صفحه اصلی فرهنگی هنری ( مذهبی ) عزاداری برای اهل بیت
عزاداری برای اهل بیت
تاریخ انتشار : 1395-05-09 (11:37)
آغاز کننده :

مجتبی خطیب آستانه

عزاداری برای اهل بیت

ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام جعفرصادق (ع)؛ چرا به هنگام شهادت ائمه غمگینیم و سعی می کنیم خیلی چیزا رو رعایت کنیم و در مراسم مذهبی شرکت می کنیم؟

صرفا به خاطر ثواب؟ یا چون پدر و مادرمون اینگونه بودن؟ یا شناخت از ائمه یا ....

با توجه به اینکه نسل مقید و مذهبی پدر و مادرمون داره جاش رو به ما جوونا میده؛ آیادر آینده ای نزدیک شرکت در مراسم ها از بین میره و فقط در محرم و صفر خواهد بود؟

تعداد بازدید : 385
تعداد نظرات : 60
1395-05-09 (12:56) نیما خان حقیقی
6
سن جیمی : 1 سال و 6 ماه
8
با عرض تسلیت.من فکر میکنم اینا همش انتقال از پدر و مادر بوده. چون شناخت و مطالعات مذهبی اکثر جوانها بسیار محدوده.حتی پدر و مادرها هم شناخت آنچنانی ندارن.اگه مطالعه بود که اینقدر دزدی و اختلاس و کثیفی در جامعه دیده نمیشد.شاید این هجمه فرهنگی و اطلاعاتی که الان هست اگه واسه جوونای نسل قدیم بود از ما بدتر میشدن.بله به نظرم در آینده این حضور کمرنگ تر میشه.همونطور که تورهای خارجی در این ایام پر رنگ تر شده.و کاملا هم طبیعیه.شما نمیتونی از یه جامعه غمگین انتظار داشته باشی دنبال شادی نباشه و فقط در مراسم غمگین شرکت کنه.تازه همین الان حضور در بعضی مجالس گناهش بیشتر از ثوابشه.
امتیـــــاز
2378
0
1395-05-10 (01:29) مجتبی خطیب آستانه
2
سن جیمی : 2 سال و 8 ماه
به نظرم آخراش تند رفتی! شرکت در مراسم مذهبی سوگواری ائمه نه تنها نشان از غمگینی نیست بلکه شادی و نشاط روحی داره. به نظرم اونی که افسرده و غمگینه میره تو پارتی ها و ... تا شاد بشه و خودشو گول می زنه
امتیـــــاز
6310
3
1395-05-10 (10:05) نیما خان حقیقی
0
:) مجتبی جان بیا یه بار بریم پارتی تا ببینی واقعا خوشحالن یا ناراحت؟.شرکت در مراسم ائمه خیلی خوبه به شرط اینکه از رو شعور باشه نه شور.دیگه نیاز به مثال نیست تو جامعه همه دارن میبینن.بیماریهای روانی تو جوونا بیداد میکنه.خب وقتی دین نباشه این مسائل به وجود میاد. یه مثال زدم.اگه امام حسین بود الان در مقابل جمهوری اسلامی چه رفتاری میکرد؟ با اختلاس و حقوق میلیونی و ... چه جوری برخورد میکرد؟ اگه ما شیعه ایم خب پس چرا فقط تو بخور بخور عزاداری ها پیدامون میشه؟اصن در رفتار ما ذره ای از اخلاق ائمه هست؟من چیزی رو که میبینم میگم.در آینده تعداد مجالس عزاداری کم نمیشه.ولی عزادار واقعی کم خواهد شد.تازه بذار این بچه کوچیکای الان بزرگ شن اونوقت میفهمین که ما خوبیم بابا
امتیـــــاز
2378

