خانه انجمن نصیحتمون کن!
٥٣١
٨٩
مجتبی خطیب آستانه

نصیحتمون کن!

نصیحتمون کن!

اگه بخواین یه توصیه یا نصیحت به دیگران بکنین که احتمالا خودتون تجربش کردین اون چیه؟

٩٦/١٠/٠٤
نظرات کاربران
کد امنیتی
n_hasannejad
n_hasannejad
٩٦/١٠/٠٤
٠
٠
درست زندگی کردن تا قبل از سن بیست و چهارسالگی....... نصحیت من به خواهرم و برادرام که کوچیکتر از منن..
آلاء
آلاء
٩٦/١٠/٠٤
٠
٠
بعدش اشکال نداره؟!:))
م-نص
م-نص
٩٦/١٠/٠٤
٠
١
خوب بدرد مو نوموخوره خخخ:)
n_hasannejad
n_hasannejad
٩٦/١٠/٠٥
٠
٠
آلاء جون، اگر تا قبل بیست و چهارسالگی درست زندگی کنی بقیش خودش درست میشه.......
n_hasannejad
n_hasannejad
٩٦/١٠/٠٥
٠
٠
آقای م-نص: ببخشید دیگه باید زودتر میومدین نصیحتتون کنم.
نیما خان حقیقی
نیما خان حقیقی
٩٦/١٠/٠٤
٠
١
به تجربیات و نصایح دیگران گوش بدین....اما در نهایت کاری رو بکنید که خودتون دوس دارین انجام بدین و اونقدر شهامت داشته باشین تا پای هر کاری که میکنین محکم وایستین
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٦/١٠/٠٤
١
١
دقیقا اخلاق خودمه، هر کی هر چی میگه از آخر کار خودمو انجام میدم خخخ
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/١٠/٠٤
٣
٠
هیششششوقت خوراکی که دوس دارینو تعارف نکنین😑😑😑 کوفتشون بشه😕😕 راضی نیستم😑
ali_sh
ali_sh
٩٦/١٠/٠٤
١
٠
باهاتون شدیدا موافقم. نه تتها خوراکی ای ک دوس داریو بلکه هیچ نوع خوراکی ای رو نه ک تارف کنی حتی. بلکه اگر خواستنم باید با پشت دست آشناشون کنی
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/١٠/٠٤
٠
٠
من با جاهای دیگه ای هم اشنا کردم حتی:// ... حالا بقیه چیزا رو اگه دوس نداشتین و فاصله با افراد زیاده و جمعیت زیادیم نیس تعارف خشک و خالی موردی نداره . ولی اینو خودم سر لوحه زندگیم قرار دادم... چه تعارفایی نکردمو بعدش عمیقا حرص خوردم :|
ali_sh
ali_sh
٩٦/١٠/٠٤
٠
٠
یا خدا دوری کنیم ازتون. پس روحیه از خودگذشتگی و ایثار جوانمردی و اینا کجا رفته؟ شما باید با خواسته های هوای نفس خودتون که یکیش همی خوراکی دوس بودنه مقابله کنید خخخخخ
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/١٠/٠٤
١
٠
چه حرفا :// غذای خودمه نمیخام بدم 😝😝
ali_sh
ali_sh
٩٦/١٠/٠٥
٠
١
غذای خودمه نداره. باید نیکی کنید. باید ایثار داشته باشید و فداکاری کنید. بیایید خوراکی هاتونو بدید به مت همشونو خخخ اینطور ثواب هم داره ان شاء الله با شهدا محشور شید خخخخ
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/١٠/٠٥
١
٠
اصن میخام ظالم باشم :) به هیچکسم نمیدم.. برخورد میکنم :) غذامو بدم به شما نه تنها ثواب نداره که از گناهان کبیره حساب میشه.. :// شما که خودتون بلدین غذا درس کنین😂😂😏😏.. سعی کنین خودکفا باشین که غذای بقیه رو نگیرین اجرتونم با سیدالشهدا 😁😁
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/١٠/٠٤
١
٠
با هم مهربون باشید. زندگی خیلی کوتاهه و هیچکس از یه ساعت بعدش خبر نداره.
