خانه انجمن حجت الاسلام قرائتي: پسران دانشجو می توانند با زنان جوان بیوه ازدواج موقت کنند
٢٢٣١
٣٧
sm.hashemi

حجت الاسلام قرائتي: پسران دانشجو می توانند با زنان جوان بیوه ازدواج موقت کنند

 حجت الاسلام قرائتي: پسران دانشجو می توانند با زنان جوان بیوه ازدواج موقت کنند

حجت الاسلام قرائتي در در جمع دانشجويان دانشگاه پيام نور گفته اند:
- (در مورد ازدواج موقت در دانشگاه ها) من قبلا در این باره صحبت کردم اما برداشت اشتباهی از این موضوع شد،در حالیکه مسئله ازدواج موقت به این معنا نیست که دخترها در محیط دانشگاه صیغه شوند.
- دانشجویان پسری که امکان ازدواج ندارند اما تمایل دارند که ازدواج کنند، می‌توانند با زنان بیوه جوانی که آمادگی دارند ازدواج کنند تا پس از اینکه تحصیلاتشان به پایان رسید بروند و ازدواج کنند.
- در گذشته از سوی دادستان تهران اعلام شد 500 هزار زن جوان بیوه در کشور وجود دارد، شاید اکنون تعداد این زن‌ها به یک میلیون نفر رسیده باشد، در این زمینه این زنها چه راهکاری برای اینکه به گناه نیافتند، باید در پیش گیرند؟ آیا باید همه این افراد خودشان را حفظ کنند؟ یا اینکه باید گناه کنند و بسوزند و بسازند؟
- ازدواج موقت تنها راه زنان بیوه است و جز ازدواج موقت، راه ‌حلی نیست، منشا تهاجم فرهنگی در کشور ما از غریزه جنسی است.
ازدواج آسان است اما ما آداب و رسومی درست کرده‌ایم که مقوله ازدواج را سخت می‌کند، به عنوان نمونه چه کسی گفته است که سربازی مانع ازدواج است و یا اینکه فرد باید بعد از گرفتن لیسانس ازدواج کند و یا اینکه چه کسی گفته است که اول باید دختر اول ازدواج کند و پس از آن دختر دوم و.. در واقع موارد این چنینی ازدواج را سخت می‌کند.
چرا در دبیرستان‌های ما اگر دختری ازدواج می‌کند او را از مدرسه بیرون می‌کنند؟
منبع: خبر آنلاين

٩١/٠٧/٠٥
نظرات کاربران
کد امنیتی
a-abolfazli
a-abolfazli
٩١/٠٧/٠٥
١٣
٥
واقعا ازدواج هم یک معزلی شده است، من الان 20 سالم است ولی وقتی حرف ازدواج را می زنم به من می گویند تو بیکاری یا سربازی نرفتی. آخه من چه کار کنم مگه کار پیدا می شه، بعدشم مگه دانشجویی شغل نیست؟ پس چیه؟
n-rezapour
n-rezapour
٩١/٠٧/٠٦
١٦
١٠
به قول بنده خدایی دانشجویی شغل نیست برادر ... بیکاری فصلیه!!
pegah
pegah
٩١/٠٧/٠٧
٧
١٣
baradar baraye ezdevajet yekam zood nist
n.s.sadeghi
n.s.sadeghi
٩١/٠٧/٠٦
٩
١٣
من شخصا همیشه از صحبت های آقای قراءتی لذت میبردم. اما این روزها کلا نظرم نسبت به ایشون و عقایدشون عوض شده. کدوم دختری حاضر میشه با پسری که همسر صیغه ای داشته ازدواج کنه؟ اگه دختری قبلا صیغه ی حتی یک پسر شده باشه میرید خواستگاریش؟ دقیقا هین طور برای آقا پسر هاست. اگه این روزها شرایط ازدواج سخت شده باید دنبال علت بود نه این که یه همچین راهکارهایی اراءه کرد که کلا ازدواج زیر سوال بره... اگه تابه حال به دلیل شرایط مالی یک پسر بهش زن نمیدادن حالا داشتن زن صیغه ای قبل از ازدواج هم به اون اضافه میشه...
