خانه انجمن اخلاقتو خوب کن
٤٣١
٦٢
ساده

اخلاقتو خوب کن

اخلاقتو خوب کن

تا حالا بخیل، خسیس، حسود، بخشنده و دست و دل باز

بودید؟ چقدر؟ سعی کردید بزارینش کنار یا نه؟

٩٥/٠٧/٠٣
نظرات کاربران
کد امنیتی
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٥/٠٧/٠٣
١
٠
اون دوران دبستانم خیلی حسود بودم نسبت به اینکه کسی نمره ش از من بیشتر باشه! فلذا درس می خوندم که تاپ شم! ولی خوب الان با این معدلم و اینا تابلوعه که گذاشتمش کنار :))) عصبی هم خیلی میشم سعی کردم کمش کنم اما کنار نتونستم بذارم
ساده
ساده
٩٥/٠٧/٠٣
٠
٠
یعنی باور کنم تو دانشگاه نمره هات پایینه؟ عصبانیت هم که مال مَرده خخخ
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٥/٠٧/٠٣
٢
٠
فرق بخشنده رو با دست و دلباز بیان کنید لطفا!
ساده
ساده
٩٥/٠٧/٠٣
٠
٠
به نظر من دست و دل باز بودن بی حساب کتابه ولی بخشنده نه
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٥/٠٧/٠٣
٠
٠
بخشنده هم بی حساب و کتاب میبخشه :))
ساده
ساده
٩٥/٠٧/٠٣
٠
١
پس اجالتا شما ولخرج و دست و دلباز رو یکی در نظر بگیرید
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٥/٠٧/٠٣
١
٠
نه ولخرج فرق داره! ولخرج ینی کسی که وقت و بی وقت برای خودش خرج میکنه ! هیچ وخ پرل تو جیبش نمی مونه چون از هرچی خوشش بیاد میخره بلافاصله واسه خودش میخره! اما دست و دل باز حتی اگ خودش هم پل انچنانی نداشته باشه اما بی ریا و خالص انچه که در توانش هست به هم نوعش میبخشه..
ساده
ساده
٩٥/٠٧/٠٣
٠
٠
تشکر، پس احتمالا منظورم همون ولخرج بوده:-)
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٥/٠٧/٠٣
٠
٠
غزالِ رضائی
غزالِ رضائی
٩٥/٠٧/٠٣
٠
٠
تا حالا همشو بودم .. ولی صفت بارزم نیستن هیچ کدومشون .. برا بعضیا باید خسیس و بخیل بود .. حسودی هم نمیگم نکردم تاحالا ولی بیشتر غبطه اس نمیشه اسمشو گذاش حسودی:دی
ساده
ساده
٩٥/٠٧/٠٣
٠
٠
بیچاره اون بعضیا خخخ
محمدصنعتیـ
محمدصنعتیـ
٩٥/٠٧/٠٣
٠
٠
البته ک همشو بودم ولی نه به طوری ک منو با اون صفت خطاب کنن/// هر وقت که لازم باشد یکیشون میشم ..و اره سعی کردم بزارمش کنار ولی بازم نه ب طور دائم :|
ساده
ساده
٩٥/٠٧/٠٣
٠
٠
هر وقت لازم شد:|
Rada_1997
Rada_1997
٩٥/٠٧/٠٣
٠
٠
واقعا که مثل همیشه عالی مرتضی ؛ حالا چی بنویسم؟؟؟
ساده
ساده
٩٥/٠٧/٠٣
٠
٠
حاجی کم متلک بگو خخخخ
Rada_1997
Rada_1997
٩٥/٠٧/٠٣
٠
٠
بابا من غلط بکنم اصلا دیگه نمیگم ؛ به جون خودم خوب با کامنت هات حال میکنم چیکار کنم؛ اینم گفتی کی حسوده کی بخیل به نظرم باحال اومد مثل قبلی ها
Rada_1997
Rada_1997
٩٥/٠٧/٠٣
٠
٠
بابا من غلط بکنم اصلا دیگه نمیگم ؛ به جون خودم خوب با کامنت هات حال میکنم چیکار کنم؛ اینم گفتی کی حسوده کی بخیل به نظرم باحال اومد مثل قبلی ها
Rada_1997
Rada_1997
٩٥/٠٧/٠٣
٠
٠
اقا ما واقعا ارادت داریم خدمت شما
ساده
ساده
٩٥/٠٧/٠٣
٠
٠
:-)
Rada_1997
Rada_1997
٩٥/٠٧/٠٣
٠
٠
نگاه کن مرتضی جان حسود که کلا به من نمیاد اصلا به نظرم هرچی لازم بوده خدا بهت داده یا به موقع اش بهت میده ؛ بخشنده و دست و دل بازم شرایطی داره ؛ ولی کمک کردن رو ادم کلا دوس داره بعد اخلاق بد داشتم مثلا رنجور بودم قدیم الان ولی بیشتر اش رو ترک کردم مال کتاب هایی که میخونم بود دیگه تلاشم کردم ؛ بعضی ها هم که مونده دیگه انشاا... ترک میکنم ولی معصوم که نمیشیم ممکن بعضی ها یه کم بمونه دیگه.
