خانه انجمن کنکور راهی عادلانه است؟
٧٧٤
٥٧
asghar

کنکور راهی عادلانه است؟

کنکور راهی عادلانه است؟

از این بگذریم که بایت حذف یا باقی ماندن کنکور ما تا به حال صد بار زنده شدیم و مردیم

اصلا یکی به من بگه  کی گفته کنکور راه درست و عادلانه ای برای حضور در دانشگاه است؟

من که اصلا این قیف رو قبول ندارم. شما چطور؟

٩١/١٢/٢٨
نظرات کاربران
کد امنیتی
f.nazemi
f.nazemi
٩١/١٢/٢٨
٠
٠
نه تورو خدا کنکور باشه ما راضییم اخه همین یه ساله اما اگه نباشه باید هر سال بخونی معدلت توپ بشه
f.nazemi
f.nazemi
٩١/١٢/٢٨
٠
٠
نه تورو خدا کنکور باشه ما راضییم اخه همین یه ساله اما اگه نباشه باید هر سال بخونی معدلت توپ بشه
mo_so
mo_so
٩١/١٢/٢٨
١
٠
بودنش از نبودنش بهتره
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١٢/٢٨
٠
٠
قبول دارم.
imanhkt
imanhkt
٩١/١٢/٢٨
٢
٠
اصغر جان چطوری ؟ ... به نظرخودم که (همین امسال کنکور هم دارم) من مخالف حذف کنکور هستم ... کنکور یه راه مطمئن برای ورود به دانشگاه هست ... بعدش هم من بعید میدونم کنکور حذف بشه چون اون کسایی که چند سال بین تحصیلشون وقفه افتاده بوده مثل کسانی که سنشون بالاست اونا چطوری میتونن وارد دانشگاه بشن ... مسلما نمیشه ... اگه کنکور باشه از یه پسر دوازده ساله تا یه پیرمرد نود ساله میتونن توش شرکت کنند و وارد دانشگاه بشن ...
علیرضا
علیرضا
٩١/١٢/٢٨
١
٠
احسنت بر تو ای ایمان :)
٩١/١٢/٢٨
٠
٠
اورین
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١٢/٢٨
٢
٠
یعنی از قیف چپه بهتر نمیشه مثال زد.به نظر من تو کنکور عده اندکی هستن که با استعدادن و یه رشته خوب قبول میشن.بودن کنکور باز بهتر از نبودنشه.چون نباشه شرط معل میشه.تو جامعه ما همه با شرایط یکسانی درس نمی خونن.قیف چپه است چون به زور باید کنکور قبول بشی بعد راه کم کم برات باز میشه.ولی تو کشورای دیگه قیف راسته است.عده زیادی وارد دانشگاه میشن ولی عده ای که واقعا با استعدادن مدرک میگیرن.
mo_so
mo_so
٩١/١٢/٢٩
٠
٠
دقیقا همین طور هست که گفتید
a-pooryousof1373
a-pooryousof1373
٩١/١٢/٢٩
٠
٠
ولي قبولي با كنكور تورشته اي كه دوست داري يه كيف ديگه اي داره
m-nas
m-nas
٩١/١٢/٢٩
١
٠
نباید همه وارد دانشگاه بشن.................چون خیلی ها برای درس خوندن وارد دانشگاه نمیشن و قصد دیگری دارند...............چه معنی داره کسی که اهل درس نیست بیاد و دانشگاه قبول بشه و فردا همون شخص ابروی دانشگاه رو ببره
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١٢/٢٩
٠
٠
من که نمیگم همه فله ای وارد دانشگاه بشن.حرف من اینه که یه عده ای با گزینش های اخلاقی مربوط به همون رشته وارد بشن.
Mostafa
Mostafa
٩١/١٢/٣٠
٠
٠
خب تو کشورهاي ديگه جمعيت کمه و متقاضي تحصيلات کمتر.. بنابراين ورودي دانشگاهها بدون کنکور انجام ميشه.. اما تو کشور ما تا حالا که اصلا امکان فيزيکي نداشته که همه بدون کنکور وارد دانشگاه بشن. اصلا اينقد دانشگاه نداشتيم.. اما اين روزها هم متقاضي ورود به دانشگاه ها کمتر شده و هم اينکه دانشگاه هاي زيادي هم بوجود آمدن.. اما کنکور بعلاوه فاکتورهاي معدل و فعاليت هاي علمي و فرهنگي به نظرم خيلي ميتونه مثمر ثمر باشه.. ضمنا خروجي و فارغ التحصيلي در دانشگاهها بايد خيلي سختر تر بشه.. تا کيفيت علمي دانشجويان بهتر و بهتر بشه...
t.m
t.m
٩١/١٢/٢٨
٠
٠
