خانه انجمن عمر طولانی یا کوتاه یا معمولی؟
٣١٥
٣٨
Mostafa

عمر طولانی یا کوتاه یا معمولی؟

عمر طولانی یا کوتاه یا معمولی؟

سلام به همه جمیمی های عزیز...

شما ترجیح میدید عمر طولانی داشته باشید یا کوتاه یا معمولی؟ توجه تون رو جلب میکنم به اینکه نکته که انسانها اصولا حب به جاودانگی دارند و با توجه به این اصل و عمر طولانی نظرتون درباره دیدن و درک از دست دادن مرگ و میر عزیزان و دوستان و آشنایان در طول زمانها چیه؟

با سپاس

٩٥/٠٥/١٧
نظرات کاربران
کد امنیتی
مرتضی
مرتضی
٩٥/٠٥/١٧
٠
٠
عمر می خوام چیکار، همین ۲۶ سالی که از خدا عمر گرفتم کافیه.
مرتضی
مرتضی
٩٥/٠٥/١٧
٠
٠
به قول حاج آقا قرائتی: اگه بهشتی باشیم که هر چه زودتر بریم اونور چه بهتر، اگر هم جهنمی باشیم بازم هرچه زودتر بریم اونورتر بهتره چون با گناه های کمتری میریم جهنم.
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٥/٠٥/١٧
٠
٠
خدابیامرزت :)
مرتضی
مرتضی
٩٥/٠٥/١٧
٠
٠
ان شالله
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٥/٠٥/١٨
٠
٠
اگه مثل یک سری از کشورها اجازه خودکشی قانونی به شما داده بشه و گناه هم نداشته باشه؛ آیا خودکشی می کنی؟؟؟چون میگی 26 سال بسمه!
مرتضی
مرتضی
٩٥/٠٥/١٨
٠
٠
اگه اسلام و شرع و بهشت و جهنم رو بزارن کنار بله خودکشی میکنم.
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٥/٠٥/١٧
٠
٠
در قید و بند عدد و رقم نیستم ولی همیشه دعا میکنم تا زمانی زنده باشم که خودم بتونم زندگی خودم رو اداره کنم و محتاج کسی نباشم. تا زمانی زندگی کنم که رو پاهای خودم بایستم. علاقه ای به جاودانگی ندارم. طبیعتا هر انسانی دوست داره عزیزانش رو تا ابد پیش خودش نگه داره و ترجیح میده خودش قبل از همه ی دوست داشتنی های زندگی اش از بین بره.
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٥/٠٥/١٨
٠
٠
اگه مثل یک سری از کشورها اجازه خودکشی قانونی به شما داده بشه و گناه هم نداشته باشه؛ وقتی دیدید محتاج کسی شدید و روی پاهاتون نمی تونید وایستید؛ آیا خودکشی می کنید؟؟؟
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٥/٠٥/١٨
٠
٠
حتی اگه گناه شرعی هم گریبانم رو نگیره من ترسوتر از این حرفهام که به خودکشی فکر کنم:)
غزالِ رضائی
غزالِ رضائی
٩٥/٠٥/١٧
٠
٠
ترجیح میدم وقتی برا بقیه عزیزم بمیرم:) مث این پیرزنایی نشم ک بقیه رو اذیت میکنه:دی
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٥/٠٥/١٨
٠
٠
اگه مثل یک سری از کشورها اجازه خودکشی قانونی به شما داده بشه و گناه هم نداشته باشه؛ وقتی دید باعث آزار و اذیت خونواده اید آیا خودکشی می کنید؟؟؟
غزالِ رضائی
غزالِ رضائی
٩٥/٠٥/١٨
٠
٠
خودکشی کنم که دیگ عزیز نیستم:) مریضم
غزالِ رضائی
غزالِ رضائی
٩٥/٠٥/١٧
٠
٠
مرگ مغایرتی با میل جاودانگی انسان نداره البته:)
s_mohsen
s_mohsen
٩٥/٠٥/١٧
