2  نفر بينا و 1 نفر نابينا وارد اتاق مي شوند و هر کدام يک کلاه را بر سر مي گذارند و از اتاق خارج مي شوند. چون اتاق تاريک بوده است دو نفر بينا نيز مانند فرد نابينا قادر به تشخيص رنگ کلاه خود نيستند. بيرون از اتاق هر يک فقط به کلاه ديگران نگاه مي کنند و درباره رنگ کلاه روي سر خودشان قضاوت مي کنند ...

بيناي اول: من نمي دانم که کلاهم چه رنگي است.

بيناي دوم: من هم نمي دانم که کلاهم چه رنگي است.

نابينا: من مي دانم که کلاهم چه رنگي است !!

سوال: چطور دو نفر بينا نتوانستند رنگ کلاه روي سر خود را تشخيص دهند ولي فرد نابينا متوجه رنگ کلاه خود شد؟! 

٩٢/٠٤/٣١
نظرات کاربران
کد امنیتی
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
؟؟؟؟فقط میتونم بگم رنگ کلاه نابینا قرمزه...
terme
terme
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
rk,hvujkbfjyfwosgj;/p'ibo.مفزم قاطی کرد خخخخخ
پسر ایرونی
پسر ایرونی
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
من چه میدونم.والاااااا!!!!
parisa_1127
parisa_1127
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
احتمالن چون دیده اون دو تا نمیدونن فک کرده که اونا دارن یک کلاه آبی و یک قرمز میبینن. به این نتیجه رسیده مال خودش با اون دوتا فرق داره. دیگه ازین بیشتر به مخم نمیرسه
neyosha
neyosha
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
ااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا سوال انحرافيه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
خیلی فکر کردم ولی جوابی پیدا نکردم
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
دوتا بینا کلاه آبی داشتن و نابینا قرمز و فهمیده دیگه....از چشم درونش فهمیده!!
رادمهر
رادمهر
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
رنگ کلا نابینا قرمز بوده دیگه...اگه کلاه نابینا آبی بود یکی از اون دونفر میتونست رنگ کلاه خودشو تشخیص بده!!
parisa_1127
parisa_1127
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
راس میگه..... ایولا.....
parisa_1127
parisa_1127
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
راس میگه..... ایولا.....
h-ziya
h-ziya
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
ربطی نداره!
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
شومام ب گوگل متوسل شدین؟؟! خخخخ
رادمهر
رادمهر
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
شوخیشم زشته....گوگل واقعا؟؟؟نخیر من اینو قبلا تو باشگاه پرواز خونهد بودم:))
neyosha
neyosha
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
اااااااااااااا راست ميگه همينه.من اينو شنيدم ولي يادم نبود...........
neyosha
neyosha
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
اقاي رادمهر شما هم باشگاه پروازين؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ميگم چه جوابتون اشنابود واسه همين..............
javad agha
javad agha
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
نمی دونم حالا فکر کنم..
t.m
t.m
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
:| ینی واقن الان فسفری تو مغزمون مونده واسه سوزوندن؟!
t.m
t.m
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
سرکاریه؟
t.m
t.m
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
*****loading*****please wait
t.m
t.m
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
در اینکه کلاه نابیناهه قرمزه هیچ شکی نیس:|
t.m
t.m
