خانه انجمن آسیب شناسیِ مجالسِ محرم
٨٢٦
١١٥
151

آسیب شناسیِ مجالسِ محرم

آسیب شناسیِ مجالسِ محرم

به نظرتون طی چند سال اخیر چه رفتارها و هنجارهایی«ناهنجاری»در مراسمات و مجالسِ محرم شایسته ی این عزاداری ها و شأن امام حسین نیست؟

چه راهکارهایی واسه رفع این ناهنجاری ها میدین؟

٩٥/٠٧/١٥
نظرات کاربران
کد امنیتی
حسین ابن غلامسخی مداحی
حسین ابن غلامسخی مداحی
٩٥/٠٧/١٥
٠
٢
«هروله» من کلا با این هروله مخالفم. همیشه هم به همه ی بچه ها گفتم هروله نکنن. درست مثل رقص میمونه. «در آوردن لباس ها» من با این هم مخالفم. توی هیئت خودمون یک سری پیرهن مشکی یک دست رو تهیه کردیم که از این کار جلوگیری کنیم. به نظر من این چیزا اصلا معنی نمیده.
f.farzad
f.farzad
٩٥/٠٧/١٥
٠
٢
سلام آقای همسده...ای هروله ینی چ؟
حسین ابن غلامسخی مداحی
حسین ابن غلامسخی مداحی
٩٥/٠٧/١٥
٠
١
مپرن بالا پایین سینه مزنن. مثل رقص ممانه.
f.farzad
f.farzad
٩٥/٠٧/١٥
٠
١
إ پس همیناییه که تازه مد شده...خیلی زشته اصلا در شان مجلس امام حسین نیست
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/٠٧/١٦
٠
٠
حسین بلندگو رم بگو
لیلی
لیلی
٩٥/٠٧/١٥
٠
٠
قمه زنی، رپ شدن نوحه و مداحی ها، بی معنی بودن بعضی ترانه های عاشورایی، و تنها راهکار ممکن هم پول خرج نکردن برای این نوع مراسمه، چون پول که باشه، یه عده سرمست میشن و شان و منزلت حالیشون نمیشه
f.farzad
f.farzad
٩٥/٠٧/١٥
٠
٠
واقعا نمی فهممشون ..اینا چرا تازگیا ای جوری شدن؟
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٥/٠٧/١٥
٠
٠
البته فک نیکتم خانوم ترویج منظور ایشون پول خرج نکردن تو " این نوع" مراسمه
لیلی
لیلی
٩٥/٠٧/١٥
٠
٠
اگه برای این مراسم باطل، پول خرج نشه، دیگه چنین عزاداری هایی برگذار نمیشه
م-نص
م-نص
٩٥/٠٧/١٥
٠
٠
سبک خوندن به نظرم مهم نیست..باید جوری خونده بشه که مفهوم عذاداری حفظ بشه..شعر معنی دار باشه
لیلی
لیلی
٩٥/٠٧/١٥
٠
٠
اگه مفهوم عزاداری با این شعرهای بی معنی حفظ میشد که حرفی نبود، الان بحث حرمت شکنی در این شعرها وجود داره
م-نص
م-نص
٩٥/٠٧/١٥
٠
٠
خوب حرف بنده هم اینه..مفهوم باید حفظ بشه..مفهوم که حفظ شد خود به خود حرمت هم حفظ میشود
لیلی
لیلی
٩٥/٠٧/١٦
٠
٠
پس سبک خوندن هم مهمه، چون با این سبکهای رپ و پاپ ، که مختص شادی نه عزاداری است، احترامی حفظ نمیشه
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/٠٧/١٦
٠
٠
برمیگرده به تغییر سلیقه اکثریت ؛ در گذشته همه اهنگ سنتی گوش میکردن و مداحی سنتی امروزه ...
لیلی
لیلی
٩٥/٠٧/١٦
٠
٠
اون دیگه اسمش مداحی نیس، مسخره بازیه
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/٠٧/١٦
٠
١
حرف شما تا حدی صحیح ولی سلیقه ها اینطوری شده من خودم هم علاقه ندارم به این کارا که میکنن۰ ولی بعضی ها اینطوری عشق میکنن.
