خانه انجمن عقل بهتر‌است یا احساس
٥٤٩
٨٣
naeerika

عقل بهتر‌است یا احساس

عقل بهتر‌است یا احساس

به نظرتون تو زندگی عقل بهتره یا احساس؟ تصمیماتون رو براساس فکر میگیرید یا احساسی عمل می‌کنید؟! 

به نظرتون چه مواقعی باید عقلی تصمیم گرفت چه مواقعی احساسی؟

٩٥/٠٧/٢٦
نظرات کاربران
کد امنیتی
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٠
طوووولانی ترین فاصله تو دنیا، فاصله ۲۰ سانتی مغز تا قلبه! صد درصد عقل بهتره اما قلب ادم منطق که حالیش نمیشه! سعی میکنم جوری تصمیم بگیرم ک ن سیخ بسوزه ن کباب اما وای به روزی که قلب ادم بخاد جولان گری کنه:(( هرچقدم ک چشامو ببندم، گوشامو بگیرم جیغ بزنم! حریفش نمیشم گاهی موقعا خیلی بدجور دلت باهت مچ میندازه! پدرصلواتی زورشم خیلی زیاده : دیییی
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٠
شدیدا موافقم
ساده
ساده
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٠
موافقم
م-نص
م-نص
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٠
اقا من سانت گرفتم 20 سانت بیشتره فاصله:)
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/٠٧/٢٦
٢
٠
من که از دست جفت شون عذاب میکشم ؛ فک کنم اگه هیچ کدوم رو نداشته باشی بهتره ؛ ولی سعی میکنم تصمیمام رو بر اساس عقل بیگیرم چون احساس هم تصمیم اش خودت رو اذیت میکنه هم بقیه رو غیر از این احساس ممکن خیلی از خط قرمز های شرع و اجتماع رو در نظر نگیره حالا اجتماع هیچی شرع اما ... ولی خب گاهی احساس برعقل پیروز میشه تصمیم احساسی میگیری ومعمولا هم پشیمون میشی۰
آلاء
آلاء
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٠
هیچکدوم رو نداشته باشی؟؟؟؟؟؟ یعنی مثلا بشی یه ربات؟؟!
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٠
بله یعنی یا بمیری یا دیوونه شی یا سنگ و ربات شی اینطوری اذیت هم نمیشی ؛ عقل هم مثل احساس گاهی اذیت میکنه ادم نفهم خیلی راحت تره۰
آلاء
آلاء
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٠
یعنی دارم فک می کنم شما از زندگی چی دیدید که اینجوری فک می کنید؟؟!!
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٠
خیلی حرف ها رو نمیشه زد ومن ///از همین حرف ها یه عمره که پرم //آخه کی از حال کی با خبره ؟///من یه عمره از خودم حرف میخورم ///زیر خاکستر من طوفانه ///معنی سکوت من سکوت نیست /// وقتی که از چشم تو افتادم /// دیگه هیچ افتادنی سقوط نیست (قطعا اینجا ضمیر تو مخاطب اش شما نیستید ؛ یاد این شعر افتادم فقط همین)
آلاء
آلاء
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٠
صد در صد منم فک نمیکنم که مخاطبش باشم ولی ازون آهنگه و خوانندش خوشم میاد..... خیلی احساسات لطیفی دارید آقای مهدیزاده مثلا کمتر پسری میشناسم که بابک گوش بده...
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٠
عاشق شادمهر عقیلی ام بابک و رضاصادقی ام دوس دارم ولی فقط واسه گوش دادن مازیار فلاحی مسخره میشم خخخخخ
آلاء
آلاء
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٠
دوستان که میگن کلا بی احساسم:((( ولی خب خودم فک کنم بوقتش احساسی هم فکر کردم ولی بیشتر منطقی تصمیم میگیرم..
