خانه انجمن با خانه عفاف موافقید؟
٧١٨
١٥٠
Anis

با خانه عفاف موافقید؟

با خانه عفاف موافقید؟

سلام نمیدونم تا حالا در مورد خانه عفاف چیزی شنیدید یا نه آیت الله طالقانی گفتن که بهتره فاحشه خانه وجود داشته باشه تا مشکل روسپی گری زیاد تو کشور مشکل ساز نشه. یا به قول خودش، هر خونه ای توالت میخواد. اگه توالت نباشه کثافات پخش میشن و نمیشه کنترلشون کرد.

برای اینکه تقابل این کار با اسلام رو هم توجیح کنه ، گفتش که تو این مراکز از طریق صیقه این کار رو کنن. ولی به هر حال توجه ای نشد و بعد از انقلاب این مراکز دیگه وجود نداشتن .

تا چند سال پیش که دوباره با عنوان « خانه عفاف » راه اندازی شدن. مسئولین میگن که : جامعه زیاد به سمت مسائل جنسی کشیده میشه. حق دارن . هر کسی نمیتونه میل جنسیش رو کنترل کنه و اگه نتونه این کار رو کنه، مطمئنا هم برای خودش و هم برای جامعه مشکل درست میکنه.

---

اما به نظرتون خانه های عفاف می تونه این مشکلو کنترل کنه؟ یا مخالفش هستین؟ 

٩٦/١٠/٠٢
نظرات کاربران
کد امنیتی
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٦/١٠/٠٢
٠
٠
ادامه متن انجمن: بخش کامنت: یکی از مشکلاتی که هر روز در سطح شهر می بینیم حضور زنانی در کنار خیابان است که دنبال مشتری می گردند تا ازطریق خودفروشی اقدام به کسب درآمد کنند.البته این که آیا همه این گروه از زنان کنار خیابان هستند .اینگونه نیست.عده ای هم کنار خیابان نیستند و ... می گویند اوایل انقلاب که شهر نو و محله قلعه را می خواستند تخریب کنند گویا از مرحوم حضرت آیت ا... طالقانی هم نظری خواستند که ایشان دراین باره پاسخی به این مضمون دادند که همانگونه که هیچ خانه ای بدون توالت نمی تواند باشد لذا، هیچ شهری هم نمی تواند اینگونه باشد. به هر حال هرچه که بود: محله ها تخریب شدند و .... حال امروز وقتی در شهر راه می رویم کمتر روزی است که صحنه هایی را نبینیم که برای سوار کردن خانم ها کنار خیابان و یا چانه زدن بر سر قیمت و... ترافیک نشود و افراد از این که اقدام به این کارمی کنند خجالت بکشند
مهین
مهین
٩٦/١٠/٢٠
٠
٠
سلام آقای آستانه پیشنهاد میکنم یه تحقیقی بفرمایید که آیا واقعا آقای طالقانی چنین نظری داشتن و چنین حرفی زدن یا نه. من خیلی بعید میدونم چنین کسی که یک عالم و فقیه اسلامی هست چنین نظری داشته باشه. توالت برای جامعه؟! یعنی ممکنه اینقدر شان زن در نظر ایشون پایین باشه؟ محاله چنین رائی از آموزه های اسلام باشه.  من گمان می کنم اصل مطلب این بوده که میخواستن از اون خانمها حمایت اقتصادی و اجتماعی بشه تا مجبور نباشن به اون شکل زندگی کنن و اون بساط ننگین با خوشرفتاری با افراد جمع بشه نه با زور و اجبار. و آن زنهایی که از بیچارگی به این کار پناه آورده اند، بیچاره تر و آواره تر نشن. و به نظرم میرسه این حرفهایی که شما می زنید رو دیگران به ایشون نسبت دادن. دلیلم این هست که اساسا این عقیده که وجود مکانهای شهوترانی برای سلامت جامعه مفیده، این اصلا یک عقیده اسلامی نیست. بلکه کاملا غربی و کاملا غیر اسلامیه. ردپای این عقیده رو در نوشته های برتراند راسل میشه پیدا کرد. متن زیر رو از صفحهء 52 کتاب نظام حقوق زن در اسلام شهید مطهری نقل میکنم. برتراند راسل فیلسوف معروف انگلیسی در کتاب زناشویی و اخلاق می‌گوید: «... در واقع اگر درست بیندیشیم پی می‌بریم که فواحش معصومیت کانون خانوادگی و پاکی زنان و دختران ما را حفظ می‌کنند. هنگامی که این عقیده را لکی در بحبوحه عصر ویکتوریا ابراز کرد، اخلاقیون سخت آزرده شدند بی‌آنکه خود علت آن را بدانند، اما هرگز نتوانستند خطای عقیده لکی را به ثبوت رسانند. زبان حال اخلاقیون مزبور با تمام منطقشان این است که «اگر مردم از تعلیمات ما پیروی می‌کردند دیگر فحشاء وجود نمی‌داشت» اما ایشان به خوبی می‌دانند که کسی توجه به حرفشان نمی‌کند.». این است فرمول فرنگی چاره جویی خطر مردان و زنانی که قادر به ازدواج دائم نیستند و آن بود فرمولی که اسلام پیشنهاد کرده است. آیا اگر این فرمول فرنگی به کار بسته شود و گروهی زن بدبخت به ایفای این وظیفه اجتماعی! اختصاص داده شوند، آن وقت زن به مقام واقعی و حیثیت انسانی خود رسیده است و روح اعلامیه حقوق بشر شاد شده است؟. این هم آدرسش http://lib.motahari.ir/Content/937/52
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٦/١٠/٠٢
٠
٠
اگر احیانا دوستان از طرح کردن نظراتشون خجالت می کشن، به عنوان کاربر ناشناس پیام بدن
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/١٠/٠٢
٠
٠
از چی خجالت میکشن؟؟؟ خجالت رو مسئولین باید بکشن که نمیتونن از پس مشکلات این مملکت بر بیان و کماکان چسبیدن به میزشون و حاضر نیستم جاشون رو به افراد لایق تر بدن !
م-نص
م-نص
٩٦/١٠/٠٣
٠
٠
من خودم چندین بار اعلام کردم کرسی ریاست جمهوری رو بدن مو:)))
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٦/١٠/٠٢
٠
٠
سلام عرض شد ، نمی خوام در این مورد صحبت کنم !
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/١٠/٠٢
٠
٠
خوب کاری میکنین 😑😑
م-نص
م-نص
٩٦/١٠/٠٣
٠
٠
برای متاهل الکی ها بده خخ:)
ناشناس1
ناشناس1
٩٦/١٠/٠٢
٠
٠
سوال درباره صیغه س یا وجود مراکزی که این کار رو پوشش بدن؟ یا هردو؟
Anis
Anis
٩٦/١٠/٠٢
٠
٠
مرکزی که یه فرد تو جامعه ی اسلامی نیازشو پوشش بده
م-نص
م-نص
٩٦/١٠/٠٣
٠
٠
چرا نیاز با ازدواج پاسخ داده نشود؟؟؟ما در شرایط ازدواج موقت داریم برای جوان مجرد مناسب نیست
Anis
Anis
٩٦/١٠/٠٤
٠
٠
ازدواج موقت برای مجرد مناسب نیس؟
م-نص
م-نص
٩٦/١٠/٠٤
٠
٠
بله مناسب نیست
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٦/١٠/٠٢
٢
٠
اولا که صیغه کلا با چیزی که اینا میگن کلا متفاوته، صیغه هم زمانی که فرد قبلا ازدواج نکرده باید با اجازه پدر باشه، باید با مهریه باشه، باید با نفقه باشه و به طور کلی شرایطی داره که شان زن حفظ بشه و خب نیاز دو طرف هم تامین ولی چیزی اینجا گفته شده که هرکی میره این جاها صیغه میشه به نظرم اصلا امکان پذیر نیست و کاملا کلاه شرعیه! اگه واقعا همه ی جوامع از جمله اسلامی به این مراکز احتیاج دارن چرا توی اسلام و قران بهشون اشاره نشده؟یعنی جوامع یه چیزی احتیاج داشتن که نعوذ بالله خدا یادش رفته؟یا نمیدونسته؟ اصلا با این وضع بنیاد خانواده چی میشه؟ به نظر شخصی من کاملا چرند هستش با احترام به نظر بقیه
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٦/١٠/٠٢
١
٠
من تکمیل کنم حرف های خانم بهزادفر رو، یکی از مهم ترین نکات صیغه، رعایت عده توسط زن هست. فلذا اگر هر بانویی بخواد عده رو رعایت کنه که بعد میدونید چه تعداد نیرو نیازه :|
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٦/١٠/٠٢
٠
٠
بله بله اینم خیلی مهمه من فراموش کردم ممنون:)
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/١٠/٠٢
٠
٠
باخانوم بهزاد فر و مستر آستانه شون موافقم.. کاملا درسته.
Anis
Anis
٩٦/١٠/٠٢
٠
١
در مورد شرایط صیغه ، احکام طبق شرایط زمان عوض میشن، اگه مراجع فتوایی بدن مبنی بر اینکه احکام صیغه تو این مکان ها فرق میکنه، دیگه مشکلی نمیمونه. در مورد عده هم همین طور هم تو اسلام و هم توی قرآن به نیاز انسان اشاره شده ! فرض کنیم من مسلمونم. به خاطر محرک های بیرونی، شدیدا تحت فشار جنسی قرار دارم. به خاطر این که سربازی نرفتم، یا مشکل مالی دارم، یا خونه ندارم یا هر چیز دیگه، شرایط ازدواج هم ندارم. کسی هم حاضر به عقد موقت نمیشه. از طرفی، دین من اجازه نمیده برم فاحشه خانه. چون نمیتونم صیغه کنم و اگه رابطه داشتم باشم نامشروع محسوب میشه و گناه کبیرست. الان من باید چیکار کنم؟ شمایی که قوانین جامعه اسلامی رو وضع کردید نباید فکر من رو هم میکردید؟ من نباید در نظر گرفته شم و نباید واسه من هم راهی ارائه بدید؟ عمده مردم ایران مسلمانن و باید سعی کرد این کار رو با احکام اسلامی وفق داد.