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/١٠/٠٤
١
٠
مهربون باشین اما زرنگ تا از مهربونیتون سوءاستفاده نکنن :))
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/١٠/٠٤
٠
٠
بعله اینم درسته.
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/١٠/٠٤
١
٠
به خاطر چیزای کوچیک و مسخره ناراحت نشین..نا امید نشین هیچوقت ...کلا نا امیدی همه چیو از ادم میگیره...
آلاء
آلاء
٩٦/١٠/٠٤
١
٠
یکی لازمه اینو عمیقا به من بفهمونه:(
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/١٠/٠٤
١
٠
نا امید نشو و ایضا ناراحت -_- عمیق تر از این؟؟؟ :/
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٦/١٠/٠٤
٠
٠
#ستاد_بازسازی_تدبیر_و_امید خخخ
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/١٠/٠٤
١
٠
ایییییییش...اینا هشتکا رو به ما نچسبونین 🤢🤢.. تدبیر و امید 🤤🤤😣😣
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/١٠/٠٤
١
٠
زندگي در لحظه است، همين الان! بخاطر چيزي كه قراره 5 سال ديگه تاثيري روي زندگيتون نداشته باشه، حتي 5 دقيقه ناراحتي هم زياديه! البته به اين ميگن قانون 5 - 5! قانون خيلي خوبيه :)
نیما خان حقیقی
نیما خان حقیقی
٩٦/١٠/٠٤
٠
١
بسیار عالی.خیلی نکته مهمیه.خیلی از پرونده های قتل و جنایت به خاطر اینه که همین یه مورد رو اصلا بلد نیستن.چه برسه که بخوان بهش عمل کنن
n_hasannejad
n_hasannejad
٩٦/١٠/٠٥
١
٠
واقعاً ربط قانون 5-5 و قتل و جنایتو نفهمیدم................ با قانون 5-5 بسیار موافقم..... حرص و جوشهای الکی و بی فایده
نیما خان حقیقی
نیما خان حقیقی
٩٦/١٠/٠٥
٠
١
یه ذره فکر کنید تا بفهمین !!! هستن کسانی که تو یه لحظه عصبانیت کاری کردن که عواقب جبران ناپذیر داشته،در حالی که اصلا مساله مهم نبوده و خیلی بی ارزش بوده.اگه متوجه نشدین بگین تا چند تا مثال بزنم
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٦/١٠/٠٤
١
٠
هنرستان خر است و کسی ایجادش کرد خرتر، چون الان مثل بچه یتیم ها شدیم هیچکس مسئولیتمونو قبول نمی کنه، برید دنبال رشته های نظری
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/١٠/٠٤
٠
٠
:///
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٦/١٠/٠٤
٢
٠
البته رفتن به رشته ی ریاضی وقت تلف کردنه، اگه می خوایید برید رشته های برق و مکانیک و کامپیوتر، از اول برید هنرستان، دوسال الکی ریاضی نخونید. بهترین رشته رشته ی انسانیه
m-aminfar
m-aminfar
٩٦/١٠/٠٤
١
٠
خیلی ممنون که انقدر به رشته ریاضی احترام میذارید:/ الان کل افرادی که دور و اطراف منن میگن پسر باید بره هنرستان
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/١٠/٠٤
٠
٠
چه مشاوره های خوبی میدین😐😁 ادم فک میکنه زنگ زده ازین موسسه ها :///
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/١٠/٠٤
١
٠
باز خداروشکر در مورد کسایی که میرن هنرستان نظری ندادین :|| فقط خوده هنرستان خره دیگه ://
آلاء
آلاء
٩٦/١٠/٠٤
١
٠
قبلا ازینکه فرصت ها از دست برن خودتون اقدام کنید به امید دیگران نباشین هیشکی و هیشکی بیشتر از خودتون به فکر شما نیست...