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
نیگا کنین؛ اگه رنگ کلاه نابینا؛ آبی می بودش؛[ینی فعل درست کردم من :| ] بینای اول؛ که به کلاه بینای دوم نیگا میکرد؛ اگه اون هم آبی بود؛ می فهمید که کلاه خودش ق.ر.م.ز.ه ! ؛ در نتیجه میفهمیدن هرکسی چه کلاهی سرشه! اما چون کلاه نابینا قرمز بوده, پس بیناها نمیتونستن تشخیص بدن :|
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
از آخر هم دست به دامن گوگل شدی ... خخخخخخخخخخخ
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
زدی به هدف:)
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
هوووومممممم! :| بهههله!
mahshid
mahshid
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
چه پرفسوری هستی شما یه وقت ندزدنت؟
یه آدم
یه آدم
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
جوابت کاملا اشتباهه.فرض کنیم به قول تو کلاه نابینا آبی باشه بعد کلاه یکی از بیناها اگر قرمز باشه بازم اون یکی بیناهه نمتونه بفهمه کلاه خودش چه رنگیه
سارا
سارا
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
صد در صد کلاهای هر سه یک رنگ نیست و رنگ کلاه نابینا با هیچ کدوم از بینا ها یکی نیست با توجه به این که3کلاه قرمز و2 کلاه ابی هستن و بینا ها 2 نفر ند کلاه بینا ها ابی ونا بینا قرمز است
یه آدم
یه آدم
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
تا اون جایی که میگی که رنگ بیناها با نابینا یکی نباشه درسته ولی نمیشه گفت که چون بیناها دوتان باید رنگ کلاهشون آبی باشه چون میتونه قرمز باشه و رنگ کلاه نابینا آبی باشه
ghazale
ghazale
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
چرا ممکنه سه تاش شبیه هم باشه ! چرا نشه ؟
mahshid
mahshid
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
مغزم هنگید
m-ghorbani
m-ghorbani
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
معما کلا مشکل داره...مگه اینا دست نداشتن؟؟؟
یه آدم
یه آدم
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
اااااااااااااا داداشم بلده ولی من نچچچچچچچچ میخواین بگم بیاد واستون حل کنه؟؟؟
ghazale
ghazale
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
هر کودوم از بیناها که تشخیص نمی دادن ینی کلاه اون دو تای دیگه آبی نبوده چون اگه آبی بود قطعا کلاه خودش قرمز بود ! حالا یا همه سه تا قرمز سرشون گذاشته بودن یا دو تا بینا آبی و نابیناهه قرز ! در هر دو صورت نابینا قرمزه دیگه !
7 مقدس
7 مقدس
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
نمـــــــــــــــــیدونـــــــــیم!
یه آدم
یه آدم
٩٢/٠٤/٣١
١
٠
یافتم:رنگ کلاه نابینا قرمز بوده.مثال:اگر رنگ کلاه نابینا آبی میبود و رنگ کلاه یکی از بیناها هم آبی می بود بینای دوم رنگ کلاه خود را می فهمید و اگر رنگ کلاه همون بینای اول قرمز بود بینای دوم رنگ کلاه خود را می فهمید چون اگر رنگ کلاه خودش آبی می بود بینای اول می فهمید که کلاه خودش قرمز است(چون 2کلاه آبی بیشتر نیست)پس رنگ کلاه نابینا قرمز است
ati200
ati200
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
باتشکر ازسرچ گوگل
یه آدم
یه آدم
٩٢/٠٥/٠١
٠
٠
گوگل نه بابا این داداش ما از بچگی خرخون بود ذهنشم خوبه خودش حل کرده
میلاد
میلاد
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
اینقدر سادس که خجالت میکشم جواب بدم!
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
شما جواب بده حالا...
neyosha
neyosha
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
هههههههههههههههههه
ati200
ati200