لیلی
لیلی
٩٥/٠٧/١٦
٠
٠
اشتباه میکنن، و اصلا قابل توجیه نیست.
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٥/٠٧/١٥
٠
٠
خیلی چیزها، تغییر ناگهانی آدم ها تو دهه ی اول محرم، نوحه هایی که بیشتر به درد رقصیدن تو عروسیا میخوره با اون شعرای مزخرف شون، بعضی نذری دادن ها که بیشتر فخر فروشیه و زیر پا گذاشتن حرمت این ماه و شان بنده های خدا تا ثواب کردن، طبل هایی که اصلا سنخیتی با محرم و لشکر امام حسین نداره، پدرم همیشه میگن فقط به این نکته توجه کنیم که تو روز عاشورا کدوم لشکر طبل مینواخت؟ لشکر یزید یا امام؟ و....
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٥/٠٧/١٥
٠
٠
صداي بم طبل و زير سنج در مراسم عزاداري نماد جوش و خروش اين تراژدي مذهبي است كه با شنيدن آن قلب‌ها به لرزه مي‌افتد و به گونه‌اي نيز يادآور ادوات جنگي كه در ميدان رزم كاربرد داشت، است كه حس حماسي را در شنونده تقويت مي‌كند و گويي خبر از آماده باش و شروع واقعه‌اي را مي‌دهد كه امروزه در موسيقي حزن كاربردفراواني دارد. همین جوری واسه فلسفه اش گزاشتم همشهری!
م-نص
م-نص
٩٥/٠٧/١٥
٠
٠
کی گفته طبلی که میزنن طبل جنگه؟؟طبل جنگی به صورت گوم گوم امروزی نیست...روز عاشورا می تونید موقع خیمه اتش زدن ها طبل جنگی را ببینید...یا در فیلم های تاریخی و حماسی
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٥/٠٧/١٥
٠
٠
صدایی که ایجاد میشه منظور بود
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٥/٠٧/١٦
٠
٠
من هیچ جوش و خروشی نمیبینم و اصلا این ضرب آهنگ برام نوای غم نیست بیشتر دارن خوشحالی شون رو نشون میدن. نمیدونم طرفای شما چطوره ولی توی شهر من صدای مهیبی دارن این طبل ها و ترسناکن و اصلا با روح محرم سازگاری و سنخیت ندارن همشهری جانم:)
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٥/٠٧/١٦
٠
٠
منم اصلا منظورم طبل جنگی نبود منظورم اون ابزار و الاتی هست که شده ابزار عزاداری ولی اصلا سنخیتی با غم این ماه نداره
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٥/٠٧/١٦
٠
٠
راستش نسرین جون حال و هوای اطراف حرم روز عاشورا خاصه اصلا قابل توصیف نیست! از موقعی ک بچه بودم روز عاشورا رو با این شور و حال شناختم..امسال انشاءالله حتما فیلم کوتاه میگیرم بت میرسونن :))
fatemeh _t
fatemeh _t
٩٥/٠٧/١٥
٠
٠
قمه زنی (حدودا از سال اول دانشگاه که دیدم یکی از پسر ها قسمت شقیقه گاهش رو قمه زده با این رسم مزخرف آشنا شدم که اگه دوباره ببینم تذکر میدم،)، بعضی ها نوحه هاشون رو مثل رپر میخونند، بعضی ها که به گردنشون قلاده میبندند و میگن ما سگ امام حسینینم! به شخصه اگه این مورد آخر رو با چشم ببینم میرم جلو و تذکر میدم حتی اگه بهم بگن شمر و به قول خودشون با قمه منو بزنند، چون همین فیلم هاش رو که میبینم خیلی عصبانی میشم، اینکه نذری که ميخوان بدن خیلی آنچنانی نباشه میتونند یک نذری ساده بدن ولی در تعداد بیشتر، سعی بشه که اون نذری رو برای نیازمندان خرج بشه یعنی اگه میدونید فلان مسجدی تو فلان روستایی وجود داره اونجا حتما کمک کنید چون خیلی از روستایی ها در شرایط بدی هستند،،، بر خلاف لیلی خانم که میگن پول برای عاشورا خرج نشه اتفاقا من فکر میکنم پول باید خرج بشه چون تنها چیزی که تا موقع ظهور میمونه همین عاشورا و تاسوعا هستش (عین جمله یادم نیست)......... و البته جدا از این انجمن چیزی که خیلی حرص من رو درمياره اینه که موقع ذی الحجه و محرم که میشه یک سری پیام هایی هستند مبنی براینکه حاجی به دور کودکی طواف کن که نیازمند کمک تو هست، پول محرم رو صرف لبخند زنی کن که شوهرش توی بیمارستان منتظر عمل هست و من بشدت با این پیام ها مخالفم و خب انجمن در این مورد نیست که بخوام در موردش توضیح بدم وگرنه در خدمتم.