amirkarimiiraj
amirkarimiiraj
٩١/٠٧/١٣
٣
١
حرف شما درست ولی اینا مشکل جامعه ست به آقای قرائتی چه ربطی داره ایشون فقط میتونه راهکار بده شما میتونی قبول نکنی
n-rezapour
n-rezapour
٩١/٠٧/٠٦
١٨
٦
اگر کسی مشکلی داره مثلا سر درده و سردردشم خیلی زیاده جوریکه تحملش براش سخته بهش نمیگن اینقدر سردرد داشته باش تا چند سال بعد داروی درمان کننده اش ساخته بشه!! یا مثلا دانشمندا رو فرستادیم تا برن علت سردردت رو کشف کنند... حتی اگر این حرفو بهش بزنن لااقل یک مسکنی بهش میزنن که کمتر زجر بکشه... آمپول مسکن که از پناه آوردن به مواد مخدر بهتره؟ به نظرم حکایت حرف ایشون حکایت سردرد و آمپول مسکن است...نمیشه ازش انتظار درمان داشت... درمانش همون ازدواجه دائمه....اما لااقلش اینه که طرف برای کم شدن سردردش به مواد افیون و مخدر پناه نمیبره!! بد میگم؟
sm.hashemi
sm.hashemi
٩١/٠٧/٠٨
٩
٤
کسانی که کلا ازدواج موقت را رد می‌ کنند باید به یک سوال مهم پاسخ دهند: آیا ازدواج موقت دستور خداوند هست یا نه؟
a_irani
a_irani
٩١/٠٧/١٠
٨
٥
ب نظرم باید بهشون گف ایا حاظر دخترشون رو صیغه کسی بکنن؟
h.naderi
h.naderi
٩١/٠٧/١١
٨
٢
میگم مگه دخترهای آقای قرائتی بیوه اند که حاضر بشن این کار رو بکنن؟!!
a_irani
a_irani
٩١/٠٧/١١
٢
٠
من حالا منظورم این شخصه نبود همه اشخاص در نظر من محترمن منظورم کلی بود دیگه
دریا
دریا
٩١/٠٧/١٢
٥
٢
آقای نادری بیوه یا غیر بیوه چه فرقی داره . مگه اون خانوم هایی ک بیوه شدن چه فرقی با بقیه دخترا دارن . اونام احساسات دارن . نمیشه که مثل دستمال ازشون استفاده کرد و بعدم انداختشون دور . گمون نمی کنم هیچ دختر یا خانومی حاضر شه یه همچین کاری رو واسه به گناه نیفتادن (!) شما آقایون انجام بده ...
m.javadi
m.javadi
٩١/٠٧/١١
١٤
١
ما کلن اعتقادات و باورهامون زیادی فاصله داره با چیزی که اسلام از ما میخاد، وقتی حرف از ازدواج موقت پیش میآد همه زبونشون رو گاز میگیرن و چپ چپ نگاه میکنن اما همین آدمها حاضرن برن با جنس مخالفشون دوست بشن که توش هزارتا مشکل و درد سر هست به نظر من در مقایسه با دوستی های قبل ازدواج، ازدواج موقت عاقلانه تره . چون به هر حال یک سری مسئولیت هایی رو برای طرفین ایجاد میکنه نه اینکه الان شاهد کلی افسردگی در جوانی باشیم که ناشی از دست دادن عشق های موقت بوده، جوری که بع بعضی دخترای 25 ساله که نگاه میکنی به اندازه یه زن 40 ساله خسته است و درد کشیده از زندگیش و وقتی پای حرفاش میشینی چیزی جز بدبختی از عشق ندیده کاش یکم دیدمون رو بازتر کنیم به جای این همه فوبیا های عجیبی که زندگیمونو درگیرش کردیم!
نگارا
نگارا
٩١/١٠/٢١
٠
٠
شما که میگین ازدواج موقت بهتر از دوستیه!حاضرین با کسی ازدواج کنی که قبلا عقد مموقت بوده یا دوست پسر یا دختر داشته!!!؟؟
٩١/٠٧/١١
٩
٢
بنده هم با شما موافقم من فکر میکنم ازدواج موقت داشتن برای یک اقا پسر حداقل بهتر از به گناه افتادنش هست وقتی اسلام اجازه داده چرا من بیخودی سخت بگیرم ؟!با اینکه خودم یک خانوم هستم اما بااین قضیه مشکلی ندارم البته اگه بعداز ازدواج تکرار نشه!!!!!
