خانه انجمن اگر اينترنت نبود....
٦٥١
٦٠
f_maveddat

اگر اينترنت نبود....

اگر اينترنت نبود....

ما نسلی هستیم که بهترین حرفهای زندگیمان را نگفتیم... تایپشان کردیم.
شما چند درصد با اين گفته موافق هستيد؟ اصلا وقتي بيشتر وقت آزاد هركدام از ما پاي اينترنت صرف ميشود, فرصت برقراري ارتباط كلامي, براي انتقال حرفهايمان با ديگران باقي ميماند؟ فكر ميكنيد علت اين پديده چي هست؟

٩٢/٠١/٠٦
نظرات کاربران
کد امنیتی
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠١/٠٦
١
٠
علتش فک کنم اینه ک تو جامعه یه سری محدودیت های عصر حجری هست.ک نمیزاره حرفمون رو بزنیم
mo_so
mo_so
٩٢/٠١/٠٦
١
٠
بله.موافقم
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٢/٠١/٠٦
١
٠
شايدم مخاطبت رو درست انتخاب نميكني؟ هان؟؟
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠١/٠٦
١
٠
وقتی همه افکاراشون پوسیده اس ...کدوم مخاطب؟
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٢/٠١/٠٦
١
٠
نه ديگه نشد! اين "همه" كه گفتي قشنگ نبود! بعضي از اقكار پوسيده موجب سلب اعتماد ميشن. تقصير با اوناست نه همه :) اونم راه چاره داره :)
mo_so
mo_so
٩٢/٠١/٠٦
١
٠
به نظرم چون حوصله و تحمل هم را نداریم و صمیمیت بین اعضای خانواده کمرنگ شده
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٢/٠١/٠٦
٠
٠
الان من يه كم از يه كم بيشتر گيج شدم؟! شما آيا جاي علت ومعلول را عوض كرديد؟! الان ميشه توضيح بدين علت چيست و معلول كدام است؟؟؟؟؟؟
mo_so
mo_so
٩٢/٠١/٠٦
٠
٠
علت را گفتم
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٢/٠١/٠٦
٠
٠
يعني چون حوصله ندارين وصميميت ها كمرنگ شده به اينترنت پناه ميارين؟؟ آره؟؟؟
mo_so
mo_so
٩٢/٠١/٠٦
٠
٠
به اینترنت پناه نمی آورم.هیچ وقت به اینترنت پناه نیاورده ام.دلیلی را که در جواب سوال شما به ذهنم رسید گفتم
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٢/٠١/٠٦
٠
٠
خب تصحيح ميكنم گفتم رو :) يعني اينترنت باعث ميشه صميميت ها كمرنگ بشن يا كمرنگي صميمت ها باعث استفاده از اينترنت ميشه؟؟؟؟
mo_so
mo_so
٩٢/٠١/٠٦
٠
٠
هر دو
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٢/٠١/٠٦
٠
٠
اي بابا اينجوري كه ميشه دو سر سوخت؟! خب بايد يه جوري متعادلش كرد ديگه:)
mo_so
mo_so
٩٢/٠١/٠٦
٠
٠
راهی برای تعادل به ذهنم نمی رسد حداقل به لحاظ فلسفی
Mostafa
Mostafa
٩٢/٠١/٠٧
٠
٠
به نظر من بین این دو رابطه (عام و خاص من وجه) وجود داره.. یعنی: هر دو بر همدیگر تأثیر و تأثر میگذارند و میپذیرند...
mo_so
mo_so
٩٢/٠١/٠٧
٠
٠
آره آقای مصطفی موافقم
m_sepehri
m_sepehri
٩٢/٠١/٠٦
١
٠
چون اعضا خانواده ازهم فاصله گرفتن،سر خودمونو با اینترنت گرم میکنیم.
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٢/٠١/٠٦
٠
٠
شمام ايضا همينطور؟! چون اعضا خانواده ازهم فاصله گرفتن،سر خودمونو با اینترنت گرم میکنیم.!!!! يا چون سر خودمونو با اینترنت گرم میکنیم.اعضا خانواده ازهم فاصله گرفتن؟؟؟
m-ghorbani
m-ghorbani
٩٢/٠١/٠٦
٠
٠
آخه انقدر همه کار دارن.یعنی قدیما که صمیمیت زیاد بوده،روزها طولانی تر بوده یا کارها کمتر؟
mahtab-k
mahtab-k
٩٢/٠١/٠٦
٠
٠
منم موافقم با سپهری جان.... چون حرفی واسه گفتن نداریمو یجورایی حوصله همو نداریم سرمونو با نت گرم میکنیم
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٢/٠١/٠٦
٠
٠
بيا اونوقت من ميگم مكالمه بين افراد خانواده به 15 دقيقه در روز كاهش پيدا كرده ميگين نه؟!!! اونوقت فك نميكنين مسببش همين دائم الآن (منظور همون ميخ نت شدن هست)بودنه؟؟
m_kashiyan
m_kashiyan
٩٢/٠١/٠٦
٠
٠
به نظر من یه دلیلشم اینه که با افراد زیادی با خصوصیات و عقاید مختلف تبادل نظر میکنی.مسئله افراد جدیده.هرچقدرم ارتباط با خانواده قوی باشه تعداد افراد خانواده با تعداد زیادی افراد توی فضای مجازی فرق میکنه دیگه.مگه نشستن پای نت از حد بگذره.