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٦/١٠/٠٢
٠
٠
ببین احکام تغییر نمیکنه اونم همچین چیز مهمی اره بعضی از احکام مثل شطرنج بر اساس عرف تغییر کرده اگه قرار باشه هرچیزی که ادما دوست داشتن بر اساس همون احکام و تغییر بدن که دین و آیین کاملا بازیچه میشه اصلا با چیزی که میگی موافق نیستم این از این. عده هم برای بارداری زن بیشتر تاکیید شده بهش، اگر خانمی اینجا باردار بشه اون بچه هویت نمیخواد؟پس عده نگهداشتن خیلی مهمه. قسمت بعدیه حرفت هم من کاملا درک میکنم که جوونا چه وضعی دارن ولی چرا گیر همه به اسلامه؟چرا یقه مسسولین نمیگیرین؟چرا میگی شما که اسلام وضع کردین؟اول که امثال ماعم مثه شماییم نه توی وضع احکام نه توی هیچ چیز دیگه از اسلام نقشی نداشتیم دوم اینکه چرا نمیگی ای کسایی که شرایط ازدواج و سخت کردین؟چرا نمیگی خرجای بالا چرا هزارتا چیز دیگه؟اینکه اسلام میگه هرزه نباشین فقط مشکل ایجاد کرده؟چرا عرفی که صیغه رو بد میدونه رو محکوم نمیکنی؟اینکه ما تصورغلطی از صیغه داریم مشکل اسلام نیست مشکل از جوامع اسلامیه، اسلام برای این مشکل تدبیر صیغه رو اندیشیده اگه جامعه ما کسی که صیغه میکنه رو مجرم و کثیف و خائن تصور نکنه این مشکل حل میشه و چه زیادن ازدواج های موقتی که به ازدواج دایم تبدیل شده اینم از این و اخر حرفت هم اسلام نباید خودش رو با جوامع و مردم وفق بده این مردم هستن که باید طبق دستورات اون پیش برن. اینهمه مشکلی که پیش اومده برای اینه که ما از اسلام انتخابی پیروی میکنیم اونو با خودمون وفق میدیم نه خودمون رو:)
Anis
Anis
٩٦/١٠/٠٣
٠
٠
سال پیش حج که « واجب » خدا بود به خاطر مصلحت وصلاح کشور شد « بهتره نرین » ، یه عده رفتن خودشونو آتیش زدن که حج واجبه و من تا زنده م می خوام برم و بقیه گفتن نمی فهمی واسه سیاستای کشوره؟! حج شطرنج نبود و یکی از احکام مهمِ خدا بود پس ما به قول تو در مورد هم چین حکم مهمی - چون خدا اختیارشو داده و به نفعِ سیاستمون بوده و تغییرش دادیم - بازیچه شدیم . - ضمن اینکه اینجوری نیست که من دوست داشته باشم و چون عشقم میکشه بگم بیاین این قاعده رو تغییر بدیم دارم میگم این مزیتا هس ، شما میگین اینم عیبشه گفتم برای اینکه به اون مزیتی که مد نظرمونه میشه این کارو کرد که دیگه اون عیبم نباشه و این با اینکه هر کی دوس داشت بیاد تغییرش بده خیلی فرق میکنه - یا صلح با دشمنان اسلام حرامه، امام حسن (ع) برای بقای اون با معاویه صلح کرد. یه مثال دیگه میتونه این باشه که، رئیس جمهور شدن (نه خلیفه. رئیس جمهور!) حرامه. چون قرآن تاییدش نکرده و همچنین « ممکنه باعث دروغ گفتن » شما بشه. اینی هم که قرآن گفته بعضی باید فرمانروا باشن فرق میکنه. چون ریاست جمهوری دموکراسی داره. قرآن اصلا کجا گفته باید یکی رئیس جمهور باشه؟ من که میگم اینا کلا دسیسه های غربه. ما باید همون خلیفه رو ادامه بدیم. اصلا ممکنه 10 سال بعد کشف شه که خلیفه داشتن فواید بیشماری داره!- این جمله آخر هم برای توجیه خیلی چیزا به کار میره توسط مراجع :/ - اما ما الان رییس جمهور داریم بنا به دلایلی . پس چرا کسی نمیگه ما بازیچه شدیم؟ - بازیچه ینی چی اصلا :))) - ضمن اینکه قرآن در مورد شرایط صیغه هیچ حرفی نزده و شرایطشو مجتهدین وضع کردن و کی مطمئنه که میشه اتکا کرد بهش . همین طور ، با این استدلال باید دین رو یه چیز راکد نگه داریم که هیچ وقت عوض نمیشه ، مبادا که نکنه بازیچه بشه! مطلقا نمیشه این کار رو کرد ... در مورد عده هم توضیح دادم - از اونجایی که من رشته تحصیلیم همین بوده و علم واقعا پیشرفت کرده! - راه قطعی پیشگیری هم وجود داره - که میشه مثلا رحم زنو برداشت و عده هم تعلق نمیگیره یا هزار و یک راه دیگه - منظورم از شما ، دقیقا مسئولین بود و واضح هس که تو قوانینو وضع نکردی :| و موافقم با آخرش ، اسلام به ذات چیز درستیه و هر آدم منطقی ای میتونه تمام و کمال درکش کنه. اما این که جامعه ی اسلامیِ الان ِ ما چقدر بهش نزدیکه ، یه بحث جداس! کی مشخص میکنه کی درست میگه و کی درست نمیگه ؟ مجتهد میاد میگه هر کی مجتهده تسلط داره. دقت کن یه کم. "مجتهد"، میگه که "مجتهد" تسلط داره :| در مورد پارت آخرش فک کنم تو منظور منو درست متوجه نمیشی . من هدف اصلیم اینه که مسلمین هم بتونن نیاز جنسیشون رو از این راه برطرف کنن. نمیگم صیغه فلانه و اینا ، میگم مسلمونا میتونن اینکار رو کنن. یعنی هدف این نیست که این مکان ها اسلامی باشن و قوانین اسلام توش جاری باشه فقط. هدف اینه که کاری کنیم تا مسلمین "هم" بتونن این کار رو کنن. که نمیشه بگی - اسلامو نکش وسط و بهش گیر نده- گرچه گیریم نیس :|
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/١٠/٠٣
١
٠
ببین انیس جان. خداوند گفته هر چیزی که به سلامت ما انسانها ضرر بزنه برامون حرامه... اون سالی که گفتن حج خدا که واجبه رو (نریم بهتره )هم برای حفظ سلامت جسم و روان خودمون بود.. چون هزاران نفر مثه گل پر پر شدن و مسببش نگاهبانانِ خونه ی خدا بودن.. چون به چنتا جوون تجاوز شد و کلی فشار روانی رو متحمل شدن البته این بحث خونه ی خدا رفتن خودش یه مسئله ی پر بحثه که فعلا بازش نکنیم بهتره... پس قوانین اسلامی با توجه به آسیبی که میتونه برای فرد مسلمان داشته باشه محدود میشه نه در راستای "مسائل جنسی" ... رحم زن رو بردارن ؟؟؟ واقعاکامنتت از نظر خودت خنده دار نیست؟ یه عده زن رو عقیم کنن و از نعمت مادر شدن محرومشون کنن چون نمیتونن راه کار بهتری براشون پیدا کنن؟؟! چون نمیتونن وضع کار و اقتصاد رو کنترل کنن؟؟؟ بعد شما میگی نیازی نیست توی این خونه های عفاف قوانین اسلامی وجود داشته باشه ولی مسلمون ها ازش استفاده کنن؟؟ینی به معنای دقیق رواج فساد و گناه ! شما این انجمن رو گذاشتی و نظر بقیه رو خواستی.. ما هم نظراتمون رو گفتیم پس سعی نکن تک تک افراد رو متقاعد کنی عقیده و نظرشون اشتباهه! دیدگاه و شعور و عقل بقیه رو زیر سوال نبر خانوم گل
Anis
Anis
٩٦/١٠/٠٣
٠
١
نسیم من ارجاعت میدم به کامنت فاطمه ، درباره ی بچه و نعمت مادر شدن! ضمن اینکه باز هم میگم من نمیدونم شما مادر شدن ، تشکیل خانواده و مسائلی مثل اینو چ طور فقط محدود به روابط جنسیش میکنید . چیزی که من گفتم صرفا یه راه حله برای آدمایی که اینو میخوان! درباره ی تجاوزم ب نظر خودت چن تا آدم اینطوری! نابود شدن ؟؟ نباید کاری کرد براش؟!!! تو فقط داری نظرتو میگی منم همین طور ، اگه قراره بهم توهین کنیم پس من دیگه حرفی ندارم :)))
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/١٠/٠٣
٠
٠
توی کامنت من توهین دیدی؟ 0_o
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٦/١٠/٠٣
٠
٠
وقنی کامنت تو و نسیم و خوندم یاد سریال ندیمه افتادم، یه سری زن که بنا بر دین(توی فیلم) یه سری چیزها بهشون تحمیل میشه کاملا حق حیات ازشون گرفته شده چون بچه توی اون سرزمین به دنیا نمیاد حالا اینا کلا به کنار ولی تو زن رو چی تصور میکنی؟ به نظرت اینکه هربلایی سرشون بیارن که این مکان راه بیافته نمیشه استفاده ابزاری از یک سری ادم؟ ببین حالا همه ی بحثا به کنار من به طور کلی با جایی که این نیاز جامعه برطرف بشه مخالف نیستم ولی به نظرم کارکردش و سبک فعالیتش نباید اینجوری باشه مثلا میتونه جایی باشه برای معرفی دوتا زوج که حاضرن صیغه بشن و خب توس این مکان معرفی بشن صیغه بشن و برن دنبال زندگیشون یک لونه فساد وجود نداشته باشه ولی اینکه فقط از دین به عنوان کلاه شرعی استفاده بشه غیر افراد بی بندو بار کسی و جذب خودش نمیکنه مطمن باش
م-نص
م-نص
٩٦/١٠/٠٣
٠
٠
جوابای این نظر طولانیه حوصله ندارم بخونم...بیایین خلاصشو بگن جوابتونو بدم خخخ
Anis
Anis
٩٦/١٠/٠٤
٠
٠
نسیم : گفتی که شعور شما رو بردم زیر سوال که این کارو نکردم ، صرفا شما میگی این عیبو داره منم میگم این جوری میشه حلش کرد ، و شما مطلقا تکرارا مکررات قبلیتو داری و نمی خوای ( یا واقعا نمی تونی ) متوجه منظور من بشی . فاطمه ، من میگم حالا که داره این اتفاق تو جامعه میفته به هر حال ، چرا ضررشو کم تر نکنیم . این مساله فقط به قول تو کلاه شرعی نیستش که ، از نظر بهداشتی می دونی چه آمار وحشتناکی واسه انتقال بیماری های مقاربتی از طریق تماس جنسی هستش؟ خب میشه جلوشو اینجوری گرفت که at least سالم تر بشه ، البته یه پیشنهاد خوبیم دادی که میتونن به هم معرفی بشن و اجباریم در کار نباشه - درستشم همینه در واقه
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٦/١٠/٠٢
٠
٠
ضمنا قاعدتا به دنیا اومدن فرزندانی از این صیغه ها اجتناب ناپذیر جواب اونارو کی میده؟ حتما دولت😊یا این اقایی که میفرمایید مجوز صادر کردن؟
Anis
Anis
٩٦/١٠/٠٢
٠
١
برای کسانی که کار میکنن تو این جور مکان ها میشه اقدامات پیشگیرانه انجام داد و کاملا اجتناب پذیره!
