خانه انجمن دوسش داری؟
٣٨٢
٤٣
afsan

دوسش داری؟

دوسش داری؟

سلام. کسی هست که دوسش داشته باشید ولی بهش چیزی نگفته باشید؟

چرا ابراز علاقه نکردید؟ ترس از ضایع شدن یا خجالت می کشید؟

به نظرتون بهترین راه برای ابراز علاقه چیه؟ یا ازون دسته از آدمایی هستید که معتقدید باید دوست داشتن ها رو در وجودتون خاموش کنید تا صدمه روحی نبینید؟

٩٧/٠٤/٠٤
نظرات کاربران
کد امنیتی
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٤/٠٤
٢
٠
به به افسانه خانم! ازین ورا؟ پیشاپیش تبریک عرض می کنم و به پای هم پیر شید خخخخخخ
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٤/٠٤
٥
٠
به نظر من باس علاقه رو ابراز کرد. نذارید تو خودتون بمونه! یا اونم دوستون داره که چه عالی! یا اون دوستون نداره و چه بد! میشه همون ماجرای پایان تلخ و تلخی بی پایان! فقط این رو بهتون بگم که شرمنده دلتون نشید
Havva
Havva
٩٧/٠٤/٠٤
٢
٠
درود :) بنده با شما موافقم
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٤/٠٥
٠
٠
سپاس از موافقت و همراهی شما
S_RAZMEGAHE
S_RAZMEGAHE
٩٧/٠٤/٠٤
٢
٤
به نظر من دوست داشتنی که بخواد ابراز بشه میشه هوس. هوسه که به شما اجازه جسارت های اشتباه رو میده علی الخصوص اگر ابراز این دوست داشتن از طرف خانم ها باشه. دوست داشتن واقعی محکومه به نگه داشتن در دل و توکل واقعی به خدای متعال. من واقعا تعجب کردم از نظر بعضی دوستان که به راحتی میگن باید دوست داشتن رو ابراز کرد. یعنی چی که یک خانم بره به یک آقایی که یک آشنایی در حد گردی صورت داره بگه که "من به شما علاقه دارم.؟!؟ اصلا با روحیه و سرشت خانم ها سازگار نیست. صدمات روحی شدیدی متوجه این نوع تعاملات برای خانم ها است .
دختر آبان
دختر آبان
٩٧/٠٤/٠٤
١
٠
:|||||
صاد
صاد
٩٧/٠٤/٠٥
٢
٠
😐😐 صحبت از خانوم و عاغا بود مگههه؟؟؟ صحبت از اشنایی بود مگههه؟؟؟ چرا جو میدید؟
S_RAZMEGAHE
S_RAZMEGAHE
٩٧/٠٤/٠٦
٠
١
صحبت از آقا و خانم نبود پس چی بود؟فک کنم صحبت از کاهو ،کلم ، هویج و صیفی جات بود.!!
ردپای قلم
ردپای قلم
٩٧/٠٤/٠٤
٠
١
از ما كه گذشت... :(
S_RAZMEGAHE
S_RAZMEGAHE
٩٧/٠٤/٠٤
١
٢
بهترین راه برای ابراز علاقه اعتقاد صریح به آیه26 سوره نور :الْخَبِيثَاتُ لِلْخَبِيثِينَ وَالْخَبِيثُونَ لِلْخَبِيثَاتِ ۖ وَالطَّيِّبَاتُ لِلطَّيِّبِينَ وَالطَّيِّبُونَ لِلطَّيِّبَاتِ ۚ أُولَٰئِكَ مُبَرَّءُونَ مِمَّا يَقُولُونَ ۖ لَهُمْ مَغْفِرَةٌ وَرِزْقٌ كَرِيمٌ. زنان بدکار و ناپاک شایسته مردانی بدین وصفند و مردان زشتکار و ناپاک نیز شایسته زنانی بدین صفتند و (بالعکس) زنان پاکیزه نیکو لا یق مردانی چنین و مردان پاکیزه نیکو لایق زنانی همین گونه‌اند، و این پاکیزگان از سخنان بهتانی که ناپاکان درباره آنان گویند منزهند و بر ایشان آمرزش و رزق نیکوست.
ردپای قلم
ردپای قلم
٩٧/٠٤/٠٤
١
١
آفرين
غزاله بانو
غزاله بانو
٩٧/٠٤/٠٤
٢
١
خب این فقط واسه اقایون مصداق پیدا میکنه :)))))))) مثلا من برم به یه پسر بگم اوه تو بهترین مردی هستی که تا حالا دیدم؟:)))))) نه دیگه !!
