خانه انجمن بادا بادا یلدا مبارک بادا
٣٩٩
٥٥
م-نص

بادا بادا یلدا مبارک بادا

بادا بادا یلدا مبارک بادا

سلام دوستان. شب یلدا نزدیکه. در این شب چکاری میکنید؟

خاطره خاصی دارید؟شادترین شب یلداتون کی بوده؟

تاحالا شده شب یلدا خیلی تنها باشید؟اصلا به نظرتون شب یلدا بهتره و فرهنگ اصیل خودمون یا فرهنگ غربی مانند ولنتاین یا هالوین؟

خوشحال میشوم در اینباره و هر موضوعی که پیرامون این قضیه است نظراتتان را بشنوم:)

٩٦/٠٩/٢٩
نظرات کاربران
کد امنیتی
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٦/٠٩/٢٩
٠
٠
داداش مگه عروسیه با این تیترت:| شب یلداست دیگه! معمولا خونواده‌ها 3-4 ساعت دور هم هستن و بعد هم میرن! سه ساله (با امسال) که شب یلدا سرکارم! تقریبا رسم و رسومش رو یادم رفته! خاطره خاصی هم اصلا ازش ندارم! شب زیاد جذابی نیست! معمولا هم با تی وی وقت می گذرونم. ولنتاین و هالوین و شب یلدا و کریسمس و نوروز و ... همه شون خوبن! هر کدوم یه فازی دارن که باید جای خودشون بزرگداشتشون!
n_hasannejad
n_hasannejad
٩٦/٠٩/٢٩
١
٠
سلام، در مورد شب یلدا فکر کنم زیادی بی ذوقین.... همون دور هم بودن و گفتن و خندیدن باعث میشه اون شب عالی بشه....... شب یلداتون پیشاپیش مبارک :)
م-نص
م-نص
٩٦/٠٩/٢٩
٠
٠
گفتم شاید یلداشون عروس شده خخخ:))همین دور همی هم ثواب داره هم ادما به هم نزدیک میشن:)
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٦/٠٩/٢٩
٠
٠
خانم حسن نژاد من کلا بی ذوقم! شب یلدا و سال نو و کریسمس و ... ذلک هم برام فرقی نمی کنه خخخخ
م-نص
م-نص
٩٦/٠٩/٢٩
٠
٠
یکم ذوق بخر ک بی ذوق نباشی:)
n_hasannejad
n_hasannejad
٩٦/٠٩/٣٠
٠
٠
آقای آستانه: مگه میشه جیمی باشی و بی ذوق... متناقضه آقا.....
م-نص
م-نص
٩٦/١٠/٠٣
٠
٠
ذوقشونو دزد برده خخخ
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/٠٩/٢٩
٠
١
اولا که شب یلدای همه بادا بادا مبارک بادا :)) بعدشم اینکه در این شب خونه مامانم میرم و از تک تک لحظات کنار هم بودنمون لذت میبرم..میگیم میخندیم(طبیعتا میخوریم حتی)و خب یلدای ما کمی متفاوت تره چون شب تولد خواهرم هم هست و اخیرا سالگرد ازدواج مهم ترین عضو خونواده ینی منم هس :))) شاد ترین شب یلدا همون شب چله ایم قبل عروسیم بود که شوجانم برام کادو خریده بودن چون اولین بار بود شب چله مثه خواهرم کادو میگیرفتم خیلی خوب بود :)) هر چند کادوی خاصی نبود ولی خب :/ خاطرم نیس شب یلدا هیچوقت تنها بوده باشم به همون دلیل تولد خواهرم که داییامو و مامان بزرگم اینا هر سال خونه ی مامانم جمع میشن... شب یلدا خیلی بهتر تره.. خداییش غربیا هیچوقت نمیتونن مزه ی این دورهمیای گرم و اصیل ایرونی رو بچشن.. تهش کادو رد و بدل میکنن دیگه :| خوشحالم که با خوندن نظر و کامنتم خوشحالتون کردم مستر نص :)))
م-نص
م-نص
٩٦/٠٩/٢٩
٠
٠
مال خودتان مبارک بیدا:))امیدوارم همیشه شاد باشید:)سالگرد ازدواجتونم مبارک:)
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/٠٩/٢٩
٠
١
تشکرات☺️
م-نص
م-نص
٩٦/٠٩/٢٩
١
٠
خواهشات:)
م-نص
م-نص
٩٦/٠٩/٢٩
٠
٠
راستی شیرینی بدهیدات:)خخ
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/٠٩/٢٩
٠
١