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٥/٠٧/١٥
٠
٠
بنده هم محکم و استوار در خدمتم!!
م-نص
م-نص
٩٥/٠٧/١٥
٨
٢
چه همه نظر..من واقعا بیشتر از دو خطشو نمی خونم ...شما قمه زن ببینید تذکر میدین یا فرار می کنین خخخ
ساده
ساده
٩٥/٠٧/١٥
٨
٥
وجدانن کامنتاتون طولانی اند و اعصاب خورد کن( هرچند توش حرف حق رو زده باشید)
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٥/٠٧/١٥
٥
٢
وا! کسی مجبورتون کرده بخونین؟؟! خب نخونین تا اعصابتون خدایی نکرده خورد نشه :/
fatemeh _t
fatemeh _t
٩٥/٠٧/١٥
٣
١
من مجبورتون نکردم که بخونید! میتونید نخونید!!!ترجیح میدم یا نظرم رو نگم یا کامل بگم .... و اینکه کسایی که من رو از نزدیک میشناسند میدونند که هر حرفی که دلم بخواد میزنم بدون اینکه از گفتنش واهمه داشته باشم. خیلی جاها خواستم حرفی بزنم که مامانم نزاشته، حالا ممکنه اول حرفم رو بگم بعد فرار کنم :دی
م-نص
م-نص
٩٥/٠٧/١٥
٠
٣
چرا بنده را مجبور کردید...هی می گویید نظر ما را بخوانید...تو رو خدا:)خخ
ساده
ساده
٩٥/٠٧/١٥
٠
٥
من نمی گم که شما واهمه دارید یا ناقص حرف بزنید، میگم همون حرف درست و حق رو کوتاه بزنید، ( کم گوی و گزیده گوی چون دُر/ کز اندک تو جهان شود پُر)
fatemeh _t
fatemeh _t
٩٥/٠٧/١٥
٢
٠
خب از این به بعد کلا نظر نمیدم که موقع خوندنش به زحمت نیفتین! در امان خدا
f.farzad
f.farzad
٩٥/٠٧/١٥
٠
٢
فاطمه جون ،،خواهری به دل نگیر ،دوستان فقط نظرشونو بیان کردن ..خداییش آدم میه نظر بقیه رو بخونه اول به خطوط نگا مکنه ببینه چن خطه،،،میدونم میخوای کامل نظرتو بگی خب همونو کوتاهش کن تا ای همه زحمت مکشی بقیه ببیننو بخونن....یا دو قسمتش بکن.....ممنونم :)
م-نص
م-نص
٩٥/٠٧/١٦
٠
٢
خخخخخ چ کم جنبه.مگه گفتیم نظر ندهید؟؟:\
م-نص
م-نص
٩٥/٠٧/١٦
٠
٣
مو همیشه نظراتومه چند تیکه و قسمت موکونوم
f.farzad
f.farzad
٩٥/٠٧/١٦
٠
١
آورین...آورین 👏👏
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/٠٧/١٦
٠
٧
مرتضی لازم به خوندن نیست ایشون با نظری که در مورد کار خانم ها در خارج از خانه دادن نشون دادن بسیار فهمیده اند هرچی گفتن بگو موافقم ؛ بعدا که وقت کردی بخون ۰
fatemeh _t
fatemeh _t
٩٥/٠٧/١٦
٠
٩
خانم فرزاد چشم سعی میکنم (: .....آقای میم نص اکی ... آقای مهدیزاده :| ((:
f.farzad
f.farzad
٩٥/٠٧/١٦
٠
٦
آورین آورین...👏👏👏👏👏👏👏
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/٠٧/١٦
١
٤
البته امروز تو تخته کمی نظرم عوض شد خخخخ
f.farzad
f.farzad
٩٥/٠٧/١٦
٠
٠
در مورد چی آقای مهدیزاده؟
fatemeh _t
fatemeh _t
٩٥/٠٧/١٦
٠
١
