خانه انجمن شما فرد اجتماعي هستيد يا خير؟؟
٧٦٤
١١٢
f_maveddat

شما فرد اجتماعي هستيد يا خير؟؟

شما فرد اجتماعي هستيد يا خير؟؟

شما فرد اجتماعي هستيد يا خير؟
يكي از مهمترين اثرهاي خانواده بر سلامت روان افراد , اجتماعي شدن است. برداشت شما از يك فرد اجتماعي چيست؟ يعني يك فرد چه ويژگي هايي بايد داشته باشد تا او را اجتماعي خطاب كرد؟

٩٢/٠١/٠٨
نظرات کاربران
کد امنیتی
m-ghorbani
m-ghorbani
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
اصلا فرد اجتماعی نیستم.به نظرم فرد اجتماعی کسیه که بتونه به راحتی با بقیه ارتباط برقرار کنه و حرف هایش را بگه.بیشترین برداشتم همین برقراری ارتباطه که خودم همیشه حسرتشو میخورم...
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
خب اين يعني شما به وسيله مناسب براي برقراري ارتباط مجهز نيستي! ببينم هيچ وقت دنبال اين نبودي كه بتوني اين ضعف رو برطرف كني؟؟ يا مثلا تاحالا بهش فك نكردي كه علت اصلي اين مشكل چي هست؟؟
m-ghorbani
m-ghorbani
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
اتفاقا خیلی تلاش کردم این ضعف رو برطرف کنم...شاید الان فقط یکم تونستم این کار رو بکنم ولی فکر کنم دلیلش اینکه من از کودکی زیاد در جمع نبودم...شاید...
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
خب از الان شروع كن :) توي محافل توي بحث ها شركت كن! قانونش سادست! بادقت گوش بده :) زبان بدنت رو بشناي وكنترل من :) به موقع صحبت كن :) به عقايد ديگران احترام بذار :) سنجيده حرف بزن :) فقط خودت باش :)‌
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
به نظر خودم من اونطور که باید اجتماعی نیستم یعنی هنوز موقیت قرار گرفتن کامل من در اجتماع اتفاق نیفتاده و فکر میکن اگر وارد بازار کار شوم میتونم این اجتماعی بودن رو افزایش بدم/ اما ویژگی های یک فرد اجتماعی به نظر من اینه که 1- بتونه تو اجتماع باشه 2-رفتار اجتماعی رو بلد باشه 3-برخورد های اجتماعی داشته باشه
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
خب ميشه گفت دنبال استقلال هستين (؟) كه استقلال هم یکی از نخستین نشانه های رشد اجتماعیه. استقلال یعنی؛ توانایی انجام کارها بدون کمک گرفتن از دیگران. مام تو جامعه ای به سر میبریم که هر لحظه از زندگیمان عملاً با دیگران و در ارتباط با آن ها میگذره. خب یک انسان رشد یافته، ضمن استفاده از همفکری و همکاری دیگران، به استقلال خودش هم اهمیت میده و آن رو حفظ میکنه :) پس به نظرت توي بازار كار قرار گرفتن ميتونه كمك كنه براي اجتماعي شدن. با اين اوصاف با شرطي كه ميگه "موفقيت در بازار كار .بسته به روابط عمومي و رفتار اجتماعي مناسب هست" چكار ميكني ؟
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
درسته، اون سری کارها معمولا کارهایی مثل :منشی/بازاریاب/فروشنده و اینطور کارهاست که به نظر من یا باید علم اون کار رو کسب کنی یا تو بازار یاد بگیری.همین.
نسیم
نسیم
٩٢/٠١/٠٨
١
٠
بودم! اما این چند وقته دوست دارم فقط و فقط یک جای خلوت باشم هیچکسم دورو برم پر نزنه!!
gol-h
gol-h
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
نسیم جان شما دچار افسردگی حاد شدید!!!!!!!!!متاسفم!دیگه آخرشه!(آیکون عزرائیل)
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
نه ديگه نشد :) ويژگي يه انسان اجتماعي اميدواري يه حس هميشه خوشبخت بودن. مسئوليت پذيري . ميانه روي و ..... هست كه اونو از انزوا دور ميكنه! با تنها بودن كه مشكلي حل نميشه!