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٦/١٠/٠٢
١
٠
عزیر جان ابزار های پیشگیری همه خطا دارن و ضمن اینکه من تمام کامنت هات و خوندم تو یه نگاه رباتی به ادما داری هرکی هرچی میگه میگی فلان قانون و میذاریم فلان چی فلان کارو میکنیم یکم منطقی نگاه کن، الان ادما چقد چراغ قرمز و رعایت میکنن؟چقد به قوانین احترام میذارن؟به هر بچه ای هم که بگی راه دور زدن قوانین و بهت یادمیده اینها در شرایطی که نفع قوانین برای همه مشخصه حالا تو یه همچین جایی رو تصور کن با افرادش بعد هی بگو اقا، خانوم نفس نکش اینجا قانون داره فلان کار و نکن قانون اجازه نمیده واقعا واقعا فکر میکنی قوانینی که وضع میکنی رعایت خواهند شد؟😊
Anis
Anis
٩٦/١٠/٠٣
٠
١
اون کسی که براش مهمه از راه درست ِ بهداشتی نیازشو برطرف کنه و نزنه زیر عرف ، مسلما به قوانین هم احترام میذاره :)))
سعید نایب
سعید نایب
٩٦/١٠/٠٢
٢
٠
من خواهش میکنم تیتر"فاحشه خانه اسلامی" رو حذف کنید. نباید با افکار و بینش ها محدود به دستورات اسلام توهین بشه.
ناشناس1
ناشناس1
٩٦/١٠/٠٢
٠
٠
خیلی ممنون از پیشنهادتون
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٦/١٠/٠٢
٠
٠
متاسفانه توی مملکت ما بجای فکر برای حل این مشکل، تصمیم گرفتن همه چشماشون رو ببندن و بگن نه اصلا مشکلی نیست! فیلم هایی داره ساخته میشه و کم کم حرفایی زده میشه ولی درد جوونا رو حل نمی کنه. راه انداختن خانه عفاف و آسان کردن دسترسی به این قضیه به نظرم تبعات خیلی منفی تری داشته باشه نسبت به الان. باید شرایط زندگی رو آسون تر کرد
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/١٠/٠٢
٠
٠
دقیقا... میدونید من اون جوکیو خاطرم اومد که توی یه شهری یه چاهی بوده مسئولان شهر تصمیم میگیرن کنارش آمبولانس و بیمارستان مستقر کنن!! نمیدونم چرا عادت کردیم مسائل رو اینقدر پیچیده کنیم.. احتمالا میخوان از این خانه های عفاف عوارض جمع کنن برا همین مخالفتی باهاش ندارن :/
Anis
Anis
٩٦/١٠/٠٢
٠
١
بله درسته به هر حال این کار بازم دردیو از تابوهای ما دوا نمیکنه اما به نظرم اگه دلایل دیگشو در نظر بگیریم ، مزایای زیادی داره و میتونه یه بخشی از مشکلاتو حل کنه
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/١٠/٠٢
١
١
چند ماه پیش یکی از دوستان یه پیام بلند بالا برام فرستاد که آگهی جذب بانوان برای همین خانه عفاف بود البته اون دوستم زیرش به شوخی نوشته بود باید بیشتر مراقب شوهرهامون باشیم ولی مسئله هولناک تر از این بود که فکر منو درگیر همسرم کنه!.و روی زنان با شرایط مختلف قیمت گذاری کرده بود..جذب دختران 13 ساله! تا 30 ساله!!! (بدون اجازه پدر!)آدرس و شماره تلفن دو تاشعبه (مشهد و تهران ) رو داده بود و از همه بی شرمانه تر اینکه خودشون رو متصل به آستان قدس و حرم معرفی کرده بودند و دارای مجوز! از دوستم خواهش کردم این پیام رو دیگه پخش نکنه چون حتی شوخیش هم قشنگ نبود!
Anis
Anis
٩٦/١٠/٠٢
٠
٢
در مورد نگرانی دوستت، میشه یه سری قوانین براش وضع کرد و گفت متاهل ها نمیتونن از هم چین مکانی استفاده کنن یا کسی که زیر هیجده سال داره همین طور . میشه اینا رو با یه سری قوانین کنترلش کرد
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/١٠/٠٢
٢
٠
وقتی الان نمیتونن با قانون جلوی به قول شما کنار خیابون ایستادن هارو بگیرن وقتی که مکانشو مهیا کنن و توی بوق و کرنا کنن که همچین جایی هست میتونن کنترل کنن که فقط جونای مجرد بالای 18 سال برن؟؟؟
Anis
Anis
٩٦/١٠/٠٣
٠
١
وقتی نظارتی روش باشه و کنترل بشه چرا که نه!
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/١٠/٠٣
٠
٠
من میگم نره تو میگی بدوش؟
Anis
Anis
٩٦/١٠/٠٤
٠
١
"نظر" ما متفاوته ، پس با استدلال پیش میریم اما مشکل شما اینه که به استدلالی طرف مقابلتون فکر نمی کنین. شما میتونید از بحث خارج شید. به هر حال از ملزومات بحثه که قبول کنیم نظر هر کسی مهمه. بدون نظر گرفتن خود شخص. غیر از اینه؟
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/١٠/٠٢
٥
٠
این یک فاجعه ی بزرگه.. به جای اینکه دنبال راه حل برای این معضل باشن میخوان براشون کاخ بسازن ؟؟؟ الان کشورایی مثل تایلند و فرانسه و غیره که جای مخصوص برای این افراد دارن دیگه با مشکل تجاوز و تعرض روبرو نیستن؟؟
Anis
Anis
٩٦/١٠/٠٢
٠
٣
ببین من نگفتم این کارو بکنیم و بعدش تعرض و تجاوز از بین بره ، صرفا دارم میگم وجود هم چین جایی می تونه تاثیری داشته باشه رو کاهش تجاوز .حداقل کسی که قصد تجاوز نداره ولی تحت فشار محرکات جنسی هست میتونه از راهی که مطابق عرف جامعه هست نیازش رو برطرف کنه.
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/١٠/٠٢
٠
٠
ینی اگر چنین جایی نباشه اونی که تحت فشار هست نمیتونه کسیو برا خودش پیدا کنه؟؟؟ حتما باید از پشت ویترین ببینن و انتخاب کنن؟
Anis
Anis
٩٦/١٠/٠٢
٠
١
منظورتو از ویترین متوجه نشدم و ارتباطشم نفهمیدم ، اما بازم کامنت قبلیمو تَکرار میکنم. این فرد میتونه از راهی که مطابق عرف جامعه هست نیازش رو برطرف کنه.
