خانه انجمن چه خوابی برای خودتون دیدید؟
٤٣٥
١٨
mery

چه خوابی برای خودتون دیدید؟

چه خوابی برای خودتون دیدید؟

خیلی از ماها الان یا داریم درس می خونیم یا سر یک کاری هستیم.

اون‌هایی که درس می خونن بگن در آینده می‌خواین با این درسی که خوندن چه کاری رو انتخاب کنند؟

اون‌هایی هم که الان سر کار می رن بگن قراره توی این شغلی که هستند به کجا برسن؟ یعنی برای خودشون چه آینده کاری رو متصور هستند؟

٩٧/٠٨/٠٩
نظرات کاربران
کد امنیتی
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٨/٠٩
٢
١
والا هر سال که تو این مملکت میگذره خواب هایی که برای خودم می بینم فرق می کنه! نمیشه مثل آدمیزاد یه برنامه 10 ساله ریخت و خیالت راحت باشه همون شرایطی وجود داره که پیش بینی کردی!
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٨/٠٩
١
٣
من فقط به اونایی که میخوان درس بخونن در آینده یه چیزی بشن بگم تو این مملکت ول معطلن! اگر می خواین برین اونور درس بخونین، اگر دانشگاه دولتی قبول شدین درس بخونین؛ اگر واقعا درس رو به خاطر علم و کمک به ایران میخواین درس بخونین؛ در غیر این صورت برای پولدار شدن راه های خیلی بهتری هست
بوریس برزوفسکی ارجمندوسکی
٩٧/٠٨/٠٩
٦
١
نمیدونم چرا اصرار دارید به هر بهانه ای اینو بگید! اینکه شما از دانشگاه رفتنون راضی نیستتید به جایی نرسیدید براتون مفید نبوده یا هر چی دلیل نمیشه برای دیگران هم این اتفاق بیافته! همه رشته و شرایط و دانشگاه و روحیه و ... شون مطابق شما نیست و قرار نیست تجربه شما عینا براشون تکرار بشه! ما هم میدونیم اونور برای درس خوندن بهتره و دلیل نمیشه اینجا نشه کاری کرد که موفق بود. رشته دانشگاهی اگر بر حسب علاقه و استعداد و کاربرد جامع انتخاب بشه خوب هم میتونه پول ساز باشه. با این حرفای منفی بافانه دیگران رو از درس خوندن و دانشگاه ناامید و زده نکنید.
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٨/٠٩
٣
٣
باشه شما بشینین به این امید که دانشگاه براتون مفیده و پول دار میشید . افرادی که شعار میدن تو زندگیم زیاد دیدم! شما هم با این چیزا خودتون رو گول بزنین و 4 سال دیگه به این نتیجه می رسین. از خواب بیدار شین. اینجا ایرانه. این چیزایی که واسه شما بچه ها رویاست، واسه ما خاطره است
٩٧/٠٨/٠٩
٤
٢
نه اتفاقا من نه شعار میدم و نه به این امید نشستم تازه از همون اول هم رشته ای رو انتخاب کردم که میدونستم رشته آینده شغلیش در حال حاضر 1 درصده! منتها این دلیل نمیشه بیام به دیگران بگم دانشگاه برین تهش هیچی نمیشین و نمیتونین پول درآرین چون سراغ دارم کسانی رو که چیزی شدن! حتی اگر سراغ نداشته باشم هم دلیل نمیشه افرادی که الان درس میخونن در آینده چیزی نشن. هرکسی بعد از رعایت یه سری حداقل های لازم مثل همون رشته مناسبش و .. بقیه آینده شو خودش میسازه و قطعا همیشه برای بهترین ها جا هست!
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٨/٠٩
٣
٣
مشکل همین فکرتونه که میگید برای بهترین ها جا هست. برای بهترین ها در ایران هیچ جایی نیست. یک مملکت کثیف که هر کسی به خاطر آشناییت به جایی میرسه نه به خاطر تلاش و هوشش
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٨/٠٩
٢
٣
از دانشگاه تون بزنین بیرون بیاین دانشگاه ما. بیاین دانشکده مهندسی. ببینین چجوری نخبه های فردوسی مشهد ترمای آخر فقط دست و پا میزنن از مملکت برن. ببینید انتخاب دانشجوی دکترا چجوریه. ببینید برای مجوز یک شرکت کارآفرینی و استارتاپی چجوری دهن تون رو سرویس می کنن. ببینید فرد باید تا 30 سالگی دستش تو جیب باباش باشه تا شاید اون موقع بتونه برای خودش کار پیدا کنه. من ته خط درس خوندن تو این مملکت رو دیدم