نسیم
نسیم
٩٢/٠١/٠٨
١
٠
دوستان چرا انگ می‌زنید؟ من کجام افسردس؟ این تنهایی رو واسه همیشه نمی‌خوام واسه یک مدت محدود که به خودم بیام، خودم رو دریابم....
m-ghorbani
m-ghorbani
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
آفرین نسیم جان!اصلا آدم باید هرچندوقت یکبار خودرا دربیابد:))))))))))))
Nadia-m
Nadia-m
٩٢/٠١/٠٨
١
٠
به نظر خودم هستم
m-ghorbani
m-ghorbani
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
آفرین...عالیه...:))))))))))
نسیم
نسیم
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
خوشا به حالت ای....
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
ب نظر دیگران چ؟
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
پس ميشه گفت : 50درصد قضيه حله :)
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
دیگران هم همین نظرو دارن
m_kashiyan
m_kashiyan
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
من خودم خیلی اجتماعی نیستم..آدم اجتماعی یعنی کسی که سریع با همه ارتباط برقرار کنی و دوست شی..یعنی تمام فک و فامیل همسایه هارو هم بشناسی:))کلا یعنی همین ارتباط سریع و راحت با افراد دیگه!
m-ghorbani
m-ghorbani
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
هعیییی
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
عبارت "ارتباط سريع "رو نميتونم قبول كنم! كاش ميگفتي توانايي برقراري يه ارتباط درست و مطمئن. به آسوني :) اووووم ببينم تاحالا تلاش كردي اجتماعي بشي! يا بهتر بگم چقدر نسبت به اون نكات ظريف در اجتماعي شدن افراد آگاهي داري؟؟
m_kashiyan
m_kashiyan
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
میدونی منظورم از ارتباط سریع اینه که مثلا آدم اجتماعی میره تو یه جمع غریبه بعد راحت شروع میکنه یه حرف زدن و خلاصه زود اشنا میشه..بعد با یه کم ارتباط بیشتر متوجه میشه فلانی به درد دوستی و اشنایی نمیخوره!چون تو برخورد اول که معمولا مشخص نمیشه.ولی یه آدمی که اجتماعی نیس تو اون جمع غریبه سکوت کرده و سرش به کار خودش گرمه.منظورم یه چیزی تو این مایه ها بود:)تلاش؟نمیدونم!نه کار خاصی نکردم..چون زیاد واسم سخت نیس این اجتماعی نبودنه!
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
نه ديگه نشد! مابراي گذران زندگيمون عملا نياز به برقراري ارتباط با خيلي ها داريم! خب اگر توي اين كار موفق نباشيم . به مشكل برميخوريم! منظورم ارتباط سالم وتوانايي برقراري اون هست! اينكه ما اجتماعي باشيم يعني نحوه برخورد با هر تيپ آدمي رو كمو بيش بدونيم ومنطقي رفتار كنيم. جوري كه مطابق با عرف باشه وكاره ماهم رابيافته! يعني منتظر نباشيم يكي پيداشه حرف مارو بزنه! كاره مارو انجام بده! برامون احقاق حق كنه......... نه ! اينا كاراييه كه خودمون بايد انجام بديم :)
m_kashiyan
m_kashiyan
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
آره دیگه ارتباط تا حد لزوم که خوبه ولی بیشترش بستگی به خود فرد داره که چقدر به ارتباطات اجتماعی علاقمنده........
mo_so
mo_so
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
دارای روابط عمومی خوب باشد و دوستان زیادی داشته باشد
نسیم
نسیم
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
دقیقا!