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٦/١٠/٠٤
٠
٠
دقیقا درسته
ali_sh
ali_sh
٩٦/١٠/٠٤
٣
٠
آیت الله بهجت میگن که نماز اول وقت توی هر اموری کمک کنندس. هرچه ک بیشتر نمازهاتون رو به تاخیر بندازید کارها و امورتون بیشتر به تاخیر میوفته. نماز اول وقت به مانند یک پلی هستش برای رسیدن به اهدافتون. پیشنهادم اینه ک توی هر شغل و حرفه و با هرنوع جبهه گیری اعم از سیاسی و مذهبی که هستید سرآغاز امورتون رو با توکل به شهدا و خدای شهدا متبرک کنید. (تجربه شخصی خودمه) یقینا پایانی خواهد داشت که به صلاح و منافعتونه و قطعا خوشحالتون میکنه.
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/١٠/٠٤
٠
٠
👌👌👌✌️✌️
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٦/١٠/٠٤
٠
٠
شعار نیست؟
ali_sh
ali_sh
٩٦/١٠/٠٤
٠
٠
شاید از نظر شما شعار باشه و ... اما من تجربه زندگی خودمو بیان کردم. این اصول برای من مهمه و بهش معتقدم و ایضا ازش پیروی میکنم. شما میتونی بهش اهمیت ندی و از کنارش بگذری عزیز دل برادر :)
سعید نایب
سعید نایب
٩٦/١٠/٠٥
٠
٠
ممنون علی آقا. ممنون برادر. مهمترین و کارساز ترین نصیحت رو شما کردین. عالی بود. علی آقا بعد از نمازاتون ما رو هم دعا کنید.
ali_sh
ali_sh
٩٦/١٠/٠٥
٠
٠
لطف دارید آقای نایب. بنده حقیرتر ازینم که بخوام برای کسی دعا کنم. ولی چشم :) محتاجیم به دعای همگی
ali_sh
ali_sh
٩٦/١٠/٠٤
١
٠
از زندگیتون لذت ببرید. از حداقل هایی که دارید لذت ببرید و خداروشکر کنید و توکل کنید و شروع کنید برای بدست آوردن حداکثرها.
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٦/١٠/٠٤
١
٠
این برای منی که دیگه چیزی برای از دست دادن نداره خوبه
ali_sh
ali_sh
٩٦/١٠/٠٤
٠
٠
همین چیزی برای از دست دادن نداشتن هم خودش میتونه نقطه شروعی باشه. میتونی بگی منکه چیزی برای از دست دادن ندارم دیگه هرچی باداباد. دلو بزنی ب دریا و همون ریسکی رو بکنی که تا الان نکردی :) موفق باشی ان شاء الله
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٦/١٠/٠٤
٠
٠
اصلا اهل ریسک کردن نیستم.
ali_sh
ali_sh
٩٦/١٠/٠٤
٠
٠
منم مثل خودت بودم مرتضی جان. اما گاهی وقتا یه چیزایی توی زندگی پیش میاد که راه دیگه ای نداری و بلادرنگ باید انجامش بدی. بنظرم اگه ریسکت همراه با تحقیق و عقلانی و مهمتر از همه توکل به خدا باشه ضرری متوجهت نمیشه :))
ali_sh
ali_sh
٩٦/١٠/٠٤
٠
٠
حضرت علی علیه السلام فرمودن که نا امیدی بزرگتری گناهه. از شکست نترسید که میتونه براتون پیروزی بزرگی رو به ارمغان بیاره. جرات ریسک کردن رو داشته باشید. گاهی لازمه که ریسک کرد و به قولی دل رو به دریا زد. توکل به خدا کنید و ریسک های بزرگ و عاقلانه انجام بدید. پس از هر شکست نا امید نشید و قدرتمندتر شروع کنید :))
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/١٠/٠٤
١
٠
اصن اینایی که نا امیدنو نمیشه باهاشون حرف زد😣😣😖😖
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٦/١٠/٠٤
٠
٠
این ریسک کردن هم جزء حدیث امام علی است؟!