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
http://www.vase2.com/puzzle/5hat/5hat.htm
ghazale
ghazale
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
البت یه جور دیگه ام میشه :))) می تونه کلاهش آبی بوده باشه نابیناهه ! با فرض اینکه دو تا بینا خنگ بوده باشن خخخخخخ
ati200
ati200
٩٢/٠٥/٠٢
٠
٠
باتشکر ازشما
maede
maede
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
آخه معما که نمیشه تاپیک انجمن:|
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
سه نفر برای خرید ساعتی به یک ساعت فروشی مراجعه میکنند. قیمت ساعت ۳۰ هزار تومان بوده و هر کدام نفری ۱۰ هزار تومن پرداخت میکنند تا آن ساعت را خریداری کنند… بعد از رفتن آنها ، صاحب مغازه به شاگردش میگوید قیمت ساعت ۲۵ هزار تومان بوده. این ۵ هزار تومان را بگیر و به آنها برگردان شاگرد ۲ هزار تومان را برای خود بر میدارد و ۳ هزار تومان باقیمانده را به آنها برمیگرداند. (نفری هزار تومان) حال هر کدام از آنها نفری ۹ هزار تومان پرداخت کرده اند . که ۳*۹ برابر ۲۷ میشود این مبلغ به علاوه آن ۲ هزار تومان که پیش شاگرد است میشود ۲۹ تومان هزار تومان باقیمانده کجاست ؟
ghazale
ghazale
٩٢/٠٥/٠١
٠
٠
اون دو تومن رو نباید اضافه کنیم باید کم کنیم ینی نفری نه تومن دادن که میشه 27 تومن ! ینی اونا 27 تومن دادن ! شاگرده هم دو تومن از پولی رو که باید به اونا می داده رو برا خودش برداشته برا همین زیادتر شده ! در ضمن مال عهد بوق بود :))))
neyosha
neyosha
٩٢/٠٥/٠١
٠
٠
شنيده بودم .....
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
دو لوكوموتیو به‌طرف هم نزدیك می‌شوند. فاصله‌ی آن‌ها از هم 20 كیلومتر است و هر یك با سرعت 10 كیلومتر بر ساعت حركت می‌كند. در لحظه‌ای كه دو لوكوموتیو شروع به حركت می‌كنند مگسی از جلوی یكی بلند می‌شود و با سرعت 15 كیلومتر بر ساعت به‌طرف لوكوموتیو دوم پرواز می‌كند. وقتی به جلوی لوكوموتیو دوم می‌رسد بی‌درنگ برمی‌گردد و به طرف لوكوموتیو اول پرواز می‌كند. مگس آن‌قدر این حركت رفت و برگشت را تكرار می‌كند تا وقتی كه دو لوكوموتیو به‌هم رسیده و بین آن‌ها له شود. كل مسیری كه مگس پرواز كرده است چقدر می‌باشد؟!!!!!!!!!!!!!!!
ghazale
ghazale
٩٢/٠٥/٠١
٠
٠
عجب مگسی ! :-O
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٥/٠١
٠
٠
15 کیلومتر...چون سرعتش 15 کیلومتر بر ساعته...
miss bm
miss bm
٩٢/٠٥/٠١
٠
٠
رنگ کلاه نابینا قرمزه چون تعداد قرمز ها 3 تابوده. بعد که دونفر بینا کلاه هارو برداشتن کلاه های قرمز و آبی هر کدام دوتا بودن با تعداد برابر. این جواب خودم بود اگر تو گوگل سرچ کنی یه جواب بهتر میاد
Mahnaz_72
Mahnaz_72
٩٢/٠٥/٠١
٠
٠
راستش حوصله فکرکردن ندارم ولی حتما رنگ کلاه نابینایه قرمزه دیگه
کیوکو
کیوکو
٩٢/٠٥/٠٣
٠
٠
ا..اعلم
nikta_21
nikta_21
٩٢/٠٥/١١
٠
٠
من فهمیدم ولی نمی گم.
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٢/٠٥/١٨
٠
٠
میگم ... هیچی نمی گم اصن
zahra
zahra
٩٢/٠٦/٠٣
٠
٠
نفهمیدم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دريا
دريا
٩٢/٠٦/١٧
٠
٠
جواب رو ميدونم ولي چون ريانشه نميگم
عبدالرضا خندستانی
عبدالرضا خندستانی
٩٣/٠٩/٢٥
٠
٠
با سلام نابینا جواب دو بینا رو اینطور تجزیه تحلیل می کنه از جواب بینای اول نتیجه میگیره (( از دو کلاه بینای دوم و نابیناحداقل یک کلاه باید قرمز باشه )) چون اگه دو تاش آبی بود بینای اول رنگ کلاه خودشو تشخیص میداد از جواب بینای دوم نتیجه میگیره (( کلاه نابینا قرمزه چون اگه آبی بود بینای دوم رنگ کلاه خودشو تشخیص میداد))