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٢/٠١/٠٦
٠
٠
صحيح ميفرماييد. ولي چرا مخاطبانتون رو در دنياي واقعي فقط بسط ميدين به خانواده؟؟؟؟ اين افراد زياد با خصوصيت ها وعقايد متفاوت در بيرون از دنياي مجازي هم وجود دارن؟! فقط برقراري ارتباط كمي مشكل تر هست! همين :) انجمن هاي ادبي .علمي . هنري . رباتيك. الكترونيك. نجوم و ...... كافيه بخوايين :)
m_kashiyan
m_kashiyan
٩٢/٠١/٠٧
٠
٠
انجمن ها قضیه شون با بچه های نت فرق داره!این انجمن ها لازمه شون زمان و مکان مشترکه چیزی که تو فضای مجازی بی معناست!همین حرفی که گفتید"ارتباط مشکلتره"مسئله همین ارتباط آسونه.
m-ghorbani
m-ghorbani
٩٢/٠١/٠٦
٠
٠
اصلا دلیلش همینایی هستن که برنامه های جذاب میسازن...نمیذارن آدم به زندگیش برسه...فقط موندم چرا سر همه انقدر شلوغه!!!!
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٢/٠١/٠٦
٠
٠
هان؟؟؟
m-ghorbani
m-ghorbani
٩٢/٠١/٠٦
٠
٠
نفهمیدید؟به نظرم دلیلش برنامه ها و سایت های جذابی هستند که ترجیح میدهیم وقت بیشتری را صرف آنها کنیم:)))
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٢/٠١/٠٦
٠
٠
آهان :)) خب اونا كه بايد جذاب باشن ! برنامه ريزي ما در تقسيم كردن وقت آزادمون بايد درست درمون باشه؟! كه بحث افراطو تفريط پيش نياد! من بيشتر منظورم اين بوده كه اگر اينترنت نبود. شما حرفها ودغدغه هاتون رو براي كي ميگفتين؟!
m-ghorbani
m-ghorbani
٩٢/٠١/٠٦
٠
٠
آها اون دیگه بحثش جداست...چون کسی نبود،میشستم یه گوشه با در و دیوار حرف میزدم یا با خانواده دیگه...منکه اصلا با کسی حرف نزنمم برام مهم نیس...بهتره تو بحث شرکت نکنم...
t.m
t.m
٩٢/٠١/٠٦
٠
٠
من فقط مدونم که معتاد نت شده اَم !
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٢/٠١/٠٦
٠
٠
بعله....
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠١/٠٦
٠
٠
نه تنها اعضای خانواده ها از هم فاصله گرفتن بلکه تمام اعضای جامعه از هم فاصله گرفتند و می گیرند و همین عامل باعث میشه که رو به چنین ارتباطاتی بیاریم... و این اثلا به نفع ما نیست.
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٢/٠١/٠٦
٠
٠
صحيح :) ميگن ماهي رو هروقت از آب بگيري تازه ست! به نظرشما الان بايد چكار كرد؟؟؟
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠١/٠٧
٠
٠
درسته ماهی رو هروقت از آب بگیری تازست... منم سعی می کنم خودم رو دور کنم از این فضا و در جامعه بیشتر باشم ولی یک مشکل اساسی دیگه هم هست! خیلی از اطرافیانم هم مثل من هستند پس در نتیجه باز هم برمیگردیم به خونه اول! باید یک فکر اساسی برای کل جامعه کرد...باید فرهنگ سازی کرد،فرهنک استفاده از رسانه...