موقع عروسیم شیرینی دادم حالا که سالگرد ازدواجمه من باید کادو بگیرم.. شمام لطفا زودتر تا فردا عصر کادوهای بر و بچ رو جمع کنید تحویل بدید :))
م-نص
م-نص
٩٦/١٠/٠٣
٠
٠
تا شیرینی و شام ندهید کسی کادو نمده که:)
n_hasannejad
n_hasannejad
٩٦/٠٩/٢٩
٠
٠
دورهمی خانوادگی داریم، شادترین شب یلدا مربوط به شب یلدا نامزدیمه که جشن گرفتم. شب یلدا، ولنتاین و هالووین و... هر کدام در جای خودش جذابیتهای خودش رو داره، نمیشه با هم مقایسه کرد.
م-نص
م-نص
٩٦/٠٩/٢٩
٠
٠
انشاالله همیشه شاد باشید:))مسئله تهاجم فرهنگیه...اینکه مثلا هالووین که کلا با عقاید دینی ماهم مغایرت داره
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٦/٠٩/٢٩
٠
٠
اولا که شب یلدا نه، شب چله
م-نص
م-نص
٩٦/٠٩/٢٩
٠
٠
شب یلدا:)
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٦/٠٩/٢٩
٠
٠
شب چله :-)
م-نص
م-نص
٩٦/٠٩/٢٩
٠
٠
یلدا
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٦/٠٩/٢٩
٠
٠
شب چله:-)
م-نص
م-نص
٩٦/١٠/٠٣
٠
٠
یلدا
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٦/٠٩/٢٩
٠
٠
معمولا انقدر می خوریم تا می ترکیم، بالاخره کدوها و لبوها و شلغم چغندر ها و زردک ها هم باید خورده بشن خخخ
م-نص
م-نص
٩٦/٠٩/٢٩
٠
٠
خخخخ
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٦/٠٩/٢٩
٠
٠
اینجور جشن ها فقط خانوادگی می چسبه که اونم انقدر پخش و پلا شدیم که فکر نکنم امثال دور هم باشیم
م-نص
م-نص
٩٦/٠٩/٢٩
٠
٠
امثال یا امسال؟؟
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٦/٠٩/٢٩
٠
٠
نه همون امثال خخخ
م-نص
م-نص
٩٦/٠٩/٢٩
٠
٠
امسال:/// هول نشو خخخ
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٦/٠٩/٢٩
٠
٠
اصلا امصال خخخ
م-نص
م-نص
٩٦/١٠/٠٣
٠
٠
خخخ
آلاء
آلاء
٩٦/٠٩/٢٩
٠
٠
سلام بر یو! ما هیچ کار خاصی نمیکنیم! خاطره خاصی هم ندارم! ، آره با اینکه ما زیاد ازین رسم و رسومات نداریم و منم پابند نیستم بهشون ولی بنظرم در هر زمینه ای گسترش فرهنگ خودمون بهتر از اجرای فرهنگ های دیگس که ملت باهاشون خیلی حس باکلاس بودن پیدا میکنن!
م-نص
م-نص
٩٦/٠٩/٢٩
٠
٠
بیایین امسال متفاوت باشید و خاصش کنید:)حتما لازم نیست اجیل خدا تومنی و هندوانه گران بخیرد:)تخمه کانادایی و نارنگیم خوردنم میتونه بهونه باشه:)
م-نص
م-نص
٩٦/٠٩/٢٩
٠
٠
واقعا همین برام سواله چرا فرهنگ غرب کلاس بحساب میاد...مثلا چای بی کلاسیه اما قهوه ته کلاسه://
آلاء
آلاء
٩٦/٠٩/٢٩
٠
٠
اینا رو که مواقع دیگه هم میخریم و میخوریم درک نمیکنم چرا یلدا رو خاصش میکنین...
م-نص
م-نص
٩٦/١٠/٠٣
٠
٠
شب یلدا به تنهایی خاص نیست...چرا نوروز خاصه؟؟؟کاری نمیشه که یک سال میگذره...این ها بهونه هستند برای شاد بود..بهونه های پاک و سالم...توی فرهنگ غربم روز های بهونه شاد هست اما تمامش با فرهنگ و اعتقادات ما یکی نیست.
آلاء
آلاء
٩٦/١٠/٠٣
٠
٠
خب از نظر من نوروز هم خاص نیست سال تحویلا اکثرا خوابم من! خخخ با کلیتش موافقما نظرم صرفا برای خودمه من کلا روزی به لحاظ تقویمی و عادت برام مهم نیست، مثلا دورهمی و کادو رو هر روزی میشه داشت نه لزوما یلدا و روز تولد...
م-نص
م-نص
٩٦/١٠/٠٣
٠
٠
اون روزا بهونن که یادمون نره عزیزانی داریم که باید قدرشونو بدونیم:)
