خانه انجمن هدفمو چیکار کنم؟!
٢٦٦
١٦
h_sadat

هدفمو چیکار کنم؟!

هدفمو چیکار کنم؟!

سلام تا حالا شده یه هدف بزرگ توی زندگیتون داشته باشید ولی دنیا و شیوه ی زندگی کردن توش شما رو مجبور کنه حتی برای مدت کوتاهی قید هدفتونو بزنید؟ 

من هدف خیلی بزرگی توی زندگی دارم و با این هدفم زندگی میکنم و تمام فکر و ذکرم شده این هدف (نزدیکتر شدن به خدا) ولی چیزایی مثل درس و دانشگاه و امتحان ها اونم پر کردن ذهنم با فرمول و معادله و... کار جالبی نیست. حس خیلی بدی دارم. انگار از هدف دور شده باشم. حس دلمردگی. با اینکه هدف اصلیم هیچ ربطی به کاری که من الانا دارم میکنم نداره! انگار زندگیو ازم گرفتن!! شما بودید چیکار میکردید؟ فرقی نداره هدف شما چیه، مهم اینه درک کنید حرفامو.

٩٧/٠٣/٣٠
نظرات کاربران
کد امنیتی
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٧/٠٣/٣٠
٠
٠
یکی از اهدافم استخدام بود که با بالا رفتن سن و بزرگ شدن دهه هفتادیا به باد رفت. هدف دیگم روزنامه نگاری بود که اونم به خاطر بعد مسافت کنار گذاشته شد. الان تنها هدفم جابجایی مغازه است که ان شالله بهش برسم
h_sadat
h_sadat
٩٧/٠٣/٣٠
٠
٠
ان شاء الله :)
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٧/٠٣/٣٠
٠
٠
درک تون میکنم ، منم چندتا هدف دارم که از بعضی شون هم خیلی دورم ، بعضی شون هم باعث میشه از بعضی دیگه دور بشم . ولی خب سعی میکنم کنار هم دیگه ادامه شون بدم و هر کدوم که واجب تر هس رو بیشتر وقت بزارم . خوبیش اینه اگه به یه سری اهدافم برسم کارم راحت تر میشه برای رسیدن به اهداف دیگه ای که دارم :) امیدوارم در رسیدن به اهداف تون موفق باشید
گلی :)
گلی :)
٩٧/٠٣/٣١
٠
٠
تا دلت بخواد هدف داشتم که ازم گرفتن! من فهمیدم فقط باید واسه رسیدن به هدف با تمام وجود با اون شخص یا چیزی که مقابلته بجنگی! نه که دشمنی کنی،بجنگی:) ان شاءالله موفق باشی :)
غزاله بانو
غزاله بانو
٩٧/٠٣/٣١
٠
١
هیچ کس نمیتونه هدفامو ازم بگیره تو دنیا :)))) منم تو سختی هستم منم محدودیت دارم منم دارم تو همین دنیا زندگی میکنم . فقط باید دید ادما عوض بشه تا بتونن به هدفاشون برسن بذار مثال بزنم برای خودت:) :
ردپای قلم
ردپای قلم
٩٧/٠٤/٠٤
٠
٠
آفرين...نگرش انسان نسبت به مسائل تغيير كنه همه چيز تغيير مي كنه... داده ايي كه در ذهنمون داريم گاهاً اشتباهن...بايد بريم عاداتمون رو باز نگري كنيم . ببينيم كه خوبه يا بد ... چرا انجامش مي ديم.... خدا داشتن خيلي عالي و لازمش دل كندن از دنياست...نه اينكه گوشه گير بشيم...نه منظورم از دل كندن اينه كه خودمون وقف خدمت به خلق خدا كنيم و با اخلاص در نيت ..و البته با مطالعه و دانش و مشورت و. انديشه و توكل...
غزاله بانو
غزاله بانو
٩٧/٠٣/٣١
١
١
شما داری میگی میخوای به خدا نزدیک بشی! خب! نمیشه با درس خوندن نزدیک خدا شد؟ ما یه ایخ داریم تو قران که میگه ایا کسانی که میدانند با کسانی که نمیدانند برابرند؟ و در تفسیر این ایه اومده منظور علم دنیاست! حالا شما درس بخون معادله حفظ کن و ببین چه استفاده در راه رضای خدا میتونی بکنی از علمت! با همین علم چقدر میشه به دنیای بانظمی که خدا افریده فکر کرد و انگشت به دهن موند؟:) این عبادت نیست؟ میدونستی کسایی که درس میخونن تو اون لحظات دارن ثواب میکنن؟:))