آقای مهدیزاده شما من رو نميشناسید(= پیشنهاد میکنم الکی لایک نکنید :دی حتما حتما بخونید.ممکنه بعدش پشيمون بشین :دی
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/٠٧/١٦
٠
٠
نه من نظر شما رو کامل خوندم اون رو به عنوان مزاح عرض کردم نظرات شما تو هر سه تا انجمن ((سیاسی ٬ کار خانوما و این انجمن)) کامل بود ؛ والا نخونده تایید نمیکنم((چی رو لایک کردم!!؟))
م-نص
م-نص
٩٥/٠٧/١٧
٠
٠
ای بابا..دوستان دخالت نکنید..تازه داشت دعوا اوج میگرفت...ای بابا خخخ
fatemeh _t
fatemeh _t
٩٥/٠٧/١٧
٠
٠
جناب مهدیزاده منظورم از لایک تایید کردن حرف هام بود (:
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٥/٠٧/١٥
١
٠
قمه زدن الیته خداروشکر خیلی کمتر شده اما امیدوارم محو بشه تو وضعیت الان.و اینکه اون اقای مداح متوجه باشه چی میخونه..!!
م-نص
م-نص
٩٥/٠٧/١٥
٠
٠
قمه زدن ها شاید کم نشده باشه..قمه زدن ها رفته در خفا
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٥/٠٧/١٥
٠
٠
میدوارم هرکی در خفا قمه میزنه به این درک و شعور برسه که اینکارو نکنه :/
م-نص
م-نص
٩٥/٠٧/١٥
٠
٠
انشاالله
م-نص
م-نص
٩٥/٠٧/١٥
١
١
قمه زدن بصورت امروزی.ظاهرا قمه زدن اصلی فرق می کنه....بلندگوهای خرکی عقب وانتا که واقعا جز اسیب زدن به گوش مردم و اختلال در عذاداری دیگر هیات ها هیچ کاربردی ندارد....سینه زدن های عجیبی که جدیدا تو بعضی مجالس تازه به دوران رسیده...ابرو سینه زنی رو بردن....ظهور بعضی مداح های نفهم که حتما اوازه گند کاری هاشون (رقصیدن شب تاسوعا)به گوش همه رسیده
f.farzad
f.farzad
٩٥/٠٧/١٥
٠
٠
😡😡
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/٠٧/١٦
٠
٠
با بلندگو ها به شدت موافقم
Atefe_K
Atefe_K
٩٥/٠٧/١٥
٦
٢
جایی ک هستم ک هیچ ناهنجاری ای دیده نمیشه!! ولی مثه ک بقیه خیلی شاکی ان خخخخ... فقط همی مداحا توی تلویزیون گاهی چشمم میخوره... همی الان یکیشون تو فک میکنم شبکه سه ی چی شبیه ترانه میخونه:| بقیه رو هم ک دوستان گفتن دیه^_^موافقم باشون
م-نص
م-نص
٩٥/٠٧/١٥
٠
١
خوب مسلم است وقتی شما شب تا صبح و صبح تا شب در خانه هستید ناهنجاری مشاهده نمی کنید خخخ
Atefe_K
Atefe_K
٩٥/٠٧/١٦
٠
٠
اتفاقا شب تا صبح و صبح تا شب در مسجد هستم...😊
م-نص
م-نص
٩٥/٠٧/١٧
١
٠
تو مسجد وایفا داره خخخخ تمام سرورای سایت سوخت خخخ
ساده
ساده
٩٥/٠٧/١٥
١٥
٣
من تنها چیزی که دور و برم تو مجالس میبینم و خوشم نمیاد این دوبس دوبس کردن ها موقع مداحی خوندنه/ راهکارشم اینه که ریتم مداحی ها باید ملایم باشه نه هیجانی
ساده
ساده
٩٥/٠٧/١٥
١٠
٣
و یه چیز دیگه که توی مشهد دیدمش، خوندن مداحی با آهنگهای شاد بود.