1395-05-09 (12:57) میرزا
9
سن جیمی : 1 سال
4
اولین نکته ای که باید بدونیم اینه که ما به ایشون احتیاج داریم، از طرفی هم دیگه به سنی رسیدیم که تشخیصش برامون واضحه و امروز دیگه انقدر سطح تفکرات بالا رفته که نمیشه گفت به تقلید از پدر و مادره، لذا اگر هم بریم، با دید باز تری میریم، چون که صد آید، نود هم پیش ماست؛ و این ثوابی هم برای ما خواهد داشت.// بعید می دونم از بین بره، می بینید که گذشته تنها برای آقا امام حسین (ع) عزاداری برگزار می شد و امروز در گوشه و کنار کشور بعضا برای همه ائمه این اتفاق می افته.
امتیـــــاز
15678
0
1395-05-10 (01:25) مجتبی خطیب آستانه
0
یعنی یه جورایی حرف نسرین خانم. که شرکت در مراسمات مذهبی برای گرفتن حاجت و ایناس. چون میگید بهشون نیاز داریم
امتیـــــاز
6310
0
1395-05-10 (06:01) میرزا
0
البته حرف ایشون یه جورایی حرف من، چون من زودتر کامنت دادم :) اما خب این که شوخی بود، منتها تاکید حرف من روی قسمت «چون که صد آید...» هست، یعنی اگه با جون و دل به طرفشون بریم، همه چیز رو با هم خواهیم داشت.
امتیـــــاز
15678
0
1395-05-10 (13:12) مجتبی خطیب آستانه
0
ببخش آمیرزا من از پایین خوندم اومدم بالا : )))
امتیـــــاز
6310

1395-05-09 (13:58) aaasaeid
17
سن جیمی : 4 سال و 2 ماه
11
همین اول انجمن این نکته رو بگم که فکر نکنید بچه مذهبی هایی که عشقشون شرکت کردن توی مراسم های عزاداری اهل بیت (ع) و جلسات این چنینیه انسان های غمگینی هستند،بر عکس با یقین صد درصد میگم که شادترین افراد جامعه همین افراد هستند(دیدم و اندکی حس کردم که میگم) و اتفاقا غمگین ترین و افسرده ترین افراد جامعه کسایی هستند که از اهل بیت و مراسمات عزاداری دورند و تمام وقتشون به خوش گذرونی و عشق و حال میگذره.شاید در ظاهر خوشحال باشند و بخندند اما پست های اینستاگرامشون حاکی از غم و افسردگی و شکست عشقی و ... است.
امتیـــــاز
1954
12
1395-05-09 (16:18) مریم سادات
6
درود برشما کاملا موافقم👌👌
امتیـــــاز
9360

1395-05-09 (14:15) aaasaeid
7
3
اما در مورد سوال انجمن. مگر میشه از این خاندان حتی اندک شناختی داشتی باشی و دلت به درد نیاد در روز شهادتشون؟ به نظرم نسل جدید افراد مذهبی بسیار با ایمان تر از نسل قبل داره و البته در کنارش افراد دین گریز و دین ستیز بی ایمان تر از نسل قبل هم داره در کل داریم در دین و ایمان به خدا به سمت صفر و صد شدن حرکت می کنیم. صدش میشن مدافعان حرم که در این دنیای پر از لذت و دلبستگی(لذت ها و دلبستگی های بسیار بیشتر از زمان هشت سال جنگ) برای اسلام خونشون رو فدا می کنند و صفرش هم میشن امسال شاهین نجفی ها و ...
امتیـــــاز
1954
1
1395-05-10 (01:23) مجتبی خطیب آستانه
10
چون مطالعه داره کم میشه به نظرم آگاهی و شناخت ائمه هم کم میشه و محدود به حرفایی که مداحا می زنن و فقط ذکر مصیبت می کنن و شکنجه هایی که ائمه شدن. متاسفانه پا منبری هامونم کم شده که با زندگی ائمه اشنا بشن
امتیـــــاز
6310

1395-05-09 (15:30) Hamid_Bozorgvari
8
سن جیمی : 1 سال و 8 ماه
1
نسل جدید مشکل اساسی با اهل بیت نداره - مشکل اصلی ، اسلام نماهایی هستند که تفسیر خودشون از اسلام رو به زور میخوان به خورد مردم بدن و فاتحه خوندن توی مملکت --- این حکومت اسلامی ، هر روز بیشتر تیشه به ریشه خودش میزنه و بزودی نسلی از راه میرسه که انسانیت و آزادگی بالایی دارن و کشور ایران رو با تلاش سرافراز میکنن، اما به شعائر دین پایبند نیستند.
امتیـــــاز
11482
0
1395-05-09 (18:51) Nasrin-A
4
بیگ لایک مستر حمید:)
امتیـــــاز
7496
0
1395-05-09 (19:36) الهام
7
کاربر ناشناس
کاملا قبول دارم
0
1395-05-10 (14:03) Hamid_Bozorgvari
4
:) ممنون
امتیـــــاز
11482