ردپای قلم
ردپای قلم
٩٧/٠٤/٠٤
٠
١
كاملا درسته... اگه دوست داشتن باشه كه چه دوس داشتني؟ دختر و پسر؟ خب راهش خواستگاريه...گفتنش با خواستگاريه... دخترا هم كه نمي توننن اين كار رو انجام بدن...البته اين كاري به شرع نداره...عرف جامعه اينجوريه...
Havva
Havva
٩٧/٠٤/٠٤
٦
٠
این که حضرتِ خدیجه علاقه‌شون رو به‌ پیامبر ابراز کردن (البته با واسطه) و خودشون پیش‌قدم شدن همیشه برای من جالب بوده :)
غزاله بانو
غزاله بانو
٩٧/٠٤/٠٤
٧
١
اخه هیچ پسری جنبه پیامبر(ص) رو نداره :/ :دی
ردپای قلم
ردپای قلم
٩٧/٠٤/٠٤
٢
١
راست میگن...ما اقایون جنبه زیاد نداریم...😂
غزاله بانو
غزاله بانو
٩٧/٠٤/٠٤
٣
١
از این صداقتتون خوشم اومد مرسی:دی
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٤/٠٥
٠
١
به هر حال اگه می خواین شوور کنین باید از یه جایی شروع کنین دیگه :))))
غزاله بانو
غزاله بانو
٩٧/٠٤/٠٥
١
١
اگر نخوایم چطور؟:)))))))))))
mobina_aminfar
mobina_aminfar
٩٧/٠٤/٠٤
٢
٠
اگر کسی رو دوس داشته باشم قطعا بهش میگم چون اگه نگم ممکنه بهش نرسم و ۶۰ سال دیگه کنار نوه هام حسرتشو بخورم
S_RAZMEGAHE
S_RAZMEGAHE
٩٧/٠٤/٠٤
١
٠
اگه طرفتون گفت که علاقه ای به شمای نوعی نداره چی؟ یا اگر از احساسات پاک شما سواستفاده کرد چی؟ اگر همه علاقه شما بعد از شنیدن جواب منفی به نفرت تبدیل شد چی؟
mobina_aminfar
mobina_aminfar
٩٧/٠٤/٠٤
٥
٠
حداقلش اینه که بهش گفتم دوسش دارم اون بگه اره یا نه مربوط به بی لیاقتی خودشه. ممکنم هس که بگه اره اگه بگم دوسش دارم .اگه بگم و اوشون بگه نه بهتره از اینه که نگم و یه عمر با خودم کلنجار برم که شاید می گف نه به نظرم عشق و دوس داشتن هیچ وقت به نفرت تبدیل نمیشه
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٤/٠٥
٠
٠
احسنت به شما خانم امین فر
دختر آبان
دختر آبان
٩٧/٠٤/٠٤
٥
٠
بهترین راه ابراز علاقه همون گفتنشه ولی من این رو نمی پسندم که اولش از طرف خانوم باشه. ینی من اگه یک نفرم دوست داشته باشم تا چیزی، حرکتی از اون طرف نبینم هییییییییییییچ وقت خودم نمیرم چیزی بهش بگم. پس اول مرد باید بگه. ولی اگه اون بگه حله دیگه من غروری ندارم که نخواسته باشم بگم :))) ازون دسته آدما هم نیستم :) طرف بگه و منم دوسش داشته باشم میگم ولی نداشته باشمم شرمنده دیگه :// بارم میگم ک ندارم ://
S_RAZMEGAHE
S_RAZMEGAHE
٩٧/٠٤/٠٤
٠
٠
چه حرکتی از سمت آقایون بشه؟ منظورم اینه که شما چطور میخواین بفهمید که طرف مقابل به شما علاقه داره؟
دختر آبان
دختر آبان
٩٧/٠٤/٠٤
٠
١
میاد میگه
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٤/٠٥
١
٠
:|
Atefe_K
Atefe_K
٩٧/٠٤/٠٤
٢
٢
نه/نه/نه/ب طرف بگی مثه بچه ادم/اینم راه خوبیه:|کلا اعتقادی ب عشق و اینا ندارم:|هرکار بنظرتون درسته بکنین:|مرسی=)
ناشناس
ناشناس
٩٧/٠٤/٠٥
١
٠
اووونقدر یهویی میاد و زمانیم حسش میکنی که راهی برای برگشت دلت نداری... عشق کار خودشو میکنه کاری به اعتقادات شما نداره
