خانه انجمن آنچیز که خار آید، روزی به کار آید؟
٢٥٦
١٨
ساده

آنچیز که خار آید، روزی به کار آید؟

آنچیز که خار آید، روزی به کار آید؟

سلام، ضرب المثل « آن چیز که خار آید، روزی به کار آید» رو که حتما تا به حال شنیدید. به نظرتون هنوز هم این ضرب المثل کارایی داره یا نه؟ و سوال بعدی، به نظرتون برای بهتر شدن حال خودمون و دیگران بهتره که مثلا وسایلمون رو عوض نکنیم و تازه شو نخریم چون که دیگران همین رو هم ندارن یا اینکه یکی تازه شو بخیریم و قبلی رو بدیم به دیگران تا اونها هم داشته باشن؟

٩٥/٠٥/٢٨
نظرات کاربران
کد امنیتی
Far!de
Far!de
٩٥/٠٥/٢٨
٢
٠
ضرب المثله آره بنظرم همیشه هم کاربرد داره! و اما درمورد وسایل...اینکه تازشو بخریم و قدیمیه رو بدیم به یکی دیگه بهتره تا اینکه خودمون نخریم چون بقیه ندارن!
مرتضی
مرتضی
٩٥/٠٥/٢٨
٠
٠
موافقم:-)
رادمهر
رادمهر
٩٥/٠٥/٢٨
٠
٠
واقعا این سوال ذهنتو مشغول کرده یا همینجوری خواستی بپرسی؟من که میخرم قبلی رو هم نگه میدارم!
ali_sh
ali_sh
٩٥/٠٥/٢٨
٠
٠
خخخخ فک کنم میخواس ی چی بگه دور هم شاد شیم خخ
مرتضی
مرتضی
٩٥/٠٥/٢٨
٠
٥
و قبلیه به چه دردت می خوره که نگه میداری؟
لیلی
لیلی
٩٥/٠٥/٢٩
٧
٤
به درد نمیخوره ولی حیفست :)
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٥/٠٥/٢٨
٠
٠
به خاطر ابراز نظرتان بسیار سپاسگزاریم
fatemeh _t
fatemeh _t
٩٥/٠٥/٢٩
٠
٠
خواهش میکنم، شما چرا صاحب انجمن باید این حرف رو بگند:دی ((=
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٥/٠٥/٣١
٠
٠
:))
maede_sadati
maede_sadati
٩٥/٠٥/٢٨
٠
٠
مگه دیگران باید کهنه ما رو مصرف کنن:| درست خرج کنیم یعنی يک مقدار برای دیگران هم کنار بزاریم بعدم وقتی میشه يک کفشی رو از جایی ارزون تر خرید بهتره فقط ب خاطر اینک مارک نیست و مغازش معروف نیست از خیرش بگذریم...!! ب طور کلی واسم اتفاق افتاده چیزای بی ارزش زندگیم مهم شن زیاد!!
maede_sadati
maede_sadati
٩٥/٠٥/٢٨
٠
٠
در ادامه بگم اصل زندگی اسلامی اينه ی بخشی برای نیازمندان مثل خمس و زکات و انفاق ک البته تو همه احادیث دادن چیزی ک استفاده کردیم ب دیگران منع شده جامعه ک اسلامی باشة فقط توش نیست!!
مرتضی
مرتضی
٩٥/٠٥/٢٨
٠
٠
نه ببینید مثلا من یه تلویزیون ۱۴ اینچ دارم بعد چند سال میرم ۱۷ اینچی شو میخرم خب قبلی رو هم می تونم بزارم تو انباری خاک بخوره و هم می تونم بدم به خانواده ای تلویزبون ندارن و مثالهای دیگه.
مرتضی
مرتضی
٩٥/٠٥/٢٨
٠
٠
یا شاید ابراز همدری( البته غلط) که مثلا چون فلانی گاز پنج شعله نداره پس ما هم همون سه شعله مونو داشته باشیم یکی دیگه نخریم
fatemeh _t
fatemeh _t
٩٥/٠٥/٢٩
٠
٠
من به شخصه انقدر از لباس هام درست استفاده میکنم که کهنه نمیشه فقط یا کوچیک میشه یا دل آدمو میزنه دیگه خخخخ بعضی از لباس ها هم هستند که اصلا تاحالا نپوشیدم یا یک بار پوشیدم و برام کوچیک میشن... مثلا من یک بولیز دارم که ده ساله دارم که نه خراب شده نه کهنه شده خیلی هم دوسش دارم در حالی که همون بولیز رو مریم سادات هم داشت و طی یک سال به فنا دادش :دی
maede_sadati
maede_sadati
٩٥/٠٥/٢٩
٠
٠
فاطمه الان مریم سادات رو با خاک یکسان کردی:)))))) آره درسته ولی خيلی ها معمولا تا ی چیزی رو داغون کنن دست ازش بر نمیدارن:))
fatemeh _t
fatemeh _t
٩٥/٠٥/٢٩
٠
٠
میخرم قبلی رو هم نگه میدارم، البته اون لباس هایی که کهنه نباشه و کوچیک شده باشند مثل لباس مهمونی ها شده رد کرده باشم مثلا ؛غیر از اون لباس هایی که مامانم دوخته یا بافته که اونا رو اصلا به کسی نمیدم
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٥/٠٥/٣٠
٠
١
:))
f_maveddat
f_maveddat
٩٥/٠٥/٢٩
٠
٠
سلآم؛ بله.چرا نداشته باشه :) ما از خود خار هم کار میکشیم چه برسه به بقیه چیزا :) ادمم باید در کل از همه چیزش درست استفاده کنه.