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/٠١/٠٦
٠
٠
نمیشه دیگه مثل گذشته بود!ما تا چند سال پیش با عموهامون که تعدادمون کم هم نیست آخر هر هفته خونه یکی همگی جمع میشدیم!توی طول هفته باهم رابطه داشتیم!ولی الان دیگه نمیشه!الان مگه توی یه مهمونی بشه همو ببینیم فقط و یه سلام.قبلا زندگیا اینقدر سخت نبود!منی که از صب میرم جون میکنم و عصر خسته میام خونه دیگه جونی برام نمیمونه پاشم برم خونه عموم ببینمش!که هرچند میدونم اگه برمم اون خودش در عذابه!چون خودشم خسته و کوفته از سر کار میاد میخاد استراحت کنه!پس میام توی نت!با چند نفر گپ میزنم!خستگیمم در میره!یا لااقل خسته تر نمیشم
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠١/٠٦
٠
٠
آره سید گل، معمولا اینجور ارتباطات فقط تا وقتی که مجردی امکانش هست منم مثل شما بودم تا قبل از این که داییام برن سر خونه زندگیشون همش با اونا بودم همش با هم می رفتیم اینور اونور، ولی حالا در حد یک سلام و احوال پرسی شده دیگه....
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٢/٠١/٠٦
٠
٠
هردو صحيح ميفرماييد :)ئمثل گذشته كه نميشه بود! از وضع موجود هم كه چندان راضي نيستيم. پس بايد براي آينده برنامه ريزي كرد!! حداقل آينده رو روشن بسازيم:) دارين درمورد بهترين حرفاتون نظر ميدين. نه صرفا استفاده از نت؟! اگر نت نبود حرفاي شما. اونم بهتري هاشون كجا بيان ميشد؟؟
f.nazemi
f.nazemi
٩٢/٠١/٠٦
٠
٠
هیچی من تازه یه ماهه اینترنت دارم بعد عید هم زیاد نمیام
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٢/٠١/٠٦
٠
٠
هيچي!! خب شما تازه اول راهي. ببينم مثلا آخر تابستونم مياي همين حرفو ميزني يا نه :)
persian-girl
persian-girl
٩٢/٠١/٠٦
٠
٠
اگه اینترنت نداشتم دق مرگ میشدم از بی حوصلگی. تو این عید تنها چیزی که بی حوصلگی منو رفع کرده و رفیق و مونسم شده همین اینترنته...
mahtab-k
mahtab-k
٩٢/٠١/٠٦
٠
٠
دقیقا منم همینطور
m-ghorbani
m-ghorbani
٩٢/٠١/٠٦
٠
٠
درسته.منم از پای اینترنت که بلند شم تقریبا بیکارم.ولی به نظرم همین کامپیوتر بی حوصلگی میاره...
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٢/٠١/٠٦
٠
٠
عجب؟؟
a-pooryousof1373
a-pooryousof1373
٩٢/٠١/٠٦
٠
٠
دليلش به نظر من بايد نبودن فضا در بيرون از فضاي مجازي براي شنيده شدن است
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٢/٠١/٠٦
٠
٠
اين تيكه شنيده شدنش رو دوست دارم ولي بقيه جمله خيلي واج آرايي داشت؟! كلا مارو برد خارج از جو :))))) ولي در كل فضا براي ابراز نظر شما توي هر زمينه اي خارج از دنياي مجازي .كم نيستا!!
Golbarg
Golbarg
٩٢/٠١/٠٦
٠
٠
اگر اینترنت نبود ما هم نمی دونستیم چیه پس معتادش نمیشدیم ولی اگه می بود و بعد نبود(خخخخ)اونوقت دیگه هیچی..من رسما نابود..!
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٢/٠١/٠٦
٠
٠
چي بگم؟؟
Golbarg
Golbarg
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
چیز خاصی نمیخواد بگویی....8)
ati200
ati200
٩٢/٠١/٠٦
٠
٠
اگه اینترنت نبود من نیز مرده بودم..علتش نمی دونم..خخخخخخخخخ
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٢/٠١/٠٦
٠
٠
چرا ندوني شمام مثل اين دوستمون بالاسرت راحت اعتراف كن. چون معتادش شدي :)))))
m-ghorbani
m-ghorbani
٩٢/٠١/٠٦
٠
٠
منم اعتراف میکنم معتاد شدم...:|
نسیم
نسیم
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
من یک دوره واسه ترک اعتیاد گذروندم! بیاید پیش خودم!!
ati200
ati200
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
از ترک اعتیاد گذشته..بیش از ده ساله نو نت می چرخم
اسمانه
اسمانه
٩٢/٠١/٠٧
٠
٠
دلیلش ماشینی شدن ما ادمهاست که باعث شده تنهایی رو با اینترنت و دوستان اینترنتی پر کنیم..
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠١/٠٧
٠
٠
هرچی میکشیم از همین ماشینی شدنه....
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
آره
Em Ad
Em Ad
٩٢/٠١/٠٧
٠
٠
یه حرفایی همیشه هست ، که از درده تویه سینست ...!!!!!
نسیم
نسیم
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
جیم نیز نبود!!
parisa
parisa
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
من مخالیفم.........................................