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
بذاريد ببينم ....تا اينجا اكثرا اجتماعي بودن رو به داشتن روابط عمومي بالا نسبت ميدن...ميشه نظرتون رو نسبت به اين تعريف مه ميگه " اجتماعي بودن صرفا داشتن رفتار منطقي وبه هنجار ومناسب هر اجتماعيست" چيه؟؟
mo_so
mo_so
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
این تعریف بیانگر تابع قوانین اجتماع بودن است.بنا بر تعریفی که ارائه دادم اجتماعی هستم .همرنگ جامعه نیستم .خیلی از مسائلی که در جامعه عرف است را قبول ندارم
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
يعني اين عبارته ميگه بايد همرنگ جماعت بود؟؟؟ بعد از اون مسائلي كه عرق ميشه يا هنجارهاي اجتماعي؟؟
mo_so
mo_so
٩٢/٠١/٠٩
٠
٠
برداشت من از این جمله این طور است.آنهایی که عرف می شوند
mo_so
mo_so
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
از این منظر اجتماعی هستم
نسیم
نسیم
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
خوشا به سعادتتون!
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
از کدوم منظر
Mohaddeseh.Gh
Mohaddeseh.Gh
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
خوشا به حالتون...............
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
خوبه :)
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
شما چی فکر میکنین!من اجتماعیم؟
gol-h
gol-h
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
نچ ... نچ...نیستی
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
خوت نیسی
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
تا اجتماعي بودن رو چي بدونيم! شما با تعريفي كه از اجتماعي بودن داريد. به نظرتون اجتماعي هستيد يا نه؟! نظرتون رو بگيد تا ماهم نظرمون رو بگيم :)
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
فردی اجتماعیه که دارای روابط عمومی نه بالا ولی خوب باشه لااقل!و از این نظر من فکر میکنم باشم!ینی باید باشم!اگه نه اخراجم:))))
نسیم
نسیم
٩٢/٠١/٠٨
١
٠
اونایی که شغلشون بازاریابیه واقعا روابط بالایی دارن چون خیلی قشنگ مخ می‌زنن!!
m-ghorbani
m-ghorbani
٩٢/٠١/٠٨
١
٠
خخخخ...بله نسیم جان اگرهم نباشن...خواهند شد...!
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
بله :) مخصوصا بازار ياب ها!!
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
ما مشاوره میدیم که مردم بدونن چی به نفعشونه و ما دوستشون داریم:)
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
این مال کامنت بالایی بود که!در جواب شاگردم نسیم خانوم:)))))
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
بله :) بر منكرش لعنت :) اونوقت استراتژي تون در بازاريابي چي هست!؟ ميدونيم من عاشق اون شعارتون هستم كه ميگه" تنها چيز ثابت .تغيير هست! !! تغيير هميشه رخ ميده" اگه بدونين با همين شعار چه مشاوره هاي خوبي به بقيه دادم :)
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
والا این جمله خیلی سنگیه برای خیلی از مشتریا:))))) برا همون سعی مکنیم جملات ساده تر انتخاب کنیم که همه بگیرنش.مثلا:به فکر فردای خود باش.چرا که امروز تو همان فردای دیروز است:))))))بعد این جمله باید دست گذاشت روی نقاط احساسی طرف و قرار دادو بست!آخه میگن مشتری اول با احساسش تصمیم میگیره و بعد تصمیمشو در آینده با منطق توجیح میکنه!(پس موقع خرید هیچ چیزی احساسی نشید دوستان)
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
عجب جمله ي حكيمانه اي :) يعني الان كه خوب فك ميكنم براي همه مدل بازاريابي صدق ميكنه:)) چه توسعه اي .چه انگيزشي. چه تدريجي ومتزلزل و محافظتي ومقابله اي و نياز آفرين و حتي واكنشي ..... اوووووووووووم خوبه مرسي! امروز از شما يه چيز بدردبخور ياد گرفتم :) تشكر :))
hamta
hamta
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
والا بقیه مگن هستم.... حالا ریا نشه!