٠
٠
من ترجیحی ندارم که بدم،آب سرد هست فقط:)
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٥/٠٥/١٨
٠
٠
نوشابع چی؟
Gisoo_E
Gisoo_E
٩٥/٠٥/١٧
٠
٠
دوست دارم عمر طولانی داشته باشم اما بیشتر از اون دوست دارم در عین بالا رفتن سنم از انجام دادن کارهام و جمع کردن خودم نا توان نشم... دوست دارم وقتی پیر شدم مثل این پیرزنای با نمکی که مانتو شلوار کتون و رنگ روشن میپوشن با یه روسری گل گلی با صندل تنهایی برم پیاده روی!!!... :-) اما ترجیح میدم از همه اینا بگذرم و قبل عزیزانم بمیرم!...
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٥/٠٥/١٨
٠
٠
این جور پیرزنها حیلی باحالن:))
Atefe_K
Atefe_K
٩٥/٠٥/١٧
٠
٠
بستگی ب زندگیم داره خخ در حال حاضر دوس دارم همی الان بمیرم:دی
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٥/٠٥/١٨
٠
٠
اگه مثل یک سری از کشورها اجازه خودکشی قانونی به شما داده بشه و گناه هم نداشته باشه؛ الان این کار رو می کنید؟
Atefe_K
Atefe_K
٩٥/٠٥/١٨
٠
٠
نه راستش ..جراتشو ندارم..ازش بدم ممیاد چون یکی از نزدیکانم خودکشی کرده خاطره ی خوبی ندارم!
fatemeh _t
fatemeh _t
٩٥/٠٥/١٨
٠
٠
دوست ندارم حالا حالا ها بمیرم
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٥/٠٥/١٨
٠
٠
این حالا حالاها تا کی هست؟؟
fatemeh _t
fatemeh _t
٩٥/٠٥/١٨
٠
٠
تا زمانی که ازدواج کنم،حس مادر بودن رو بچشم، بچه هام ازدواج کنند، نوه دار بشم :دیییی من کلی آرزو دارم ولی خب دوست ندارم تو بستر بیماری بمیرم یعنی تا وقتی که نیفتادم بمیرم
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٥/٠٥/١٨
٠
٠
من از همون 10 سالگیم بستم رو 40 ! برنامه برا بعدش ندارم! و کمتر اذیت میشم این دنیا! حالا عذابای اونور بماند:|
Cold
Cold
٩٥/٠٥/١٨
٠
١
بستگي داره...طبق شرايط الآن دوست دارم تا 30 سالگي زنده باشم و همه عشق و حالا رو بكنم و خدافظ...شايد بعدا يه چيز ديگه بخوام ولي!
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٥/٠٥/١٨
٠
٠
سی سال خیلی کمه خیلیییییییییی اگه به سن من برسی قطعا دلایلت برای چنگ زدن به زندگی بیشتر میشه
٩٥/٠٥/١٩
٠
٠
جناب کلد تو سی سالگی هیچ خبری نیست ،اطمینان میدم بهتون:) و قبل اینکه اقای استانه بپرسه خودکشی میکنی یا نه/پیش دستی میکنم و میگم تا همین سی سالگی بسمه ولی حالا که خدا اصرار داره هنوز بمونم و غصه هایی دنیا رو بخورم /هستم و از خود کشی خبری نیست/باشد که خداوند دستور کات زندگی ام را بدهد:) یه چقز دیگه این که خیلی دوست دارم بدونم ته دنیا چی میشه؟؟؟
Golbarg_K
Golbarg_K
٩٥/٠٥/١٨
٠
٠
من میخوام صدو بیست سال عمر کنم برم پارک با نوم وسطی بازی کنم:-)
الهام خانم
الهام خانم
٩٥/٠٥/١٨
٠
٠
من همین الانشم زیادی عمر کردم والا همین 18 سالم زیادی
maede_sadati
maede_sadati
٩٥/٠٥/١٨
٠
٠