فائزه
فائزه
٩٦/١٠/٠٢
١
٠
کسی که تحت فشار جنسی باشه، اگه مسائل شرعی براش مهم باشه میره یکی رو صیغه می کنه! اگه هم نه که دنبال اینجور مراکز عفاف نمی گرده دیگه! میره دنبال همون خونه های فساد که تقریبا زیاده توی سطح شهر
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/١٠/٠٢
٥
٣
مسخره ست! عرف جامعه چیه دقیقا؟؟ انیس تو داری از دید یه مرد به این قضیه نگاه میکنی! برای آقایون عالی میشه که یه همچین جایی براشون مهیا شه اما به این فکر کردی که اون زنی که کنار خیابون می ایسته چرا اینکار رو میکنه؟نمیگم خانوما میل جنسی ندارن ولی 80 درصدشون به خاطر مسائل مالی مجبور میشن دست به همچین کاری بزنن! چرا به جای اینکه از راه درست عقلانی و مناسب شرایط مالی و کاری رو برای اونها مهیا کنن خانه عفاف بزنن همشونو بریزن یه جا و بعدم اجاره بدنشون؟؟؟ فکر نمیکنی این درواقع توهین به مقام والای زن باشه؟؟؟؟
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/١٠/٠٢
٢
٠
باید همه ی ارگان ها رو اعم از دولتی و خصوصی موظف به رعایت قوانین کنن که وقتی من نوعی میرم توی یه شرکت خصوصی برای کار پیدا کردن به ریخت و قیافم نگاه نکنن به میزان آرایشم نگاه نکنن به زیبایی و زشتیم نگاه نکنن معیارشون توانایی ها و تخصص هام در زمینه ی کار باشه.. اگر تخصص ندارم و قراره کارگری کنم باید یه حقوقی دستم بدن که بتونم خودمو با شرایط اقتصادی وفق بدم!!!ولی وقتی به این مسائل بی توجه هستن اونوقت خیلی از دخترای جوونمون وقتی به تهه خط میرسن مجبور میشن به کارایی که دلشون نمیخواد تن بدن... باید برای شغل و ازدواج جوون ها راه حل مناسبی پیدا کنن.. نه اینکه چون عرضه ی تامین رفاه جوونای این مملکتو ندارن یه آشغال دونی (یا به قول شما توالت) درست کنن همشونو بریزن توش !!!
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/١٠/٠٢
١
٠
شما داری به زن به چشم یک کالا نگاه میکنی! مگه زن احساس نداره که یکی از راه برسه غرایضش رو ارضا کنه و بعدشم بگه مرسی خوش گذشت بیا اینم پولت و خداحافظ؟؟؟بعد فکرشو کردی اگه این خونه های عفاف فراگیر بشه چه فاجعه ای پیش میاد؟؟؟ تاحالا هر کی نگران دخترش میشده که چرا یه ساعت دیرتر اومده زنگ میزده به فک و فامیل حالا باید توی خانه های به اصطلاح !!عفاف!! دنبالش بگردن!!
Anis
Anis
٩٦/١٠/٠٣
٠
٠
فائزه : من دارم میگم برای اینکه این صیغه کنترل شده باشه و مشکلات بعدی پیش نیاد - همینطور که بچه ها گفتن احتمال حاملگی هست مثلا یا حتی بیماری های مقاربتی - برای اینکه کنترل شده باشه و صحیح و بهداشتی پیش بره و همین طور مطابق عرف و شرع باشه این مراکز وجود داشته باشن . وگرنه با شرایط الان چ فرقی داره خب
Anis
Anis
٩٦/١٠/٠٣
٠
١
نسیم :))) ینی چی همشون بریزن اونجا؟! :))) من دارم میگم شرایطی بذاریم براش و اینجوری حداقل هم اشتغال زایی شده و هم تابویی که داریم از کسی که به خاطر مشکلات مالیش تن به این کار میده شکسته بشه و کم کم به عنوان یه شاغل پذیرفته بشه . در ثانی ، مقامِ والای زن تو کشور ما دگر خراب تر نمیشود :)) همه مونم قبول داریم تو این کشور حقوق زن نادید گرفته می شده و خواهد شد ، در مورد زن، این جام بهشون ظلم میشه. من چیز خاصی تو ذهنم نیست. اگه ایده ای دارین که چطور یک زن بتونه نیاز های جنسیش رو برطرف کنه و بهش توهین نشه بگین خب .... در مورد شغل که اشاره کردی یه چیزی بگم . من فکر می کنم کسی که یه جا میشینه و میگه عه کار نیست و دولت باید برام کار بفرسته ، یه بی عرضه ست. فرقی نمیکنه زن باشی یا مرد باشی ، اون کسی که جربزه ی کار داشته باشه تو هر شرایطی اشتغال زایی میکنه . آمار دقیق ندارم اما آمار شغلای دولتی تو ایران چند برابر بقیه کشورای دنیاس در صورتی که میزان خود اشتغالی کشورای دیگه خیلی بالاتره - که این ینی عیب از خودِ ماست - و باز هم به نظر ِ من ، به جز یه عده ی خیلیی معدود ، کسی از خانم ها « مجبور نمیشه تن به این کار بده » اما وقتی تخصصی نداره و منبع درآمدی هم ، چه عیبی داره به این کار به عنوان شغلش نگاه بکنه ؟! از اونجایی ک کامنت آخرتم باز تکرار حرفای قبلته ، باز هم میگم قرار نیست همه بریزن تو خانه عفاف! صرفا کسایی که شرایط خاصی دارن - به اجازه ی پدر احتیاج ندارن ، سنشون مناسبه ، به این کار واقعا نیاز دارن و اقدامات پیشگیرانه م انجام دادن -
Anis
Anis
٩٦/١٠/٠٣
٠
٣
این تیکه کالاش رو ندیدم :))) واقعا درک نمیکنی این کار به نفع زنه؟ پ .ن : یه کم فکر کنید رو حرفتون.
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/١٠/٠٣
١
٠
دقیقا احتیاج داری یکم بیشتر به چیزایی که دوستان گفتن فکر کنی انیس بانو.. خیلی بیشتر حتی.
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/١٠/٠٣
٢
٠
انیس اشتغال زایی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ با این کار؟؟؟؟؟؟؟؟ 😳😳😳😳😳...خدایا منو بکش😑😑😑😑..اصن خود طرف خجالت نمیکشه بگه همچین شغل شریفی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/١٠/٠٣
٢
٠
خخخ اتفاقا سمانه ظهر تو تخته گفتم..# عروس خانوم شغلشون چیه؟؟؟ + والا روزی سه چار ساعت تو خونه عفاف مشغول هستن! # ماشاء الله به این کمالات مشتری ثابتم دارن؟؟؟ + اووووه تا دلتون بخواد :)))
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/١٠/٠٣
٠
٠
وااااااااااااااااای😂😂😂😂😂😂
Anis
Anis
٩٦/١٠/٠٤
٠
٠
این که این کار شغل یه نفر باشه صرفا از دید فرهنگ ایرانی خوب نیست. هیچ توجیه منطقی ای نداره. ینی اصلا نیازی به توجیه نداره .شرافت یه چیز نسبیه. اینو در نظر داشته باشید . ضمن اینکه شغلیه که یکی از نیاز های جامعه رو برطرف میکنه. چرا بی شرفانه میبینیدش؟ خیلیا شرایط ازدواج رو ندارن. میتونن برن خانه های عفاف و نیازشون رو از راه صحیحش برطرف کنن. اندیشه ها کم کم عوض میشن ، تابو ها رو بشکنید
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/١٠/٠٤
٢
٠
از راه صحیح ؟؟ اصلا صحیح بودنی توش نمیبینم همش غلط اندر غلطه..
Anis
Anis
٩٦/١٠/٠٤
٠
٠
دلیلی عقلانی و منطقی بیارید . و به سوال منم جواب بدید . چرا فکر میکنید شرافت مندانه نیست و چرا غلطه؟
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٦/١٠/٠٢
٠
٠
والا این موضوع به خانم ها مربوطه.
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٦/١٠/٠٢
٠
٠
دولت نمی خوادشغل ایجاد کنه؟ نمی خواد وام ازدواج رو زیاد کنه؟ نمی خواد روند ازدواج رو تسهیل کنه؟
Anis
Anis
٩٦/١٠/٠٢
١
٢
اگه بخوایم یه ذره تابو شکنی هم بکنیم کسایی که تو این مراکز مشغول به کار بشن ، میشه یه درآمد برنامه ریزی شده و معقولانه براشون در نظر گرفت. حتی میشه یه سرپناه امن ( از نطر روحی ) براشون به وجود آورد و حتی اگه ملامت کردنشون از بین نره، حداقل کمتر از قبل میشه.چون به مرور زمان این کار به عنوان یه شغل پذیرفته میشه.
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٦/١٠/٠٢
١
٠
من که دیگه سنم گذشته، الباقی عمر رو مجردی سیر می کنم. .... دولت و مجلس و ...
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٦/١٠/٠٢
١
١
شماهام فقط سانسور کنید جیره خورهای روحانی
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٦/١٠/٠٢
٢
١
توهین به مقامات اول مملکت جرم هست. می فهمی؟
سعید نایب
سعید نایب
٩٦/١٠/٠٢
١
٠
اگر خدا تو قران به ازدواج موقت توصیه کرده از اون طرف هم به جوون هایی که شرایط ازدواج رو ندارن گفته که با کمک ایمان خودشون رو حفظ کنند. به نظرم اسلام واسه هر مسئله ای یک راه حل هم قرارداده. نبایدبه این موضوع نگاه افراط و تفریط داشته باشیم. گاهی اوقات که در مورد این موضوع بحث میشه من همیشه نظرو اعتقادم این بوده که بجز اهل بیت (س) که کاملا منش و اعمالشون فرق میکنه، شخص برجسته و کاملی ندیدم که تو این موضوع وارد شده باشه. اشخاصی مثل امام خمینی(ره)، دکتر بهشتی، شهید مطهری، رهبر معظم انقلاب و شهدای عزیزجبهه و جنگ.