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/٠٧/١٦
١٠
٣
جالبم هست ولی تونا رو بیشتر پنجشنبه ها میخونن ؛ تو محرم دیدی؟
ساده
ساده
٩٥/٠٧/١٦
٠
٠
فقط پنجشنبه ها می خونن؟ یعنی روزای دیگه مداحی نمی خونن؟ آره، تو محرم دیدم، بلوار عبدالمطلب، شش هفت سال پیش
م-نص
م-نص
٩٥/٠٧/١٥
١٦
١
یک مورد دیگه هم یادم امد...روضه خوان ها...خیلی ها واقعا دارن چرت و پرت میگن..از خودشون دارن روایت و داستان عاشورا درست می کنند که مردم گریه کنند..عوض این کار می تونن مساعل مهم تر عاشورا رو بگن..نه به زبان روضه خوان 500 سال پیش...جوون ما جوون 500 سال پیش نیست...اسلامم دین بیات و عقب مانده ای نیست..یکم روحانیت اپدیت باشن بد نیست
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/٠٧/١٥
٥
٣
به من ربطی نداره هر کی هر جور میخواد با اربابش عشق کنه ؛ فقط قمه زنی رو تو خفا انجام بدن که اسلام ضربه نخوره ((البته منم با خیلی چیز ها مخالفم ولی گفتم به من ربطی نداره)
t.m
t.m
٩٥/٠٧/١٥
٠
٠
اوممم..متن نوحه ها.. یه وقتایی ادم نمیدونه دیگه چی بگه..
Atefe_K
Atefe_K
٩٥/٠٧/١٦
٠
٠
کم پیدا 😍
مائده رئیس الساداتی
مائده رئیس الساداتی
٩٥/٠٧/١٥
١
٢
چشم و.هم چشمییییییی:|||| ک چیکار کنیم ک خاص تر شیم گاهی اوقاتم آدم تو ی سری از,اين مجالس یاد تالار عروسی میوفته بسکه خانوما به خودشون میرسن!!! بعضی از نوحه ها هم ک اگر طرف اهل موسیقی باشه یکم زیادی واسش آشنا میشه و افراطی ک بعضی موارد هست!!
f.farzad
f.farzad
٩٥/٠٧/١٥
٠
٤
با پوشش خانم ها تو مراسم عزاداری رو باهات موافقم...چون متاسفانه متاسفانه تو اقوام ما هم همینجوریه....
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/٠٧/١٦
٠
٦
خخخخ اتفاقا من به جک در همین مورد خودم ساختم داشت محرم شروع میشد((باز محرم امد و یک سوال همیشگی برای خانم ها امسال محرم لباس مشکی چی بپوشم!!!)خیلی خونک بود !؟ خخخخخ
f.farzad
f.farzad
٩٥/٠٧/١٦
٠
٣
دقیقا یه جمله معروف تو جمع خانماست
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٥/٠٧/١٦
١٦
٠
به امید اون روزی هستم که مشهد هم مثل خیلی از شهرهای دیگه ، عزاداری متحد انجام بده ... و این همه سرو صدای طبل و بلندگوهای متفرقه از وسط خیابونا برداشته بشه
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/٠٧/١٦
١٥
٦
درسته واقعا عزاداری متحد جالب تره ولی فک نکنم به این راحتی ها اتفاق بیفته شرایط مشهد متفاوته ولی بشه باحال میشه
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٥/٠٧/١٦
٠
٠
:)
م-نص
م-نص
٩٥/٠٧/١٧
٠
٠
حمید خان ...عذاداری دور حرم مخصوصا خیلی جمع کردنش سخته..اصلا نمیشه..ترک ها مراسم خودشونو دارن..مشهدی ها چندین مراسم دارند..لر ها..کرد ها...پاکستانی ها و... هر کدامشون مراسم خودشان را دارند..به طبع همه دوست دارند به روش خودشان عذاداری کنند...هیچ وقت زنجیر زن قبول نمی کنه سینه بزنه..یا سینه زنه بیاد زنجیر بزنه...عذاداری با شمشیر ترک ها را چکار کنیم؟؟
Cold
Cold
٩٥/٠٧/١٦
٢٣
٣
همین آخرین علاقه مندا به "سگ شدن" اگه حذف بشن خیلی خوب میشه...خدا شاهده حتی مورد دیدم با قلاده پارس میکرده وسط جمعیت!