کی میخواد کنکورو حذف کنه هان؟
t.m
t.m
٩١/١٢/٢٨
٠
٠
خعلی هم خوبه؛ میدونین اگه معدلی بشه ما سمپادیا چقد ضرر میکنیم؟
Milad
Milad
٩١/١٢/٢٨
٠
٠
اونوقت باید امتحانوتون هم نهایی بشه/بعد شما سود میکنی
٩١/١٢/٢٩
٠
٠
بلی..به خاطر امتحانات نهایی ضرر نمی کنیم اما بازم کسایی هستند که مستمر هاشون بالاتر باشه
t.m
t.m
٩١/١٢/٢٨
٠
٠
اینو هم بگم؛ حذف کنکور ظلم به همه ی بچه های شهرستانیه...
چرا ناشناس مهشیدم
چرا ناشناس مهشیدم
٩١/١٢/٢٨
٠
٠
فعلا که از شرط معدل بهتره
v-qavam
v-qavam
٩١/١٢/٢٨
٠
٠
من با کنکور موافقم... به نظرم عادلانه تره... البته یک ضعف بزرگ داره و اون هم توی یک روز بودنشه که ممکنه کسی توی همون روز مریض بشه یا براش مشکلی پیش بیاد... اگر مثلا هر فصل یک بار کنکور بگیرن خیلی بهتره...مثلا سه یا چهر کنکور در فواصل زمانی مختلف...
v-qavam
v-qavam
٩١/١٢/٢٨
٢
٠
کتنکور های الآن واقعا نسبت به کنکور مثلا شیش هفت سال قبل خیلی آسون تر شده... با تو جه به تعداد داوطلبین و. ظرفیت ها ...
taba_sa
taba_sa
٩١/١٢/٢٨
٠
٠
واقعنم... الان که دیگه کنکور نیست.....
parisa
parisa
٩١/١٢/٢٨
٠
٠
برای ماکه دیگه فرقی نمیکنه........چون درصد امتحان نهایی خیلی زیاد شده....
نسیم
نسیم
٩١/١٢/٢٨
٠
٠
ما که شانس نداریم یکهو دیدی ما کارشناسی ارشدمون رو هم گرفتیم ونوقت کنکور رو حذف کردم!
taba_sa
taba_sa
٩١/١٢/٢٨
٠
٠
برای من که دیگه فرقی نمیکنه.... ما که از این قیف به سلامتی رد شدیم.....خخخخخ
m_kashiyan
m_kashiyan
٩١/١٢/٢٨
٠
٠
به نظر من خوبه.شرط معدل شرایطو سخت میکنه چون تا جایی که میتونن امتحان نهایی رو سخت تر از اینی که هست میگیرن!واسه همین انگار کنکور عادلانه تره.
a_davoodi
a_davoodi
٩١/١٢/٢٨
٠
٠
قبلا باهاش مخالف بودم...الان میگم باشه بهتره...چون اگه بر اساس معدل باشه خیلی عوامل تو نمره فرد تاثیر میذاره...
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١٢/٢٨
٠
٠
من فقط واسه کارشناسی ارشدم همین کنکورو بر دارن بعدش باز بزارن
m-nas
m-nas
٩١/١٢/٢٨
٠
٠
کنکور خوبه به شرط اینکه برا همه یکسان باشه و سهمیه ها حذف بشه....
آرتمیس
آرتمیس
٩١/١٢/٢٨
٠
٠
مواااااافقققققققققققققققـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــم
S_maryami
S_maryami
٩١/١٢/٢٨
٠
٠
کنکور باید باشه همیکه گفتم یره مو حوصله ندارم معدل ببرم دانشگاه ها ببینم قبولم مکنن یا نه فقط کنکور گرفتی یا یتو بچسبونم به دیوار
آرتمیس
آرتمیس
٩١/١٢/٢٨
٠
١
الان که یه کنکوری بد بختم حالم ازش به هم میخوره
Milad
Milad
٩١/١٢/٢٨
٠
٠
چه باشه چه نباشه اونایی که میخوان جای خوب و رشته ی خوب قبول بشن باید از سال دوم خرخونی میکردن....اونایی که فکر میکنن میتونن سال آخر نتیجه بگیرن سخت در اشتباهن/من تجربشو دارم که میگم
Golbarg
Golbarg
٩١/١٢/٢٩
٠
٠
من خودم نمونه زیادی از این آدم های خوشبین رو دیدم که از آرزو فردوسی به غیر انتفاعی رفتن
mahdi-h
mahdi-h
٩١/١٢/٢٨
٠
٠
اه اه اه اه حرف کنکورو نزن که نمیخام دیگه ریختشو ببینم اخه رو چه حساب باید ما از رو کنکوری که توی 4 ساعت انجام میشه کل 12 سال تحصیلیمونو ببریم زیر سوال و با همین 4 ساعته سطحمون معلوم بشه یعنی دیگه استعداد و خیلی چیزای دیگه کشک ...
f.haghighat
f.haghighat
٩١/١٢/٢٩
٠
٠
ناعادلانه ست... چون تو رشته های هنری من که دستم نسبت به شرکت کننده های دیگه خوبه (نمی گم عالیه) حافظه م باید مورد آزمایش قرار بگیره و نه مهارتم :|