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
نه نه!خیالت راحت!ریا نشد:))))
m-ghorbani
m-ghorbani
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
خداراشکر:)
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
كه اينطور :) اونوقت امثال آدمهاي اجتماعي چطوري هستن؟؟
hamta
hamta
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
راحت اظهار نظر میکنن.... حرف زدن تو جمع براشون راحته.... میتونن حرفشونو بزنن خلاصه....
gol-h
gol-h
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
من دچار یه بیماریه خاصم!!!!!!وقتایی که تو جمع خونوادگیم یا یه جا باشم که مامان بابا یا داداش و خواهرم کنارم باشن بسیار منزوی میشم و اصلا اجتماعی نیستم!!!!برعکس اگه جایی باشم که خونوادم نباشن بسیار راحتم.سریع ارتباط برقرار میکنم و از زندگیم لذت میبرم!!!!(آیکون یه دختر لاغر زرد وزار دچار بیماری خاص)
shahrzad_h
shahrzad_h
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
اوا خواهر اتفاقا من بر عکس توام . تنها که شم خجالتی تر میشم.
mahtab-k
mahtab-k
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
چه جالب منم دقیقا همینطوریم....چرا آخه اینجورییم!!!!!!!!!یه فکری بکن به حال خودمو خودت ها از دست میریم خخخخخخخخخ
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
بيماري نيست دوست عزيز! به نظر من كه برميگرده به غلظت شيطنت خونت و اينكه شايد توسط خانواده ت محدود ميشي. يا اينكه مثل من زدي زو دست راديو پيام وبايد يكي باشه بدون دكمه پاورت كجاست يا اينكه به موقع از برق بكشدت :)
gol-h
gol-h
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
من میدونم دلیلش چیه!!!!!!مهتاب جان بگم؟؟؟
mahtab-k
mahtab-k
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
ها بوگو گل آرا جان؟
اسمانه
اسمانه
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
گاهی هستم گاهی نه بستگی به حوصله و سلسله اعصابم داره..
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
اعصاب!
اسمانه
اسمانه
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
اره گاهی که حوصله ندارم حوصله هیچ کی رو ندارم گاهی که حوصله دارم یه ایل رو حریفم..البته وقتی که بی حوصله ام بی خطرم ..فقط میرم تو خودم کاری به کار کسی ندارم..
m-ghorbani
m-ghorbani
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
پس اینجور که میگی به نظر میاد اجتماعی هستی:)
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
فك نميكني اعصاب اينجا نبايد تاثير گذار باشه! يعني يه فردي كه اجتماعي هست وداراي يه رفتار منطقي بايد بتونه اعصبانيت رو از خودش دور كنه ويا كنترل؟ براي اينكه روي رفتارش با ديگران تاثير نذاره؟؟ هان؟
اسمانه
اسمانه
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
هر کسی از ظن خود شد یا رمن از درون من نجست اسرار من..
parisa
parisa
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
نمیدونم والا...........ولی همه میگن روابط عمومیت خیلی بالاست...........
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
اگه خیییییییییلی دیگه بالاس ما یه رئیس میخوایم:)))))))
m-ghorbani
m-ghorbani
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
خیلی خوبه:))))))))))))))))))))
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
خوبه :) اگه همينقد كه روابط عموميت بالاست. اعتماد به نفستم بالاباشه من توصيه ميكنم به پيشنهاد آقاي صفدري جواب مثبت بدي :))))
parisa
parisa
٩٢/٠١/٠٩
٠
٠
اره من کلا هم اعتماد به نفسم هم روابط عمومیم بالاس......ولی باید راج بش فک کنم.........
اسمانه
اسمانه
٩٢/٠١/٠٨
١
٠
البته دیگران فکر میکنند که من روابط عمومیم و سر زبونم خوبه ...ولی خودم میدونم بستگی به موقعیت و طرفش داره..
m-ghorbani
m-ghorbani
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
حتما همینجوره که میگی...به هر حال هرکس خودشو بهتر میشناسه...