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٠
کار خوبی میکنین
م-نص
م-نص
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٠
معمولا دوستای ادم حرفا رو چپه می گن...مثلا همه به من میگن دوست نداریم حالمون ازت بهم میخوره جون ما اذیت نکن...اما من می دونم اینا دارن برعکس میگن و کار خودمو انجام میدم:)
آلاء
آلاء
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٠
نه اینا که شوخیه فرق می کنه من الان یه واکنش احساسی نشون بدم میگن رمان خوندی یا فیلم هندی دیدی بنظر نمیاد حرف خودت باشه!!
f.farzad
f.farzad
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٠
خب معلومه عقل :) ...اکثرا دوس دارن با عقل و منطق تصمیم بگیرن نه احساسی.. ولی همیشه اونی که ما می خوایم نمیشه و گاهی اوقات احساسه که بر عقل چیره میشه .... من همیشه تصمیمایی رو که می خوام بگیرمو با پدرم در میون میزارم .. که احساساتم باعث نشه جلو عقل و منطقو بگیره
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٠
کار خوبی میکنید
م-نص
م-نص
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٠
نه خوشم اومد..بعد از 21 روز عضویت در جیم یک حرف کاملا منطقی و خوب از شما شنیدم..بنده این بار اذیت نمی کنم و شما را مورد تشویق قرار می دهم:)افرین بر شما
f.farzad
f.farzad
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٠
اولا شنیدن نه و دیدن خخخخخ دوما من همیشه حرفایی رو که میزنم درست و از روی منطقه 😅😅 سوما خوبه که خودتونو مشناسن خخخخ چهارما :) سپـــــــــــــــــــاس
م-نص
م-نص
٩٥/٠٧/٢٧
٠
٠
الان داشتین ب مو گیر می دادین؟؟اصلا حرفشون غیر منطقیه هیچکسم تشویق نکنه:) سه سانتر:)
fatemeh _t
fatemeh _t
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٠
عقلی فکر میکنم ولی از آخر احساسی عمل میکنم :| ولی تو خیلی موارد با اینکه احساسم میگه انجام بده ولی حرف عقلم رو میکنم، خیلی به خودم سخت میگیرم...... ای کاش همه تصمیماتم براساس عقل بود، لعنت به این احساسات و قلب :/
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٠
که اینطور
م-نص
م-نص
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٠
مو یک سوال برام پیش اومده..موقع نظر دادن بخصوص نظرات طولانی عقلانی عمل می کنید یا احساسی...دوستان یکی مو ره نجات بده خخ:)
ساده
ساده
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٠
خخخ
م-نص
م-نص
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٠
مرتضی نخند نجات بده:)ایشون نیمرو شکرم میخورن:)ادم خطرناکین
nzgl_frzn
nzgl_frzn
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٠
همیشه سعی کردم بشنوم حرفهای عقل رو ولی همیشه در عمل کردن بهشون موفق نبودم .
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/٠٧/٢٦
٠
١
همینطوری میشه خیلی اوقات
م-نص
م-نص
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٠
شما یک مشکل بزرگ دارید..عقل متاسفانه خارجی حرف میزنه شما اشتباه برداشت می کنید ..شما احساسی عمل کنید بهتره:)
nzgl_frzn
nzgl_frzn
٩٥/٠٧/٢٧
٠
٠
جناب نص بیخود نیست که فعال ترینید ها:) پای همه ی کامنت ها باید امضا تون باشه:) احساس اگه راست باشه ، 50% مواقع موافق با عقل هست و حرفش هم برای همه قابل فهم هست:)
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٠
هر وقت بین عقل و احساس عقل رو انتخاب کردم و شکست خوردم احساس دنیام و به هم ریخت ولی هر وقت بین عقل و احساس عقل و اننتخاب کردم و پیروز شدم بازم احساس اومد دنیام رو به هم ریخت ۰ خیلی فرقی نمیکرد زندگی ام همیشه ریخت و پاش بود ۰(عجبا داشتم مینوشتم کم کم یه جمله ادبی شد )
م-نص
م-نص
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٠
احساست خیلی بی عدده..یکم تنبیهش کن درست میشه:)
Atefe_K
Atefe_K
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٠
عقل..
م-نص
م-نص
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٠
عقل چی؟؟عقل چی شده؟؟عقل بده؟؟:)
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٠
عقل....احساس باید کنترل بشه باید...حتی اگر به قیمت گرفتن زره زره وجودت باشه.
م-نص
م-نص
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٠
بسیار عالی و کامل و فشرده...لطفا دیگر دوستانم یاد بگیرن:)
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٠
احساس همون تصمیمی هست که از عقل صادر میشه فقط فرقش اینه که با هیچ منطقی برابر نیست .