1395-05-09 (16:19) Far!de
1
سن جیمی : 1 سال و 3 ماه
2
چه سوالای سختی میپرسین اقای استانه!بنظرم انتقال ازپدر و مادر بوده و درآینده ای نزدیک حتی محرم و صفرم ازیادهامیره چه برسه به عزاداری کردن و مراسم گرفتن....
امتیـــــاز
3074
3
1395-05-09 (19:01) مریم سادات
0
حدیث داریم از پیامبر اکرم:همانا شهادت حسین حرارتی در دل ها افروخته که تا ابد خاموشی ناپذیر است))ممبع کتاب چهل حدیث صفحه ی 14.اتفاقا تو دوره ی اخر الزمان فقط از دین همین محرم صفرش میمونه وماه رمضون
امتیـــــاز
9360
3
1395-05-09 (23:07) دخترخاصــ
0
سن جیمی : 3 سال و 8 ماه
الانه واقعن همین محرم صفره که اسلام رو زنده نگه داشته :))
امتیـــــاز
11867
0
1395-05-10 (01:13) مجتبی خطیب آستانه
1
واقعا هرچی تو ماه رمضون بی دینی زیاده! تو محرم برعکس! الحمدالله
امتیـــــاز
6310
1
1395-05-10 (01:14) مجتبی خطیب آستانه
0
خیلی سوال بود واقعا برام! متاسفانه خود من هم به خاطر پدر مادرم بود
امتیـــــاز
6310
0
1395-05-10 (11:52) Far!de
1
امیدوارم همین که میگی باشه مریم....
امتیـــــاز
3074

1395-05-09 (18:49) الهام خانم
1
3
عقیده من اینه که عزاداری تنها کافی نیست ما تو این مراسما میریم تا به این معصومین نزدیکتر بشیم وبعد کارهایی را که این بزرگوارا دوست داشتن انجام بدیم اینکه بریم تو سر وسینمون بزنیم بعد بیایم مال مردما بخوریم فایده نداره اگه درست به این موضوع عمل بشه سوق پیدا کردن من جوون هم به این مراسما بیشتر میشه اما اگه برعکس عمل بشه دید من جوون کوتاه تر میشه این مراسما هم کمرنگ تر این عمل بزرگترای جامعه است که تاثیر گذار
امتیـــــاز
2770
0
1395-05-10 (01:19) مجتبی خطیب آستانه
3
خوب اینکه اصا سوال و مقصود من نبود:| من می خوام ببینم بیست سال دیگه آیا همین ظواهر حفظ میشه؟
امتیـــــاز
6310
0
1395-05-10 (12:04) الهام خانم
3
گفتم که بستگی به بزرگای جامعه وخانواده داره چون از اونا تاثیر میگیرن جوونا
امتیـــــاز
2770
0
1395-05-10 (16:46) الهام خانم
0
چه دقیق هر سه تا سه تا منفی دارن @@
امتیـــــاز
2770