Anis
Anis
٩٦/١٠/٠٢
٠
٠
این که شما به ازدواج صرفا به عنوان راهی برای ارضای غرایز جنسیتون نگاه کنید ، و بگین اسلام راه ازدواجو قرار داده تو این جور موارد . یه جور« نگاه افراط و تفریط» هستش. ازدواج تنها مكمل غرايز جسمي يک فرد نيست . پس حتما شما علاقه ای که بین زن و مرد به وجود میاد رو تنها علاقه به ارضای غرايز تشبيه ميكنيد؟!
نیما خان حقیقی
نیما خان حقیقی
٩٦/١٠/٠٢
٢
٤
بله موافقم.اما یه سوالی هست.اگه همینجور که واسه آقایون همچین امکانی هست.برای بانوان هم هست؟ به هر حال این آقایون هستن که متهم هستن همیشه. در کنار این خانه عفاف باید کارهای دیگه هم انجام بشه.تسهیل ازدواج.ایجاد شغل.ثبات اقتصادی.جامعه مریض شده.چرا توجه نمیکنن برخی از دوستان جای تعجبه.در خارج از ایران فاحشه خانه،دیسکو،بار،کازینو و در مقابل کلیسا،مسجد،مراکز فرهنگی وجود داره.مردم خودشون انتخاب میکنن.اما اینجا همه چی دیکتاتور مابانه پیش میره.و خب ضررش مشخصه به کی بر می گرده.دوستانی که دغدغه دین دارن یکم بین مردم بگردن تا واقعیت اعتقادات دینی رو ببینند؟
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٦/١٠/٠٢
٥
٣
تو وقتی دیابت داری و شیرینی و قند برات بده، باید از جلوت شیرینی و قند رو جمع کنیم یا بیایم بگیم اگه عاقلی نخور ولی خوب این شیرینی خوشمزه ها و نوشابه هم هست ها! پس عقل ما حکم می کنه تا کسی رو که در معرض خطر هست از خطر حفظ کنی. پس این دیکتاتوری نیست. خیریت و کمک هست. اما نباید این طور هم باشه که فقط بگیم نخور و انجام نده! باید جاش یه چیز سالم بدیم که متاسفانه مملکت ما این رو یاد نداره و نمی تونه انجام بده
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٦/١٠/٠٢
٢
٠
بعدشم مگه هرچیزی که غرب تجویز می کنه درسته؟
Anis
Anis
٩٦/١٠/٠٢
٠
١
درصد بالایی از مردم ایران در حدی پایبند احکام اسلامی (!) هستن که به خاطر احکامی که جلوی این طور روابط رو میگیرن از این کار صرف نظر کنن! هدف قانع کردن تک تک مردم نیست که این کار رو بدون صیغه انجام بدن. قضیه جامعه شناسیه و میخوایم بدون عوض کردن عقاید تک تک مردم این کار رو مطابق عقاید خودشون انجام بدیم. بیشتر هدف وفق دادن این کار با عقایدِ موجوده تا تغییر دادن عقاید.
نیما خان حقیقی
نیما خان حقیقی
٩٦/١٠/٠٢
٠
٣
مجتبی جان همونطور که رئیس جمهور محترم گفتن نمیشه مردم رو به زور برد بهشت.شما یک مسئله روانی و غریزی رو با شیرینی و شکلات نمیتونی مقایسه کنی.باید به مردم حق انتخاب داد ولی از اونطرف شرایط رو مهیا کرد برای مردم تا به سمت بهتر هدایت بشن.این مخالفت دوستان پاک کردن صورت مسئله است نه پاسخ دادن به اون.این مسئله قبلا تبدیل به یک مسئله مخفی و زیر زمینی بود .حالا علنا تو خیابون مشاهده میشه و طوری شده که حتی بین یک زن فاحشه و یک زن محترم تفاوتی قائل نمیشن.بعد شما اینو نمیبینید که این قضیه حتی زنان پاکدامن در معرض تجاوز قرار داده و فقط میگین نه زشته.بهتره یه کم بازتر به مسئله نگاه کنید تا ببینید پرونده ها یقتل وتجاوز از کجا سرچشمه میگیره.یکی از دلایل عصبانیت زیاد این ملت سرکوب شدید میل جنسی بدون ارائه راه حل درسته.
نیما خان حقیقی
نیما خان حقیقی
٩٦/١٠/٠٢
٠
٠
انیس خانوم من فکر میکنم دیگه احکامی نمونده. و مردم دیگه پایبندی زیادی ندارن به این مسائل.
نیما خان حقیقی
نیما خان حقیقی
٩٦/١٠/٠٢
٢
٣
و اما دلایل موافقت من با این موضوع...1-جمع آوری پدیده زنان خیابانی از سطح شهر. 2-کنترل و مقابله با بیماریهای جنسی مانند ایدز،هپاتیت و... 3-درامد مالیاتی برای دولت از گردش پولی که مخفی و سرگردان بوده 4-کاهش آسیب های روانی و اجتماعی ناشی از سرکوب میل جنسی و شاید موارد دیگه ای که الان تو ذهنم نیست. واما در ادامه چند تا مثال ذکر میکنم از پرونده هایی که به علت تجاوز جنسی مطرح شدند.1-محمد بیجه تجاوز و قتل کودکان2-پرونده باغ آلو مشهد 3- پرونده تجاوز به خانوده اصفهانی که مرداشون رو بستن وبه زنان تجاوز کردن 4-پرونده قتل ستایش و خیلی موارد دیگه که رسانه ای نمیشن..بهتره به فکر راه حل باشین نه این که چون این مسئله یه تابوی فرهنگیه بذارین تا نابود کنه زندگی خیلی ها رو.خدا رحمت کنه آقای طالقانی رو .چقدر جای خالی امثال ایشون حس میشه.
Anis
Anis
٩٦/١٠/٠٣
٠
٠
الان امار ایدز تو ایران ب خاطر روابط جنسی خیلی وحشتناکه . خیلی کسایی که ک بیمارن اما رعایت نمیکنن . اگه لااقل همچین اتفاقایی تحت نظر بهداشت انجام شه خیلی بهتره نسبت ب اینکه خودمونو ب نفهمی بزنیم بگیم خب مملکت اسلامیه نباید همچین اتفاقایی بیفته و در عوضش کلی از اونور بیمار اچ ای وی داشته باشیم..
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/١٠/٠٢
٣
٠
نه مخالفم.. این کارا چیه دیگه ؟؟😒😒😒 این همـــــه مشکل دیگه .. فقط خانه عفاف کم داشتیم... هیچ تاثیریم نداره...
Anis
Anis
٩٦/١٠/٠٣
٠
٣
یادم رفته بود همیشه یه عده هستن بگن این همههه مشکل دیگه چرا گیر دادین به این :)))
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/١٠/٠٣
٠
٠
چه خوب که یادت اومد گفتی😊😊
ali_sh
ali_sh
٩٦/١٠/٠٣
٢
٠
بازم خداروشکر که هستن کسایی که یه سری چیزارو بیادتون بیارن. خیلی چیزای دیگه رو هم ظاهرا فراموش کردید که باعث شده اینطور دفاع کنید ازین موضوع
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/١٠/٠٣
٠
٠
والا😂😂
Anis
Anis
٩٦/١٠/٠٤
٠
٠
نمیدونم مشکل از آدمایی که باهاشون بحث کردید یا خودتون واقعا خبر ندارید. ولی باید بگم جزو مزخرف ترین کارایی که میتونید بکنید اینه که برچسب بزنید. رو کم کنی نیست که! میخوایم به نتیجه برسیم. همین!
ali_sh
ali_sh
٩٦/١٠/٠٤
٠
٠
خب الان به نتیجه های والاتون رسیدید؟
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/١٠/٠٤
٠
٠
از همین کامنتا هم بخواین نتیجه بگیرین نتیجه کاملا واضحه :)
Anis
Anis
٩٦/١٠/٠٤
٠
٠
از صحبت با کسی که می فهمید و درک میکرد هم لذت بردم و هم به نتیجه رسیدم :)))
ali_sh
ali_sh
٩٦/١٠/٠٤
٢
٠
از نظر شما کسی درک کرده و فهمیده که با نظرتون موافق بوده باشه. نتیجه گرفتید؟ نتیجتون هم لابد همین حرف اولتون بوده دیگه. که الا و بلا باید این مراکز باشن وگرنه اصن بدبخ میشیم :|
آلاء
آلاء
٩٦/١٠/٠٢
٠
٠
من علاوه بر ایراداتش که واضحه و دوستان هم اکثرا اشاره کردن جوانب مثبتی هم برای این موضوع میبینم منتها چون با اعتقادات اسلامی مرتبطه این بحث منم اطلاع کافی از این جنبه ش ندارم مطرحش نمیکنم
Anis
Anis
٩٦/١٠/٠٣
٠
٠
رسی مرسی . نمیشه بگیم مطلق بده یا خوبه
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٦/١٠/٠٢
٨
٣
دولت عُرضه نداره شرایط رو برای ازدواج جوونا فراهم کنه ٬ میخواد با این کارها صورت مسئله رو پاک کنه :// کاملاً مخالفم ! یه تصمیمی هست که شرایط رو بدتر هم خواهد کرد !
