خانه انجمن برگشت به زندگی عادی
٢٢٣
١٢
hamidi__milad

برگشت به زندگی عادی

برگشت به زندگی عادی

سلام ((: 

جدیدا یکی از دوستان نزدیکم از یه رابطه ی عاشقانه و عاطفی بلند مدت خارج شده و کلا اون آدم سابق نیست تو کل روزمرگی هاش تاثیر منفی گذاشته و زندگیش هر روز کدر تر و سرد تر میشه جدای از کمک کردن به دوستم خودم کنجکاو شدم که اگه یکی این اتفاق براش بیفته چطور میتونه به زندگی عادی خودش برگرده؟ 

ممنون میشم نظر بدید مخصوصا کسایی که این اتفاق براشون افتاده و تونستن گذشته رو فراموش کنن

٩٧/٠٣/١٩
نظرات کاربران
کد امنیتی
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٣/١٩
٣
١
سلام. من همیشه گفتم شما حتی اگر با یک سنگ هم چند وقتی رو گذرونده باشید بهش وابسته میشید و جدایی ازون سنگ خیلی دردناکه، حالا چه برسه به انسان. اما اگر بتونی با رفیق های خوب بیشتر وقت بگذرونی، کمتر یادش می افتی و سختی هاش کمتر میشه. همچنین با فکر کردن به بدی هاش و آزار و اذیت هایی که گه گاه می کرده هم می تونی در روند فراموشی تسریع ببخشی.
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٣/١٩
٣
١
سرگرم شدن به کار و خسته کردن خود با کار زیاد هم خیلی موثره
amineh_hz
amineh_hz
٩٧/٠٣/١٩
١
١
این كه یادش نیارین حتی چند وقت از چیزهایی كه ممكنه باعث بشه غمگینش كنه دور كنین به جاش با سرگرم شد به كار وفعالیت های مختلف ذهنش رو به سمت دیگه ببرین
n_hasannejad
n_hasannejad
٩٧/٠٣/١٩
٠
٠
من فکر می کنم به علت وابستگی ای که ایجاد میشه جدایی و تنها بودن برای یه مدت خیلی سخته و به نظرم تنها گذر زمان این مشکل رو حل می کنه.
S_RAZMEGAHE
S_RAZMEGAHE
٩٧/٠٣/١٩
٢
٦
اول اینکه اصلا و به هیچ وجه نباید وارد اینگونه روابط غیراخلاقی شد. روابطی که قبل از هر گونه شکل گیری قطعا محکوم به شکسته. مشکلات اجتماعی و درگیری های ذهنی و تاملات شدید روحی علی الخصوص برای خانم های محترم، تبعات اینگونه روابطه. حالا اگر اشتباهی رخ داد و درگیر اینگونه روابط شدیم با یک جلسه صحبت با طرف مقابل و طرح مشکلات و اشتباهات سعی کنیم در خروج کامل از این بحران موفق باشیم. به نظر من هیچ عامل خارجی نمیتونه کمک خاصی کنه فقط و فقط خود طرف باید انگیزه لازم رو در خودش ایجاد کنه.
s_bagherzadeh
s_bagherzadeh
٩٧/٠٣/١٩
٥
٠
اینی ک چقد طول بکشه تا روند عادی زندگیو پیش بگیره بستگی به وضعیت عاطفی اون آدم،میزان صمیمیت و مدت رابطه بوده..بنظرم مهم ترین عامل کمک کننده اینه ک فرد به خودش زمان بده.. عجله نداشته باشه تا زود خوب شه،همش یه گوشه خونه نشینه چون آدمو روانی میکنه.یه کار مفید انجام دادن خیلی میتونه کمک کننده باشه..احساسشو تو خودش نریزه چون میترکه. با یه دوست قابل اعتماد صحبت کنه..دوستشم باید آدم باشه نه اینکه تا اشکشو دید بگه مرد ک گریه نمیکنه. اینقد این حرفو زدن که مردا همه چیو تو خودشون میریزن تا اینکه بالاخره سکته میکنن.نمیگم مردا مثل خانما اشکشون دم مشک شون باشه ولی اینیم ک اصلا گریه نکنن مسخرس..یه نکته مهم دیگه اینه ک فرد به خودش فرصت عزاداری رو بده..نخاد بزور حالش خوب بشه.. اگ احساس غم کرد شیرجه بزنه توی احساسش و با تمام وجود غمو لمس کنه..درصورت لزوم گریه خیلی کمک کنندس. پیش مشاور بره.دوستا باید خیلی بهش برسن..ببرنش بیرون،بخندوننش،مسخره بازی کنن..البته اینم باید درنظر داشت کسی ک قلبش بشکنه دیگه بطور کامل اون آدم سابق نمیشه.
SHAHRAM-BAZLI
SHAHRAM-BAZLI
٩٧/٠٣/١٩
١
٠
