خانه انجمن معیار رفتار شما چیست؟
٨٦٠
٥٩
farzaneh_h

معیار رفتار شما چیست؟

معیار رفتار شما چیست؟

از نظر شما معیار رفتار آدم چی باید باشه؟ وجدان، اخلاقیات؟ انسانیت؟ دین؟

اگه پاسخ شما وجدانه، آیا وجدان رو چه چیزی شکل می ده، قبول دارید که وجدان ها با هم متفاوتند؟

اگه پاسخ شما اخلاق هست، باید پاسخ بدیم اخلاق رو چه چیزی تعیین می کنه؟

٩٢/٠٤/٢٩
نظرات کاربران
کد امنیتی
جادوگر
جادوگر
٩٢/٠٤/٢٩
٠
٠
Its funny
میلاد
میلاد
٩٢/٠٤/٢٩
٠
٠
what,s up man
sun
sun
٩٢/٠٤/٢٩
٠
٠
فارسی را پاس بدارید
h-ziya
h-ziya
٩٢/٠٤/٢٩
٠
٠
why?!!
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٤/٣٠
٠
٠
Are you sure???
neyosha
neyosha
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
پارسي را پاس بداريد نه فارسي...........
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٤/٢٩
٠
٠
از نظر من معیار رفتار آدم رو انسانیت تشکیل میده.انسانیت از نظر همه تقریبن یکیست
terme)p.z)
terme)p.z)
٩٢/٠٤/٢٩
٠
٠
اخلاق.خب اخلاق رو میشه از طرز برخوردشون با بقیه سنجید دیگه.
miss bm
miss bm
٩٢/٠٤/٢٩
٠
٠
معیار زندگی من انسانیته. به نظر من کسی که انسانیت را پیشه قرار میده هم وجدان داره هم اخلاق و هم دین! در واقع انسانیت جامع همه چیزایی که شما گفتین هستش.
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩٢/٠٤/٢٩
٠
٠
باید انسانیت و اخلاق باشه..........شرافت داشته باشه...همین دیگه..اخلاقم که از برخود میشه فهمید چکارست
neyosha
neyosha
٩٢/٠٤/٢٩
٠
٠
از نظر من دينه چون كسي كه واقعا دين داشته باشه پس بقيه چيز ها رو هم داره.
میلاد
میلاد
٩٢/٠٤/٢٩
٠
٠
اینم درسته
miss bm
miss bm
٩٢/٠٤/٢٩
٢
٠
مخالفم
terme
terme
٩٢/٠٤/٢٩
٢
٠
منم مخالفم.
neyosha
neyosha
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
گفتم واقعا دين/ اگهر دين درست داشته باشه من مطمئنم يقيه رو داره...........
ati200
ati200
٩٢/٠٤/٢٩
٠
٠
ترکیبی ازهمه اینها
t.m
t.m
٩٢/٠٤/٢٩
٠
٠
اِ... خو انسانیت و رفتار و وجدان خو همش باهمن!
میلاد
میلاد
٩٢/٠٤/٢٩
٠
٠
خب من همه ی اینا رو قبول دارم
Eli-soltani
Eli-soltani
٩٢/٠٤/٢٩
٠
٠
نمیشه فقط یک چیزو واسه رفتار انسان ملاک قرار داد همه ویژگی ها باهم میتونه باشه نمیشه فقط گفت فلان ویژگی ...
sahar
sahar
٩٢/٠٤/٢٩
٠
٠
اتفاقا چیزی که این روزا خیلی ذهن منو درگیر کرده بود...همین موضوع بود...و من فکر میکنم دین از همه مناسب تر باشه...چون انسانیت و اخلاق و این جور صفات نسبی هستند...و هرفرد ممکنه تعریف خاص خودش رو از این صفات داشته باشه...و این میتونه معیار هر فرد رو کاملا متفاوت از دیگری شکل بده...و ما اینجوری در تشخیص درست و غلط کاملا سردرگم میشیم...ولی تنها چیزی که توی هر فرهنگی مرز درست و غلط.و خوب وبد رو کاملا مشخص کرده...دین هستش..نظر من اینه...البته من خودم سعی میکنم که معیارم همین باشه.ولی شاید خیلی جاها قانع نشدم.و اصلا منکر این نمیشم که خیلی جاها خودمم توی عمل رعایتش نکردم...ولی به نظرم در مقایسه با معیارهای دیگه از همه مناسب تره.
mahdieh.t
mahdieh.t
٩٢/٠٤/٢٩
٠
٠