Anis
Anis
٩٦/١٠/٠٣
٠
٦
دولت از فضا نیومده و ما خودِ مردم تشکیلش دادیم ، ضمن اینکه بیایید یک بار تو زندگیمون خودمونو مقصر بدونیم :) + مزیت هاشو بارها تو کامنتا گفتم
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٦/١٠/٠٣
٦
٠
یه طرح چرت و پرت و ناپخته هس ٬ که با فرهنگ و مذهب و عرف ایرانی ها همخونی نداره و یه فاجعه هست عملی شدنش ٬ که مطمئن هستم اجرا هم نمیشه (انشاءالله) . اون فوایدی که گفتین واسه کشورهایی هست ؛ که فرهنگ و عرف و دین شون با ما فرق میکنه !
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٦/١٠/٠٣
٦
٠
بنده بیجا کردم که این دولت رو انتخاب کرده باشم ! البته به اشتباه هموطنان پشیمانم احترام میزارم و به موقعش پشت دولت هم می ایستم ٬ ولی نمیشه بی عُرضه بودن دولت رو کتمان کرد !
Anis
Anis
٩٦/١٠/٠٤
٠
٣
شما که عرضه دار هستین ، دیگرانو مقصر ندونین و مشکل خودتونو خودتون حل کنید . دلیلتون چیه برای فاجعه بودنش ، میشه با عرف هماهنگش کرد .
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/١٠/٠٤
٢
٠
مهم تر از عرف شرعه
Anis
Anis
٩٦/١٠/٠٤
١
١
عرف تو جامعه ی اسلامی همون شرعه
aaasaeid
aaasaeid
٩٦/١٠/٠٢
٣
٢
با خانه عفاف موافق نیستم خیلی منتهی به با این موافقم که دختر و پسری که باهم دوست هستند و رابطه جنسی هم باهم دارند به جای زنا، یه صیغه کوچیک نیم خطی رو آقا پسر بخونه که حداقل به هم محرم باشند. اونا که بالاخره کارشون رو میکنند چه بهتر که حلال باشه.زحمتی هم نداره کار 5 ثانیه است
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/١٠/٠٣
٠
٠
فقط 5 ثانیه؟؟
ali_sh
ali_sh
٩٦/١٠/٠٣
٠
٠
خانوم صالحی حالا مشکل تایمه مگه؟ خخخ زبون پسره تند باشه تو ۳ ثانیه هم خلاصه میشه. زبونش بگیره و بلد نباشه و رو خونی کنه از رو توضیح المسائل و اینا خب تا ۵ دیقه هم ممکنه وقت بگیره خخخخ
Anis
Anis
٩٦/١٠/٠٣
٠
٠
دلیل مخالفتتون چیه بعد ، شما ک به نظر میاد با نفس کار مشکلی نداشته باشین
آلاء
آلاء
٩٦/١٠/٠٣
٠
٠
زبون پسره تند باشه یا برحسب تجربه زیاد از حفظ باشه؟؟خخخخ
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/١٠/٠٣
٠
٠
اقای شاه محمدی فقط 3 ثانیه؟؟😂😂 به روخوانی و روانخوانی ربطی نداره که... به قول آلا جان بسوزه پدر تجربه :|| فقط با تجربه یه نفر میتونه به چنین مهارتی برسه :)... پس گفتین پنج دقیقه هم میشه🤔🤔
ali_sh
ali_sh
٩٦/١٠/٠٣
٠
٠
من جواب شمارو مبنی بر تجربه و اینا دادم. منتها صلاح دید ادمین عزیز این بوده ک سانسور شه ظاهرا :))
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/١٠/٠٣
٠
٠
با من هستین الان؟؟ ://
م-نص
م-نص
٩٦/١٠/٠٣
٠
٠
فقط خوندن مهم نیست...محرم شدن شرایط داره....نفقه و مهریه داره...واقعا پسره حاضره 14 تا سکه مهر کنه؟؟؟واقعا پسره حاضره مثلا ماهی 100 هزار تومن نفقه بده؟؟؟اون دختر خانم حقشو اول اگر طلب کنه این اتفاقات نمی افته
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/١٠/٠٣
٠
٠
نه دیگه کل شرایطش همیناس : نیم خط صیغه و 5 ثانیه زمان😐😐
ali_sh
ali_sh
٩٦/١٠/٠٣
٠
٠
مهریه مثلا سریع میگه یه لیوان آب. که همونجا تقدیم میشه یا یه بسته پاستیل یا پفک خخخ. نفقه هم که بسته به مدت صیغه متغیره دیگه. صدهزارتومن نمیشه قطعا
ali_sh
ali_sh
٩٦/١٠/٠٢
٢
٠
مشکل ما از جایی شروع شد که اومدیم خدارو توی زندگیمون کم رنگ کردیم و باقی مسائل جانبی رو بهش رنگ و بها دادیم. مثل همین موضوع دقیقا. به جای اینکه به لطف و رحمت خدا امیدوار باشیم. به جای اینکه مسئولان یه فکر بهتری بکنن و به جای اینکه برخی از دخترها و خونواده هاشون شرایط ساده تری روی تعیین کنند میایم فکر به یه موضوع کاملا مسخره میکنیم که حتی فکر کردن راجب اون هم خطاست. توی کامنت ها دیده بودم که نوشتید شرایط بزاریم ک فقط مجردها. خب بعد به نظر شما اون جوون مجردی که رو به اینکار بیاره بعد اصلا به فکر ازدواج میوفته؟ اصلا دیگه ازدواجی صورت میگیره؟ کسی که نمیتونه اونقدری خودش رو تا آستانه ازدواجش کنترل کنه رنگ شهوت رو توی زندگیش بیشتر از رنگ خدا کنه خب مسلمه ک ازدواج رو هم برای همین موضوع میخواد. پس با این وجود هیچوقت دیگه سمت ازدواج نمیره. نه ازدواجی صورت میگیره و نه افزایش جمعیتی و نه ... (این فقط تنها یک ایراد خیلی کوچک به این قضیه بود اون هم از دید اجتماعی. بماند که از دیگر بعد های اجتماعی و مذهبی و ... چقدررر میشه به این مسئله مذخرررف ایراد گرفت.)
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/١٠/٠٣
٢
٠
مزخرف مزززززخرف :/ پیر شدم :|
Anis
Anis
٩٦/١٠/٠٣
٠
١
نگفتم مجرد هایی که قراره بعدن به فکر ازدواج بیفتن الا و بلا بیان تو این مراکز کار کنن و فک کنم دهنم کف کرد اینقد که گفتم شرایط ویژه ای در نظر گرفته بشه! گفتم کسی که در حال حاضر متاهله نمیتونه. که میتونه شامل بیوه ها و مطلقه ها هم بشه . و در ثانی ، بیاین فکر کنیم هم چین کسی هست که به این مساله بیشتر از هر چیز دیگه ای اهمیت میده و تنها دلیلیش برای ازدواج همینه که غریزشو ارضا کنه ، همون بهتر که به فکر ازدواج نیفته و مسئولیتی هم گردنش نباشه . باز هم میگم اگه نگاه شما یا هر کس دیگه ای اینه که ازدواج و رشد جمعیت تنها مكمل غرايز جسمي يک فرد باشه ، پس حرفی نمی مونه .
ali_sh
ali_sh
٩٦/١٠/٠٣
١
٠
من منظورم آقایون بود نه خانوما. خانومی ک توی همچین مراکزی کار کنه قطعا به دنبال احساسات و محبت و رفع غرایض جنسی ک نمیگرده. یه کلام فقط پول لازم داره
Anis
Anis
٩٦/١٠/٠٤
٠
٠
شرایط برای ازدواج با مردی که قبلا بوده باشه تو این روابط ، تو ایران کاملا ایده آل هستش . ضمن اینکه منم منظورم جنس مذکری بود که شما گفتین صرفا برای ارضای نیاز جنسیش باید ازدواج کنه ، ازدواج ، تشکیل خانواده ، تربیت فرزند ... اینا چیزایین که خیلی بزرگتر از صرفا ارضای نیازن.اگه این طوره چرا یک « زن » که ابزارم نیست ، باید قربانی ازدواج با مردی بشه که فقط دنبال ارضای جنسیشه و منطق و اخلاق؟! هیچی! تکرار مکررات نکنید.
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٦/١٠/٠٣
١
٠
متاسفانه همه چیز اسلام رو با دو دو تا چهارتای ظاهری می بینیم. این که برای مشکل عده رحم زن رو برداریم و ... ذلک. ولی روحیه زن چی؟ آیا واقعا یک زن برای این ساخته شده که هر روز با یه نفر باشه؟ نمی دونین چه تاثیرات منفی وحشتناکی در آینده روی شخصیتش میذاره؟
Anis
Anis
٩٦/١٠/٠٣
٠
٠
من گفتم که تعداد افرادی که مجبور باشن! واقعا مجبور باشن به سمت این کار بیان خیلی معدوده و معمولا کسی که تخصص دیگه ای نداره و منبع درآمدی هم نداره میتونه به عنوان شغلش بهش نگاه کنه .خیلی بیشتر گفتم شرایط هر کسی در نظر گرفته بشه ، مسلما زن برای اینکار ساخته نشده همون وطر که برای خیلی چیزای دیگه م ساخته نشده اما انجامش میده . لطفا نگید "شاید بعدا کشف شه این کار برای بدن مضره" ! نمیخوام بگم اینطور فکر میکنید. ولی اینطور حرف خیلی میشنویم :/
ali_sh
ali_sh
٩٦/١٠/٠٣
٠
٠
چه راحت دارید شما ازین کار به عنوان شغل نام میبرید. عجیبه برام....
ali_sh
ali_sh
٩٦/١٠/٠٣
٠
٠
و مرسی ک سانسور شد کامنتم :))
سعید نایب
سعید نایب
٩٦/١٠/٠٣
٠
٠
با احترام به نظرات دوستان امافکرکنم نظرات داره کمی وارد جزئیات میشه و این خوب نیست. تحلیل این دست موضوعات جنبه شخصی هم داره. هرکسی خودش بهتر میدونه و میفهمه که تا کجا میتونه جلوی غرایزش رو بگیره. هم راه مشخصه و هم چاه. طرح این مسائل هیچ وقت به سرانجام نرسیده و نخواهد رسید. بهتره که از منابع و مراجع دقیقتری پیگیری کنیم.