ردپای قلم
ردپای قلم
٩٧/٠٤/٠٤
٠
٠
تووو قرآن ميگه ما سرنوشت هيچ قومي را تغيير نمي دهيم مگر اينكه خودشان بخواهند...
غزاله بانو
غزاله بانو
٩٧/٠٤/٠٤
٠
٠
احسنت! کلا جواب این سوالا مخصوصا درمورد خود خدا رو میشه راحت تو قران پیدا کرد :)
Atefe_K
Atefe_K
٩٧/٠٤/٠١
٠
٠
بزرگترین هدفم،خودم قیدشو زدم...بنا ب ی سری دلایل ک فلن نمیتونستم کاری براش بکنم...
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٧/٠٤/٠٢
١
٠
نزدیک شدن به خدا بزرگترین هدف آفرینشه. راهش رسیدن بهش از رسیدن با هر هدفی دشوار تره اما خوبیش اینه که تو لحظه لحظه زندگی جاریه. مثلا شما اگر هدف داشته باشی یک هنرمند بزرگ بشی اول باید صبر کنی یک دورانی مثل مدرسه تموم بشا یا وقت کافی براش نداشته باشی اما نزدیک شدن به خدا توی هرکار درستی که انجام میدی وجود داره. از دادن صندلیت توی مترو به یک نفر دیگه تا گوش دادن به درد دل رفیقت، حجاب ، کمک به دیگران و در کل همون آدم بودن خودمون... متوجه نمیشم اینکه میگین مجبور بشی یک مدتی کنارش بزاری یعنی چی!؟ مثلا بگی من هفته آینده کنکور دارم پس این یک هفته فقط به درس فکر کنم و یک هفته نماز نخونم؟! ولی اگر این مورد رو مثال زدین به نظرم مثال چندان مرتبطی نیست. ولی اگر هدف دیگه ای دارین به نظرم اگر فکر میکنین حالتون با شرایطی که دارین یا توانتدن فعلا در حد کفایت انجام دادن اون هدف نیست می تونین مدتی به کارهای دیگتون بپردازین ☺
ردپای قلم
ردپای قلم
٩٧/٠٤/٠٤
٠
٠
من خودم هم توو اين طوفان خواستن و نرسيدن به خدا موندم...و هميشه منتظر يك معجزه بودم...ولي مي دونم كه تا وقتي كه خودم گام بر ندارم ...هيچي نمي شه... البته خوب شدن و خدا دوست شدن و خدا خواه شدن سخت نيست ولي وقتيكه شدي بايد از خودت بزني...در مجموع سخته ولي ناشدني نيست... به قول امام اگه عالم و محضر خدا بدونيم . گناه نكنيم....همه چي حله...هي خدا كمكمون كن...
SHAHRAM-BAZLI
SHAHRAM-BAZLI
٩٧/٠٤/٠٤
٤
٠
دوست دارم .هدفم .هدفی برای انسان بودن و در اصل مفید بودن باشه ...بقیه ی چیزها با سعی و تلاش و اراده .بوجود میاد ...وصد البته که نگرش مثبت داشتن هم جزئی از اهداف محسوب میشه .‌
mahshid2
mahshid2
٩٧/٠٥/٠١
٠
٠
شاید خیلی کلیشه ای به نظر بیاد ولی هدف من قبولی در رشته ی پزشکیه ... سال پیش رتبم ۶۰۰۰ شد و با هزار بدبختی موندم پشت کنکور .... روزی که میخواستم این تصمیمو بگیرم قشنگ یادمه ... تمام عوامل بهم میگفتن که هدفو بیخیال شم ولی نن مقاومت گردم و ازش محافظت کردم ... الانم خیلی از تصمیمم خوشحالم چون هیچ دلیلی برای نا امید شدن از خودم ندارم ... به نظر من اگه هدف برای کسی واقعا قلبی و درونی باشه مهم نیست براش چه اتفاقی میفته .. اون در هر شرایطی پاش می ایسته