s.a
s.a
٩١/١٢/٢٩
٠
٠
با کنکور موافقم........ البته الان دیگه کنکور یه غول بی شاخ و دم نیستاااااااااااا........ آره، 10 یا 15 سال قبل، قبولی واقعا سخت بوده....... ولی الان که دیگه ظرفیت دانشگاه ها از داوطلبا بیشتره........ الان دیگه هر کسی میدونه که میتونه بره دانشگاه، فقط رقابت سر اینه که دانشگاه بهتری بره مثلا........ با اینکه نمره امتحانای نهایی تاثیر داشته باشه موافق نیستم........ چون امکان تقلب وجود داره..... زمانی که من امتحان نهایی داشتم، یه خانومی که از مسئولای همون مدرسه حوزه امتحانی بود، خیلی راحت اومد و به بچه های مدرسشون جواب یه سوالو گفت! خب حق بقیه ضایع میشه دیگه..........
Golbarg
Golbarg
٩١/١٢/٢٩
٠
٠
برای رشته های خوب هنوز غول بی شاخ و دمه!
s.a
s.a
٩١/١٢/٢٩
٠
٠
به نظر من که الان فقط برای رشته های دندان و پزشکی یه غول بی شاخ و دمه تا حدودی..... یعنی فقط بچه های تجربی یه کم بدبختن....... ولی برای بچه های دیگه که آسونه آسووووووونه....... رشته های مهندسی هم که همین طور ریخته.......
Em Ad
Em Ad
٩١/١٢/٢٩
٠
٠
الکی گندش کردی کنکور رو ! از آب خوردن هم آسون تره . نظر دیگه ای ندارم !
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١٢/٢٩
٠
٠
دستت درد نکنه!
Em Ad
Em Ad
٩١/١٢/٢٩
٠
٠
خواهش دارم !!! ^_×
٩١/١٢/٢٩
٠
٠
امید وارم هیچگاه برداشته نشه..اگه هم برداشته میشه وایسته ما رد بشیم بعد!
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩١/١٢/٢٩
٠
٠
بذارین هم یه سال دیگه کنکور بمونه من شرکت کنم بعدش حظفش کنین!دس شوما درد نکنه!آخه اگه شرط معدل بشه نمیگین تکلیف ما چیه؟حالا یه خطایی کردیم تو جوونیا درس نخوندیم:))))
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١٢/٢٩
٠
٠
شما ادبیاتتو کم میزنی!حذف،نه حظف!بعدشم آقای توکلی گفتن که تا 5 سال آینده کنکور حذف نمیشه.
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩١/١٢/٣٠
٠
٠
دیگه زیاد سخت گیر خانوم معلم!یجا دستمون خط خورد بجای حذف شد حظف:))))))
a-pooryousof1373
a-pooryousof1373
٩١/١٢/٢٩
٠
٠
برا بعضي رشته ها نميشه بردارن مثل امثال دانشگاه آزاد. بعضي از رشته هايي كه بدون حضور در امتحان قبول بودي امتحانشوبرداشتن معدلي كردنش
Mostafa
Mostafa
٩١/١٢/٢٩
٠
٠
کنکور هم مزايايي داره و هم معايبي.. البته نظر من اينه که در کنار کنکور به معيارهاي ديگه اي هم توجه جدي بشه.. مثل سابقه تحصيلي از قبيل معدل و کار پژوهشي و مقاله علمي ترجمه و ... ولي کنکور هم باشه بد نيست.
R-Rad
R-Rad
٩١/١٢/٢٩
٠
٠
واقعا نیست. 1. من که کنکور رو گذروندم و واقعا عذاب کشیدم شما فرض کنید تو اوج جوونی باید تمام فکر وذهن به درس باشه اونم بیش از حد لازم و خیلی ها استرس همیشگی دارند و خیلی ها عینکی میشند خیلی ها برخلاف تلاششون نتیجه نمیگیرند خیلی ها بابت این موضوع سرکوفت میخورند . 2.قصد بی احترامی ندارم ولی خب افراد جانباز و ایثارگر خودشون باید از مزایایی برخوردار بشند نه فرزندانشون. بقیه شو نمیگم ول کنید نظرتون رو بگید
firuze
firuze
٩١/١٢/٣٠
٠
٠
من کاری به خوبی و بدی اش ندارم فقط میدونم که الان دوست ندارم لحظات قشنگ زندگیمو صرف یک آزمون لعنتی بکنم دوست دارم زندگی کنم و الان این امکان برام مهیا نیست داغونم داغون