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/٠٧/١٦
٢٠
١٠
دیگه نمیدونم چی بگم منم مخالفم ؛ولی گفتم به من ربطی نداره
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٥/٠٧/١٦
٠
٠
موافقم
م-نص
م-نص
٩٥/٠٧/١٧
٢
١
من موندم مگه امام حسین (ع) سگ باز بودن که این دیوانه ها میان میگن ما سگیم و صدای سگ در میارن...همین کارها رو می کنن میگن شیعه فلانه...اگر امام حسین سگ می خواستند مردمو هدایت نمی کردند تا به خوی سگی برسند...امام امدن دین و کامل کنند..دین هم راه رسیدن به انسانیته نه سگیت..کاش یکم بعضیا شعور داشته باشند
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٥/٠٧/١٦
٥
٠
http://hw8.asset.lenzor.com/lp/15565932-9122-l.jpg
آتش آتشروان
آتش آتشروان
٩٥/٠٧/١٦
٠
٠
برای خودنمای و شماره دادن و اینکارا نرن هائیت
م-نص
م-نص
٩٥/٠٧/١٧
٠
٠
شماره دادن://
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/٠٧/١٧
٠
٠
به حق چیزای نشنیذه !!!!!!!!!!!
آتش آتشروان
آتش آتشروان
٩٥/٠٧/١٧
٠
٠
ادمین این ادرس کلیپی که اینجا میزارم برای چی نمیزلری چه مشکلی ذاره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آتش آتشروان
آتش آتشروان
٩٥/٠٧/١٧
٠
٠
ما هم شنیدیم هم دیدیم
آتش آتشروان
آتش آتشروان
٩٥/٠٧/١٧
٠
٠
کیلیپ اگه سانسور نمیشد متوجه میشدین حرفمو
م-نص
م-نص
٩٥/٠٧/١٨
٠
٠
اقا بنده دیدم کلیپ را...خواهشا چیزای الکی نگید...یکی یک دونه کلیپ می سازه ملتم فکر می کنن واقعا خبریه..شاید ی قلیل ی اشتباهی بکنن نمیشه گفت همه بدن
آتش آتشروان
آتش آتشروان
٩٥/٠٧/١٧
٠
٢
قمه زنی خیلی هم خوبه/عشق واقعیشونو به امامشون ثابت میکنن/من باهاش کاملا موافقم
ساده
ساده
٩٥/٠٧/١٧
٠
٠
کی تاییدش کرده برادرجان؟
آتش آتشروان
آتش آتشروان
٩٥/٠٧/١٧
٠
٠
عشق واقعی در هر نوعش و به هر چی باشه یه قانون داره و اونم اثبات کردن اون عشقه چه عشق یه جنس مخالف چه عشق به خدا چه عشق به امام حسین/اینم راه اثباتشه تا مدعیان عشق واقعی از مدعیان بی تفاوت شناخته بشن چه در این عشق چه در عشقهای دیگه
آتش آتشروان
آتش آتشروان
٩٥/٠٧/١٧
٠
٠
جواب شما رو هم دادم طبق معمول سانسور شد
م-نص
م-نص
٩٥/٠٧/١٨
٠
٠
اشکمهر شاه رگتو بزن...با قمه ثابت نمیشه...اصلا خودتو دار بزن....کی گفته ابراز عشق با اسیب رساندنه؟؟شما عاشق یک نفر بشی میری جلوش خودتو لت و پار و خونی مالی می کنی؟؟؟
م-نص
م-نص
٩٥/٠٧/١٨
٠
١
بعد که جلوی عشقت خودتو خونی مالی کردی عشقت نمیگه این یارو دیوانست...ازت اون دختر خانمه نمی ترسه بعد؟؟
آتش آتشروان
آتش آتشروان
٩٥/٠٧/١٨
٠
٠
حرفم سانسور نداشت/مضمون حرف من این بود که عشق واقعی رو با عمل باید ثابت کرد نه با حرف و...