1395-05-09 (18:55) Nasrin-A
4
3
چیزی که حداقل من دور و بر خودم دیدم تو مراسم های مذهبی خیلی ها غمگین نیستن! اونهایی که شب های احیا میان مسجد و اونهایی که تو مراسمات مذهبی شرکت میکنن اغلب برای گرفتن حاجت و یا رفع یه مشکلی میان که خیلی به مذهب شاید ربطی نداشته باشه! من سیاه پوشیدن برای امام حسین و گریه کردن برای ائمه رو ملاک دینداری نمیدونم کلا. چون اغلب این آدم ها بعد از دوره ی عزاداری میشن آدم هایی که هزارتا کار غلط رو انجام میدن و.... کلا تعریف دین برای خیلی ها جا نیوفتاده و دین رو محدود به یه دوره ی خاصی میدونن متاسفانه. اونها دیندارانه زندگی کردن رو یاد نگرفتن فقط دین براشون یه وسیله اس برای رفع یک سری نیاز....
امتیـــــاز
7496
2
1395-05-09 (20:56) aaasaeid
4
البته مطمین باشید این افرادی که در این جور مراسمات شرکت میکنند و اشک میریزن در زندگی روزمره خودشون خیلی بیشتر از دیگر افراد رعایت و مراعات می کنند.البته خیلی هاشون هم فقط مقطعیه اما در مقام مقایسه قطعا از افرادی که شرکت نمی کنند مسلمون واقعی بینشون بیشتر هست
امتیـــــاز
1954
0
1395-05-10 (01:21) مجتبی خطیب آستانه
2
من میخوام ببینم آیا واقعا 20 سال دیگه حداقل در ظاهر مسلمونیم یا نه؟ به نظرم همین در ظاهر مسلمون بودن خودش بی تاثیر نیست تو زندگی
امتیـــــاز
6310
0
1395-05-10 (07:42) n.dahji
3
کاربر ناشناس
به قول خواهرم من به ظاهر ادما از صد امتیاز پنجاه امتیاز میدم ،اونی که ظاهرا مسلمون باشه مجبوره به خاطر ریا هم که شده خیلی چیزا رو هم رعایت کنه و به نظرم اونی که این کارو میکنه کم کم دلش نرم ممیشه و خوبی این کارو درک میکنه. و به کارای خوبش ادامه میده. البته اینبار نه از روی ریا بلکه با اخلاص. تمام(البته به قول دوستان تف تو ریا) :)
0
1395-05-10 (13:50) Nasrin-A
1
بیست سال دیگه هم قطعا مسلمون واقعی هست ولی به نظرم خیلی کم رنگ تر از اینی بشه که فعالا شاهدیم. چون دین الان ملعبه ی دست بعضیاست که باهاش ریاست کنن و این سواستفاده از دین برای تحقق اهداف سیاسی کل دین رو به باد فنا داده. متاسفانه اصل اساسی دین اسلام یادمون رفته. خلافت با حکومت خیلی توفیر داره.
امتیـــــاز
7496

1395-05-09 (20:24) علیرضا
0
سن جیمی : 3 سال
3
1. چرا به هنگام شهادت ائمه غمگینیم و سعی می کنیم خیلی چیزا رو رعایت کنیم و در مراسم مذهبی شرکت می کنیم؟ به این دلیل که حدیث داریم از امام جعفر صادق(ع) که می فرمایند: رحمت خدا بر شیعه ما در غم ما غمگين و در شادى ما شادمانند. | این بخش که گفتید خیلی چیزها رو رعایت میکنیم هم به همین مسئله برمیگرده به نظرم مثلا آهنگ شاد گوش نمیده طرف و ... البته یک سری هم که کلا آزادن از دنیا خب پس از این قائله هم جدان
امتیـــــاز
47968
0
1395-05-10 (01:16) مجتبی خطیب آستانه
4
یعنی پس به خاطر ثواب هست؟؟ منظور من این بود ادم برای مردگان نزدیکش غمگینه و سالگردش ناراحته و ... چون طرف رو میشناخته. اما ائمه اطهار رو شناختیم یا چون ثواب داره؟
امتیـــــاز
6310