٩٧/٠٨/٠٩
٣
١
پارتی بازی که غیرقابل انکاره ولی مطلق نیست. تازه همه فارغ التحصیلان همه رشته ها که قرار نیست استخدام شن! حتی مورد داریم طرف فقط مدرکشو اجاره میده پول میگیره!
٩٧/٠٨/٠٩
٣
٢
بعله که خارج رفتن خوبه کیه که نخواد! ینی کسی بتونه و نره باید به عقلش شک کرد!:دی ولی اتفاقا برای اونجا رفتن و موندن تا موقعی که درست تموم شه و به درآمد زایی برسی بیشتر پول لازمه تا سرمایه لازم برای کارآفرینی یا هر چی در اینجا. اون دست تو جیب پدر بودن اونجا هم هست بلکه خیلی بیشتر. درس خوندنشم مثه اینجا نیس که طرف شصت بار بیافته و شیش ترم مرخصی بگیره ولی آخرم مدرکشو بدن! در کل کشورهای جهان سومی برای کسی که دنبال پول درآوردن از علمه جای مناسبتریه
محسن_قربانی
محسن_قربانی
٩٧/٠٨/١٠
٤
٠
البته من تا حدی با مجتبی موافقم. دانشگاه و درس و بازار کار، دو مقوله‌ی کاملا جدا از همه و عملا در ایران هیچ ربطی به هم نداره. مدرک زمانی خوبه که بخوای استخدام دولتی یا شرکتی بشی که تازه اونجا هم سوادت بدون تجربه کار هیچ ارزشی نداره. کار، شغل، درآمد و موفقیت یک امر صرفا اکتسابی نیست و بیشترش ذاتیه! شاید خیلی عجیب باشه براتون ولی درصد زیادی از موفقیت به شانس و ذات طرف برمیگرده. شما اگر بالاترین مدرک تحصلی از معتبرترین دانشگاهی دنیا رو هم کسب کنی اما عرضه‌ی تولید پول و خلق پول و درامد و نداشته باشه به درد لای جرز دیوار هم نمیخوری. بی‌عرضه‌ی تحصیلکرده زیاد دیدم که به دنبال استخدامی بوده و عرضه‌ی پول درآوردن و خلق درامد و نداشته و منتظر این بوده یا استخدام هیئت علمی یا یک جای دولتی بشه که حقوق بگیره یا یکی استخدامش کنه. خلق پول یک عرضه‌ای میخواد که هیچ ربطی به تحصیلات و امور اکتسابی نداره و صرفا ذاتیه و به ماهیت طرف برمیگرده. بی‌عرضه‌ی تحصیلکرده تو ایران زیاد داریم که مفتشون گرونه و غیر از هزینه و بارمالی بر کشور هیچ فایده‌ای برای کشور نداشتن و بیشتر سربار مردم و کشور بودن!
Ali_emadi
Ali_emadi
٩٧/٠٨/٠٩
٠
٣
این مگه موضوع انشا سوم دبستان نبود؟🤔
Ali_emadi
Ali_emadi
٩٧/٠٨/٠٩
٠
٣
آینده کاری که من تحت تصورمه(هم‌وزن تحت تکفل) همین ماجراهای روتینه، و آینده فوق تصوری رو نمیشه پیش‌بینی کرد؛ فلذا فکر نون باش خربزه آبه!
Susan_mhd
Susan_mhd
٩٧/٠٨/٠٩
١
١
اینجور که معلومه باید در آینده حسابدار شم یا مشاغل مالی... و ترجیح میدم محل کار من بانک مرکزی باشه:)) ولی به شدت دوست دارم نجار باشم !
amineh_hz
amineh_hz
٩٧/٠٨/٠٩
٢
٣
من با علم به این که در رشته داشگاهیم هیچ گونه شغلی که دوست داشته باشم نخواهیم یافت می‌خوام مدرکم رو به بزارم سر کوزه بی بیم و برم سراغ شغل مورد علاقه ام
٩٧/٠٨/٠٩
٣
٣
من هم درس میخونم هم در زمینه هایی کار میکنم و هیچکدومش رو هم در حال حاضر نمیدونم قراره به کجا برسونم و تا کجا برم جلو! تازه به خودم باشه تو چندتا زمینه دیگه هم که علاقه دارم وارد میشم ولی حقیقتا دیگه وقت نمیکنم!خخخخ تازه چندتا زمینه هم هست که علاقه دارم ولی گذاشتم سرفرصت شروع کنم به یادگیری و هنوز نشده:( خلاصتا تو حدود یک سال اخیر خیلی سردرگم بودم و هستم امیدوارم حداقل تا چندسال آینده یا فازم مشخص بشه یا تقسیم دوتایی و بعدم چهارتایی بکنم و چندنفره زندگی رو پیش ببریم! باکتری هم خودتونین!:))))
m_sepehri
m_sepehri
٩٧/٠٨/١٣
٠
٠
والا اگه قسمت باشه و بشه بعد اتمام طرحم میخوام ارشد شرکت کنم و بعدم تو بهداشت مشغول شم :)