Anis
Anis
٩٦/١٠/٠٤
٠
٠
شما درست میگید ، چون مسئله جامعه شناسیه. ولی برای اینکه اکثریت مذهبی راضی شن، لازمه دربارش بحث شه
ناشناس1
ناشناس1
٩٦/١٠/٠٣
٠
٠
فقط یه سوال تو بحثا برام پیش اومد. چرا فکر میکنین زن‌ها نیاز جنسی ندارن؟ چرا فکر می‌کنین روابط موقت فقط برای پوله؟ خانوم محترم بالغی رو میشناسم که کارمند هم هست ولی اوضاع خانوادگیش طوریه که دور ازدواج رو خط کشیده و به خاطر نیازی که به وجودیک مرد داشته، اونم در حد معمولی عقد موقت یه آقا شده یا اصلا میدونین چندتا مرد چندهمسره داریم که زن دوم اونقدر تلاش میکنه تا زن اول نفهمه. از خرید هدیه و دادنش به مرد که بده زن اولش تا ... خوب اون زن دوم بنظر نمیرسه بیشتر دنبال حمایت عاطفی باشه؟
ali_sh
ali_sh
٩٦/١٠/٠٣
١
٠
صیغه بد نیست ها. منظور این انجمن راه اندازی مراکزی هستش که مشتری بگیرن و کالا در اختیارشون بزارن :)))
Anis
Anis
٩٦/١٠/٠٤
٠
٠
تو یکی از کامنتا گفتم البته فک کنم. که زن هم این نیازو داره ولی من راهی به ذهنم نمی رسه . شما اگه راهی دارید بگید
م-نص
م-نص
٩٦/١٠/٠٣
٠
٠
هر چیزی که شرع بگه باید اجرا بشه...شرع در جایی میگه صیغه حلاله و داشتن رابطه بدون محرمیت حرامه....اما در جای دیگه حرف از کرامت انسانیه...ایا همه مردم به خانم هایی که در این مکان ها هستند به چشم یک انسان نگاه میکنن یا ابزار؟؟؟ایا به کرامت انسانی افراد ضربه وارد میشه؟؟ایا در زمان پیامبر یا امام علی یا دیگر ائمه این مشکل وجود نداشته؟؟اگر داشته چرا این موارد رواج نداشته..با پاسخ به این سوالات ب جواب درست می رسیذ:)
Anis
Anis
٩٦/١٠/٠٤
٠
١
ظرف زمان تغییر کرده!! متوجهش نمیشید واقعا؟!
Anis
Anis
٩٦/١٠/٠٤
٠
٠
ضمن این که مردم اون زمان به اسلام واقعی دسترسی داشتن. ما چی؟ چطور بفهمیم اگه پیامبر الان بود چیکار میکرد؟
م-نص
م-نص
٩٦/١٠/٠٤
٠
٠
در زمان پیامبرم همچین مشکلاتی بوده...کی گفته نبوده؟؟حتی مشکلات بدترم بوده...یادتون نره در قلب جهالت عرب پیامبر ظهور می کنند و هدایتشان می کنند
Anis
Anis
٩٦/١٠/٠٥
٠
١
کی گفته که همچین مشکلاتی نبوده؟! کجای کامنت منو خوندین و به این نتیجه رسیدین؟ من گفتم ظرف زمان تغییر کرده ، که ینی زمانه عوض شده ، و گفتم اون زمان مردم به اسلام واقعی دسترسی داشتن ، که ما نداریم . که ینی مقایسه این مورد کلا غلطه ، قبل اینکه جبهه گیری بی مورد کنین حداقل خوب منظور طرف مقابلتونو متوجه بشید.
م-نص
م-نص
٩٦/١٠/٠٣
٠
٠
یک موضوعی هست...چرا نیاز دختر و پسرا یک دفعه در این عصر زیاد شده؟؟چرا؟؟؟اونایی که میگن ما بد حجابیم پسرا نگاهشونو درست کنن....شما عامل اصلی فسادین:) وارد جزئیات نمیشم با تشکر:)
ali_sh
ali_sh
٩٦/١٠/٠٣
٢
٠
یکی از عواملی که اینقد خواسته زیاد شده و اوج گرفته همین ظاهر زننده خانوم ها تو بازار و خیابونه. دانشگاه میری همینطور بازار و مهمونی و هرجا ک میری با یه ریخت و قیافه ای میان ک .... // آخه ما باید جلومونو نگاه کنیم که تو در و دیوار نخوریم دیگع. پس جلوتم نگاه کنی بخوای و نخوای اون خانوم با اون ظاهر زننده میاد جلوت. خب یه جوون با این مدل خواسته ها و تو سن ازدواج خب مشخصه که دیگه چی میشه آخع. پس بخش زیادی از عوامل فساد و از عوامل اینکه این نیاز بیشتر نمود پیدل کرده برخی از همین خانوم ها هستند
م-نص
م-نص
٩٦/١٠/٠٣
٠
٠
افرین:)
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/١٠/٠٣
١
٠
😐😐😐😐😐😐😐😐😐😐
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/١٠/٠٣
١
٠
تچکر بابت کلی گوییتون 😑😑
ali_sh
ali_sh
٩٦/١٠/٠٣
٠
٠
کلی گویی کجا بود؟ گفتم که برخی از خانوم ها. برخی ینی بعضی ینی عده ای. البتع ک باید میگفتم اکثر خانوم ها. چون واقعا خیلی کم شده درصد خانوم هایی ک حجاب مناسبی دارن
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/١٠/٠٤
٠
٠
نه با اوشون بودم (نص)که گفتن وارد جزئیات نشدن😁😁..ای بابا نیگا کنین سوء تفاهم شد ://
ali_sh
ali_sh
٩٦/١٠/٠٤
٠
٠
ای بابا ای بابا نیگا کردم نیگا کردم ://
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/١٠/٠٤
٠
٠
همیژور نیگا کنین :/
ali_sh
ali_sh
٩٦/١٠/٠٤
٠
٠
چش چش :||
م-نص
م-نص
٩٦/١٠/٠٤
٠
٠
خوب وارد جزئیات بشم باز عده ای گریه می کنن ک چرا این قدر واضح گفتی...اگر نگم مگن سو تفاهم...خوبه یک حد و مرز کلی رو گفتم..نگفتم که همه خانم ها...
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/١٠/٠٤
٠
٠
وااااای خداااا😩😩😩 باز اون سوءتفاهم رو با عاقای شاه محمدی بودم که اشتباه گرفتن😐😂😂😂.. من فقط از کلی گوییتون تشکر کردم به جان خودم...نه ناراحت شدم نه گریه کردم😂😂اصن من حرف نمیزنم 😑😑باز اینو الان آقای شاه محمدی میاد یه چیز دیگه میگه😐😂
غزاله بانو
غزاله بانو
٩٦/١٠/٠٣
٠
١
مساله ساده ای نیس که ما عام ها درموردش تصمیم بگیریم چون وجهه های مختلفی رو باید در نظر گرفت .. تو یه اپلیکیشن که راه اندازی کردنش:///
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/١٠/٠٣
٠
٠
والا 😂😂..فقط یه اسم عفاف رو نزدن روش دیگه -_-
Anis
Anis
٩٦/١٠/٠٤
١
١
درسته اما همین مردم جامعه رو تشکیل میدن ، همین عام! پس باید فکرشونو دونست و راجبش بحث کرد
ali_sh
ali_sh
٩٦/١٠/٠٤
٣
٠
اگرکه که یه آقا این انجمن رو میذاشت بازم تا این حد برام تعجبی نداشت. آخه شما خودتون خودتون خانوم هستید. از احساسات و عواطف و نوع زن با خبرید. برای آقایون که قطعا بد نمیشه ک. عده کثیری از آقایون حتی از خداشونم هست. اصلا براشون اینطوره ک میگن خب چی ازین بهتر؟ اما از همه بُعد های اجتماعی و مذهبی و غیره و غیره بگذریم میرسیم سر همون خانومی ک اینکارو میکنه. حس کالا بودن بهش دست نمیده؟ خسته نمیشه؟ افسرده نمیشه؟ داغون نمیشه ؟ اصلا از درون نمیپوکه؟ این نوع شغل رو انتخاب کردن برای یک خانوم قطعا هم تحقیر کنندس و هم ... / مردی ک بره به قول شما خانه عفاف بخواد صیغه کنه نمیاد مادام العمر و سالیانه صیغه کنه ک. مطمئن باشید برای چندماه و حتی چندروز و حتی چندساعت میخواد. / خو اون زن هی بخواد ساعتی و روزانه صیغه شه از لحاظ روحی چی میشه به نظرتون؟
Anis
Anis
٩٦/١٠/٠٤
٠
٤
برای آخرین باره که میگم، اگه یه بارم حرف خودتونو الکی تکرار کنید دیگه بیخیال میشم.من منافع جمع رو در نظر میگیرم. میگم به نفع مردمه این کارو کنن. دلیل میدم. استدلال میکنم. میفهمید؟ به نفع "خودم" کاری نمیکنم. میخوام کاری کنم جامعه راحت تر باشه.اوکیه؟ + درباره ی بقیه تکرار مکرراتتونم توضیح دادم
ali_sh
ali_sh
٩٦/١٠/٠٤
٣
٠
به نظرم دارید مغلطه میکنید فقط. این همه دلیل و برهان آورده شد ولی باز شما میخوایید از یه عده ک دلیل بیارن. جز یک نفر کس دیگه ای با نظر شما موافق نبود. خب همین خودش کاملا واضح و مبرهن و ایضا گویاس که این طرح از پایه غلطه. پس صحبت بیشتر در موردش کار بیهوده ایه. در ضمن اینکه در حالی اسم از تکرار و مکررات میبرید که به هیچکدوم از سوالات من و کسایی که مخالفن تقریبا جواب قانع کننده ای ندادید. با این حال بازهم روی نظر خودتون پا فشاری میکنید.
