خانه انجمن تاسوعا و عاشورا چه می کنید؟
٢٢٧
٢١
naeerika

تاسوعا و عاشورا چه می کنید؟

تاسوعا و عاشورا چه می کنید؟

سلام. ایام سوگواری سید و سالار شهیدان رو خدمتتون تسلیت میگم

هر ساله تاسوعا و عاشورا چکار می کنید؟ هیئت ثابتی رو می رید؟ نذری پخش می کنید؟

خاطره ای شنیدنی از این ایام دارید؟

٩٧/٠٦/٢٨
نظرات کاربران
کد امنیتی
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٦/٢٨
٢
٠
سلام هر ساله می رفتیم یه حسینیه تو خیابون امام رضا که خیلی سنتی و باصفا است. ولی خب امسال متاسفانه به علت مشغله کاری نتونستم برم
خاص استم
خاص استم
٩٧/٠٦/٢٩
١
٠
حسینیه ما می اومدین؟؟! امام رضای ۴؟؟
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٦/٢٩
٠
٠
بله بله دقیقا - شما از بانیان حسینیه اید؟
خاص استم
خاص استم
٩٧/٠٦/٢٩
٠
٠
ن جناب آستانه.. ما کجا و بانی بودن مجلس آقا😞 ما میشیم نوه های اقای عیدگاهی بزرگ همون آشیخ مرتضی
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٦/٢٨
٨
٠
نذری پخش کردن هم مال بچه پولداراست! ما معمولیا نذری می گیریم که متاسفانه تا الان به جز دو عدد شله زرد، چیز دیگه ای نصیبم نشده
بوریس برزوفسکی ارجمندوسکی
بوریس برزوفسکی ارجمندوسکی
٩٧/٠٦/٢٨
٢
٩
عاقا فقط اگه هرساله باشه میشه مال بچه پولدارا؟؟ ما چن سال پیشا یبار نذری دادیم تو محرم اونم حساب میشه؟؟:))))))))
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٦/٢٩
٢
٠
نه چندسال پیشا مخصوصا اصلا حساب نیست! اون زمانا ارزون بوده راحت می شد نذری داد :))
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٧/٠٦/٢٨
١٠
٠
من خودم اهل هیئت ثابت نیستم. فقط می دونم یکسری از هیئت ها باب دل من نیستن و نمیرم. بیشتر روضه و سخنرانی برام مهمه، هر جا خوب باشه نزدیک باشه یا فامیل باشه میرم. جاهایی که بیش از اندازه سینه زنی و هروله و باند و باند و باند زیاد دارن اصلا خوشم نمیاد و از همون حال خوب حزنی که دارم بیرون کشیده میشم و عصبانی. نذری داریم اما تو صفر :ی / خاطره خیلی خیلی خوب هم دارم که انشالله این هفته روزنامه جیم رو بگیرین می خونین :)
زینب اسکندری
زینب اسکندری
٩٧/٠٦/٢٩
٢
٢
میریم 《بیدخت》 و بهترین عزاداری رو من اینجا دیدم :))) و خیلی از هیئت ها هستن که بقول خانم حبشی باب دل ما نیست :)
[دخــتر آبــــــان]
[دخــتر آبــــــان]
٩٧/٠٦/٢٩
٥
٣
چهارسال پشت سر هم تا پارسال می رفتیم هیئت پیش آقا حیدرمون :(( ولی امسال که خونمونو عوض کردیم خیلی دور بود به اونجا و این جا هم جای خوبی رو سراغ نداشتیم.. البته نه این که بد هستن ولی خب هرجایی هم نمیشه رف دیگه. خیلی از این بابت دلم گرف :( البته بقیه اعضای خانواده رفتن ولی من نه :((((((( کلا محرم امسالم خیلی فرق میکرد :( / نذری که تا الان فقط یه شله زرد که اونم مال فامیل خودمونه و یه کتری شیرکاکائو خوردم -_- :( داستان این شله زرد خیلی جالبه. خاله مامانم از حدود سی، سی و پنج سال پیش از یک کیلو برنج شروع میکنه خودش تا نذرشو ادا کنه . بعد هر کسی تو فامیل که مشکلی داشته از همون سال نذر میکرده اگه مشکلش حل شد سال بعد برا شله زرد روز تاسوعا اون یه چیزیش رو به عهده بگیره. تا به الان هررررررررررکسی نذر این شله زرد کرده جواب گرفته. ینی ما الان یه پسر سی ساله تو فامیل داریم که خود ایشون رو از همین شله زرد دارن :)) ینی بچه دار نمی‌شدن و بعد از نذر این شله زرد ایشون به دنیا میاد. تمامی دخترخاله و دختردایی های مامانم و خلاصه هممممه و همه برای قبولی دانشگاهشون نذر همین شله زرد میکنن و قبول هم شدن. حالا دیگه به دانشگاه بچه هاشون رسیده :)) همین اقا دکتری گفتم خودش از همین نذر شله زرد به دنیا اومده، امسال نذر کرده اگه این امتحانی رو که قراره بره تهران بده رو قبول بشه امسال شله زرد رو بیشتر میکنه :) و دقیقا همین چند روز پیش جوابش اومده که قبول شده و حالا برای تخصص نمیدونم چیش باید بخونه تا عضو هیئت علمی شه :/ خلاصه که خانواده های طرف مامانم هرچی دارن از همین شله زرده :) ضمن این که هرسال داره هی بیشتر و بیشتر میشه... / دیدم مامانم پریشب پاشدن برن بیرون . پرسیدم کجا؟ گفتن میخوایم گلاب و نمیدونم یه چیز دیگه شو امسال ما ببریم. بعد که دلیلشو پرسیدم گفتن پارسال برا قبول شدن دانشگاه تو نذر کردم --__-- :) اینم از نذری خانوادگی ما که همه فامیل توش شریک هستن :)