ali_sh
ali_sh
٩٦/١٠/٠٤
٠
٠
من الان خودم نا امیدم چرا باهام حرف میزنید؟ خخخ اینطوریم که نگید دیگه آخه. برید به کسایی ک میشناسید اینطورین کمک کنید باهاشون حرف بزنید
ali_sh
ali_sh
٩٦/١٠/٠٤
٠
٠
نه مرتضی جان. از اون نقطه به بعد نیست دیگه جزء حدیث. البته شما استاد مایید ها ببخشید جسارت شد :دی
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/١٠/٠٤
٠
٠
نمیشه حرف زد ولی من میزنم :| بدشم همه اینکارارم میکنم ولی کسی ک نا امیده ک اصن گوش نمیده ک :|
ali_sh
ali_sh
٩٦/١٠/٠٤
٠
٠
خب دیگه شما باید طوری حرف بزنید که گوش بده دیگه. اگه قرار باشه شماهم مث بقیه حرف بزنید ک فایده ای نداره ک. باید منحصربفرد گونه عمل کنید تا تاثیر گذار باشید
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/١٠/٠٥
٠
٠
باعشه :|
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٦/١٠/٠٤
١
٢
دانشگاه برید، ولی جدی نگیرینش! خوش بگذرونین توش
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/١٠/٠٤
١
٠
:|
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٦/١٠/٠٤
٠
١
دانشگاه اصلا نرید همه اش وقت تلف کردنه. هر وقت استاد سلاری از بین رفت بعد برید دانشگاه
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٦/١٠/٠٤
١
٠
یادش بخیر دانشگاه منتظری مشهد، دوسال درس خوندم ولی به اندازه ی بیست سال چیز یاد گرفتم، ولی دو سال دانشگاه قوچان درس خوندم به اندازه ی دو ماه هم چیزی یاد نگرفتم
n_hasannejad
n_hasannejad
٩٦/١٠/٠٥
٢
٠
مخالفم: دانشگاه خوب برید..... ناخودآگاه یکم یاد میگیرد و اگر تلاش کنید بیشتر یاد خواهید گرفت...... به نظرم دانشگاه خوب خودش یه فرصته.....
م-نص
م-نص
٩٦/١٠/٠٤
٠
٠
گاهی برای پیشرفت ریسک کن...اما روی زندگی خودتو دیگران ریسک نکن:)
نیما خان حقیقی
نیما خان حقیقی
٩٦/١٠/٠٤
٠
٠
نصحیت من به شما.مطالبت رو در یک کامنت بگو،نه 10 تا کامنت پشتِ سر هم
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٦/١٠/٠٤
٠
٠
پس رو زندگی عمه ام ریسک کنم خخخ
م-نص
م-نص
٩٦/١٠/٠٤
١
٠
مرغی که انجیر می خوره نوکش کجه خخخ
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/١٠/٠٤
٠
٠
ینی اینو تجربه کرده بودین؟؟ ://
م-نص
م-نص
٩٦/١٠/٠٤
٣
٠
به دروغگو ها رای ندهید..حتی اگر دروغشان شیرین بود:)
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٦/١٠/٠٤
١
٠
قابل توجه کلانشهرنشینان
م-نص
م-نص
٩٦/١٠/٠٤
٠
٠
سیگار عامل سرطان است..سیگار نکشید
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/١٠/٠٤
١
٠
سرطان به درک دندونارو خراب میکنه :/
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٦/١٠/٠٤
٠
٠
ماشالله تجربه به هردو خخخ
n_hasannejad
n_hasannejad
٩٦/١٠/٠٥
٠
٠
الآن کی سیگار کشیدنو تجربه کرده؟؟؟؟؟؟؟ خخخخخخخخخخخ
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٦/١٠/٠٤
٣
٠
امام علی (ع):هنگامی که از چیزی میترسی، خود را در آن بیافکن، زیرا گاهی ترسیدن از چیزی از خود آن سخت تر است:)
ali_sh
ali_sh
٩٦/١٠/٠٤
٠
٠
من هیچوقت به این عمل نکردم چون ممکنه عواقب بدی افتاده
ali_sh
ali_sh
٩٦/١٠/٠٤
٠
٠
بیوفته* // افتاده چیه آخه :|
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/١٠/٠٥
٠
٠
دیگه همه عادت کردن به این مدل صحبت کردنتون :) ازتون ایراد نمیگیرن :)) حالا باز برین خودتون غذا درس کنین 😂😂😂
n_hasannejad
n_hasannejad
٩٦/١٠/٠٥
٠
٠
اما من تجربه کردم......در مورد کنکور ...... واقعاً ترس از کنکور از خودش مزخرفتره.......
