خانه انجمن برو کار کن مگو چیست کار
٢٧٤
٢٩
م-نص

برو کار کن مگو چیست کار

برو کار کن مگو چیست کار

با سلام. به تازگی انجمنی در جیم گذاشته شد مبنی بر شغل مورد علاقه که این انجمن سوال بزرگی را برای بنده مطرح کرد. چرا شغل های روستایی مورد توجه جوانان ما نیستند.مثل شغل دامداری،یا کشاورزی ،مرغداری و... خود شما جیمی عزیز ایا تمایل دارید در یکی از این مشاغل فعالیت کنید؟اگر خیر دلیل انکار و عدم دوست داشتنتان چیست.باتشکر از نظرات زیباتون:)

٩٦/١٠/٠٩
نظرات کاربران
کد امنیتی
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/١٠/٠٩
٢
١
سلام خدمتتون عارضم از شغل های روستایی کشاورزی رو دوست دارم منتها از نوع نوینش و به سبک گلخونه ای.. اونم فقط چون تجربه ش رو دارم.. همسرم گلخونه داشتن ؛با همه ی سختی هایی که داشت کار کردن توش خیلی لذت بخش بود قد کشیدن بوته ها جمع آوری محصول به صورت گروهی و فروش و دستمزد کم اما دلچسب!... از دامداری خوشم نمیاد کشاورزی روی زمین و به شکل سنتی هم خیلی سخته اونم تجربه ی دیداریش رو دارم پدرم خدابیامرز چن قطعه زمین داشتن که دست کشاورزا بود ولی حتی سرکشی و نظارتش هم طاقت فرسا بود به نظرم!مرغداری ام هر چند الان حکم جواهرفروشی رو داره :))) ولی به شدت سخته یه جوجه مریض شه بقیه ام میشن همه سرمایه ت میره رو هوا از همه مهم تررررر بو میده :| به نظرم شغل های روستایی بیشتر مناسب افرادیه که با محیط روستا و این مدل زندگی غریبه نیستن! چون بسیار سخته و مـــرد میخواد واقعا!
م-نص
م-نص
٩٦/١٠/٢٦
٠
٠
خدا پدرتان را رحمت کند...باید عرض کنم که الان مرغداری رو میشه بیمه کرد و در صورت این بلایا خسارت دریافت کرد و بدبخت نشد:)
mobina
mobina
٩٦/١٠/٠٩
١
٠
کشاورزی خوبه ولی با این همه زحمت سودی زیادی نداره متاسفانه از کشاورزان با قیمت خیلی کمتری میخرن
م-نص
م-نص
٩٦/١٠/٢٦
٠
٠
در امد کم بهتر از بیکاری نیست؟؟؟درسته سخته و کم در امد ولی هم خدمته هم در امدی برای زندگی...در ضمن درامد کم کشاورز برای زندگی راحت و شرافتمندانه در روستا بسه...
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٦/١٠/٠٩
٠
٠
اول خودت جواب بده که این شغلها مورد علاقه ی خودت هست یا نه؟ چرا؟
م-نص
م-نص
٩٦/١٠/٢٦
٠
٠
من خودم به معدن علاقه دارم...خیلی هم دوست دارم در کنارش مرغداری هم داشته باشم و یا پرورش ماهی....بنظرم شغل های خوبی هستند و حتی روحیه ادم را تازه می کنند...کشاورزی رو هم دوست دارم ولی با روحیاتم سازگار نیست..چون تو عمرم با گیاه ارتباط عاطفی برقرار نکردم و اصلا درکش نمیکنم ولی با حیوانات و سنگ میتونم
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٦/١٠/٠٩
٠
٠
یکی از اقواممون تا چند سال پیش مرغداری داشت، قیمتها انقدر بالا پایین شد تا ورشکست کرد و الان داره برا بقیه کار میکنه
م-نص
م-نص
٩٦/١٠/٢٦
٠
٠
اگر مرغداری رو بیمه کنن میشه با خیلی شرایط بد کنار اومد و مبارزه کرد...خوبی بیمه همینه..نمیذاره ادم زمین بخوره:] راستی مغازتو بیمه کن...خرجی نداره:) همی ارشام بیمه فروشی دره برو جاش
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٦/١٠/٠٩
٠
٠
روستایی زیاد سراغ دارم که زمین و باغ رو تو روستا ول کرده اومده شهر، چون تو شهر راحتتر میشه پول در آورد.
م-نص
م-نص
٩٦/١٠/٢٦
٠
٠
توی شهر راحت تر و بیشتر میشه پول در اورد ولی در مقابل هزینه ها بیشتره...انگار هیچ اتفاقی رخ نداده فقط با امدنش از روستا به شهر اقتصاد کشور رو ضعیف کرده
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٦/١٠/٠٩
٠
٠
الان تو شهرک گلشهر مشهد نود و پنج درصدشون از روستایی های ما هستند، چرا چون تو روستا کاری برای جوونا نیست، چون زندگی تو کلانشهر مشهد از زندگی روستایی امکانتش بیشتره.
م-نص
م-نص
٩٦/١٠/٢٦
٠
٠