1395-05-09 (20:28) علیرضا
1
2
2. اما جواب این سوال:صرفا به خاطر ثواب؟ یا چون پدر و مادرمون اینگونه بودن؟ یا شناخت از ائمه یا ....؟ قطعا به خاطر اینه که ما به کمک و دست گیری ائمه که البته خدا در راس ماجراست نیاز داریم و متوصل شدن به ائمه یک راه میمبر معمولا که حاجاتمون رو از خدا بخوایم. حالا این حاجت ها میتونه هرچیزی باشه. از عاقبت بخیر شدن و دعا برای بهشتی شدن بگیرید تا پول و ...
امتیـــــاز
47968
3
1395-05-09 (20:38) Nasrin-A
6
متوسل صحیحه.... در کمال احترام باید بگم جواب هاتون خیلی کلیشه ای است و من مذهبیِ مقید رو قانع نمیکنه چه برسه به غیر مذهبی ها رو....
امتیـــــاز
7496
0
1395-05-09 (20:42) علیرضا
9
من عذر میخوام وقتی تایپ میکنم توجهی به املای کلمات ندارم و معمولا بعدش اگر بخونمش اصلاح میکنم. اما در مورد اینکه گفتید کلیشه ای متاسفانه کاری از من ساخته نیست که شما حرف من رو کلیشه ای میدونید چون اصولا این کلیشه ای بودن خودش مبهم و خیلی وقتها یک کلمست برای زیر سوال بردن یک حرف درست! اگر شما عیبی به این مسئله میبیند طرح سوال کنید وگرنه با گفت یک "این حرفها کلیشه ای" که نمیشه بحث درستی کرد. اگر من میگم نیاز داریم به ائمه به این دلیل که همین. یعنی ما اگر هر کاری میکنیم به دلیل احساس نیازی که نسبت به اون کار داریم. انتظار دارید چه جوابی بدیم در مورد این مسئله خب؟ غیر اینه که مثلا اگر خدایی ناکرده آدم گرفتار مشکلی میشه ارتباطش به خدا، پیامبران و ائمه نزدیک تر میشه؟ خب این اصل موضوعِ
امتیـــــاز
47968
1
1395-05-09 (20:45) Nasrin-A
9
من تو درستی این دیدگاه شکی ندارم ولی جوان امروزی دنبال تحلیل های بهتریه برای پذیرش این حقیقت دین رو به زبان نو تفسیر کنیم این زبان نو میتونه خیلی راهگشا باشه زبان نو الزاما به معنای تفسیر نادرست یا احیانا تحریف نیست.
امتیـــــاز
7496
1
1395-05-09 (20:51) علیرضا
6
من تا حدودی با این حرفتون که جوون امروزی نیاز به صحبت ها امروزی داره موافقم اما یک سری مسائل بحث امروز یا دیروز نیست. بحث کلیت ماجراست. حالا طرف میخواد بیشتر بدونه باید خودش تحقیق کنه خودش علاقه نشون بده. من و شما نمیتونیم با همش حرف زدن واسه کسی علاقه یا دین و ایمان درست کنیم. مخصوصا واسه دین شناسی نمیشه با 4 کلمه حرف یک نفر رو دین دار کرد یا یک موضوع بزرگ دینی رو توضیح داد. به نظرم اینجا باید کلیت ها رو گفت و البته اگر بشه فرد رو تشویق کرد. من نمیدونم این حرفم چقدر تشویق کننده بوده ولی خب حقیقتش من بیشتر از این فعلا از دستم بر نمیاد. یعنی به نظرم باید اون فرد خودش یکم بره دنبال به قول معروف از تو حرکت از خدا برکت.
امتیـــــاز
47968

1395-05-09 (20:30) علیرضا
0
2
3. با توجه به اینکه نسل مقید و مذهبی پدر و مادرمون داره جاش رو به ما جوونا میده؛ آیادر آینده ای نزدیک شرکت در مراسم ها از بین میره و فقط در محرم و صفر خواهد بود؟ خب من اولا با این موضوع کلا مخالفم چون نسل جوون مایی که تو این جمله گفته شده همون افرادی هستن که کلا بی اهمیت به اینجور موضوع ها و اگر اسم خودشون رو هم بذارن مسلمون یا شیعه اصولا فقط اسمشون شیعست و شاید بعضی هاشون به پیش پا افتاده ترین مسائل دین اسلام هم بی اهمیت باشن. این افراد یک بخشی از جامعن که درسته نسبت به گذشته بیشتر شدن اما هنوز هم اقلیتن مثل گذشته. پس این سوال هم کلا جوابش و خودش ردِ به نظر من.
امتیـــــاز
47968
0
1395-05-09 (21:55) الهام
1
کاربر ناشناس
ببخشید اومدم مثبت بدم یهو حواسم نبود منفی دادم
0
1395-05-10 (01:17) مجتبی خطیب آستانه
1
یعنی چی جوابش و خودش رده؟؟ یعنی مثلا سی سال دیگه این همه حسینیه و مسجد هستن که عزاداری و مراسم روضه و هیئت باشه؟؟ یا فقط به برنامه تو حرم ختم میشه؟
امتیـــــاز
6310

