خانه انجمن می‌سوزی و می‌سازی؟
٣٨٦
٢٣
عماد ولی زاده

می‌سوزی و می‌سازی؟

می‌سوزی و می‌سازی؟

سلام. به نظرتون در زندگی مشترک باید سوخت و ساخت؟

یا وقتی می‌فهمید انتخابتون اشتباهه جدایی رو بهترین راه حل می‌دونید؟

صبرتون تا چه حد اندازه داره در زندگی مشترک؟ (یا خواهد داشت)

چه چیزی رو احتمالا نخواهید تونست تحمل کنید و با چه چیزایی کنار میاید؟

٩٧/٠٨/٠٢
نظرات کاربران
کد امنیتی
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٨/٠٢
٢
٢
وقتی وارد زندگی مشترک میشید تا جایی که ممکنه باید بسوزی و بسازی و مدارا کنی. ولی یه جایی می بینی روح و روانت در خطره. اونجاست که باید رفت. البته خانم‌ها بیشتر قابلیت سوختن و ساختن دارن تا ما مردا و امان از روزی که یک خانم دیگه نخواد بسازه!
S_RAZMEGAHE
S_RAZMEGAHE
٩٧/٠٨/٠٣
٢
٠
خطیب آستانه چرا پیام هامو ارائه نمیدی؟ دلیل عدم انتشارتو بگو.
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٧/٠٨/٠٢
٣
٠
سلام، به نظرم باید ساخت ولی نباید سوخت! چون هر ادمی یکبار زندگی میکنه با سختی میشه ساخت، با مریضی، با خیلی چیزا ولی وقتی پای سوختن میاد وسط دیگه اون زندگی ارزش نداره، من هنوز توی موقعیت قرار نگرفتم ولی بجز یه سری مسایل که خط قرمزمه با بقیه چیزا توانایی ساختن دارم(خواهم داشت ان شالله) همه ی اینارو گفتم ولی بچه که بیاد همه ی فرضیه هارو میریزه بهم:))
SHAHRAM-BAZLI
SHAHRAM-BAZLI
٩٧/٠٨/٠٢
٠
٠
سلام ...ببخشید چرا مطالب سایت دیر به دیر بروز میشه ...
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٧/٠٨/٠٢
١
٠
پایه ی زندگی مشترک صبر و مدار و کنار اومدن ظرفین با هم هست و تا جایی که میشه نبایست جا زد !
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٧/٠٨/٠٢
٠
٠
طرفین *
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٧/٠٨/٠٢
٦
٣
باید ساخت. ساختن دو طرفه نه یک طرفه. یه موقع یکی هی میسازه با همه چیز، اون یکی هی توقعاتش بیشتر میشه، نه تنها قدردانی نمیکنه، جبران نمیکنه، که برای وظایف معمولیش هم تلاشی نمیکنه. اینجاست که اون داره میسوزه رسما! سوختن خوب نیست. آدم یه بار فرصت زندگی داره و باید در کنار کسی باشه که آرامش داشته باشه و امیدش به زندگیش و آینده بیشتر بشه نه کمتر و کمتر و ...!
Ali_emadi
Ali_emadi
٩٧/٠٨/٠٢
٠
١
این بحثیه که یکم زرده، تقریبا پاسخ‌ها مشترکه درمیاد و اگه توقع مفید بودن ازش داشته باشیم نیاز به مصداق داره، پس میتونین با ذکر مثال و توضیح کامل کیس نظر بقیه رو هم جویا بشین. چقد جدی حرف زدم:|
AsedHamid
AsedHamid
٩٧/٠٨/٠٢
١
٠
سوال خیلی سختیه و به اندازه تعداد آدم های روی زمین، میشه جواب های مختلفی عنوان کرد. چون آدم با آدم فرق میکنه ... اگه آأم شجاعتش رو داشته باشه، مظمئنا جدایی یکی از بهترین راه ها خواهد بود و البته همیشه آخرین راه
لیلی
لیلی
٩٧/٠٨/٠٣
٢
٠
در زندگی مشترک میشه تحمل کرد و ساخت، سوختن و زجرکشیدن حتی به خاطر بچه، تصمیم اشتباهیه که عواقب جبران ناپذیری داره. وقتی یک نفر متوجه شد که انتخاب اشتباه در ازدواج داشته باید جدا بشه اگر با جداشدن بتونه خرج خودش و بچه هاشو بده و یا دوباره ازدواج کنه در غیر این صورت جدایی راه حل مناسبی نیست مگر اینکه بتونه شوهر یا همسرش رو تغییر بده که سخت تر از مستقل شدنه چون ادمها تا وقتی خودشون نخوان تغییر نمیکنند. تا حدی میتونم صبر کنم که به خوب شدن زندگی امیدوار باشم یک امید منطقی که بتونه وارد زندگیم بشه و محال و غیر ممکن نباشه. بی عرضگی طرف مقابل هم اصلا قابل تحمل نیست. با حسادت طرف مقابل اگه فقط باعث تلاش بیشتر و رقابت بشه موافقم و باهاش کنار میام