م-نص
م-نص
٩٦/١٠/٠٤
١
٠
می خواستم یک سوال چالشی بپرسم از یکی ....باز گفتم خونش به جوش میاد:)سوالو نمیپرسم برای از بین نرفتن صمیمیت:)گرچه علی یک اشاره ریزی به سوال من داشت:)
ali_sh
ali_sh
٩٦/١٠/٠٤
٠
٠
چه ریزبین شدی خخخ
Anis
Anis
٩٦/١٠/٠٥
٠
١
مغالطه ی تکذیب یا تخطئه گوینده: در این مغالطه شخص به جای این که به محتوای سخن بپردازد، به تکذیب و تخطئه گوینده و خاستگاه آن می‌پردازد. منشأ این مغالطه این تصور نادرست است که: «امکان ندارد یک عقیده صحیح و مستدل از سوی کسی که دارای موقعیت مناسب علمی و اجتماعی و... نیست، ارائه شود.» مانند این که «سیگار برای سلامتی زیانی ندارد؛ همین پزشکی که این کتاب را دربارهٔ زیان‌های دخانیات نوشته، خود سیگار می‌کشد.» در روایات اسلامی (روایت از علی بن ابی‌طالب) نیز این مغالطه نکوهش شده‌است. (نقد «من قال» به جای نقد «ما قال») مغالطه ی منطقی : توسل به اکثریت یا توسل به مقبولیت یکی از مغالطه‌های منطقی است. در این مغالطه دلیل درست بودن یک گزاره این بیان می‌شود که اکثریت یک گروه آن را درست می‌دانند. بدون آنکه دلیلی منطقی و عقلانی داشته باشند. مغالطه ی تکرار : توسل به تکرار بحث های پیشین با بیانی جدید بدون داشتن دلیل منطقی یا تفکر درباره آن --- حالا شما بفرمایید کی مغلطه میکنه؟ --- کامنت شما مشابه کامنت فاطمه ، نسیم ، آقای آستانه و آقای نائب بود که من به تمامشون پاسخ دادم و اگر برای کسی ابهامی مونده بود دوباره پرسیده بود و منم جواب داده بودم. ضمن اینکه من وظیفه ندارم شما رو قانع کنم چون تو یه بحث اینجوری ، اطلاعی از میزان درک و شعور طرف مقابلم ندارم و صرفا نظرمو با دلیل میگم . و این که نسیمم کامنتی مشابه همین داده بود بالا که شعور طرف مقابل زیر سوال برده میشه با قانع کردن من ، که باید بگم اگز شعور شما با نظر من زیر سوال میره ، عیب از خود شماست نه من. در آخر اگر حرف جدیدی دارید ، نه مغلطه و تکرار ، کامنت بدین .
علامت تعجب
علامت تعجب
٩٦/١٠/٠٥
٢
٠
میشه فرق این مراکز رو با فاحشه خونه بگید؟ من تصورم اینه از کنار خیابون جمع کنن بهشون مکان بدن! (صیغه هم ک فرمالیتس....کجای این صیغه شبیه چیزیه واقعا باید باشه) اسلام ازدواج موقت رو معرفی کرده با حفظ منزلت دو طرف و.ازادی بیشتر از ازدواج دایم. مسایل بهداشتییی؟ واقعا خنده داره...این مسیله رو باید زن و شوهر بهش اگاه باشن! اشتغال؟! چ فرقی با تن فروشی داره؟! تابو شکنی... تابو چی؟!تن فروشی؟ و شما این سوال رو جواب ندادید منزلت زنانی ک در این مراکز کار میکنن چی میشه؟! انسانیت کجاس؟ کدوم منطق کدوم عقل و احتمالا کدوم دین این اجازه رو میده برای ارضای یه عده یه عده دیگه رو قربانی کرد؟! ایا اون زن انسان نیس؟ و حق زندگی با منزلت نداره؟ لطفا با دلایل منطقی جواب سوالامو بدید:) و در اخر این مشکل وجود داره ولی برای سلامت جنسی جامعه خیلی راهکارای دیگه میتونه وجود داشته باشه.... هم درمان و هم پیشگری و سوق دادن جامعه ب سلامت:)
Anis
Anis
٩٦/١٠/٠٦
٠
١
شما فکر میکنید شرایط مملکت در حال حاضر ایده آل کامله و هر زنی منزلت و کرامت و انسانیتشو داره منتها اگه هم چین مراکزی داشته باشیم از دستش میدن؟ فکر میکنید همه چی گل و بلبله؟ هیچ رابطه ی جنسی نامشروعی وجود نداره و فقط زن و شوهرا باید نسبت به سلامت رابطه آگاه باشن؟ هیچ تعرضی به حریم هیچ کسی نمیشه؟ هیچ زنی الان دست به این کار نمی زنه و من میگم باید برن؟ بدون این مراکز ، هیچ کس برای ارضای فرد دیگه قربانی نمیشه؟ کام آن! این اتفاق به هر حال داره میفته ، خیلی بدتر و وحشتناک تر از محدوده ی اطلاع همه ی ما . حرف من اینه که کم بشه ، سازماندهی بشه ، سالم تر بشه و تا جای ممکن به شرع و عرف نزدیک باشه . در ثانی - در مورد تن فروشی تن فروشی گفتن هاتون - اگر واقعا بخوایم منطقی فکر کنیم ، کارگری هم به نوعی تن‌فروشی به حساب میاد. چون فرد از بدنش کار میکشه و در ازاش پول دریافت میکنه ، با این منطق پس کارگرهام یک نوع کالان . منزلت ، شرافت ، کرامت و انسانیت ندارن . مطلقا من اینطور فکر نمی کنم. شرافت یه چیز نسبیه و به هیچ توجیهی احتیاج نداره .شغلیه که یکی از نیاز های جامعه رو برطرف میکنه. چرا میگید شرافت نداره؟ دلیل و منطق بیارید . خیلیا شرایط ازدواج رو ندارن.خیلیا حاضر به ازدواج موقت نمیشن. میتونن برن خانه های عفاف و نیازشون رو از راه صحیحش - که مطابق عرف و شرع هم باشه - برطرفش کنن. چه عیبی داره؟!
علامت تعجب
علامت تعجب
٩٦/١٠/٠٧
١
٠
وقتی چیزی بده کثرت اون ماهیتشو تغییر نمیده! پس اینکه هزار جا داره حق زنان خورده میشه دلیل بر این نیست ک بازهم اجازه داده بشه..... بانو...من در این کار و هرزگی(از نوع ظاهرا شرعی) مرزی نمیبینم!اونوقت با کارگری مقایسه میکنید اینکار رو؟! عیبش اینه ک افراد رو از تعهد دور میکنه، ی عده رو برده ی جنسی میکنه،افراد رو دمدمی بار میاره،میل ب ازدواج رو کم میکنه.... اینکار دقیقا مثل پاک کردن صورت مسیله اس..بجای ریشه یابی مشکل و حل ریشه ایه اون دامن زدن هیمه اس!
Anis
Anis
٩٦/١٠/٠٨
٠
١
ابدا نگفتم ماهیت این کار خوبه و ادعاییم ندارم . شما گفتید اگه هم چین جایی باشه فلان بلاها سرمون میاد و منم گفتم این بلاها خیلی وقته سرمون اومده. هیچ جا نگفتم این کار ، خیر و پسندیده س . این شمایید که ادعای هرزگی و تن فروشی - که هیچ توجیهی ام براش ندارید - می کنید و باید بگم شما حق قضاوت ندارید و تعیین نمیکنید کی دارای صلاحیته ، کی هرزه س و کی صالحه! باز دارید شرح ما وقع میکنید . چیزایی که میگید همین الانشم تو جامعه هست . همین الانشم یه عده برده ی جنسی شدن ، از تعهد دور شدن و قص علی هذا. مطلقا ربطی به تاپیک من نداره که بیاد و بگید به خاطر خانه عفاف اینجوری شده . حرف من اینه که مساله ای که هست کم تر بشه ، سالم تر بشه و کسی که مجبوره این کارو انجام بده از لحاظ روحی امن تر باشه ، با نزدیک شدن به شرع و عرف ملامتش کم تر بشه و کم کم تو جامعه پذیرفته بشه . و اتفاقا ، من بر خلاف شما صورت مساله رو پاک نمی کنم و خودمو به اون راه نمی زنم ، دارم راهِ حل میدم . شما هیچ توجیه و دلیلی برا ادعاهاتون ندارید . صرفا چیزی که هست رو توضیح می دید . اگر راه حل بهتری دارید بفرمایید. هدف بحث رو همیشه در نظر داشته باشید.میخوایم به نتیجه برسیم.