خانه انجمن انتقام یا گذشت
٣٥٨
٢٥
اشکمهر آتشروان

انتقام یا گذشت

انتقام یا گذشت

آدم تلافی جو و انتقام گیری هستین یا با گذشت و به قولی فراموش کن.

هر کدوم هستین نمونه بارزش رو که در زندگیتون اتفاق افتاده تعریف کنین.

پ ن:ایده این انجمن از بخششهای اخیری که بعضی اولیای دم در مورد قاتلین محکوم به اعدام میکنن گرفته شده/اگر در خصوص این بخششها هم نظری دارید بگید.که ایا مخالفید یا موافق و به چه علت.

٩٥/١٠/١٩
نظرات کاربران
کد امنیتی
faezeh76
faezeh76
٩٥/١٠/١٩
٠
٠
ببخش براي بعضي مواقع خوبه اين جوري خودتم كمتر حرص ميخوري وخيال راحت تري داري! اما من به شخصه از موضوعات خيلي مهم كه توي آينده و زندگي وخوشبختي وبدبختي فرد تاثير داره نمي گذرم دارم حس بخشش رو تو خودم به وجود ميارم اما محال چنين افرادي رو ببخشم شايد انتقام نگيرم ولي نمي بخشم چون احساس مي كنم اون جوري به هويت و شخصيت واعتقاد خودم لطمه زدم! و مخصوصا به روح خودم!!! البته از اين كينه به دل هاي مسخره مثل فيلم ماه وپلنگ هم نيستم!
faezeh76
faezeh76
٩٥/١٠/١٩
٠
٠
بخشش!!!
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/١٠/١٩
٠
٠
دیگه تو این حالت توهین شده و با بخشش میتونین به خودتون ثابت کنین لایق اون ظلم نبودین
لیلی
لیلی
٩٥/١٠/١٩
٠
٠
بعضی اوقات که عصبانی میشم انتقام میگیرم ،بعضی اوقات هم میبخشم، بستگی به زمان و مکان داره ،مثلا اگر از کسی ناراحت باشم و این ناراحتی سابقه دار باشه اول صبر میکنم بعد انتقام میگیرم تا متوجه نشه کار من بوده ،ولی بعضی اوقات هم میبخشم چون اشتباه کوچکی رخ داده و ارزش فکر کردن به اینکه چرا و چی جوری تلافی کنم را نداره،یادمه پارسال بخاطر اینکه عضو هیعت علمی دانشجویی دانشگاه باشم با یک نفر رقابت داشتم ولی اون چون میخواست اولین نفر انتخاب بشه شروع کرد به تحقیر کردن باقی داوطلبین،البته نه صریح و مستقیم ولی به اصطلاح سوسه می اومد،اخر کلاس بود داشتم از پله ها می اومدم پایین که دیدم راهرو شلوغه و فرصت مغتنم سر پله دو تا مونده به اخر یه زیر لنگی بهش زدم، اون هم با صورت خورد زمین ولی کاریش نشد..دیروز بود که یک نفر را بخشیدم چون غیر عمد پیام اشتباهی تلگرامم فرستاد
لیلی
لیلی
٩٥/١٠/١٩
٠
٠
همیشه راه بهتری جز کشتن ادمی که دچار جرم و جنایت شده هست،میشه مجرمین را شکنجه جسمی و روحی داد مطمعنا یک عمر در عذاب جسمی و ازار روانی زندگی کردن بدتر از یک لحظه کشته شدنه..ولی حالا که چنین امکانی برای تنبیه مجرمین وجود نداره ،بخشش دور از عقل و انصاف نیست وقتی زندانی پشیمان است و ناراحت
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/١٠/١٩
٠
٠
اینم هست ولی اکثراً تو این دوره زمونه حق به جانب هستن و هیچکی اشتباهش رو قبول نمیکنه ٬ من خودم در حق یکی اولش یه اشتباه کردم ٬ ولی نمیتونم بدی هایی که کرده رو از یه جایی به بعد ندید بگیرم و فقط بگم اولین اشتباه از منه و بعدشم عذاب وجدان بگیرم /// همه ی افراد دیگه هم همینطورن یعنی احتمالا یا یه دلیل دارن یا یه بهانه و عذاب وجدان نمبگیرن(اکثراً بهانه دارن)
لیلی
لیلی
٩٥/١٠/٢١
٠
٠
مردم اشتباه میکنن که همچین فکری میکنن
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/١٠/١٩
٠
٠
انتقام نمیگیرم ٬ و میبخشم ولی فراموش نمیکنم ٬ یعنی خب حافظه ام زیادی خوبه :) و نمیشه فراموش کنم ٬ فک میکنم خودم نیاز دارم ببخشم و کار ندارم یکی لیاقت بخشش داره یا نه ٬ از همون بچگی هر کی بهم بدی کرده بخشیدم حتی اگه لایقش نبوده ٬ خودم و لایق احساس بد و تنفر و اینا نمیدونم و این حس ها رو فراموش میکنم ٬ حتی واسه کسی که همه ی زندگی ام رو نابود کرده هم دعا میکنم ٬ و سعی میکنم خودم و تا حد امکان قانع کنم و همه چی رو به دید مثبت نگاه کنم ولی گاهی چیزی پیدا نمیشه ... هرچی میگردی چیزی پیدا نمیکنی واسه توجیه ... در مورد اولیای دم هم فک میکنم اونایی که گذشت میکنن یا خیلی بی احساسن یا خیلیییی بخشنده
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/١٠/١٩
٠
٠
همین الان این حس و دارم و دنبال برطرف کردنشم ولی به گفتن آسونه که ببخش و اینا و حس بد و فراموش کن
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/١٠/١٩