لیلی
لیلی
٩٧/٠٨/٠٣
٠
٠
الان یک انجمن ثبت کردم تایید بشه
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٨/٠٣
٠
٠
میشه دقیقا بگید از کدوم بخش سایت انجمن ثبت می کنید شما؟؟؟ میرید بخش ارسال مطالب؟
لیلی
لیلی
٩٧/٠٨/٠٤
٠
٠
نه. بخش انجمن ها(گفتگوی جدید) بعدش هم تیتر انجمن و..تو قسمت طالع بینی ثبت کردم
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٨/٠٤
٠
٠
انجمنتون ثبت نشده. تیتر و محتواش رو همین جا ارسال کنید فردا به نامتون منتشر میشه
لیلی
لیلی
٩٧/٠٨/٠٦
٠
٠
با ورژن قدیمی سایت دوباره فرستادم ببینید ثبت شده یا ن
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٨/٠٦
٠
٠
خیر
لیلی
لیلی
٩٧/٠٨/٠٨
٠
٠
شاید کاربریم برای انجمن گذاشتن محدود شده . پیگیری کنید لطفا
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٨/٠٨
١
٠
ما چنین محدودیتی رو برای هیچ کدوم از کاربرامون نداریم
لیلی
لیلی
٩٧/٠٨/١٦
٠
٠
با کدوم مرورگر انجمن بزارم که ثبت شه؟
S_RAZMEGAHE
S_RAZMEGAHE
٩٧/٠٨/٠٣
٠
٠
من هیچکدوم از بندهای حقوقی واخلاقی و همچنین هیچ خطوط قرمزی رو رد نکردم. اما چرا نظراتم ارائه نمیشه.
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٨/٠٣
٢
٦
سیستم و اینترنتی که باهاش نظر میذاری آشغال هست و نظراتت کلا تو سایت نمیاد ربطی به ادمین های سایت نداره. در یک هفته اخیر تمامی کامنت هات تایید شده. جو بیخود نده
YaseenNateghi
YaseenNateghi
٩٧/٠٨/٠٨
٣
٠
یک: ازدواج تو سیستم ایرانیش خیلی مهمه، و همچنین خیلی یکطرفه‌تر از جاهای دیگه‌س. از یه طرف ازدواج رو به واسطۀ جهیزیه و ماشین و خونه و شغل ثابت و غیره و ذلک سخت کردیم. نتیجتاً قشر متوسط کمتر ازدواج میکنه یا دیرتر، از اون طرف سنّ دخترای مجرد همون قشر متوسط یه کم میره بالا و ممکنه برای فرار از تجرّد، با گزینۀ نامناسبی ازدواج کنن. از طرفی طلاق هم تو ایران سخته. یعنی به خاطر سخت بودن ازدواج تو مجبوری با دختر-پسری ازدواج کنی که واسه تو خوب نیس (ممکنه با یکی دیگه ترکیب خوبی داشته باشه!) و خب بعدش که می‌خوای طلاق بگیری، دهنت رو صاف می‌کنن که بدبخت شدی و پتانسیل فسادت رفته بالا. / به نظرم طلاق رو میشه قدری آسونتر کرد و از یه طرف هم ملت رو تا حدّ ممکن آموزش داد که انتخاب درستی انجام بدن، خود ازدواج هم ساده بشه. آدمیزاد نخستین محرک ش برای ازدواج، پاسخ به نیاز ذهن و بدنه (حالا شما رابطۀ غیررسمی رو در نظر نگیر). ولی ازدواج شدیداً شامل برخوردهای متقابله که روان آدم رو به چالش میکشه. / دو: اگر نگاه نظام‌مند به ازدواج داشته باشیم، با خیلی چیزاش به خودیِ خود میتونیم کنار بیایم، چون اون نقشۀ کلی رو قبول کردیم و از نظر روانی پذیرفتیم نواقصش رو. ازدواجِ ساده خوبه، در صورتیکه هدف مون ازش فقط رفع نیاز جنسی نباشه. مثل آتش بس تو جنگه که هم میخوای خودت یه نفسی بکشی و هم قول میدی که جنبۀ آتش بس رو داشتی باشی. اینجوری آدما از 19 – 20 سالگی میتونن وارد رابطه شن و از قبل، آموزش ببینن در مورد رابطه داشتن. / سه: باید صبر رو یاد بگیریم. من یه بچه کنارم باشه و اذیتم کنه، ماکزیمم یه ربع تحملش میکنم. بعدش یا دعواش میکنم یا ازش دور میشم. خب طبیعتاً تو رابطه هم نمیتونم صبور باشم احتمالا فعلا. این که چی رو تحمل کنیم و تا کجا تحمل کنیم رو باید برآیند تشخیص خودمون و نظر مشاورها قرار بدیم. واقع بین بودن کمک میکنه که کمی راحتتر تحمل کنیم ناملایمات رو. /