نیما خان حقیقی
نیما خان حقیقی
٩٦/٠٩/٢٩
٠
٠
هر سال خونه یه نفر جمع میشیم.ولی خب امسال من به دلیل مشغله درسی نمیرم.نهایت کاری که امشب بکنم "شعر یادت نره" رو نگاه میکنم
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٦/٠٩/٢٩
٠
٠
آخ که چقدر خوبه بقیه درس بخونن و منم نگاشون کنم خخخ
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/٠٩/٢٩
٠
٠
فرداشب در واقع :))
آلاء
آلاء
٩٦/٠٩/٢٩
٠
٠
خیلی رو اعصابه که! چارتا خنگ جمع شدن هیچیم یادشون نیس، هی هم تکرار میکنن 'نه یادم نمیره'!
م-نص
م-نص
٩٦/٠٩/٢٩
٠
٠
حالا دو ساعت درس نخونین به جایی بر نمیخوره:)قول میدم تو این دو ساعت عقب نیوفتین:)
م-نص
م-نص
٩٦/٠٩/٢٩
٠
٠
مرتضی معلومه دوران تحصیل سختی داشتی خخخخ
م-نص
م-نص
٩٦/٠٩/٢٩
٠
٠
خانم الاء چی شده؟؟ :///
نیما خان حقیقی
نیما خان حقیقی
٩٦/٠٩/٢٩
٠
٠
میبینم که تهاجم فرهنگی اونقدر زیاد شده که "شعر یادت نره " بین بچه های جیم هم بیننده داره :))) آخ آخ آخ.متاسفانه چون باید در یه تایم خاصی مطالب رو آماده کنم.حتی دو ساعت هم برام زیاده.ولی خب به نظرم نباید به یک شب یلدا محدود شد.باید فامیل ما رو بیشتر دعوت کنن.حتما هم شام دعوت کنن تا شبای خاطره انگیز بیشتری بسازیم
م-نص
م-نص
٩٦/١٠/٠٣
٠
٠
شما بقیه رو دعوت کن..حتما هم نباید خانواده باشن بچه های جیمو شام دعوت کن:)
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٦/٠٩/٣٠
٠
٠
ما متاهلا با مجردایی مثل شما محمد حسن حرف نمی زنیم بله :)
م-نص
م-نص
٩٦/١٠/٠٣
٠
٠
تو اگه متاهل بودی اینجا نبودی خخخ
م-نص
م-نص
٩٦/١٠/٠٣
٠
٠
الان دری چکار موکونی خخخ
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٦/١٠/٠١
٠
٠
سلام :) خاطره خاصی ندارم سالهای قبل تر تنها بودیم چون کلا تنها بودیم در همه ایام:دی کاملا مثه شبهای قبلش بود حتی اقای پدر زودتر هم میخوابیدن:/ یکم سالای نزدیک تر یا ما میرفتیم پیش همکار بابا اینا که اوناعم مثه ما تنها بودن یا اونا میومدن و خب رسومات معمول یلدا، سال پیش سال خاصی برام بود چون جشن شب چله داشتیم ولی خاص بودنش از جهات دیگه بود:دی امم شاید نشه بگم ولی به طور کلی با وجود اینکه همه چی خیلی بهتر از چیزی بود که توقع داشتم، درکنارش هم همه چی بد بود خخخخ عکس هاش موجوده که اصلا اعصاب ندارم و کل شب ملت خوشحال بودن من عاقل اندر سفیه نگاهشون میکردم کلی اب قند و گلاب و ایناها خوردم خخخخ ولی خب الان که فک میکنم خاطراتش و دوس دارم:)
م-نص
م-نص
٩٦/١٠/٠٣
٠
٠
خخخخ من که نفهمیدم چی شد...یک نفس عمیق بکشید دوباره توضیح بدهید خخخ
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/١٠/٠٢
٠
٠
يلداي امسال رو تنهاي تنها بودم. فكر كنم 3 سال قبل رو تنها بودم، سال قبل از سه سال افتضاح بود برام و كاش تنها بودم، سالهاي قبل ميرفتيم خونه فاميل و خوش ميگذشت. ولي تنهايي هم بد نبود آنچنان! يه پرتقال و يه سيب و يه مشت بادوم خاكي داشتم با همونا يلدا گرفتم برا خودم! فال هم اينترنتي گرفتم! فيلم بازي تقليد رو هم ديدم خوش گذشت :)
م-نص
م-نص
٩٦/١٠/٠٣
٠
٠
چرا تنها:)مگه اقا ندرن
غزاله بانو
غزاله بانو
٩٦/١٠/٠٣
٠
٠
شب یلدامو دو نفری گذروندم .. با لازانیا.. سنت شکن ترین سنت بود:دی