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
خب اجتماعي بدون يعني شما توي اجتماع بتوني توي هرموقعيتي رفتار مناسب رو از خودت بروز بدي! اينكه ميگي بستگي داره به موقعيتش يعني چي؟؟؟
اسمانه
اسمانه
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
اگر من می تونستم این قدر با نفسم مقابله کنم که دیگه بهشت رو به نامم زده بودن..ادمه گاهی حوصله بگو بخند داره گاهی نداره..دست خودم نیست ..نمی تونم در درون افسرده باشم بیرون سر خوش نشون بدم..
mahtab-k
mahtab-k
٩٢/٠١/٠٨
١
٠
به نظر من فقط به این معنی نیست که کلی دوستو آشنا داشته باشیو همه جا زبون بریزی....طرز برخورد هم مهمه...اینکه بدونی کجا و با کیا چجوری رفتار کنی یا صحبت کنی هم مهمه... فکر میکنم با چیزایی که خودم اونارو ملاک اجتماعی بودن میدونم روابط اجتماعیم خوب باشه.... نظر شما چیه؟ (((((:
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
خب خوده طرز برخوردمناسب . رابطه ها رو ايجاد ميكنه. رابطه ها هم دوستي هارو! پس بازم ميرسيم به داشتن دوست زياد كه؟؟؟؟ الان احساس ميكنم با گره خرگوشي افتادم تو تله بازي با كلمات!!!! الان ملاك ومعيارتون رو واضح تر بيان كنيد؟! لطفا :)
mahtab-k
mahtab-k
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
البته تو حیطه کاریم روابطم عالیه با مامانای عزیز (((((:
mahtab-k
mahtab-k
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
سید حواستون هست آیاااااااا؟؟؟؟؟ کاربران عزیز مامان دوقلوها و ایضا چن قلوهای خود را به ما بسپارید خخخخخخخ با تشکر......
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
بععععله!با تچکر از مهتاب خانوم!چشم خواهرم!شما از الان روی یک دوقلو از طرف من و مامان دوقلوها حساب کنین:)))))
Golbarg
Golbarg
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
من که نیستم! ولی کسی که راحت بتونه حرفشو بزنه و گلیم خودشو از آب بکشه بیرون و ایضا در مواقعی که نباید خجالت نکشه اجتماعی هست..
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
اينكه كي بايد خجالت بكشيمو كي نكشيم (اوه اوه شبيه معتادا...) خودش جاي بحث مفصلي رو داره! اما همين كه گفتين جايي كه نبايد. منظورو كامل ميرسونه :) احقاق حق واينا ديگه.... بعد با اوصافي كه مطرح كردي واينها و اينكه با صراحت گفتي "اجتماعي هم نيستي" ؟ يعني نميتوني راحت حرفت رو بزني؟؟ گليم خودت رو از آب بكشي بيرون؟؟ ويا احقاق حق كني؟؟؟
Golbarg
Golbarg
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
نه نمی تونم راحت حرفمو بزنم! بعضی جاها که لزوم نداره هم خجالت میکشم و مورد دوم..نمیدونم!باید فکر کنم
Em Ad
Em Ad
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
خدارو شکر این یه مورد رو دارم ، اجتماعی ام ! البته تنهایی رو همیشه ترجیح میدم !!
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
اوووم اين دو كه باهم در تضاد هستن؟؟؟ آدماي اجتماعي تنهايي رو ترجيح ميدن آيا؟؟؟
Em Ad
Em Ad
٩٢/٠١/٠٩
٠
٠
تنهایی را ترجیح میدم به تن هایی که روحشان با دیگران است ...!!!
باران
باران
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
من چون تو ممهموني هايي كه همه اش غيبته نميرم برچسب غيراجتماعي بودن ميخورم اما برام مهم نيست
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
اووووم اينم بحثش جداست؟! شما بايد سعي كني شفاف سازي كني :) بقيه ندونسته اين صفت رو به شما نسبت ميدن ودرست هم نيست؟! چرا فرق يه انسان اجتماعي وغير اجتماعي با كسي رو كه نمي خواد گوشت برادر مردش رو بخوره رو بهشون توضيح نميدين؟! اجتماعي بودن يعني همين ديگه با وجود عقيده ونظر مخالف بازم توي محافل باشين ونظر خودتون رو منطقي ابراز كنين :)
باران
باران
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
اي برادر دست يه دلم نذار كه خونننننننه از يكي از غيبتا درز ميگيري يكي ديگه شروع ميشه
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
اي برادر رو با من بودي؟؟؟؟ من خانوم فرياد بي صدا هستما :)) اشكال نداره! شما سعي خودتو كن:)
باران
باران
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
اي خواهر يا برادر گير دادي ها..حالا ببخشيد..... همدردي كن...........
s.a
s.a
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
اجتماعی نیستم! :((((((((((((((((
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
انسان ذاتا یه موجوده اجتماعیه...