دلبستگی و دلدادگی هر دوسخت است ..سخت تر از هر دویِ اینها پایان یافتن روابط میباشد ..روانشناسان جامعه بر این باورند که هنوز درمان قطعی برای فراموشی دلبستگی وجود ندارد .و مثالی بر این اصل مصداق این ماجراست ..محققان میگویند ‌سخت تر از ترک افیون چیزی بنظر ساده و خنده دار است و آن فراموش کردن یک رابطه ی عاشقانه و احساسی میباشد ....ولی در کل با کامنت اول که اون شخص گذاشته موافقم ........موفق باشید ..
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٧/٠٣/١٩
٤
٢
چه تجربه ای دارن بچه ها :)
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٧/٠٣/١٩
٠
١
الحمد الله من این تجربه رو نداشتم ولی تا دلتون بخواد همه مدلشو اطرافم دیدم، تا جایی که من میدونم باید یک نفر کنار این ادما باشه که باهاش درد و دل کنن که سرزنششون نکنه که از عمق رابطشون خبر داشته باشه و اجازه بده طرف خودشو خالی کنه ، مرحله دومم اینه که بقیه تا خود اون فرد نخواسته به زور وادارش نکنن حرف بزنه بذارن هرجور که راحته با این قضیه کنار بیاد، و در مرحله اخر گذر زمان مهم ترین و کاربردی ترین راه حله گذر زمان میتونه خیلی چیزا رو بزای ادم کم اهمیت کنه:)
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٧/٠٣/٢٠
١
٠
وقتشو با آدما و دوستای خوب و کارای خوب و حال خوب کن بگذرونه! هر وقت یادش افتاد خودشو سرگرم یه کار خوب کنه. اگر بتونه توی این لحظه های کوتاه فراموشش کنه، کلا فراموشش میکنه! چون به نظر من زندگی همین الانه! الان بعدا تبدیل به گذشته میشه و آینده هم که هنوز نیومده! همین الانشو خوب و بدون اون زندگی کنه!
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٧/٠٣/٢١
٢
١
اولین و مهم ترین چیزی که باعث رهایی از فکر یک نفر میشه اینه که هی به خودش نگه وااای چقدر اون خوب بود، چقدر زیبا با استعداد ویژه اصیل و.... 😒 اون آدم حتی اگر پسر سبزه قبا یا دختر شاه پریون هم باشه باید حالی آدم بشه که #مارو نخواسته یا مشکل بزرگی وجود داشته که سد کنار هم بودنمون شده. اینجور مواقع باید بگی خلایق هرچه لایق... اگر آدم تمام تلاشش رو کرده و نشده نمیتونی خودتو بکشی که... بدی هاشو بشمار. نه بنویس. مرور کن چه وقتایی و سر چه مسائلی آزارت داده. تا وقتی بشینین و از کمالات طرف داستان بسازین از فکرش بیرون نمیاین. به چهار نفر آدم درست و حسابی که زندگی درست حسابی با آدمای حسابی تر دارن نگاه کنین تا باورتون بشه آدمای بهتر و خوبتر زیادن و اون آدم دردونه ی دنیا نیست و شما حق دارین خوشبخت باشین با کسی که شما رو با دوست و رفیق و از شما بهتر طاق نزنه یا درگیر مسائل بچه بازی، افکار بلندپروازانه و ابلهانه نباشه. ولی تمام این موارد وقتی تو شرایط باشی بی نهایت سخته . باید بره مشاور و تا میتونه با آدمایی که رفیق شفیقشن درد و دل کنه. حتی می تونه بیاد اینجا و نظر تک تک ما رو خودش بخونه ☺
Atefe_K
Atefe_K
٩٧/٠٣/٢٢
١
٠
نمیشه:|الان کاری نمیتونین بکنین...خیلی دورورم داشتم..بذارین یکم زمان بگذره!یکسال حتی..بعد کم کم درست میشن...ب شدت تجربه داشتم تو این مورد تو اطرافیانم و بیلیو می دتس ده انلی وی!(الکی مثلن خخ)شاید بشه بصورت موقت ب اینطور افراد کمک کرد و در لحظه شادشون کرد ک خب تاثیر موقت هم داره واقعا..اما ی دفه میزنن ب اون در و کلا گند میخوره بهشون..ی سری هم هستن ک جلو رفقا ب رو نمیارن و همش میگن و میخندن اما درواقع از درون لهن..اونارو بیشتر دریابین!(بعد همی شکست عشقیه ها!) مرسی:دی