ایا زندگی و سطح رفاه گلشهر مشهد از روستا بیشتره؟؟؟عمرا نیست..فقر اعتیاد ناامنی و دیگر موارد...توی روستا زمین هست دام هست...جوون باید بیاد تکنولوژی رو توی شهر یاد بگیره بعد منتقل کنه به روستاشون...چرا الان پیر مرد پیر زنای روستایی دارن رو زمین کار میکنن؟؟اونا مگه کار براشون نازل شده؟؟این همون کاریه که باید بشینه خونه و بچه هاش ادارش کنن نه اینکه تو پیری به علت تب شهر پرستی فرزنداش ناچار بشه خودش کار کنه
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٦/١٠/٠٩
٠
٠
من شش ماهه یه الکتریکی باز کردم توش موندم، بعد برم دامداری و کشاورزی راه بندازم؟
م-نص
م-نص
٩٦/١٠/٢٦
٠
٠
رشتت مخابرات بود....اول جوونی با قدرت کار فقط فروشندگی میکنی....تو تخصص داری...میتونی درب همون مغازت پروژه های تخته روان و ال ای دی و ... انجام بدی...فروشندگی رو یک بیسوادم میتونه انجام بده....فکر به کارهای بزرگتر باشه نه به مغازه کوچک الکتریکی
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٦/١٠/٠٩
٠
٠
البته الان بعضی از کشاورزا زدن تو کار زعفرون، ریسک داره ولی احتمالا سودش خوبه که از این کار دست نمیکشن
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٦/١٠/٠٩
٠
٠
خوزستان هم که از صبحه رفته رو ویبره
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/١٠/٠٩
٢
٢
چرا اینقدر کامنت گذاشتین؟ :| انجمن از خودتون نیس انگشت که از خودتونه :/
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٦/١٠/٠٩
٢
٠
هر رفتی یه آمدی داره، وقتی ایشون لطف می کنن کامنتهای انجمنهای دیگه رو میبرن بالا، حالا ما هم...
م-نص
م-نص
٩٦/١٠/٢٦
٠
٠
من کلا کارخونه نظر دارم خخخ
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/١٠/٠٩
١
١
بو میده :|
م-نص
م-نص
٩٦/١٠/٢٦
٠
٠
هاع
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/١٠/٠٩
٠
٠
این جور شغلا رو دوس ندارم . باید از نظر نظافت خیلی دقیق بود توش...وگرنه با کوچیکترین سهل انگاری بیماری همه رو نابود میکنه...کلانم از گاو و گوسفند و اینا خوشم نمیاد... ولی کشاورزی رو دوس دارم.. البته نه در حدی که بخام به عنوان شغل انتخاب کنم...کار زیاد و سختی کار در قبال در آمدی که دارن آدمو نا امید میکنه...ولی مثلا از زنبور داری خوشم میاد... در امدشم خیلی خوبه... شغلایی که گفتین برا کسایی که تو شهرن خوب نیس خو...عایا اینطور نیست؟؟ :|
م-نص
م-نص
٩٦/١٠/٢٦
٠
٠
پس زنبور داری رو دوست دارید....ایا این شغل ها از بیکاری و تلف شدن بهتر نیست؟؟؟جوونی که چند ساله نتونسته ازدواج کنه توی شهر ایا توی روستا هم نمیتونه؟؟؟میتونه یک زندگی کوچک توی روستا راه بندازه...کارش رو گسترش بده...به جای فاز افسردگی و اعتیاد و...
m.babaee
m.babaee
٩٦/١٠/٠٩
٠
٠
من همیشه دوست داشتم در زمینه گیاهان دارویی کار کنم و اگر تونستم حتی پرورششون بدم به نظرم خیلی جالبه
م-نص
م-نص
٩٦/١٠/٢٦
٠
٠
گیاهان دارویی هم تخصصیه هم یک صنعت پر سود و رو به رشد محسوب میشه...و چه خوبه به جای اینکه همش خودمان را وابسته کنیم به یکی از صادر کننده های این گیاه ها تبدیل بشیم و رکود خارج بشیم
غزاله بانو
غزاله بانو
٩٦/١٠/٠٩
٠
١
با علیکم السلام!:)) کشاورزی و اینا خداییش از دست شخص من که بر نمیاد و دلیل عدم علاقه هم سختی کاره!! نسبت به سختیش پول در نمیان .. مخصوصا کسایی که هدفشون پوله.. ولی من شخصا خونه رویاهام تو یه روستای سرسبزه ^__^ نهایت کشاورزی من الان یه کاکتوس کوچیکه که هفته ای دو سه بار بش اب میدم:/
م-نص
م-نص
٩٦/١٠/٢٦
٠
٠
نپوسه اینقدر اب بهش میدین://
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/١٠/١١
٠
٠
دوس دارم باغچه داشته باشم يا يه گلخونه، ولي كشاورزي در حد وسيع نه خدايي! بعدشم خدا به هر كسي استعدادي داده، ما استعداد اين كارا رو نداريم اگر علاقه داشته باشيم شايد بشه، ولي هيچكدومشو نداريم! ما بايد تو كاراي شهري كه استعدادشو داريم و مفيد هستيم فعاليت كنيم. بازدهي كار هم مهمه! من برم كشاورز بشم بازدهي ندارم! الان 4 تا گلدون دارم همش خشك ميشن :/
م-نص
م-نص
٩٦/١٠/٢٦
٠
٠
توقع هم نیست یک خانم بیل بزنه...ولی یک خانم توانایی اداره یک گلخونه کوچک گل های تزئینی رو نداره؟؟یا پرورش قارچ؟؟