خانه انجمن تبعیض جنسیتی در جامعه
٥٧٢
٤٠
g.h

تبعیض جنسیتی در جامعه

تبعیض جنسیتی در جامعه

با اینکه دین ما اسلام است و در اسلام مرد و زن برابرند و برتری هرکس به میزان تقوای او بستگی دارد، ولی هستند کسانی که بین جنس مذکر و مونث فرق می گذارند.

تا حالا احساس کرده اید که در خونواده بین شما و خواهر یا برادرت فرق گذاشته شود؟ 

تا حالادر جامعه کاری را خواسته اید انجام بدهید که فقط به خاطر جنسیتت نتوانی انجامش بدهی؟

تا حالا  تبعیض جنسیتی رو احساس کرده اید؟

٩١/١٢/١٦
نظرات کاربران
کد امنیتی
a-pooryousof1373
a-pooryousof1373
٩١/١٢/١٦
٠
٠
برا پسرا شاید کم تر پیش بیاد ولی تو جامعه ما پسر بودن بهتره وتو خانواده های جامع ما دست برد رو دخترا میزنن.
g_hosseinian
g_hosseinian
٩١/١٢/١٦
٠
٠
بععععلع.دقیقا موافقم.
t.m
t.m
٩١/١٢/١٦
٠
٠
شوما یه ذره اونرتر بشین با هم اول شیم! خخخخخخخخ
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١٢/١٦
٠
٠
اره چن سال پیش میخواستم کنکور گرافیک شرکت کنم.تمام شهر های اطراف فقط دختر میخواسن
Niva
Niva
٩١/١٢/١٦
٠
٠
خخخخخخ
g_hosseinian
g_hosseinian
٩١/١٢/١٦
١
٠
خوب خوبه باز شما پسرا هم این تبعیض رو حس کردین فکر میکردم شماها اصلا دغدغه تبعیض جنسیتی ندارین.ممنون
t.m
t.m
٩١/١٢/١٦
٠
٠
آخی...
maryam
maryam
٩١/١٢/١٦
٠
٠
اخي ....خخخخخخخخخخخ
m-nas
m-nas
٩١/١٢/١٦
٠
١
همیشه در حق پسرا تبعیض میکنن..
g_hosseinian
g_hosseinian
٩١/١٢/١٦
٠
٠
ای بابا! بیخیال!نگو این حرفو دلم واست ریش میشه.
t.m
t.m
٩١/١٢/١٦
١
٠
واااااااااااااای خدا، هرچیز خوبه سرگرم کننده ای هس تو ایران که مخصوص پسراس کهت خدایا
m-nas
m-nas
٩١/١٢/١٦
٠
٠
اقا اصلا یه جاهایی مال پسراست یه جاهایی مال دخترا....................راستی داره برف میاد
من
من
٩١/١٢/١٦
٠
٠
خیلی کارا رو دوست دارم انجام بدم ولی بخاطراینکه یه دخترم نمی تونم، گاهی وقتا دلم می خواد پسر باشم
g_hosseinian
g_hosseinian
٩١/١٢/١٦
٠
٠
میدونم !کاملا درکت میکنم.
t.m
t.m
٩١/١٢/١٦
٠
٠
منم هم :((((((((((((((((((
Mohaddeseh.Gh
Mohaddeseh.Gh
٩١/١٢/١٦
٠
٠
وهمچنین من...
mahtab-k
mahtab-k
٩١/١٢/١٦
٠
٠
مثلا چه کارایی؟ یه ذره بیشتر فکر کنین دوستان شاید نظرتون عوض بشه.... من که هیچ وقت و اصلا اصلا آرزوی پسر بودن ندارم
s.a
s.a
٩١/١٢/١٦
٠
٠
تبعیض........ هووووووووم......تو خونه که نه! حتی اوضاع من بهتر از داداشمه(یوهاهااااااااا)فقط گاهی وقتا داداشم میخواد اذیتم کنه، میگه مثلا برو چایی بیار، آشپزی کن، یخ حوض بشکن و اینااااااااا، تو دختری باید ازین کارا بکنی! (البته چقدر هم که من به حرفش گوش میدم! یوهاهاااااااا)....... تو جامعه: خیلی کارا دوس دارم بکنم که به خاطر دختر بودنم نمی تونم، یعنی جامعه بد می دونه اون کارا رو....... از همه مهمترش تفریح بدون دردسره......... هعی........
g_hosseinian
g_hosseinian
٩١/١٢/١٦
٠
٠
خدارو شکر که باز تو خونه راحتی .ضمنا این جملاتی که داداشت میگه رو داداشه منم میگه ولی خب منم مثل شما یه گوشم دره و یه گوشم دروازه.منم پهش میگم پسرای دیگه میرن سر زمینای مردم چغندر در میارم.گندم درو میکنن.بیل و کلنگ میگیرنن دستشونو سر چهارراه منتظر میمونن تا یه وانت بیاد بپرن پشتش برن سره کار.شماکه بیل به کمرت نخورده اگه مردی برو کار کن.به جای اینکه به من بگی چیکار کنم به کارایی که خودت باید انجام بدی و جزو وظایفه هر پسریه یکم بیشتر فکر کن.