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٥/٠٧/١٨
٢
٠
هه ! عشق واقعی! کی همچین حرف خنده داری رو زده؟؟ دین ما، مذهب ما، خشونت نیست ، خصوصن در این سال های اخیر با وارد شزن ونقش ب سزای فضای مجازی تنها کاری ک قمه زدن میکنه ( علاوه بر اینکه شیعه ها فقط این کارو میکنند) تشیع رو مذهب خشونت خون ریزی نشون میده.کافیه ی سرچ داشته باشید بزنید شیعا مازلم ببینید چ تصاویری زشت و وحشتناکی از خون و قمه میاد و بعدش بزنید ستی مازلم ببینید چی میاد.طبق اعلام موسسه گالوپ تا حدود ۱۰.۱۲ سال اینده دین اول اروپا اسلامه همچنین همین الان شاهد مسلمون شدن عده کثیری هستیم ، این ادمایی ک میخان مسلمون شن قبلش سرچ میکنن تو اینترنت و با دیدن تصاویر وحشتناک از خون و قمه زنی تشیع رو مذهب خودشون انتخاب نمیکنند و ایت ینی اقایی ک داره قمه میزنه و فیلمش پخش میشه خیانت عظیم داره انجام میده.میتونه عشق و ارادتش رو جور دیگ به هزار روش دیگ نشون بزه از شما بعید بود همچین نظر نپخته ای :)
م-نص
م-نص
٩٥/٠٧/١٨
٠
٠
افرین خانم خاص
آتش آتشروان
آتش آتشروان
٩٥/٠٧/١٨
٠
٠
اتفاقا کف دستمو با تیغ بریدم براش///ببینید من هم مخالف اینم که چهره بد توی جهان از این کار دیده بشه توی ذهن خارجی ها و با اینش کاملا موافقمکه بده اونطوری مارو ببینین/ولی اگه در خفا باشه و بگیم خارجی ها مثلا نبینن یا نشون داده نشه نفس کار خیلی هم بد نیست.
آتش آتشروان
آتش آتشروان
٩٥/٠٧/١٨
٠
٠
من اگه خیلی عاشق امام حسین بودم اینکارو میکردم/حالا شما دوست ندارین/عیبی نداره/من نظرمو گفتم/نظر شما هم محترم.دعوا نداریم
آتش آتشروان
آتش آتشروان
٩٥/٠٧/١٨
٠
٠
یادمه شام غریبان شمهارو کف دستم میزاشتم تا اب و قطره های ذاغش کف دستم بریزه
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٥/٠٧/١٨
٠
٠
:)) چرا دعوا ؟؟! ببینید منم به شدت موافقم با این قسمت: "ولی اگه در خفا باشه و بگیم خارجی ها مثلا نبینن یا نشون داده نشه نفس کار خیلی هم بد نیست." خیلی هم عالیه. اما اینکه فیلمش پخش میشه اصلا عاقلانه و قشنگ نیست! من اگه دوست ندارم تنها و تنها به این دلیله. شما بسیار قلب پاک و مهربونی دارید :))
آتش آتشروان
آتش آتشروان
٩٥/٠٧/١٨
٠
٠
اره دیگه خانوم خاص در خفا باشه و جای پخش نشه/مرسی/شما هم :)
م-نص
م-نص
٩٥/٠٧/١٩
٠
٠
مثل اینکه در انگلستان مراسم سینه زنی ممنوع است اما مراسم قمه زنی مسلمان ها ازاد و حتی برای انها امبولانس و... هم تدارک دیدن..حالا بروید و فکر کنید چرا؟؟ختم کلام
محمدصنعتیـ
محمدصنعتیـ
٩٥/٠٧/٢١
٠
٠
:|