خيلي جيزا ميشه انسانيت،دين و ..محدود به يه مورد نيست كه....ولي من فك ميكنم دين واسش جامع تره جون مثلا انساينت هم ميتونه جزيي از دين باشه،البته دين واقعي ها،اينش خيلي مهمه..
R-Rad
R-Rad
٩٢/٠٤/٢٩
٠
٠
انسانیت
mo_so
mo_so
٩٢/٠٤/٢٩
٣
١
گفتار نیک،کردار نیک،پندار نیک
terme
terme
٩٢/٠٤/٢٩
٠
٠
یه لااااااایک بززززززززرگ.
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/٠٤/٢٩
١
٠
معياري مخلوط از اينا چون هيچ كدوم به ديگري تقرب خاص ندارنولي تو اين مخلوط مقدار دين رو بايد بيشتر كنيم
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٤/٢٩
٠
٠
باید همه این ها با هم باشه نمیشه یکی باشه یکی نباشه
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٤/٢٩
٠
٠
همه اش با هم...یه کم از این و یه کم از اون
amin20
amin20
٩٢/٠٤/٢٩
٠
٠
باید همش باشه
رادمهر
رادمهر
٩٢/٠٤/٢٩
٢
١
مهم ترین ملاک دین هست...اونای دیگه زیر مجموعه ی دین میشه اگه دین رو درست رعایت کنیم همه ی اونها درست رعایت میشه
maede
maede
٩٢/٠٤/٢٩
٠
٠
مشکل اینجاس که کسایی که واقعا دین رو درست رعایت کنن خیلی کمن!
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٤/٢٩
٠
١
اول انسانیت...
مهتاب
مهتاب
٩٢/٠٤/٣٠
٠
٠
موافقم رادمهر
m-roohangiz
m-roohangiz
٩٢/٠٤/٢٩
٠
٠
همش در کنار هم معنا پیدا نمیکنه...
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٤/٣٠
٠
٠
نمیکنه ؟ چرا ؟
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٤/٢٩
٠
٠
طرف مث بعضی ها نباشه که از اخلاق خوب آدم سو استفاده کنه ....
میلاد
میلاد
٩٢/٠٤/٢٩
٠
٠
بله...قابل توجه بعضیا
maede
maede
٩٢/٠٤/٢٩
٠
٠
انسانیت!به نظرم این فرموده امام حسین ع که اگر دین ندارید آزاده باشید هم یه جورایی به همین قضیه برمی گرده که اصول انسانی تو هر موقعیتی زیر پا گذاشته نشه.
Vania
Vania
٩٢/٠٤/٢٩
٠
٠
نمیشه فقط یکی رو در نظر گرفت. مثلا خوارج تو دوران امام علی(ع) آدمایی بودن که جای سجده رو پیشونیشون بود.تو عبادت از خیلیا سر بودن.اما چون یه طرفو گرفته بودن(فقط عبادت و نماز و قرآن) و اهل بیتو رها کردن نهایتا شکست خوردند. ولی فکر میکنم دین ما جامع همه ایناست.و ما باید معیارمون دینمون باشه.
سارا
سارا
٩٢/٠٤/٢٩
٠
٠
انسانیت
پسر ایرونی
پسر ایرونی
٩٢/٠٤/٢٩
٠
٠
!!!!!!!!!!!!!!!!
ati200
ati200
٩٢/٠٤/٢٩
٠
٠
الان دقیق میشه کدوم یکی این انتخابت
m_sepehri
m_sepehri
٩٢/٠٤/٢٩
٠
٠
انسانیت،اخلاق و وجدان باید باهم عمل کنن تا یه رفتار خوب رو شکل بدن.بله وجدان ها متفاوته.هر کس انسانیت رو به گونه خودش تعریف میکنه.اخلاق هر کس با دیگری متفاوته و اینا به نظرم جو خانواده روی همگیش تاثیر داره.
sun
sun
٩٢/٠٤/٢٩
٠
٠
انسانیت
A.hosseiny
A.hosseiny
٩٢/٠٤/٢٩
٠
٠
انسانیت تشکیل شده از : دین و وجدان و اخلاق ....پس "انسانیت"
wolf
wolf
٩٢/٠٤/٢٩
٠
٠
لایک
h-ziya
h-ziya
٩٢/٠٤/٢٩
٠
٠
like
mo_so
mo_so
٩٢/٠٤/٢٩
٠
٠
معیار رفتار باید این باشد که دیگران را از خود نرنجانیم
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٢٩
٠
٠