Atefe_K
Atefe_K
٩٧/٠٤/٠٥
٣
٠
بیاد:|بدرک:|
Ali_emadi
Ali_emadi
٩٧/٠٤/٠٤
٤
٠
بهترین راه برای ابراز علاقه "ابراز علاقه"ست؛ یعنی این نخ دادن ها یا گیج کردن ها رو گذاشت کنار و صاف و ساده حرفو زد:) جناب حافظ‌هم از همین تاکتیک راضی بوده: [فاش میگویم و از گفته‌ی خود دلشادم، بنده‌ی عشقم و از هردو جهان آزادم] فلذا مبارکه:)
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٤/٠٥
١
٠
به به. احسنتم
نسیم پهلوان
نسیم پهلوان
٩٧/٠٤/٠٤
٩
١
تنها پسری که ازش خوشم میومد پسر دختر عموی مامانم بود که وقتی 9 سالم بود اومدن چند روز خونمون موندن اونم فک کنم 12 _13 سال داشت.. منم تو همون چن روز انگشتری که دوسش داشتمو بهش دادم که بدین ترتیب متوجه علاقم (البته از سر بچگی) بشه اونم گمش کرد بعد فهمیدم لیاقت دوس داشتنمو نداشته و باهاش قهر کردم --____-- دیگه ام ندیدمش.. بقیه ابراز علاقه ها از طرف آقایون بوده دیگه هیچوقت از مردی خوشم نیومد که تصمیم بگیرم بش بگم یا نه --______--
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٤/٠٥
٣
١
پسره نادان قدر نشناس احمق :|
SHAHRAM-BAZLI
SHAHRAM-BAZLI
٩٧/٠٤/٠٤
٦
٠
بنظرم .ابراز علاقه باید خیلی واضح و شفاف بیان بشه ‌‌..وگرنه چه با گذشت یک روز ،و وچه با گذشت یک قرن .نمیتونی خودتو ببخشی ...در هر حال علم روانشناسی هم به این مسئله تاکید کرده است .حتی کسی که عاجز در ابراز کردن علاقه خودش هست .و وقتی مراجعه میکنه به یک مشاور ،،مشاورسعی میکنه توجیح کنه و این حس خودباوری رو دراون شخص بوجود بیاره ...البته لازمه ی ابراز .خود باوری ،صداقت ،داشتن هدف .و خیلی از این مسائل میباشد ..موفق باشید ‌‌
ناشناس
ناشناس
٩٧/٠٤/٠٥
١
٠
بله بوده و هست ،چون خانم هستم هم خجالت هم عواقب بعدش از طرف خودشون و خانواده ها در هر صورت مثبت یا منفی بودن...بهترین راه هم اعلام به موقع احساس هست و نگفتنش اگر دیرر بشه بیشتر از گفتن و نه شنیدن اسیب میزنه...
S_RAZMEGAHE
S_RAZMEGAHE
٩٧/٠٤/٠٥
٠
٠
مشکل از جایی پیدا میشه که ما خیر ودوست داشتن و محبت و... از بنده خدا طلب میکنیم. به قول عموی خدا بیامرزم همه مشکلات بشر زمانی شروع شد که طلب مغفرت از خدا رو فراموش کردن. به همه دوستان عزیزم میگم که خیرتون رو از خدا بخوایین. همین.
خآنوم خآصــ
خآنوم خآصــ
٩٧/٠٤/٠٥
٤
٠
سلام ن! کلا بهترین چیز اینه که طرف مقابل شعور درک این مطلب رو داشته باشه و خودش یه حرکتی بزنه :دی! اگر م خارج از ایران زندگی میکردم و یکی رو دوست داشتم میرفتم جلو ابراز علاقه میکردم اما اینجا نمیشه همچین حرکتی زد! چون متاسفانه زیاد با جنبه نیستیم! دعوایی چیزی پیش بیاد طرف برمیگرده میگه کی تورو خواست خودت اومدی جلو! دیدم ک میگم!!
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٤/٠٥
٤
٢
آفرین به شما! و چه لحظه سختیه که اون لحظه طرف بهتون بگه که خودت خواستی اومدی جلو و اصلا من نمی خواستمت!