1395-05-09 (20:39) علیرضا
1
1
اما یک مسئله که سید حمید مطرحش کرد و منم قبولش دارم تا حدودی در مورد اینه که چرا این قشری که زیاد اهل دین و مسائل دینی نیستند زیاد شدند. منم قبول دارم که مشکل از کسانی هست که به قول معروف حسابی جانماز آب میکشند و از اونطر هر عمل زشتی که بخوان انجام میدن. اما آیا کار درست اینه که این مشکل رو به اسلام ربط بدیم؟ آیا این از نظر عقلی درست؟؟ به قول شاعر که میگه :
جمعيت كفر از پريشاني ماست -- آبادي بتخانه زويراني ماست
اسلام به ذات خود ندارد عيبي -- هرعيب كه هست از مسلماني ماست
به نظر من کسانی که این مشکل افراد رو به پای دین و اسلام مینویسند اصولا شناختی از دین ندارند یا اگر هم دارند به اندازه کافی نیست. وگرنه چرا باید آدم به خاطر دنیاش؛ آخرت خودش رو به بازی بگیره؟
امتیـــــاز
47968
2
1395-05-09 (22:07) نیما خان حقیقی
2
با حرفتون موافقم. اما یه چیز اصلی رو فراموش کردیم. اونم اینه که خود مردم کلا سواد دینی ندارن.نه تاریخ اسلام رو میدونیم نه تاریخ ایران.از اصول دین و فلسفه اونا چیزی نمیدونیم.نه زندگی نامه ائمه رو میدونیم .از ملتی که سرانه مطالعش به شدت پایینه چه انتظاری دارین؟واسه همین از جانماز آب کشا گول میخورن چون قبلا اگه خونده بودن میدیدن ائمه در رفتار با این موجودات چه عملی داشتن. به جرات بگم فک میکنم اگه شام ونهار ندن جمعیت عزادارها کمتر میشه طوری که به چشم میاد.اگه امام حسین بود با این حقوق های میلیونی چه برخوردی میکرد؟ کدوم مراجع صداشون در اومد؟اصن صدایی غیر از صدای مردم در اومد؟
امتیـــــاز
2378
0
1395-05-10 (14:06) Hamid_Bozorgvari
4
عدالت یعنی هرچیزی جای خودش باشه ... متاسفانه توی این حکومت، عدالت برقرار نیست وگرنه ، این چنین افرادی نمیتونستن مردم رو دین زده کنن.
امتیـــــاز
11482

1395-05-10 (05:54) اشکمهر آتشروان
1
3
اینو قبلا هم گفتم بیشتر مردم ما شیعه واقعی نیستن بلکه (شیعه زاده) هستن یعنی دینشونو از پدر مادرشون به ارث بردن.خودشون انتخاب و نکردن و یا مطالعه درر بارش نداشتن.به سن تلکلیف رسیدن شروع کردن به نماز خوندنو همراه پدر مادراشون هیات و عذاداری رفتن و...
امتیـــــاز
24953

1395-05-10 (06:00) اشکمهر آتشروان
0
0
در این مورد حرف برا زدن زیاد دارم اما تیغ سانسورچی هم طبق مهمول رو انگشت ماست!مثل انجمن قبلی که چنتا از نظراتمو تایید نکرد!پس طبق معمول چیز زیادی نمیگم.
امتیـــــاز
24953