ساده
ساده
٩٥/٠٧/٠٣
٠
٠
موفق باشی
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٥/٠٧/٠٣
٠
٠
بخیل و خسیس که به هیچ عنوان نبودم و نیستم. ولی حسود خیلی بودم حسودی میکنم به کسایی که استعدادشون گل کرده و تونستن راه خودشون رو پیدا کنن و به جایگاهی برسن که من ارزوش رو داشتم همیشه عصبی هم خیلی میشم ولی معلمی یکم صبورترم کرده شکر خدا و در حال حاضرم در حال مبارزه با عصبی بودن هستم:) دست و دلبازم که هستم و ولخرجم که متاسفانه اغلب موارد:( تصمیم دارم از این ماه حقوق بی نوا رو نابود نکنم دیگه اگر خدا قبول کنه:)
ساده
ساده
٩٥/٠٧/٠٣
٠
٠
همین معلمی فکر کنم برای منِ عصبی خوبه، مخصوصا اگه ابتدایی باشن:-)
آتش آتشروان
آتش آتشروان
٩٥/٠٧/٠٤
٠
٠
منم حسودیم میشه
گلبرگ :)
٩٥/٠٧/٠٣
١
٠
بخیل و خسیس نبودم به هیچ عنوان...ینی به هیییییییییچ عنوان.حسادت گاهی می کنم ولی خفیفه.صفت بارزم نیست...بخشنده و دست و دلبازم که خب هستم دیگه...البته روی یک سری چیزا فوق العاده حساسم و خب طبیعتا یادگاری پدربزرگ مرحوممو به هیچ کس نمیدم حالا هر چقدرم میخواد بهم بگه خسیس!
ساده
ساده
٩٥/٠٧/٠٣
٠
٠
خدا رحمتشون کنه، مگه یادگاری رو باید به این و اون داد که عکسش بشه خساست؟
عاشق فسنجان
عاشق فسنجان
٩٥/٠٧/٠٣
٠
٠
یادگاری برای خودته ودلیلی نداره که به کسی بدیش.
