خانه انجمن رک هستی یا تعارفی؟
٢٤٨
١٧
عماد ولی زاده

رک هستی یا تعارفی؟

رک هستی یا تعارفی؟

معمولا آدم رکی هستید و هرچی تو دلتون هست بی کم و کاست میگید؟ یا خجالت می کشید و می نرسید طرف مقابل ناراحت بشه؟ اصلا با رک گویی موافقید یا مخالف؟

چجوری حرف دلمونو به طرف مقابل بزنیم که ناراحت نشه؟

٩٥/٠٦/٠٤
نظرات کاربران
کد امنیتی
Golbarg_K
Golbarg_K
٩٥/٠٦/٠٤
٠
٠
من آدم رکی هستم ولی معمولا عینا جمله ای که تو ذهنمه نمیگم که تندی نباشه:) یکم خنده و شوخیو... ولی نمیذارم تو دلم بمونه.رک بودنم در صورتی که تندی نشه خوبه به نظرم...هر چند خودم گاهی از دستم در میره و یکم لحنم تند میشه ولی عمدا نیست.
مرتضی
مرتضی
٩٥/٠٦/٠٤
٠
٠
رک گویی مقابل تعارف کردنه نه خجالت کشیدن. آدمِ رکی هستم و از تعارف خوشم نمیاد ولی در عین حال خجالتی هم هم. با تعارف مخالفم ولی احترام طرف مقابل هم باید حفظ بشه.‌ اسلام هم با تعارف موافق نیست.. خجالتی بودن هم بد دردیه:-)
Far!de
Far!de
٩٥/٠٦/٠٤
٠
٠
همین رک بودنم شاخه شاخه اس !! میبینی یکی هس ک همینجوری بدون هیچ گونه حرف احترام داری حرفشو میزنه و مهمم نیس تو جمع باشه و طرف ناراحت شه یا تحقیر شه (ازین دسته آدما که خودشونو پر سر و زبون میدونن و اعتقاددارن تو این زمونه باس اینجوری باشی متنفففرم ) واما دسته ی دیگه ای هم هستن که خودم شاملش میشم!! اینکه حرفشونو میزنن ولی با کمال احترام گذاشتن به طرف مقابل !! درکل رکم ولی با کسایی ک نمیشناسم شاید اینطوری نباشم !!!
ali_sh
ali_sh
٩٥/٠٦/٠٤
٠
٠
الان واز جماعت خاص و ایضا شاخ و باکلاس و اینا همه رک میشن :|||| من تعارفیم :||||
الهام خانم
الهام خانم
٩٥/٠٦/٠٤
١
٠
بیشتر مواقع نتونستم رک باشم چون فک میکنم ممکن طرف مقابل ناراحت بشه و این رک نبودنم اذیتم کرده خیلی
پری سا
پری سا
٩٥/٠٦/٠٤
٢
١
اکثر وقتا سعی میکنم رک باشم...ولی خب بعضی اوقات نمیشه هر چیزی ک تو ذهنت هس رو ب طرف بگی....ولی در کل رک بودن خیلی بهتره تا تعارفی
f_jafarpour
f_jafarpour
٩٥/٠٦/٠٤
١
١
باید تعادل رو تو این موضوع حفظ کرد ولی من واقعا رک نیستم و خجالتی ام و خب این خیلی بده.
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٥/٠٦/٠٤
٤
٤
معمولا آدم رک و با اعتماد به نفسی هستم...اما گاهی طرف مقابلم رو در نظر میگیرم بیشتر با عقل سنجش میکنم حرفمو بعد بهش میگم....و با رک بودن خیلی زیاد مخالفم چون اگر کاملا رک باشی احترام و ادب و شخصیت و سنجش کلامت زیره سوال میره و بزرگتر کوچیکتر نمیشناسی،......به نظرم باید حرفی که قراره به طرف مقابلمون بگیم که احتمال هم میدیم ناراحت میشه باید به بهترین صورت و با فروتنی بهش بگیم اینطوری طرف اگر خیلی هم مغرور و یا زود رنج باشه بازم به خاطر همون فروتنی و لبخند و مهربونی ما حتی در بدترین صورتم اگر حرف مارو نپذیره بازم روش فکر میکنه.(این یکی از تجریه های خودمه)
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٥/٠٦/٠٤
٣
٤
رک بودنه*،خیلی زیاد
maede_sadati
maede_sadati
٩٥/٠٦/٠٤
٠
٠
هیچ کدام دیگران باید بگن اما معمولا نمى تونم حرفم رو ب طرف مقابلم بگم و تو 80% مواقع تو خودم میریزم:| ب نظرم آدم باید ب موقعش رک باشة ب موقع تعارفی هر چیزی ب اندازه
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/٠٦/٠٤
٠
٠
ادم رکی هستم و معمولا به خاطر ترس از ضرر دروغ نمی گم و خجالت هم نمی کشم، چون کاری نکردم که از گفتن حقیقتش خجالت زده بشم، یا حرف نمی زنم یا راستش رو میگم، اگر بدونم باعث ناراحتی کسی میشم سکوت میکنم :)
غزالِ رضائی
غزالِ رضائی
٩٥/٠٦/٠٥
٠
٠
تعارفی
غزالِ رضائی
غزالِ رضائی
٩٥/٠٦/٠٦
٠
٠
خجالتی نه ولی
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٥/٠٦/٠٥
٠
٠
آدم رکی هستم به شدت! و معمولا خودم رو تو موقعیتی قرار نمیدم که نتونم حرف اصلی ام رو بزنم و مجبور باشم حاشیه برم. به نظرم حرف دل اگه واقعا حرف دل باشه طرف مقابل ناراحت نمیشه:) رک بودن البته به معنی بی ادبی کردن یا گستاخ بودن نیست اگر رک باشید و حریم رو حفظ کنید و محترمانه حرف بزنید موجب رنجش کسی هم نخواهید شد.
f_maveddat
f_maveddat
٩٥/٠٦/٠٦
٠
٠
سلآم؛ من یه رک تعارفی هستم :| بعضی جاها هر چی هم زور بزنم فایده نداره چفت دهنم از هم باز نمیشه که نمیشه...بعد یه وقتایی واقعن باید جواب تعارف وبا تعارف داد ، رک حرفمو میزنم :( من اصولا هیچ جا نتونستم حرف دلمو بزن م پس تصیه ای ندارم :(
Gisoo_E
Gisoo_E
٩٥/٠٦/٠٦
٠
٠
تعارفیم معمولا...
fatemeh _t
fatemeh _t
٩٥/٠٦/٠٨
٠
٠
معمولا تعارفیم ولی کلا خودم خجالت میکشم نه اینکه بخوام ملاحظه اون نفر دیگه رو بکنم