1395-05-10 (11:03) نیما خان حقیقی
0
0
آقا یه سوال.اونایی که 11 ماه سال رو مشروبات الکلی میخورن و هر کار ضد ارزش و هر تفریحی دوس دارن انجام میدن و فقط ماه محرم هیچکاری نمیکنن رو مسلمون میدونید یا نه؟؟
امتیـــــاز
2378
0
1395-05-10 (11:59) Far!de
0
ببینین مامسلمونیم .اسلام یه چیزایی رومنع کرده ک حتی اگه دلیل واقعیشوندونیم حداقلش اینومیدونیم ومطمئنیم ک اونچیزی ک منع شده ب ضرر خودفرد و حتی شایدم جامعه اس...پس اولا نباس بریم طرفشون چون مامیدونیم این دنیا تنهانیست ومادنیای واقعیه دیگه ای رو پیش روداریم..پس نباس همه ی خوشی هارو توهمین دنیابخوایم..واما جواب سوالتون....بنظرمن اگه اون شخص آبروی کسی رونبره، زندگی کسی روخراب نکنه،وکمک کنه به هم نوعاش، آره مسلمون میدونم!بنظرم شرط مسلمون بودن اول ازهمه"انسان"بودنه...واینکه هرکسیومیذارن توقبرخودش.کسیوبخاطرشراب خوردن کسی دیگه بازخواست نمیکنن.پس مهم انسانیت داشتنه..
امتیـــــاز
3074
1
1395-05-10 (13:28) مجتبی خطیب آستانه
1
کسی که حرمت محرم رو نگه میداره به نظرم ارزشمنده. حالا اگه نمازخون نباشه و مشروب بخوره. بالاخره ته دلش یه چیزی هست که حرمت محرم رو نگه می داره! به خاطر پلوقیمه و شله که مشروبش رو نمی ذاره کنار :/
امتیـــــاز
6310
1
1395-05-10 (13:47) Nasrin-A
1
من این جور آدم ها رو جزو آدم های خوب مسلمون حساب نمیکنم. کلا مسلمونی یه اصل و چارچوبی داره یه لباس نیست که یه ماه از سال رو تنت باشه و بعدش عوض بشه دین جزئی از وجود آدمه قابل تعویض تغییر و کم و زیاد شدن نیست. اصولا به مصداق یا رومی روم یا زندگی زنگ معتقدم. متاسفانه همین چیزهاست که دین ما رو داره از ریشه میزنه عادت کردیم به نقش بازی کردن تو دوره های خاصی از زندگی. عزاداری و مشکی پوشیدن تو محرم روزه گرفتن تو ماه رمضون حتی اگه نمازم نخونیم! یارو تا چن وقت پیش هایده گوش میداد تو مغازه اش تو ماه محرم نوحه گوش میده. این یه تب یا یه نوع مده اسمش دین داری یا حرمت نگه داشتن نیست به نظرم.
امتیـــــاز
7496
0
1395-05-10 (14:08) Hamid_Bozorgvari
1
شاید دین نداشته باشه ، اما جوانمرده .... این چنین افرادی که احترام اهل بیت رو نگه میدارن ، عاقبت بخیر میشن.
امتیـــــاز
11482
0
1395-05-10 (16:07) نیما خان حقیقی
1
فقط با نظر نسرین خانم موافقم.قواعد دین گوجه فرنگی نیست که به دلخواهت بخوای دست چین کنی و هر کدومو نخواستی بندازی دور.حرمت نگه داشتن یا از ترسه یا از احترام.مطمئنا احترام نیست چون هر جور چرتکه بندازی وقتی امام زمان حی و حاضره، چرا همین الان به احترام ایشون مشروب وروابط خارج از چارچوب و دزدی رو نمیذارن کنار؟نمدونم والا.من که میگم آقا یا دیندار باش یا اگه نیستی اینقدر مرد باش که خودتو دیندار نشون ندی
امتیـــــاز
2378

1395-05-10 (11:36) غزاله رضایی
0
0
حرفی برای گفتن ندارم واقعا... از اینده هم خبر ندارم:(
امتیـــــاز
12740
0
1395-05-10 (13:12) مجتبی خطیب آستانه
0
مرسی از حضورتون
امتیـــــاز
6310

