خانه انجمن هو ... يارو درست حرف بزن
٦١٨
٢٠
sjalal

هو ... يارو درست حرف بزن

هو ... يارو درست حرف بزن

به نظر شما لحن و ادبیات معاشرت با دیگران باید متناسب با شغل و تحصیلات آنها باشد؟ یا نه، بايد با همه یکسان باشد؟

٩١/١٢/٣٠
نظرات کاربران
کد امنیتی
Eli-soltani
Eli-soltani
٩١/١٢/٣٠
١
٠
به نظر من طرز حرف زدن هر کسی نشانه ای از شخصیتشه ... اصل شعوره نه تحصیلات ... من دیدم آدمایی رو که تحصیل کرده ان ولی از شعور بی بهره ان ... ولی معمولا آدمای بازاری طرز حرف زدنشون با کارمندان و ... کمی متفاوته ... اونم بنا به اقتضای شغلیشون ...
Mostafa
Mostafa
٩١/١٢/٣٠
١
٠
احسنت الي خانم.. نظرم با نظرت موافقه.. اصل شعوره.. ولي تحصيلات خيلي موثره..
Eli-soltani
Eli-soltani
٩١/١٢/٣٠
٠
٠
خواهش میشه آقا مصطفی خوشحالم که نظرتون با نظرم موافقه :)
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩١/١٢/٣٠
١
٠
آدم آدمه دیگه!فرقی نمیکنه!چه دکترا داشته باشه طرف چه پنجم دبستان!شخصیت خودمونو میرسونه طرز برخوردمون!
m-nas
m-nas
٩١/١٢/٣٠
٠
٠
با همه باید دوستانه مودبانه حرف زد ولی با ادبیات متفاوت
Em Ad
Em Ad
٩١/١٢/٣٠
٠
٠
با هر کسی باید به اندازه شخصیتش حرف زد . نامه تمام !
من
من
٩١/١٢/٣٠
٠
٠
دقیقا
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩١/١٢/٣٠
٠
٠
یه کوچولو این پایین اسمت عماد جان اجازه هست ما بحرفیم؟؟:))) شخصیت آدما عماد جان به سطح تحصیلات و شغلشون نیست!مطلب انجمن با توجه به تحصیلات و شغل افراد گفته!ولی این حرف شمارو سوای بحث انجمن قبول دارم!با یه آدم جاهلی که توی عصر پلخمون مونده شخصیتش نمیشه مثل یک آدم باشخصیت حرف زد!ولی بهش بی احترامی هم نباید کرد!فقط باید با ادبیات خودش باهاش حرف زد!
Em Ad
Em Ad
٩٢/٠١/٠١
٠
٠
موافقم سید جان ، اما تحصیلات هیچوقت نمیتونه شعور بیاره ! دکتری رو میشناسم که هیچکس واسش ارزش قائل نیست و در مقابل آدمی رو میشناسم که نهضت درس خونده ولی مردم رو اسمش قسم میخورن . متناسب با شغل و تحصیلات نه ، متناسب با شعور و فرهنگ ...
m-nas
m-nas
٩١/١٢/٣٠
١
٠
بعضی جملات و کلمات در مکان های خاص معنی متفاوتی میدهد...مثل حاج اقا یا ....تو بازار یک جور احترامه ولی مثلا حاجی گفتن به استاد دانشگاه یه جور تمسخر محسوب میشه و اسباب مسخره بازی دیگران رو فراهم میکند
hamta
hamta
٩١/١٢/٣٠
٠
٠
فک کنم با هرکسی باید مناسب خودش حرف بزنی....
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١٢/٣٠
٠
٠
آره واقعا!
علیرضا
علیرضا
٩١/١٢/٣٠
٠
٠
بله هر کاری و هر جایی آداب معاشرت مخصوص خودش رو داره،مثلا من با دوستانم خودمونی و سمیمی حرف میزنیم گاهی شاید باهم شوخی کنیم و کلا ناجور صحبت کنیم ولی مگر نشنیدید میگن اینا نشانه رفاقته! اما مثلا با استادامون و یا با یک شخص ناشناس که اینطوری حرف نمیزنیم!!
nasim_a
nasim_a
٩١/١٢/٣٠
٠
٠
با هرکسی مثل خودش البته مودبانه
a-pooryousof1373
a-pooryousof1373
٩٢/٠١/٠١
٠
٠
متناسب با شخصيت خود فرد باشد نه اين كه ما يكي رو بكوبيم چون شخصيتي با جايگاه خوب نداره
t.m
t.m
٩٢/٠١/٠١
٠
٠
laowi ndiY lk ida,o kldj,kl [,vd ;i fhn,sjhl pvt ldckl fh nfdvhl ادمین حیفم اومد بعد این همه نوشتن پاکش کنم ! :دی
t.m
t.m
٩٢/٠١/٠١
٠
٠
مشخصه دیه؛ مثلا من هیشوخ نمیتونم طوری که با دوستام صحبت میکنم با دبیرام بحرفم:))))))))))))))))
raaahil.m
raaahil.m
٩٢/٠١/٠٢
٠
٠
تحصیل کرده بی شخصیت وبی ادب هم زیاد داریم.ربط به انسانیت داره .