یه پسر ایرانی
یه پسر ایرانی
٩١/٠٧/١٧
١
١
ببینم مگه دختر با پسر چه فرقی میکنه اگه یه دختر شرایط ازدواج دائم رو نداشته باشه و فشار جنسی بهش باشه و مجرد باشه و دوشیزه باشه باید چیکار کنه؟؟؟ تحمل ؟؟؟؟ یا اونم راهی داره تو اسلام
m-ghorbani
m-ghorbani
٩١/٠٧/٢٠
٢
٠
ول کنید این حرف هارواز جوونی لذت ببرین!
negar
negar
٩١/٠٧/٣٠
٣
٢
من به عنوان یک دختر 20 ساله دانشجو باید بگم هیچ وقت حاضر نیستم با پسری که زن صیغه ای یا دوست دختر یا هرچی که می خواین اسمش رو بذارین داشته ازدواج کنم...مگه فرق پسرها با ما دخترها چیه که اونا نتونن خودشون رو کنترل کنن اما ما باید تا وقتی شرایط ازدواج نرسیده خودمون رو از گناه حفظ کنیم؟؟ تازه مگه زن های بیوه چه گناهی کردن که شوهر دایم نتونن داشته باشن؟؟ خب اونها هم اگه شرایط ازدواج دایم رو برای خودشون فراهم کنن که بهتره تا پسری که می دونه قراره بعدا بره با یه دختر بدبخت دیگه ازدواج کنه...
گل
گل
٩١/٠٨/٢٣
٠
٢
منم با نظر شما کاملا" موافقم.
خطاب بهsm.hashemi
خطاب بهsm.hashemi
٩١/٠٨/١٠
٠
٠
نظر خودت راجع به اين سوال مهم چيه؟اگه تونستي دليل هم بيار.
خطاب بهsm.hashemi
خطاب بهsm.hashemi
٩١/٠٨/١٠
٢
٠
هيچ زن باشخصيتي حاضر به ازدواج موقت نيست و از اون طرف هم هيچ مرد باشخصيتي حاضر نيست با كسي كه قبلا ازدواج موقت داشته ازدواج كنه.
٩١/٠٨/١١
٠
٠
آيا در شرايط بد اقتصادي و اجاره هاي سرسام آور،بيكاري،گراني،آستانه تحمل هاي بسيار پايين،نابساماني هاي اجتماعي از جمله:اعتياد،خيانت به همسر،نامهرباني،نبود فرهنگ همسرداري و هزاران هزار مسائلي كه ازدواج كردن آن را تشديد مي كند باز هم ازدواج كردن امري ست معقول و پسنديده؟
f-salehi
f-salehi
٩١/٠٩/٢٦
١
٠
وای به نظر ن این جور کارها بیشتر بعث رواج فساد میشه تا اینکه جلوش گرفته بشه دخترا و زنان جوان که عروسک نیستن تا پسرا باهاش بزی کنن بعد برن سراغ یکی دیگه
bye
bye
٩١/١٠/١٢
٢
١
به اعتقاد من صیغه کردن اصلا کار بدی نیست ! البته توی جامعه شاید اینطور به نظر برسه که صیغه کردن خیلی باعث ننگ یک خانواده بشه ! ولی خوب خدای مهربون یک راهی واسه خانم های بیوه گذاشته ! حالا یکی استفاده میکنه یکی هم دوست نداره ! شاد و خرم باشید در پناه حق.
مجید
مجید
٩١/١٠/٢١
٠
٠
ازدواج موقت تو کشور بد جا افتاده.عیبی نداره ولی خیلی چیزارو باید رعایت کرد.مثال:خانمی که ازدواج موقت دارن.بعد اینکه ازدواج موقتشون تموم میشه باید تا3دوره عادت رو پشت سر بزارن ولی میبینید که اصلا این چیزها رعایت نمیشه
زهرا
زهرا
٩٥/١٠/١٩
٢
٠
من با نظر قرائتی موافقم خودم بیوه ام و کلی واسم سخته تنهایی و اگه شرایط موقت واسم پیش بیاد حتما قبول می کنم