خاص استم
خاص استم
٩٧/٠٦/٢٩
٠
٠
خوش به حالتون😭 ما هم میتونیم سهیم باشیم؟؟؟؟
amineh_hz
amineh_hz
٩٧/٠٦/٢٩
٢
٠
عزاداری های یزدی نگاه میکنیم
خاص استم
خاص استم
٩٧/٠٦/٢٩
٠
١
سلام ب شخصه حال و خوای خیابونای منتهی ب حرم رو خیلی دوست دارم خصوصا خیابون تهرون! ترجیح میدم ی گوشه بایستم هیئت هارو نگاه کنم اما خب از موقعی ک یادم میاد دسته جمعی میریم حسینیه مرحوم پدر بزرگم؛ حاج شیخ مرتضی عیدگاهی واقع در امام رضای ۴ سخنران تاسوعا و عاشوراشون اقای علم الهدی هستن، اصلا گوپس گوپسی نیست! از اون قدیمیاست و حس خوبی بهت میده ضمنا تاسوعا و عاشورا نهار و شام هست و کاملا هم عمومی خلاصه تشریف بیارید! اونطرف خیابون تقریبا روبه روی این حسینیه ی جایی هست ب اسم مکتب حضرت خدیجه که اوجام واسه شوهر خاله ام هست و شام و نهار روز تاسوعا و عاشورا برقراره😌 راستی اینـ حسینیه اقاجونم اینا هر سال روز عاشورا به صورت نمادین نعش میارن... اسبم میاوردن قبلا ک ی بار میلیمتری از پشت سرمن رد شد دیگه ترسیدن نیاوردن!!
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٦/٢٩
٠
٠
به جرئت میگم بهترین حسینیه مشهد برای اقامه عزای امام حسین هست که از اول محرم تا 12 محرم از صبح تا نماز ظهر هست - خدا رحمت کنه حاج آقای محمد شهیدی رو. چقدر با صفا و حسینی بودن ایشون... ان شاءالله که این حسینیه سال های سال پا بر جا باشه و منم سعادت داشته باشم سال دیگه دوباره به رسم هر سالم برم...
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٦/٢٩
٠
٠
مگه قسمت خانم ها هم اسب رو میاوردن؟ خوب شد این حیوون بنده خدا را حذف کردن از مراسم. شور حسینی یک ساعت پایانی مجلس و سخنرانی های بی نظیر حاج آقای شهیدی بهترین بخش مراسم هست. خداوند به ایشون عمر با عزت بده و حفظشون کنه تا ما بتونیم پای منبر ایشون باشیم هر سال
خاص استم
خاص استم
٩٧/٠٦/٢٩
٠
٠
اره دقیقا همین طوره از ۶ صبح شروع میشه تا نماز ظهر و بعدشم که نهار.. بله واقعا خدا رحمت کنه محمد اقارو... البته اقا زاده شون (مهدی اقا) هم کم کم دارن جا پای پدر میزارن اما خب هنوز مونده تا سوز صدای محمد اقا رو یادآور بشن... سخنرانی حاج محمود اقا هم ک اصن هیچی!!👌👌 نه اسب تو همون حیاط میاوردن ،منتهی ما تو حیاط بودیم، بیچاره صاحب اسب هم هی میگفت رد نشین منم بچه بودم ی نگاهی ب بالای پله ها کردم گفتم اوووووو تا بیاد پایین من رد شدم!!! نمیدونستم اسب ۱۰ تا پله رو یکی میکنه!!!! دیگه خلاصه رد شدم و اسب از پشتم ب فاصله کوتاه رد شد ، صاحب اسبم ی چند دقیقه ای از هوش رفت!! هیچی دیگ ـفک کنم از اون سال ب بعد نیاوردن!
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٦/٢٩
٠
٠
نور به قبر جدتون بباره و با امام حسین (ع) محشور بشن با بنا نهادن چنین حسینیه ای و چنین نواده هایی. بله مهدی آقا هم کم از پدر بزرگوارشون نمیارن. خدا چه رحمی کرده بهتون!
خاص استم
خاص استم
٩٧/٠٦/٣٠
٠
٠
متشکرم خدا شمارو هم حفظ کنه انشاءالله سال آینده حتما تشریف بیارید.... اره واقعا خدا رحم کرد..
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٧/٠٦/٣١
٠
٠
تاسوعا و عاشورا رفتیم روستا !
م-نص
م-نص
٩٧/٠٦/٣١
٠
٠
هیات محله قدیممون.محله نوغان میرویم:)هیات ثامن الئمه نوغان:)