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٦/١٠/٠٥
٠
٠
:| بستگی به خودتون داره دیگه راجع به چه کاری انجامش بدین ولی مسلما منظور امام ترس از اعتیاد و نمیدونم چنایت و ایناها نبوده که امتحانش کنین بدبخ بشین:| من خودم خیلی تجربش کردم مثلا ازدواج، تنهایی تاکسی سوار شدن اممم خیلی چیزای دیگه که وقتی بهش فکر میکردم واقعا وحشت میکردم ولی وقتی تجربش کردم اسون تر از چیزی بود که فک میکردم
ali_sh
ali_sh
٩٦/١٠/٠٥
٠
٠
منم منظورم اون کارها نبود. ولی خب خودم شخصا ترس هایی دارم توی زندگیم که سعی میکنم هیچوقت باهاشون رو در رو هم نشم و احتیاط کنم. به قولی میگن چرا عاقل کند کاری ک باز آرد پشیمانی :)
غزاله بانو
غزاله بانو
٩٦/١٠/٠٤
٠
٠
بیخیال دنیا و حرفای ادماش:)) اونجوری زندگی باید کرد که دلت میخواد!!:))
غزاله بانو
غزاله بانو
٩٦/١٠/٠٤
٠
١
البته نصیحت کردن یه عینک و میل بافتنی و روسری گلگلی میخواد .. وگرنه تاثیر خودش رو نمیذاره:دی
n_dahji
n_dahji
٩٦/١٠/٠٥
٢
٠
صبور باش:)
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٦/١٠/٠٦
٠
٠
خیلی هم عالی :) منم همین رو خدمت دوستان عرض میکنم ٬ صبور باشید :)
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٦/١٠/٠٥
٢
٠
تو حتی یک لحظه هم نمیتونی به جای یک نفر دیگه زندگی کنی. پس دیگران رو قضاوت نکن
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٦/١٠/٠٥
٠
٠
به امید اون روزی که قضاوت نشیم و نکنیم
سعید نایب
سعید نایب
٩٦/١٠/٠٥
١
٠
هیچ کس رو قضاوت نکنید. اما اونی که دلش میخواد نقد بشه رو منصفانه و اخلاق مدارانه نقد کنید. نه تنها اشکالی نداره که ثواب هم داره.
سعید نایب
سعید نایب
٩٦/١٠/٠٥
٠
٠
خیلی خیلی سخته اما باید عادت کنیم که دروغ نگیم. به هر قیمیتی. براستی که کلید گناهان است.
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/١٠/٠٥
٢
٠
خیلی درسته... ینی سر منشاء 90 درصد مشکلات همین دروغه :/
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٦/١٠/٠٦
٢
٠
واستین یه فال به نیت همگی مون بگیرم ببینم حضرت حافظ مون چه نصیحتی میکنند :) میفرمایند : دمی با غم به سر بردن جهان یک سر نمی ارزد / به می بفروش دلق ما کز این بهتر نمی ارزد / چو حافظ در قناعت کوش و از دنیی دون بگذر / که یک جو منت دونان دو صد من زر نمی ارزد / (بیت های اول و آخرش رو فقط نوشتم) همینطور که واضحه میگه غم دنیا رو نخور که دنیا بی ارزشه و قناعت داشته باش و واسه مال دنیا زیر منت آدم های فرومایه نرو یه جا هم وسط شعر فرمودند که همنشین خوبان باش :) البته این تعبیر خودم بود از شعر ٬ معنا و تعبیر سطحی اش همین میشه :)
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٦/١٠/٠٦
٠
٠
و اینکه عیب پوش باشین :)