٩٥/٠٧/٠٣
٠
٠
ممنونم همچنین رفتگان شما...ظاهرا بعضیا این کارو میکنن توی دور و بریای من...به گفته خودشون البته... دیگه راست و دروغش پای خودشون:)
Rada_1997
Rada_1997
٩٥/٠٧/٠٣
٠
٠
مرتضی کلاس دوم یکی از بچه ها رو یک نیمکتم میشستیم چشم هاش بسته بود معلم گفت صداش کنم صدا کردم بلند نشد٬ معلمم هر کار کرد چشم اش رو باز نکرد رفتن ناظم رو اوردن نتونست بیدارش کنه یه لیوان اب اوردن ریختن رو صورتش تا چشم هاش رو باز کرد دیگه فهمیدیم خوابش سنگین بوده بنده خدا ؛ این اخلاقش رو میتونه عوض کنه ؟؟؟خخخخ یادش بخیر چه روزی داشتیم من فک کردم خدایی نکرده مرده طرف
ساده
ساده
٩٥/٠٧/٠٣
٠
٠
فکر نکنم بهش بگن اخلاق، منم خوابم سنگینه خخخ
٩٥/٠٧/٠٣
٠
٠
اون بنده خدا تو کما بوده فکر کنم:/
عاشق فسنجان
عاشق فسنجان
٩٥/٠٧/٠٣
٠
٠
بخیل وخسیس که نبودم چون همیشه میخام اونی باشم که خودم میخام نه مثل بقیه باشم.یکم دست و دلبازم و خیلی به دوستام بهامیدم چون دوستشون دارم ولی خیلیا میگن زیادی خوب نیس.سعی میکنم بیشتر لبخند بزنم.عصبی نیستم ولی دارم کم کم تنبل میشم البته توی درس خوندن نه ولی کارای روزمره چرا.یه ویژگی خوبی که دارم میگن که مهربونم خیلی ولی ویژگی بدمم جمیگین که گاهی خیلی جدی ام.سعی میکنم تنبلی رو بزارم کنار وبیشتربخندم وکمی ازجدیتم کم کنم:)))
ساده
ساده
٩٥/٠٧/٠٣
٠
٠
موفق باشید:-)
عاشق فسنجان
عاشق فسنجان
٩٥/٠٧/٠٤
٠
٠
:)
آتش آتشروان
آتش آتشروان
٩٥/٠٧/٠٣
٠
٠
خسیس نیستم اتفاقا دست و دل بازم/ولی کمی حسود هستم/کمه حسادتم خوبم نشه ایرادی نداره مشکل ایجاد نکرده برام
ساده
ساده
٩٥/٠٧/٠٤
٠
٠
:-)
آتش آتشروان
آتش آتشروان
٩٥/٠٧/٠٤
٠
٠
بیشتر به پسر دخترای که با هم دوستن یا متاهل شدن حسودیم میشه
ساده
ساده
٩٥/٠٧/٠٤
٠
٠
#درد_مشترک خخخ
عاشق فسنجان
عاشق فسنجان
٩٥/٠٧/٠٤
٠
٠
میتونید متاهل شید:)))
عاشق فسنجان
عاشق فسنجان
٩٥/٠٧/٠٤
٠
٠
چرا به متاهلا حسودیتون میشه؟؟حسودی نداره که؟؟!!!
ساده
ساده
٩٥/٠٧/٠٤
٠
٠
چرا نشه؟
عاشق فسنجان
عاشق فسنجان
٩٥/٠٧/٠٤
٠
٠
چرا بشه؟؟؟دلیل بگید
آتش آتشروان
آتش آتشروان
٩٥/٠٧/٠٤
٠
٠
سن شو ادم باشه حسادت نمیکنه بزار 10 سال دیگه بزرگتر شی بعد میبینی چقد حسودی داره دو نفر دستشون تو دست همه تو دستت تو جیبته!
عاشق فسنجان
عاشق فسنجان
٩٥/٠٧/٠٤
٠
٠
من حسودی نمیکنم مطمینم.خوب زودتر ازدواج میکردین و سخت نمیگرفتین و هنوزم دیرنشده میتونید ازدواج کنید چون سن ازدواج رفته بالا کلا
آتش آتشروان
آتش آتشروان
٩٥/٠٧/٠٤
٠
٠
شاعر میگه:من بودم تو بودی قسمت نبود/
عاشق فسنجان
عاشق فسنجان
٩٥/٠٧/٠٤
٠
٠
اها..قانع شدم کلا
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٥/٠٧/٠٤
٠
٠
بخیل و خسیس نبودم انصافا ولی راجع به کسایی که دوسشون دارم به اندازه خیلی زیادی حسودم:| دست و دلباز و بخشنده بقیه میگن هستم ولی خودم میگم نه! برای ترک کردن هیچ کدوم سعی نکردم چون خصوصیاتی نبودن که اذیتم کنن! اما اخلاقیات دیگمو چرا خیلی سعی میکنم عوض کنم
ساده
ساده
٩٥/٠٧/٠٤
٠
٠
یعنی حسود بودن، آدم رو اذیت نمیکنه؟!
Far!de
Far!de
٩٥/٠٧/٠٤
٠
٠
منم دقییییقاحرفای فاطمه ...