اول اینکه مرا ک طاقت زندگی چند روزه نبود چگونه طاقت زندگی جاودانه باشد حداقل برای خودم اين مدلی...:) انتخاب من هیچکدام عمر باعزت یعنی هر وقت قرار شد ادامه زندگیم با خاری باشة ترجیح میدم همون لحظه بمیرم...:)
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٥/٠٥/١٨
٠
٠
عمر طولانی میخوام اما از خدا میخوام قبل از اینکه به بیماری های زمان پیری برسم ، جان من رو ازم بگیره.
maeadeh_sh72
maeadeh_sh72
٩٥/٠٥/١٨
٠
٠
دوست دارم تا وقتی زنده باشم ک سالمم و ميدونم از خودم حفاظت کنم ازینک وبال کسی بشم بدم مياد. پیر شدن خیلی بده:( پوستت چروک میش :(
Mostafa
Mostafa
٩٥/٠٥/١٩
٠
٠
ممنون از همه دوستان که اظهار نظر کردند. بیشتر نظر من از این مطلب این بود که ببینم کسی دوست داره تو این دنیا بمونه در حالی که هر کسی رو که میشناسه رفتنی اند.. تصور کنید بعد از صد و بیست سال تو این دنیا هیچ کس رو نمیشناسید و اونا هم شما رو نمیشناسند . شما اونا رو درک نمیکنید( چون اونا خیلی پیشرفت کردند) و اونا هم شما رو درک نمیکنن... نه دوستی نه آشنایی نه پدری نه مادری نه برادری نه خواهری ... یک عریبه به معنای واقعی کلمه... من که اصلا تجربه لحظه ای اش رو هم دوست ندارم. بماند که غم از دست دادن یار را که خواهد و که تواند... درنگی کنیم.. با سپاس از همه ....
Golbarg_K
Golbarg_K
٩٥/٠٥/٢٠
٠
٠
چقدر انرژی منفی!ما دوستانی داریم که ممکنه پابه پا همراهمون باشن!!
Mostafa
Mostafa
٩٥/٠٥/٢٦
٠
٠
نه دیگه منظور من هم دقیقا این بود که شما هستید ولی هیچ کدوم از دوستان تون زنده نیستند. همه در طول زمان میمیرند.. ایا باز هم دوست دارید تو این دنیا بمونید...؟ منظورم اینه که جاودانگی خیلی هم خوب نیست..
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/٠٥/٢١
٠
٠
تا وقتی که ببینم آرزوهام برآورده شدن و بهم ثابت بشه که دیگه ادم بزرگی شدم اونوقت با مردن مشکلی ندارم، حال اون زمان هر وقت میخواد باشه، حاضرم توی جونی هم باشه اگر این اتفاق بیوفته و حاضرم تا 200 سالگی عذاب بکشم اما 201 سالگی کامروا شده برم :)
m_sepehri
m_sepehri
٩٥/٠٥/٢٥
٠
٠
خیلی ب کوتاه و بلند بودنش اهمیت نمیدم.مهم کیفیت عمر هست اینکه چقدر بشه تو خوب کردن حال بقیه سهیم باشه آدم...خودم شخصا خیلی عمر طولانی دوست ندارم.چون طبق روال روزگار باید شاهد از دست دادن عزیزانم باشم.ترجیح میدم قبل از اونا از دنیا برم.اینطوری خیلی بهتره
f_maveddat
f_maveddat
٩٥/٠٥/٢٨
٠
٠
سلآم؛ طولانی :) به شرطه ها وشروطه ها....اون چار ستونه تا روز آخرش سالم باشه....همه ی اونایی که دوس دارم بیشتر از من عمر کنن...شرایط اونور مساعد بشه با روزای بیشتر نه که بدتر بشه....بعدشم شاعرداریم گفته : دلا! خود نیک پروردن مهم است /به پاکی عمر سر بردن مهم است/ چه مدت زندگی کردن مهم نیست/ چگونه زندگی کردن مهم ایت... بله :)