1395-05-10 (13:30) مجتبی خطیب آستانه
0
0
من دیدم پسرهایی رو که باعرض پوزش اینو میگم؛ برای یافتن دوست دختر به هیءت های زنجیر زنی تو خیابون ملحق میشن و ... . من بحثم با اینا نیست ها! اینکه داره مخ دختر میزنه حرمت محرم نگه نداشته. بحثم سر اوناییه که 11 ماه سال مخ می زنن ولی به حرمت محرم؛ مخ زنی رو می ذارن کنار
امتیـــــاز
6310
1
1395-05-10 (13:48) Nasrin-A
0
خوبه که تغییرهای مثبت بکنیم تو ماه های محرم و رمضان. ولی درستش اینه که به اون تغییره بعد محرم هم پایبند بمونیم. اگه قرار باشه من رویه ام بعد ماه محرم بشه همون رویه ی سابق پس دارم تو این یه ماه نقش بازی میکنم و این ریاکاریه هیچ ربطی به حرمت نگه داشتن نداره.
امتیـــــاز
7496
0
1395-05-10 (15:44) غزاله رضایی
0
بازم همین که یه تغییری میکنن هرچند یک ماه بازم جای شکرش باقیه ممکنه همین، بعدها روشون تاثیر بذاره که انشالله اینطور بشه
امتیـــــاز
12740
0
1395-05-10 (16:10) نیما خان حقیقی
0
بازم با خانوم نسرین موافقم
امتیـــــاز
2378

1395-05-10 (23:17) مرتضی
0
سن جیمی : 3 سال و 2 ماه
0
از بچگی تا نوجوونی با داییم می رفتم مسجد( برای مراسمات مذهبی) از نوجوونی تا الان هم اپیدیمی وار خودم میرم.
امتیـــــاز
20412

1395-05-11 (05:59) f_maveddat
0
0
سلآم؛ اینجا همون بحث مسلمان بودنه و نه مومن بودنه مطرح میشه..... ماها توی یه کشور ، جامعه وخانواده ی مسلمان به دنیا اومدیم... سرنوشتمون اینجوری بوده...اما معلوم نیست چند نفرمون واقعا مومنیم و پای بند به اعتقادات دینی؟!!! ولی خب درکل هیچ چیزی رو نمیشه به هیچکسی تعمیم داد....الان هم دیندار خوب داریم هم دینزده... الان جووون داریم که حالش از شنیدن این حرفا بهم میخوره....جووون داریم که گروه تشکیل میده... نفحاتی میشه برای خدا برای دین برای مردمش توی این روزا و روزای خاص دیگه برا دل خودش وخداش قدم بر میداره... فقط کافی یه کم فکر کنیم همه ی اینارو خیلی سال پیشا ائمه ی ما پیش بینی کردن.... مضمون حدیث خاطرم نیست ولی اشاره شده که نسل ما نسلی هست که رسیدن به ایمان واقعی براش دشواره ولی بیشترین مسلموناش با ایمان واقعی هم برا نسل ماست چون امامون غایبه وبقیهه داستان...
امتیـــــاز
12482

1395-05-12 (16:07) مریم سادات
0
0
من برا امام حسین جواب میدم! به نظر من اون عشقی که توی سینه های شیعه هاست از امام حسین نه انتقالی بوده نه تحقیقه!عشق امام حسین (علیه السلام)فطریه! توی کتاب امام حسین این گونه بود از اقای شوشتری فک کنم متن دقیقش یادم نیس ولی ی همچی چیزی بود که عشق به امام حسین و اهل بیت فک میکنم از عالم زر تو دل شیعیان ریخته شده: ) بعد این که تو تاریخ خیلی ها کشتته شدند و با این که مابهشون علم داریم پس چرا برامون انقد طبیعیه پس حتما ی چیزی هست که قلب شیعه رو به درد میاره از شهید شدن مظلومانه ی آل الله ی چیز فطری خدادادی،ی چیزی که وقتی ایلیای مسیحی شب 21ماه رمضون میره مسجد حالش منقلب میشه وشیعه میشه: ) حالا به میزانی که این معرفت ما بره بالاتر درک ما نسبت به این ماجرا بیشتر میشه حالمون بدتر میشه از این مصیبت: )توی زیارت ناحیه مقدسه میبیند آاینو چون امام زمان معرفتشون نسبت به این واقعه خیلی بالا بوده از بالا بودن مصیبت برا جدسون میگن:هر صبح وشام برات گریه میکنم و اگر گریه هام خشک شد خون برات گریه می کنم! به نظرتون امام زمان برا ثواب گریه می کنند؟!نه قطعا: )اصلا شما خودتون برا ثواب بخوایند گریه کنید اشکتون میاد
امتیـــــاز
9360

: وب سایت : نام
بروزرسانی کد امنیتی کد امنیتی
کدامنیتی : ایمیل

Valid CSS!