باران
باران
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
در مورد ذاتي بودن يا نبودن بين انديشمندان اختلافه مثلا علامه طباطبايي ميگه انسان ذاتا موجودي اجتماعي نيست يعني خودش تنها مي تونه زندگي كنه اما چون زندگي توي اجتماع مزاياي زيادتري داره انسان انتخاب كرده تو جمع زندگي كنه.
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
هیچکس نمیتونه نیازهای ذاتی یه انسان رو در معنای واقعی انکار کنه حتی اندیشمندان - اما خب با این حال میتونیم بگیم نظر اونا هم تحت یه شرایطی محترم هست
s.a
s.a
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
ها؟!!!!! :| بلی بلی..... درست می فرمایید..... آری...... با سپاس....... و دو صد بدرود!
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠١/٠٨
١
٠
مگه میشه نباشم؟؟؟ صد در صد اجتماعیم
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
آفرين :) چه عجب يه نفر بحث جبري واختياري بودن اين مسئله رو مطرح كرد!!!!! خب دوست عزيز بيشتر در اين رابطه توضيح ميدين:) اين جمله ي"مگه ميشه نباشم" رو لطفا براي ما شفاف سازي كنيد :)
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
اصن انسان موجودیه اجتماعی پس وقتی همه ی ابعاد ذات و حقیقت وجودی یک انسان رو در نظر بگیری میبینی همه چی به همون صد در صده من برمیگرده
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
اجتماعی که نه ... ولی مجتمعی هستم ...
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
اوه اوه ! شما مجتمعي ها كه حتما بايد اجتماعي باشين! وگرنه كلاتون پس معركه ست :)
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
مثل آی سی که مدار مجتمعه؟:))))))
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠١/٠٩
٠
٠
حالا آی سی نشد خازن عدسی که میشه ...
gol-h
gol-h
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
مامان و بابای من اینقدر حرف میزنن که نوبت به من نمیرسه!!!!!از بچگی عادت داشتم وقتی یه سوال ازم میپرسیدن مامانم زودتر از من جواب میداد الان دیگه یاد گرفتم وقتی کسی ازم سوال کنه تکیه میدم به مبل پاهامو رو هم میندازم و شیرینیمو میخورم .مامانم هست که جواب بده!!!!!!!!!!!
نسیم
نسیم
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
واقعا؟! خوش به حالتون! البته از نظر لم دادن و شیرینی میل کردن!
m-ghorbani
m-ghorbani
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
خخخخخ...والدین من اگه بخوان به جای من حرف بزنن هم فامیل نمیذارن...میگن بذار خودش بحرفه...منم که...!
maryam
maryam
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
كلا دختر ادم بگيري استم:)
m-ghorbani
m-ghorbani
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
چه استی؟!
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠١/٠٨
٠
٠
منم متوجه نشدم!! آدم بگیر!! :دی!! لغت جدیده:)
mahshid
mahshid
٩٢/٠١/٠٩
٠
٠
اجتماعی در حد لالیگا
آرتمیس
آرتمیس
٩٢/٠١/٠٩
٠
٠
زیادی اجتماعی ام اصا قبلا اسم اجتماعی مهدیس بوده میخاستن بگن طرف اجتماعیه میگفتن طرف چقد مهدیسه
Mahnaz_72
Mahnaz_72
٩٢/٠١/١٠
٠
٠
من که اجتماعیم باید روش درست ارتباط با افراد وموقعیت های مختلف رو یاد داشت