٢
٢
گاهی وقت‌ها؛ دادن شانس دوباره به کسی مثل دادن یه گلوله اضافه است ، برای اینکه بار اول نتونسته تو رو خوب هدف بگیره ! این جمله از آلپاچینو رو هم فراموش نکنیم بهترِ ٬ یعنی ببخشش تواَم با فرصت ممکنه چندبار نابودت کنه
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/١٠/١٩
٠
١
خخخ آلپاچینو گفته منفی اش رو به من دادین خخخخ
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/١٠/١٩
٠
٠
اگه یه نفر از نزدیکام رو کسی موجب رنجش بشه قطعاً انتقام میگیرم ٬ ولی خودم و نچ انتقام نمیگیرم
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٥/١٠/١٩
٠
٠
به موقع اش انتقامگیر و به موقع اش بخشنده، ولی بیشتر انتقامگیرنده، موشک جواب موشک، حیف که پای بهشت و جهنم و پلیس و قانون وسطه و الا یه بنگاه املاک و دو سه تا از صاحبخونه ها رو آتیش میزدم/ در مورد قتل هم که اگه طرف واقعا مقصر باشه خودم دارش میزنم تا درس عبرتی باشه برا سایرین.
گل برگ :)
گل برگ :)
٩٥/١٠/١٩
٠
٠
می بخشم اما گاهی فراموش نمیکنم:)
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/١٠/١٩
٠
٠
همینجوری خوبه
f.farzad
f.farzad
٩٥/١٠/١٩
٠
١
من به این جمله اعتقاد دارم که: ببخش تا بخشیده بشی. و یه چیز دیگم اینکه؛ میبخشم چون خودم لایق آرامشم، اگه کینه به دل بگیرم تا عمر دارم به رفتارای خودمو طرف مقابلم فکر می کنم، واسه همینم زود می بخشم... نمونش دیشب با یه بنده خدایی سر هیچو پوچ بحثم شد، از اونجاییم که خیلی احساساتیم، اشکم در اومد. ولی امروز صبح رفتم حرمو بخشیدمش. ولی یه چیز دیگم بگم اینه که، رفتارم با طرف مقابلم مثل همیشه نمیشه!
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/١٠/٢٠
٠
٠
بستگی به افرادم داره خب ٬ مثلا اگه نزدیک باشه نمیشه گفت مثل قبل نمیشه ولی دور درسته :) مثلاً خواهر و برادر از هم ناراحتم بشن یا هرچی باز مثل قدیم میشن (مگه دیگه چی باشه یا اونا چطوری باشن) ولی خب دو نفر مثلاً دوست معمولی چرا مثل قبل ممکن نشن
N_PAHLAVAN
N_PAHLAVAN
٩٥/١٠/٢٠
٠
٠
خیلی فرق هست بینِ بخشش های ساده و بخشش در مورد قتل یکی از عزیزانت که انشاءالله برای هیچ کسی اتفاق نیفته... به طور کلی من آدمی هستم که خیلی سریع فراموش میکنم مگه اینکه موضوع خیلی حساس باشه.. اما در مورد اولیای دم هرکسی اختیار خودشو داره.. برخی با انتقام دلشون آروم میگیره برخی حتی با انتقامم دلشون آروم نمیگیره اما بازم نمیبخشن بعضی هام میبخشن و میگذرن.. انسان ها بسته به موقعیتشون تصمیم میگیرن و زبونم لال تا منم تو همچین موقعیتی نباشم نمیتونم بگم تصمیمم چی میتونه باشه و اگه بگم صد در صد میبخشم و میزارم واسه اون دنیا که قطعا شعار دادم :|
faezeh76
faezeh76
٩٥/١٠/٢٠
٠
٠
خوبه كه همه تقريبا يك حس بخشش رو دارند اما درباره موضوعات ساده (به نظر من) مثل فلاني چي گفت چه رفتاري كرد به من توهين كرد و... اصلا در حدي نيست كه براش به كلمه بخشش فكر كنيم اين رفتارهارو بايد اصلا بهش فكر نكرد! يا حتي اگه عزيزت هم توي يك حادثه اي از دست دادي بشه از طرف گذشت البته بستگي به حادثه اشم داره اينو تجربه كردم كه مي گم! اما موضوعات مهم تري هست كه به نظرم اگه من بگذرم خدا بهم ميگه چرا اين كارو كردي!
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٥/١٠/٢٢
١
٠
من از اون آدم هایی هستم که آتیش تندم زود به عرق میشینه! اول هر اتفاق بدی خیلی جوشی هستم ولی بعد یه مدت کلا اروم میشم محاله به انتقام در ابعاد وسیع فکر کنم دلرحم تر از این حرفهام
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٥/١٠/٢٦
٠
٠
ادمین جان انجمن جدید گذاشتم/اگه شد بزارش
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٥/١٠/٢٦
٠
٠
انجمنت تو نوبت هست. به نوبت انجمن ها منتشر میشن. خیالت راحت
m_sepehri
m_sepehri
٩٥/١٠/٢٦
٠
٠
اصولا سعی میکنم ببخشم.یعنی کینه ای نیستم ک بخوام انتقام بگیرم اما فراموش هم نمیکنم. نمونه بارز زیاده و بیشتر مربوط به زندگی شخصی من هست. برای اون موردی هم ک فرمودید ان شاالله هیچ وقت هیچ کس تو موقعیتش قرار نگیره اما گاهی بخشش میتونه موثر تر از تنبیه باشه.