خب اين ماه رمضوني با افت قند و فسفر و ........ اين سلول هاي مثلا خاكستري ما قدرت تجزيه وتحليل هاي سنگين رو نداره كه :) الان چي بايد بگم دقيقا؟ (^_^)
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٣٠
٠
٠
رفتار من عادی است//اما نمی دانم چرا//این روزها//از دوستان و آشنایان//هرکس مرا می‌بیند//از دور می‌گوید://این روزها انگار//حال و هوای دیگری داری!//اما//من مثل هر روزم//با آن نشانیهای ساده//و با همان امضا، همان نام و با همان رفتار معمولی//مثل همیشه ساکت و آرام......
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٣٠
٠
٠
این روزها تنها//حس می کنم گاهی کمی گنگم//گاهی کمی گیجم//حس می کنم//از روزهای پیش قدری بیشتر//این روزها را دوست دارم//گاهی//- از تو چه پنهان-//با سنگها آواز می خوانم//و قدر بعضی لحظه ها را خوب می دانم//این روزها گاهی//از روز و ماه و سال، از تقویم//از روزنامه ها بی خبر هستم//حس می کنم گاهی کمی کمتر//گاهی شدیداً بیشتر هستم//حتی اگر می شد بگویم//این روزها گاهی خدا را هم//یک جور دیگر می پرستم......
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٣٠
٠
٠
... این روزها دیگر //تعداد موهای سفیدم را نمی دام//گاهی برای یادبود لحظه ای کوچک//یک روز کامل جشن می گیرم//گاهی صد بار در یک روز می میرم//حتی//یک شاخه از محبوبه های شب//یک غنچه مریم هم برای مردنم کافی است//... اما غیر از همین حس ها که گفتم//و غیر از این رفتار معمولی//و غیر از این حال و هوای ساده و عادی//حال و هوای دیگری// در دل ندارم//رفتار من عادی است....
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٣٠
٠
٠
در این زمانه هیچ‌کس خودش نیست/کسی برای یک نفس خودش نیست/همین دمی که رفت و بازدم شد/نفس ـ نفس، نفس ـ نفس خودش نیست/همین هوا که عین عشق پاک است/گره که خورد با هوس خودش نیست/خدای ما اگر که در خود ماست/کسی که بی‌خداست، پس خودش نیست/دلی که گرد خویش می‌تند تار/اگرچه قدر یک مگس، خودش نیست/مگس، به هرکجا، به‌جز مگس نیست/ولی عقاب در قفس، خودش نیست/ تو ای من، ای عقاب ِ بسته‌بالم/اگرچه بر تو راه ِ پیش و پس نیست/تو دست‌کم کمی شبیه خود باش/ در این جهان که هیچ‌کس خودش نیست/تمام درد ِ ما همین خود ِ ماست/تمام شد، همین و بس: خودش نیست.........
Mahnaz_72
Mahnaz_72
٩٢/٠٤/٣٠
٠
٠
رفتار مجموعه ای از تمام این هاست ولی دین و انسایت مهمتر هستن در رفتار
مهتاب
مهتاب
٩٢/٠٤/٣٠
٠
٠
بنظر من ترکیبی از همش ....اما خوب حرف اصلی رو دین میزنه چون اگه دین باشه بقیه هم هست
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠٤/٣٠
١
٠
دین نباشه " انسانیت " هست
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠٤/٣٠
١
٠
فــقـط " انــــســانــیت "
faride
faride
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
خب دین شامل همه اینها میشه و مسلما بهتره از همه.اما میشه کسی دین نداشته باشه و انسانیت و اخلاق و وجدان داشته باشه.که به نظر من از بین این 3 تا انسانیت بهتره.
ghazale
ghazale
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
دیــــــــــــــــن ! نمیشه دیندر واقعی باشی و انسانیت نباشه که !