k_micki
k_micki
٩٧/٠٤/٠٥
٠
٠
من از حق‌الناسش می‌ترسم. من ازین می‌ترسم که به یک نفر ابراز علاقه کنم و اونو درگیر احساس خودم بکنم درحالی که تضمینی براش ندارم که قراره انتهای مسیر ما به هم برسیم و داستان پایان خوشی داشته باشه. که اگه پایان خوبی نداشته باشه اون فرد قراره توی زندگیش افراد دیگه‌ای رو دوست داشته باشه و یا حداقل ازدواج کنه. خب در اینصورت منی که یه روزی یه جایی توی زندگیش بهش ابراز علاقه کردم همیشه توی ذهن و خاطراتش خواهم موند و این زندگی با یه نفر دیگه و یا دوست داشتن یکی دیگه رو براش سخت می‌کنه. اینجوری من روی دوشم کلی حق‌الناس میمونه. حق اون خانم محترم، حق شوهر اون خانم محترم، حق بچه‌هاش و حق خیلیای دیگه
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٧/٠٤/٠٥
٢
١
سلام :)اره! یعنی یه مدت دوسش داشتم (نزدیک عقدمون بود تقریبا🤔)ولی به هزار و یک دلیل چیزی نمیگفتم ولی بعد اینکه بهم محرم شدیم گفتم:))) دلیلش واقعا هزار و یکی بود و خب اگه چندتاش و بخوام بگم یکی نامحرم بودنمون، دیگه ترس از سر نگرفتن این ازدواج و احساسی که دست خورده شده، نمیدونم چجوری بگم اینکه19 سال هرگونه محبت و عشق و علاقه رو توی خودم کنترل کرده بودم و بعد یهو احساسمو بیان کنم و بعدش من بمونم و یک احساس دست خورده اذیتم میکرد ضمن اینکه به طرفمم نگاه میکردم دیگه همین ها رو راجع به اونم درنظر میگرفتم:) بهترین راه ابراز علاقه برای اقایون که مشخصه دیگه خواستگاری و این حرفا ولی سنتی بودن یا نبودنش به خودشون برمیگرده راجع به خانوما کلا نظرم اینه تاجایی که میشه علاقه مند نشن کلن:دی ولی خب از اونجایی که کار دل عاقلانش اینه به یک نفر که بهش اعتماد دارن و عاقل و ترجیحا بزرگتره بگن و ایشون بدون بردن اسم دختر خانوم بره و ته و توی قضیه رو دربیاره که آیا کلا این کیس ازدواجی هست یا نه:)بعدم بقیه مراحل دیگه
فائزه
فائزه
٩٧/٠٤/٠٦
٢
٠
شده کسیو دوست داشته باشم اما عاشقش نبودم که بخوام بهش بگم. ولی به نظرم اگه فکر می کنی طرف بهت میاد و همه چی اوکی، یه بزرگتر که مورد اعتمادت هست و هر دوی شما رو می شناسه رو بفرست جلو تا باهاش حرف بزنه. مزه دهنشو بفهمه :) پیدا کردن این فرد مورد اعتماد به نظرم خیلی سخته
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٧/٠٤/٠٧
٤
٠
اگر نسبت به کسی حسی پیدا کنم یک جوری بهش میرسونم. لازم نیس برم تو روش بگم آقا من از تو خوشم اومده که اصلا این کار در شان دختر نیست اما هزار تا راه هست که بتونی به طرف بفهمونی. اگر فکر میکنی حسیه که تا یک ماه دیگه می پره نه ولی اگر از تو فکرت خارج نمیشه باید خودتو از شرش خلاص کنی. میدونی انتظار هیچ دردی رو دوا نمیکنه. 10 سال هم که بگذره، هر وقت که حس بدبختی به آدم دست بده ، ته دلش میگه اااای کاش رفته بودم و احساسم رو بروز داده بودم، حداقل یک لبخند بهش زده بودم تا اونم جرات کنه اگر دوسم داره یک چیزی بگه... ینی تا آخر هی یادت میاد و میگی شاید اونم منو میخواست شاید شاید... تهش فکر میکنی چی میشه ؟ یا این حس دو طرفس که چه عالی یا نیست که #به_درک . مگه پسرا میان خواستگاری، درخواست دوستی میدن یا ابراز علاقه میکنن ما ردشون میکنیم ضایع شدنه؟ به افکار ملت باشه آره ولی آدم عاقل میفهمه که توی دوست داشتن الزامی وجود نداره که الان من عاشق یکی شدم اونم باید عاشقم باشه اگر نه من ضایع شدم. اصلا همچین چیزی نیست. تازه اگر طرف شعور داشته باشه مثل قبل یا حتی بهتر از قبل باهات رفتار میکنه چون میدونه تو ازش خوشت میاد و می دونه باید به احساست احترام بزاره اگرم آدم بی شعوری باشه و تا فهمید دوسش داری روشو برگردوند و رفت برا رفیق رفقاش گفتو دیگه نگاتم نکرد همون بهتر که هیچ وقت همچین آدمی بی ظرفیت، پستی راهش به زندگیت باز نشه.