t.m
t.m
٩١/١٢/١٦
٠
٠
کلا ما اجازه ی هیچ کاری نداریم، دختر نباید بخنده دختر نباید تنها بره جایی دختر نباید...اصن دختر ینی چی؟ ینی محدودیت...کی قراره فرهنگ سازی شه، خدا میدونه...:((((((((
mahtab-k
mahtab-k
٩١/١٢/١٦
٠
٠
کی گفته تی ام جان.... من هم میخندم هم بیشتر جاهارو تنهایی میرم... هم کلی اینور و اونور میریم با دوستم بدون کوچکترین مزاحمتی و محدودیتی... ماها باید تعریفمونو از محدودیت عوض کنیم
Niva
Niva
٩١/١٢/١٦
٠
٠
ما که تو خانواده فرق نمیذارن. تو جامعه هم ،نکه من از بچگی بچه خوبی بودم همیشه مثه دخترای خوب رفتار کردم.فرقی ندیدم. خوشحالم که پسر نیستم:))
g_hosseinian
g_hosseinian
٩١/١٢/١٦
١
٠
خب منم خوشحالم که دخترم.اصلا کیف میکنم جلو آینه واستم و خودمو نگاه کنم .ولی خودم این تبعیییییییییضضضضضضض رو خیلی حس کردم که گاهی خیلی آزاردهنده میشه.
نسیم
نسیم
٩١/١٢/١٦
٠
٠
آره مخصوصا تو دانشگاه....
sahar
sahar
٩١/١٢/١٦
١
٠
من از دختر بودن خودم راضی ام...ولی خداییش تو جامعه ما این موضوع خیلی پررنگه
t.m
t.m
٩١/١٢/١٦
١
٠
خعلی :((((((((((((
t.m
t.m
٩١/١٢/١٦
٠
٠
همیشه محدودمون میکنن هعی خدا... البته نباید ناشکری کنم
t.m
t.m
٩١/١٢/١٦
٠
٠
5 امتیاز تا 6700 امتیازه شدن
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩١/١٢/١٦
٠
٠
نه والا!منکه حس نکردم!!!این موضوع بیشتر برای خانم ها اتفاق میفته
علیرضا
علیرضا
٩١/١٢/١٦
٠
٠
منم همچین حسی نداشتم تا حالا ولی خوب "هر که را بهر کاری ساختند" من خیلی با این موافق نیستم که خانوم ها هم مثل مردها کار کنند و این اصلا به نظر من فرق گذاشتن نیست مادران امروزی متاسفانه به جای این که به تربیت فرزندانشان برسند و بیشتر به فرزندان خود اهمیت بدهند به فکر کارشان هستند و مطمئن باشید بازخورد این کار چند سال دیگر معلوم می شود! که چه بلای سر این بچه ها می آید!
Milad
Milad
٩١/١٢/١٦
٠
٠
به به....اینو دقت کنین......"هرکه را بهر کاری ساخته اند"
g_hosseinian
g_hosseinian
٩١/١٢/١٨
٠
٠
میدونی الان ساله چنده؟؟؟؟الان دیگه هیچ زنی حاضر نیست بشینه تو خونه بچه داری کنه.مگه خانمها دل ندارن؟؟؟؟هر زنی دوست داره دستش تو جیبه خودش باشه نه جیبه شوهرش.ضمنا کار فقط یه نمونه کوچیک از تبعیضه.
m_kashiyan
m_kashiyan
٩١/١٢/١٦
٠
٠
تو خانواده که تا حالا نشده چون برادر ندارم:))تو جامعه هم فکرنمیکنم تا حالا کاری پیش اومده باشه که چون دختر بودم نتونستم انجام بدم!اگرم بوده یادم نیس!
PAEEZ
PAEEZ
٩١/١٢/١٦
٠
٠
تو خانواده تبعیض قائل نمیشن اما آزادی عمل واسه دخترا محدودتره تو جامعه!
maryam
maryam
٩١/١٢/١٦
٠
٠
اره واقعا
Milad
Milad
٩١/١٢/١٦
٠
٠
خوشبختانه تو ایران تبعیض جنسیتی نداریم ولی اونور تا دلت بخواد
g_hosseinian
g_hosseinian
٩١/١٢/١٨
٠
٠
آقا میلاد مطمئنی نداریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یه نگا به همین صفحه بنداز .
maryam
maryam
٩١/١٢/١٦
١
٠
مثلا من الان دوست داشتم برم تو خيابون قدم بزنم ...ولي نميشه ديگه چون دخترم.......
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩١/١٢/١٧
٠
٠
وا!!!!!!!!!!!!!!!...خوب برو.....چه اشکال داره
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩١/١٢/١٧
٠
٠
تو خونه که نه خداروشکر..........ولی تو کار چرا دیدم....برای آقایون بیشتر تبعیض