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٥/٠٧/٠٦
٠
٠
حسودی در موارد معمولی چرا اذیت میکنه ولی حسودی ای که من میگم متفاوته. حسودی من این نیس که فلانی یه چیزی خرید یا به یه جایی رسید یا هر چی من حسودی کنم ولی مثلا مادر خانومی اگه یه مدت حواسشون به یه چیزی پرت بشه سریع حسودیم میشه خخخخ یه قانون هم داریم که تحت هر شرایطی مادر خانومی باید حواسشون به رنگی باشه خخخخخ البته الان غلو کردم ولی خب یه چیزی نزدیک به همینا:))) اینا اذیتم نمیکنه واقعا
ساده
ساده
٩٥/٠٧/٠٤
٠
٠
http://jeem.ir/film.php?id=4947
n_dahji
n_dahji
٩٥/٠٧/٠٤
٠
٠
نه من کلا دختر خوبی ام از این صفتا بهم نمیچسبه اقای تقی زاده :)
ساده
ساده
٩٥/٠٧/٠٥
٠
٠
چسبِ رازی، چسبِ یک دو سه، چسبِ دوقلو، همه جورش هستا تعارف نکنید خخخ
ساده
ساده
٩٥/٠٧/٠٤
٠
٠
خودمم که، سرشار از حسادتم، حتی تو جیم، به هر کس و ناکسی هم حسادت میکنم:-) بخشنده بودن هم که تف تو ریا خخخ، خساست و ولخرجی هم که نسبیه، بعضی اوقت برا تنبیه کردنِ خودم، خسیس میشم و خود آزاری میکنم، ولخرجیمم که در حد دو سه درصد بوده اونم فقط سرِ شکم خخخ
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/٠٧/٠٥
٠
٠
حسودی رو زمانی تجربه کردم که برادرم بدنیا اومد و خب خیلی طبیعی هست که هر تک فرزندی با اومدن بچه ی بعدی حسودیش بشه که چرا باید مادر و پذرش رو با آدم دیگه ای شریک بشه ولی خب حسودی من تنها نتیجه ی منفیش گاهی غمگین شدن خودم بود نه بیشتر اما الان بیشتر از مادر و پدرم هوای داداشم رو دارم و یک جورایی کاسه داغ تر از آش هم شدم :)) / خساست هم گاهی به خرج دادم ، برعکس بقیه دخترها من از بچگیم حتی پولی که بابت خوراکی توی مدرسه می گرفتم رو خیلی وقت ها با وجود گرسنگی خرج نمی کردم و پول هامو جمع می کردم اما الان فهمیدم آدم برای خوش حال بودن خودش باید تعادل داشته باشه ، نه ولخرج باشه نه خسیس! از پولی که داره خرج کنه ، نه تنها برای خودش بلکه برای کمک کردن به دیگران و هدیه دادن :) / هر دو خصلت رو ترک کردم :) / در مورد صفات خوبی هم که پرسیدین دیگران باید قضاوت کنن :)
ساده
ساده
٩٥/٠٧/٠٥
٠
٠
کلا حسادت به خواهر و برادر بی منعنیه به نظرم:-)
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/٠٧/٠٥
٠
٠
از یک بچه 7 ساله توقعی نیست :ی
عاشق فسنجان
عاشق فسنجان
٩٥/٠٧/٠٥
٠
٠
اقای ساده میتونم ازتون یه سوال ببرسم؟؟
ساده
ساده
٩٥/٠٧/٠٥
٠
٠
بله، بفرمایید
عاشق فسنجان
عاشق فسنجان
٩٥/٠٧/٠٥
٠
٠
از کاربرای دیگه ببرسیدم رفع شد:)ممنون
f.farzad
f.farzad
٩٥/٠٧/٠٨
٠
٠
سلام.آنچه خوبان همه دارن من یک جا دارم...😃😃😃بخیل و خسیس نیستم.البته تا حدودی.یعنی سعی میکنم تعادلو حفظ کنم.بخشنده نیستم ولی دستو دلبازم.(دقیقا نظر گلبرگ جان من باب یادگاری)خداییش تا حالا به کسی حسودی نکردم،ولی غبطه رو تا دلتون بخواد..یه خصلت خوبیم که دارم(از خود تعریف نباشه)البته فامیل بهم میگن اینه که با بچه خیلی مچم.یعنی خیلی بچه دوستم.