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٠
:|
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٠
:|
م-نص
م-نص
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٠
ای دره چی مگه؟؟مو الان خودمه موکوشوم...بهمن ای چی بود گفتی:))
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٠
اینم حرفیه
دکتر منتی
دکتر منتی
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٠
احساس =)))) اگر هم تو این دنیا جواب نمیده، پس خاک به سر دنیا =)))
م-نص
م-نص
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٠
واقعا:))
ساده
ساده
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٠
طفلک دنیا خخخ
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٠
خاک به سر دنیا بره
م-نص
م-نص
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٠
مرتضی ب نکته خوبی اشاره فرمودی..دکتر؟؟؟دنیا کیه؟؟ها؟؟
رفیعه
رفیعه
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٠
خب دوتاش لازمه به فراخور شرایط!ولی خودم معمولا احساسی تصمیم میگیرم.شاید خیلی هم واسم سخت بوده باشه ولی دست خودم نیست واقعا!!میخوام با عقلم بپذیرم حقیقت رو ولی هیچ وقت محقق نمیشه!:|
م-نص
م-نص
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٠
ای برای مو سوال پیش امد...ای فراخور شرایط کی بیده؟؟ خخخ
رفیعه
رفیعه
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٠
خخخخ اگه بگم واز مگین "چی بیده":|
م-نص
م-نص
٩٥/٠٧/٢٧
٠
٠
خوب چی بیده رو هم توضیح بدین..کم کاری کنید می روید جهنم:)
رفیعه
رفیعه
٩٥/٠٧/٢٧
٠
٠
ینی شیرازیا همشون میرن جهنم با تفسیر شما؟:| خخخخ
م-نص
م-نص
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٢
نتوم قط شد نمدونم نظروم ارسال شد یا نه:/ عقل بهتره:)فقط عقل:)مرد نباید احساس داشته باشه
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٠
نرسیده
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/٠٧/٢٦
١
٠
تصمیم اصلی تصمیمی یه که قلب و احساس میگیرن ؛ولی چون اکثریت مخالف با اقلیت موافق مخالف هستن تصمیم اکثریت (که عقل رو درنظر میگیرن ) بر تصمیم احساسی خودمون پیروز میشه ۰،اصلا منظورم رو فهمید کسی ؟؟؟ میخوام بگم در حقیقت تصمیم هایی که عقل میگیره ته ته اش تصمیم ما نیست ۰(دیگه اینا نتایج تفکراتم هس نمدونم متوجه شد کسی یا قبول پارین اصلا؟)
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٠
* قبول دارین اصلا
آلاء
آلاء
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٠
نچچچچچچ قبول ندارم! اون بالا هم براتون کامنت گذاشتم
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٠
یعنی فک میکنید تصمیم عقل تصمیم خودمونه ؟ من که اصلا قبول ندارم
آلاء
آلاء
٩٥/٠٧/٢٧
٠
٠
بععععععله پس چی! تصمیم احساسی تصمیمه که عموما لحظه ای و از روی احساسات اون لحظه و زمان گرفته میشه معمولا هم پشیمونی داره ولی تصمیم عقلی اینطور نیست مثلا من یه زمانی یه تصمیم عقلی گرفتم با توجه به سن اون زمانم خب الان پشیمونم ازون تصمیم و نتایجش ولی کاملا قابل دفاعه و کسی هم تابحال منو بخاطرش سرزنش نمیکنه حتی خیلیا فک میکنن درسن بوده و اگه خودشون تو اون سن کم بودن تصمیم بدتری میگرفتن....
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/٠٧/٢٧
٠
٠
خب اگه به دلیل پشیمونی وعلت ‌سرزنش احتمالی نگاه کنید به حرف من میرسید ؛ البته مثلا من دلم میخواد با ماشین ۲۰۰ تا سرعت برم (تصمیم خودم ) ولی چون خیلی چیزا میگه اینکار اشتباهه ( اکثریت مخالف قانون عقل شرع و...) تصمیم ام عوض میشه ولی چیزی که دلم میخاسته تصمیم اول بوده چه سخته توضیح اش)
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/٠٧/٢٧
٠
٠
و میدونید دیگه شرایط فرق میکنه همه قوانین نسبی اند (این جمله هم همه جا صدق نمیکنه)
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٠
باید توازن بینشون برقرار کرد و اونوقت تصمیم گرفت(با کمک هر دو)
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٠
http://s8.picofile.com/file/8271246076/11.bmp
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٠
http://s9.picofile.com/file/8271246850/eqreq.bmp
ساده
ساده
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٠
ای دل تو در این واقعه دمسازی کن وی جان به موافقت سـراندازی کـن ای صبــر تـو پای غـــم نداری بگـریز ای عقــل تو کــودکی برو بــازی کن
ساده
ساده
٩٥/٠٧/٢٦
١
٠
عقـــل می گفتــــ : "بــــرو، عشــــق بــه پــایــان آمـــد" عشـــق می گفتـــ: "بمـــان! ســوء تفــــاهــم شــده استــــ ..
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/٠٧/٢٦
١
١
عالی مرتضی خیلی قشنگس کاکو
ساده
ساده
٩٥/٠٧/٢٦
٠
٠
شکراً:-)
م-نص
م-نص
٩٥/٠٧/٢٧
٠
٠
ته شعر با هم دعواشون میشه فحش میدن ب هم:)
ساده
ساده
٩٥/٠٧/٢٧
٠
٠
نه آخرش عقل میگه: یک بله به این شاعر دل خسته بگو تا/ یک عمر برای تو فقط ظرف بشورد. خخخ
Cold
Cold
٩٥/٠٧/٢٦
١
١
راستش تا الآن 80،90% احساسی کار کردم ، یعنی یه سری چیزا رو اگه فاکتور بگیری کل زندگیم احساسی بوده...کمتر شده بشینم یه یه موضوع عقلانی فک کنم! راضی هم بودم تا الآن!...ولی آدما عوض میشن شاید در آینده اینطوری نباشه
م-نص
م-نص
٩٥/٠٧/٢٧
٠
٠
محمد حسین یک ادم احساسی:)نکنین با قلبش هی بازی:)
Cold
Cold
٩٥/٠٧/٢٨
٠
٠
:D
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/٠٧/٢٧
٠
٠
وقتی بحث خداس فقط حرف اعتقاد و عقل رو گوش میدم اما اگر غیر این باشه و" قلبم " نه احساسم! خواسته ای داشته باشه " به حرف دلم گوش میدم "
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/٠٧/٢٧
٠
٠
اینجا منظور از احساس همون دلم هست زیر مجموعه اش هست
م-نص
م-نص
٩٥/٠٧/٢٧
٠
٠
چقدر پیچیده شد..میشه ی بار دیگه توضیح بدین؟؟
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/٠٧/٢٧
٠
٠
فکر می کنم احساسات همیشه منشا قلبی و پاکی ندارن، گاهی یک احساس غریزیه، یک احساس مادی و گاهی حتی یک احساس منبع شیطانی داره ! من با هفت تیر با این احساسات برخورد می کنم و یک راست میرم سراغ راه " عقلانی ". اما صدایی که از قلب شنیده میشه از نظر من دیگه صرفا یک احساس نیست که بخوام با عقل سنجشش کنم، صدای قلب اسمش احساس نیست، اسمش " الهامه " ^_^
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/٠٧/٢٧
٠
٠
فقط پرسپولیس
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٥/٠٧/٢٧
٠
٠
خخخخخ عاااولی بود!
م-نص
م-نص
٩٥/٠٧/٢٧
٠
٠
:)))
م-نص
م-نص
٩٥/٠٧/٢٧
٠
٠
خانم خاص مرحوم فردوسی تو گور تنش داره می لرزه جان کلاهتون درست حرف بزنید زشته باور کنید://
ایمانم:-)
ایمانم:-)
٩٥/٠٧/٢٧
٠
٠
ممدحسن باور کن تن منم لرزید چ برسه ب اون خدا بیامرز:))
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٥/٠٧/٢٨
٠
٠
این ک خوبه شما واژه ورچپه ندیدین ... :|! aawli!
ساده
ساده
٩٥/٠٧/٢٨
٠
٠
مطلب صفحه ی خانواده و مشاوره یزندگی سلام امروز ( چهارشنبه ) هم در همین رابطه است:-)
zahra_t_97
zahra_t_97
٩٥/٠٧/٢٨
٠
٠
من متاسفانه در اکثر موافق با احساسم تصمیم میگیرم ولی خب عقل صرف یا احساس صرف اشتباهه.هردو در کنار هم